Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

koji tacno draka ? ima ih dosta
 
Preporucise mi Draka Cat5E licnasti kabl, pa da njega stavimo Rj11 telefonske konektore...
 
tako cu i ja onda
 
Evo posle tacno 2 meseca koriscenja rezultati kao i prvog dana...da ne ureknem ,)
 

Prilozi

  • 3401766293.png
    3401766293.png
    31.4 KB · Pregleda: 193
Samo ti provociraj (nas koji nemamo VDSL) :D
 
Da,to si u pravu,gubici na Vdsl-u su zaista minimalni,to me je u startu prijatno iznenadilo

E da,i onaj BBTF je odlicna stvar,radi bez problema,jos samo da ukapiram kako se tarifiraju razgovori preko njega...za ceo prosli mesec naplatili su mi sami 11 din saobracaja po ovom broju...a to je cerkin broj,pa vi vidite :d
 
Poslednja izmena:
Mozda ima besplatne minute prvo.
 
Hm,malo je za nju 300 impulsa...na drugom,POTS broju ,koji se mnogo manje koristi stiglo je 135 din saobraćaja
 
Sva fiksna telefonija za fizicka lica u Telekomu se isto obracunava i naplacuje. Nema razlike prema tehnologiji pristupa, prenosa i komutacije.
Nego, sacekajte malo da vidite kakva nam iznenadjenja Telekom sprema sto se tice cena u fiksnoj :)
 
Poslednja izmena:
Da,to si u pravu,gubici na Vdsl-u su zaista minimalni,to me je u startu prijatno iznenadilo
Nije problem koliki su gubici, već ko će da "preuzme" te gubitke. TS očigledno ima politiku da sve gubitke svali na korisnika, bar što se tiče ADSL i VDSL konekcije i to su činjenice. Bilo bi interesantno videti šta se dešava sa (G ?)PON FTTH mrežom u Stepi, tj. šta oni dobijaju u odnosu na ugovorenu brzinu na papiru ? Pitam jer niko se nije javio, bar koliko ja znam, da ima TS FTTH i priložio speedtest merenje, a ni TS FTTH tema ne postoji (bar ne na bench-u) pa da neko javi.

P.S. Targo FTTH, ugovoreno na papiru 24/12 Mbps, a u stvarnosti (realno) se dobija ovo:
http://www.speedtest.net/my-result/3404039882
... nije moguće da optika "u stanu" (GPON) daje više nego što se setuje, već je politika Targa da daje više zbog satisfakcije korisnika :D...
 
Poslednja izmena:
Nego, sacekajte malo da vidite kakva nam iznenadjenja Telekom sprema sto se tice cena u fiksnoj :)
Ја бих забранио овакве поруке. Да си бар нешто поменуо па да знамо шта да чекамо, да ли да се спремамо да одјавимо фиксне или да уведемо још неки ...
 
Drugari imam problem. HG 630 je ispravno povezan, imam 3 desktop racunara povezana kablom sa ovim ruterom. Moj racunar je na LAN1 ostala dva racunara su na LAN2 i LAN3 portovima.
Na LAN1 portu imam net i sve radi ok koliko vidim. Ali na LAN 2 i LAN3 portovima ne mogu da dobijem adresu preko DHCP-a i ne mogu racunari da se povezu na net. Imate li ideju sta pokusati, ja ovo prvi put vidim.
Da nisu po defaultu ova dva porta zakljucana ? Ne vidim logiku da tako bude ali ko zna, bolje da pitam eksperte.

Aj dajte neki sada savet sta da pokusam. :)

Edit. Racunar koji je bio povezan na LAN3 sam prikacio na LAN4 port i DHCP je odradio posao u sekundi, dodelio adresu i sad je i taj racunar online. Dakle, problem je samo sa portovima LAN2 i LAN3. Da nije falican ruter ? Jel i kod vas isti slucaj i ima li leka ?
 
Poslednja izmena:
Da, LAN2 i LAN3 portovi nisu za internet po defaultu. Za HG532 ili HG520 postoji tutorial da se i oni iskoriste - vidi da li moze isti da se primeni na HG630.
 
Za HG655b, da li ste isprobavali razlicita podesavanja za WLAN sto se tice throughputa i stabilnosti? Primecujem da nije podjednako jak kao HG532e i to ni blizu, a posto mi je dobar signal bitniji od brzine, sta mogu da isprobam kao ideal po tom pitanju, od podesavanja? Imam utisak da sve osim automatskih podesavanja radi losije na oba polja.
 
Da, LAN2 i LAN3 portovi nisu za internet po defaultu. Za HG532 ili HG520 postoji tutorial da se i oni iskoriste - vidi da li moze isti da se primeni na HG630.

AAAAA???

Pa za sta im je namena ako ne za internet ???
Ne verujem koji *****i ...
I sta sad, nasao sam neki tutorijal za neki od starijih modela koji su korisceni na ADSL tehnologiji ali ima dosta opcija koje na ovom mom ne vidim, ili im je mozda ime drugacije. Aj ljubim vas, sestra ce mi oci iskopati ako joj kazem da nece moci da ima net na racunaru jer su portovi zakljucani...
 
Jel postoji neki hack, mod ili tako nesto slicno da bi ova 2 porta proradila u smislu da mogu preko njih da idem na net ?
Wifi ne podnosim, to mi nije opcija krastavac.
Kakv je onaj drugi ruter po ovom pitanju, jel ima neko na forumu taj model pa da kaze iz prve ruke ?
 
Na svim telekomovim uredjajima su portovi 1 i 4 za internet, a 2 i 3 za IPTV...
Ako zelis da na brzinu resis problem kupi jedan switch, prikljuci ga na port 1 i podeli vezu sa internetom na vise racunara...
Tako isto mozes da prikljucis switch na port 2 i da koristis vise STB-ova za IPTV...
 
Poslednja izmena:
Ја бих забранио овакве поруке. Да си бар нешто поменуо па да знамо шта да чекамо, да ли да се спремамо да одјавимо фиксне или да уведемо још неки ...
Cini mi se da ce pre biti to prvo... Da iskoristimo blagodeti prenosivosti broja.
Pozdrav
 
Kako da ovaj model prebacim u bridge mode ? Jel uspeo neko od vas koji imate ?
 
Dok cekamo odgovor, evo jedan speedtest za one kojima sam to obecao.


 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki hack, mod ili tako nesto slicno da bi ova 2 porta proradila u smislu da mogu preko njih da idem na net ?

Udji u opcije rutera uporedi podesavanje portova i podesi 2 kao 1 i eto ti ga.
 
Potrebne su admin privilegije da bi se odradilo ovo sto ja zelim. Ima li neko da podeli sa mnom (moze i preko PP) taj admin password ? Ruter me kosta 2k dinara, jos bi u tom slucaju imao dupli NAT na preostala dva racunara sto nije plus.
Modovi, ne brisite poruku, ovo je vapaj za pomoc a moze biti od koristi i
 
Kao sto sam vec rekao, tebi treba switch, a ne drugi ruter...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno