Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Koliko znam dovodi se optika do zgrade, pa se onda korisnici prikljucuju preko parice na servis. Placanje struje koju koristi uredjaj se vrsi preko Infostana, neka sitna cifra je u pitanju. Oduzima se od struje koju potrosi ulaz, ili tako nesto.
 
@yoyoo, kod Londona dolaze TT? Oce ici to malo dalje (2km :D) ili samo u tom nekom delicu?:)
A ja licno, iako su cene visoke, nameravam da odem na Telekom kad se vratim. Zasto? Jer MUFLJUZI iz SBB-a ne zele ni da mi presele NET (u drugi grad) a kamoli kablovsku. A kod Telekoma bih mogao da setam lepo net tamo gde idem, a kad nisam u zemlji, pauziram (ili ako ne moze kao sto ne moze kod SBB-a, onda ga preselim kod mojih ili kod nekoga) i ne placam.
Na dalje staze cu vise ustedeti nego sto sam ustedeo koristeci SjBB, koji zbog forsirane kablovske ioanko maltene vise kosta.
 
Da li moze neko ko nije pod ugovorom da prebaci na najjaci paket na samo jedan dan da vidi koliko realno izvlaci?
 
Mislim da ti nece dati 1 dan ali da mozes da uzmes mesec dana i da platis po cenovniku brz ugovora. E sad 8k da das za mesec dana interneta... :)
 
Ne moze ni na mesec, mora imati UGOVOR na godinu dana, i onda moze jedan mesec (kalendarski) da isproba najjaci paket. (eventualno ko je na prepaidu, moze krajem meseca da predje na ugovor i onda proba najjaci paket).
Bez ugovora, najjaci paket nema istu brzinu kao i sa ugovorom.
 
Koliko znam dovodi se optika do zgrade, pa se onda korisnici prikljucuju preko parice na servis. Placanje struje koju koristi uredjaj se vrsi preko Infostana, neka sitna cifra je u pitanju. Oduzima se od struje koju potrosi ulaz, ili tako nesto.

Pazi prosli direktor je dao napismeno da se zabranjuje ulaganje u opticku infrastrukturu zbog nerentabilnosti.
Moguce je da je novi direktor promenio odluke i da je dozvolio pruzanje opticke infrastrukture do domova.

Medjutim ponude koje su date se odnose samo na lokacije na kojima je vec uvedena optika do ulaza zgrade a koju su finansirali klijenti a ne telekom.

Telekom nigde nije finansirao uvodjenje optike.

Ako imate suprotne informacije molim vas da izlozite neki dokaz.

Pozdrav


P.S. Jako je *****ski uvesti optiku do zgrade a onda koristiti uzasni VDSL u propagaciji do korisnika.
 
u moj ulaz je telekom postavio sam ormarče nakačio ga na zajedničku struju i dovukao optiku, negde u novembru,samo su tražili dozvolu od predsednika skupštine stanara...a za dokaz jedino da ti slikam :)
 
u moj ulaz je telekom postavio sam ormarče nakačio ga na zajedničku struju i dovukao optiku, negde u novembru,samo su tražili dozvolu od predsednika skupštine stanara...a za dokaz jedino da ti slikam :)

Slusaj imas razliku od situacije da je neka firma iz ulaza ili neki pojedinac svojevoljno o svom trosku ili da je neko preko veze izdejstvovao uvodjenje optike do zgrade, od situacije da ti sad podneses molbu Telekomu da uvedu optiku do zgrade.

Pusti to Telekom se sam javio, to ne racunam, javio se zato sto ako firma ili pojedinac koji hoce optiku ne moze bez dozvole kucnog saveta da uvede optiku u zgradu.

Postoji mogucnost da je novi direktor doneo odluku da spasavaju Novi Beograd zbog drsaticnog pada korisnika usled navale SBB-a, Targo-a i Ikom-a.

Na kojim lokacijama se Telekom sam javlajo a da to nije Novi Beograd.

