Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Kad god ti ne proradi u 30-40 minuta a drugi pišu ovde da im je proradilo ti probaj restart rutera. Mada mi nije realno da taj t*pavi modem odustane od periodičnih pokušaja da ostvari PPPoE konekciju i više ne pokušava do restarta?
Kod mene za sad nema prekida... radi evo 7h od kad je nestajalo struje danas :d
 
Dok je tema aktivna; je l može sa ovim parametrima VDSL 20/2, upload je nebitan. I da li uopste Telekom ima ADSL2+ 20/2?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    23.3 KB · Pregleda: 167
Previše su loši parametri te linije za 20/4 Mbps, neće to raditi kako treba.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Moze li neko da proveri kakav je odziv sa Sbb servera,,najkasnije do 23h?
Imam problem uvece na Vdsl 50. Eon gledam kad smanjim na 2mb Posle 23 sve se vracca u normalu.
 
Evo ja kod drugara sada proverio. On ima 20/4.
e1731f346148dc065dd34ee47264e640.jpg
 
Znaci ovo je lokalno u mom mestu. Danima se ganjam sa njima. Moracu da menjam provajdera posle skoro 20g. Do nove godine je sve radilo kako treba.
 
Da li ti je brzina mala samo ka SBB serveru?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da,,samo ka njemu. Ka drugima je nesto manja ali ne toliko izrazeno. Sama Eon aplikacija meri od 2-6Mb a speedtest od 4-11mb.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koji ruter se dobija ovih dana za Vdsl? Wifi mi opasno trokira već 2 meseca pa ce doći u ponedeljak da mi zamene ZTE.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
@yunoise: U Putincima i dalje pun gas radi 50/8 paket :d 44.5 Mbps izmereno ka istom tom MTS Belgrade serveru. (matorci gledaju Eon stream pa grickaju ostatak do 47-48 Mbps).
 
Poslednja izmena:
Meni su pre tri dana iskljucili wifi, kao neki radovi bili pa zaboravili da vrate...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel neko nekad u istoriji univerzuma uspeo da izvuče neki popust na VDSL 100/10 paket? :d Tipa da li postoji "Net retention" ponuda / cena pri obnovi ugovora poput ovih nižih DSL paketa? Gde je cena za 50/8 paket 1.399 din...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Tipa da li postoji "Net retention" ponuda / cena pri obnovi ugovora poput ovih nižih DSL paketa? Gde je cena za 50/8 paket 1.399 din...

Da li sada uopšte daju taj popust i na 50/8 (na sajtu piše jedan mesec besplatno)? Petog aprila mi ističe ugovor, da li mogu da se nadam da ću nastaviti da plaćam 1.400 mesečno ili da se selim u Beotel?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni ističe 26. aprila :D Pa ćemo videti šta kako.. "Net retention" promo se nikad nije ni spominjao na sajtu.. da li još uvek to daju ili ne daju postojećim korisnicima nemam pojma. U vreme proškog "produživanja" ugovora zvanična promo ponuda na sajtu je bila ono 5 meseci po 1 dinar posle 1.799 din.
Bez potpisivanja novog ugovora ti sigurno neće ostati ta cena, dilema je samo da li posle isteka UO ti cena raste na 1.799 ili na 1.999 (što je kao zvanična cena bez ugovora za taj paket).

Ja još nisam prelomio da li ću da prelazim na Orion optiku... planirao sam ali me je sad pred kraj pokolebao komšiluk sa pljuvanjem Orion neta :(
 
Bez potpisivanja novog ugovora ti sigurno neće ostati ta cena, dilema je samo da li posle isteka UO ti cena raste na 1.799 ili na 1.999 (što je kao zvanična cena bez ugovora za taj paket).

Siguran sam da ide na 1999. Neću se sigurno obavezati 24 meseca na 1800 posle 1400, pustiću da istekne ugovorna obaveza i plaćaću 200 dinara više dok ne vidim šta ću.