Edit:
Sad sam pogledao tvoje postove i vidim da si pricao da je tvoj predsednik odbio Targo, sto znaci da si sa NBG-a, pretpostavljam da u tvojoj zgradi ima nekog iz Telekoma, odnosno neko ko je izdejstvovao od Telekoma zbog borbe sa Targom taj opticki spoj.
 
Poslednja izmena:
odbio je čovek iz neznanja, a na kraju kad sam ga posavetovao zvao ih je i ipak su došli postavili vertikalu, no ne verujem da su zbog toga ovi iz telekoma se odjednom pojavili i postavili...
 
Da li moze neko ko nije pod ugovorom da prebaci na najjaci paket na samo jedan dan da vidi koliko realno izvlaci?

Postoji jedna fora koju sam ja ranije koristio, a to je da zadnju nedelju iskoristim da prebacim brzinu na najjaci paket ali gledam da to bude ponedeljak ili da bude neki drugi dan samo da nije petak da me ne uhvati vikend onda cekas do ponedeljka da vide da te prebace na veci paket, u to vreme sam imao 1 mb paket pa sam tu zadnju nedelju iskoristavao na foru da me prebace na 16 mb paket i onda tu nedelju poskidam boga oca sa neta i sledeceg meseca kada bude prvi ponovo podnesem zahtev za prebacivanje brzine na moj paket posto samo jednom u mesec dana mozes da trazis da ti menjaju brzinu. I onda ti obracunaju interent koji si koristio do promene brzine i kasnije ti obracunaju tu nedelju kada si koristio veci paket i sve to lepo kasnije dobijes i na racunu napismeno.

Pa sada izracunaj koliko ce te kosta to zadovoljstvo da se prebacis na nedelju dana na najjaci paket. Mogu i oni koji su pod ugovorom to da rade, ali kada se vracas brzinu ne mozes da ides nize od one koju si podpisao ugovorom.

Mada ne mora to da bude nedelju dana gledas zadnja 3-4 dana u mesecu da su radna i tada zatrazis promenu brzine ali generalno bih isao na nedelju dana da ne bude da nisi stigli da te prebace u tom mesecu pa onda te prebace u sledecem mesecu pa te zarobe mesec dana na najjacem paketu zato sam reko da se ide zadnja nedelja i ako primetis da ne prebacuju brzinu dan dva odmah ih zoves i cimas da ti to urade u tom mesecu da te ne uhvati sledeci mesec.
 
Poslednja izmena:
Trenutno pod ugovorom mislim da ne moze uopste u toku meseca da se menja brzina (moze i vise i nize, ali ne TOKOM meseca). Tj. ceo kalendarski msec ti ide ista brzina, a mozes za sledeci samo da menjas. Ili nope?
 
Trenutno pod ugovorom mislim da ne moze uopste u toku meseca da se menja brzina (moze i vise i nize, ali ne TOKOM meseca). Tj. ceo kalendarski msec ti ide ista brzina, a mozes za sledeci samo da menjas. Ili nope?

https://www.open.telekom.rs/secure/promenabrzine.aspx?sid=176&id=592

Ako ne znas nesto onda se informisi. A drugo nigde ne pise da ne moze u pola meseca da se menja brzina ali zato pise da se brzina moze menjati samo jednom u toku tog meseca, a ti lepo procitaj moj predhodni post pa ces videti sta sam napisao a da to nisam isprobao vise puta nebih to ovde predlozio.
 
Kako uopste mislite da na svom ADSL modemu izgurate tih 100 Mbit ? Ili mozda mislite da ce vam dati VDSL modem na probu od nedelju dana ???
 
Ja mislim da ce vdsl biti samo za one koji uzmu 30+ paket. Nece moci sigurno da se trazi vdsl za pakete tipa 5 - 10mb. Nigde se na sajtu ni ne spominje..
 
Kako uopste mislite da na svom ADSL modemu izgurate tih 100 Mbit ? Ili mozda mislite da ce vam dati VDSL modem na probu od nedelju dana ???