Probao sam preko online chat-a na sajtu da dobijem info da li može da se produži uz cenu od 1400, kaže mesečna pretplata je 1800. Ne znam koliko su oni relevantni što se tiče informacija.
 
Ako misliš da "produžuješ" ugovor onda ili preko chat napiši poruku u fazonu da želiš da te kontaktira služba za brigu o korisnicima u vezi produženja ugovora. Ili probaš da ti pozoveš direktno 064733 pa da krenete u cenkanje tj da tražiš šta želiš.

Znam da se cena po isteku UO sa cenom od 1.799 din menjala na 1.999 din, jer sam pola godine tako plaćao pola godine dok nisam potpisao novi ugovor kad su digli upload sa 2 na 8 Mbps.

Ali mislim da sam negde pročitao da se cena za "net retention" ugovore tj cena po isteku tih promo uslova razlikuje u zavisnosti od toga da li si potpisao UO na godinu dana ili na dve.

Da posle 12 meseci UO ide cena 1.999 din a posle UO od 24 meseca da cena ide na 1.799 din.

Tako da ne znam gde si našao tih 200 din više?? U odnosu na 1400...

Videću šta je istina ako dočekam jun da sam i dalje na VDSL.
 
Poslednja izmena:
Tako da ne znam gde si našao tih 200 din više?? U odnosu na 1400...

Hteo sam da kažem da neću da potpišem ugovornu obavezu na 1800, nego ću plaćati dvesta dinara više u odnosu na to za cenu bez UO. Nisam mislio dvesta u odnosu na tih 1400 :)
 
Trenutno stanje.

unknown.png

Inace 50/8, generalno sve funkcionise i nikad nemam probleme. Svestan sam situacije trenutne, ali je l' moguce da je toliko lose zbog broja korisnika koji sada vise na internetu, ili oni nesto njakaju?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kod mene je brzina ok kad god proverim (kad se drugi požale) ali zato poslednjih par nedelja nema šanse da konekcija sastavi 48h bez pucanja... danas je 2x pucao net u periodu od 45 minuta.
Parametri su OK i isti kao godinama u nazad, nema nešto preterano grešaka i praktično su sve na upstream-u.. a puca.
 
Kod mene su bili, zamenjen mi je modem, veza ne puca, ali i dalje je prisutan problem u vecernjim satima, povecan ping i usporen download. Ocigledno je preopterecen cvor i to je to.... :(
Za ekipu na terenu sve pohvale.
 
Info za produženje ugovora - danas me je zvala devojka iz call centra, ako želim da prdoužim daće mi 20% popust. To je za 50/8 1440 dinara. Jedino nisam pitao da li se popust skalira, jer linija ne može da izgura više od ovoga što imam.
 
Da li neko od kolega sa foruma zna kako da proverimo koji smo saobracaj ostvarili preko telekomovog vdsl/adsl/optike u prethodnim mesecima?

Bas me zanima koliko vise trosim neta u ovoj situaciji :)

Nisam nasao na portalu a cini mi se da nema toga ni na racunu...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Čini mi se sa win10 ima opciju da meri valjda, a sam budjavi zte ruter nema sanse [emoji2][emoji2]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mi imamo VDSL vec 3 ili 4 god.Posle isteka ugovora od 24 meseca nista nismo obnavljali, tako da sad koristimo i dalje VDSL bez UO. Racun nam je 1600 plus PDV. Fiksni u tu cenu i ne racunamo jer nam je to Back Up i ''BOOST'' internetu i drzimo ga uvek iskljucenog zvona. Nekoliko puta je bilo prekida interneta za ovih nekoliko godina ali NIKADA nije padala ova brzina. Za ove pare tesko da ima bolji i stabilniji internet u Beogradu. Sto bi reko moj suprug "Bolje znani djavo,nego neznani andjeo''. Mislim da sam ti odgovorila na tvoje pitanje. Pozz svima
 
Nazad
Vrh Dno