Nigde na sajtu ne pise da je to VDSL nego samo pise NET 30/50/100 tako da treba proveriti pod cega te pakete vode.
 
Za sve brzine preko 20Mb/s u download-u je potreban VDSL modem.
 
Zna li se koji standard Telekom koristi? Da li je VDSL ili VDSL2?
 
Jos uvek se nezna kako oni ovo zovu. Posto su ovi novi NET paket uvrsteni u standardnu ADSL ponudu. Ali vec koliko sutra ujutru zovem call centar da cujem sta oni imaju da kazu.
 
Pazi prosli direktor je dao napismeno da se zabranjuje ulaganje u opticku infrastrukturu zbog nerentabilnosti.
Moguce je da je novi direktor promenio odluke i da je dozvolio pruzanje opticke infrastrukture do domova.

Medjutim ponude koje su date se odnose samo na lokacije na kojima je vec uvedena optika do ulaza zgrade a koju su finansirali klijenti a ne telekom.

Telekom nigde nije finansirao uvodjenje optike.

Ako imate suprotne informacije molim vas da izlozite neki dokaz.

Pozdrav


P.S. Jako je *****ski uvesti optiku do zgrade a onda koristiti uzasni VDSL u propagaciji do korisnika.

Kod mene je prica da prebacuju POTS saobracaj na optiku zbog lakseg odrzavanja, rentabilnosti itd. Nista se ne placa sa strane korisnika, a koriste kolko ja znam njihovu kanalizaciju koja je postavljena kad i zgrada. Brzi internet je jedna od dodatnih mogucnosti....
 
Bice najverovatnije VDSL2, posto je stabilniji i moze na vecim udaljenostima da radi...
 
Мислим да су они под овим објединили више технологија, замислите сад ту компликовану поделу ADSL, VDSL, FTTH, FTTB... Па ту се не би снашли ни корисници ни њихови радници, овако је све то ADSL и шта сад кога брига која је технологија у питању.
 
Ma Telekom vuce optiku do nekih zgrada da postavi isturene centrale, upravo DSLAM-ove i tako smanji udaljenosti. Na neki nacin FTTB varijanta.
Daleki korisnici ostaju na ADSL sa brzinama do 20 Mb/s, blizi korisnici sa zeljom po vecim brzinama prelaze na VDSL.
 
Ne rece niko ima li overheada ?
 
Overhead-a ima onoliko koliko ga operater dozvoli da bude...
 
ako cemo po sadasnjoj infrastrukturi dodje mu od 2%-5%

ako postave optiku i osim u posti DSLAM-ove postave na vise lokacija (svaka ulica, zgrada ili sl.) onda ih skoro nece ni biti ili zanemarljivo malo
 
Ja sam izgleda pomesao da je tema o SBB-u i da covek pita za SBB a ne za ADSL - izvinjavam se! Nije jet lag, prosto sam gledao oba threada u isto vreme i sve dok nisi stavio link na TELEKOMU nisam ni pogledao da je pitanje u Telekom VDSL threadu. Again - izvinjavam se!

krastavac ko radi taj i gresi. Nemas sta da se izvinjavas.

Overhead-a ima onoliko koliko ga operater dozvoli da bude...

Ne moze da bude koliko operater odluci da ce ga biti nego se tacno zna kolika su odstupanja na adsl-u a kolika na vdsl-u.
 
Aj ti kada budes zvao, prenesi utiske ovde. Dobro ih ispitaj :-D
 
Evo sada sam zvao Telekom i ovako su mi rekli, ovo je ADSL kao sto smo do sada dobijali na telefonskoj liniji i nema potrebe za posebnim ruterom nego ko hoce podnese se zahtev promenu brzine i puste vam tu brzinu koju zelite a posto se paketi vode DO onda koliko vasa parica moze da izvuce toliko ce te imati brzinu.
 
Nazad
Vrh Dno