Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Drugari jel su ovi parametri ok?
Down mi ide do 50, ping 6ms ali upload nikako preko 5. Povezana su mi 3 stb uredjaja a modem mi je povezan na spliter na koji je i fiksni telefon,pa spliter u zid, jedno 4 metra kabla ukupno. I jos jedno pitanje. Jel uspeo neko da natera ovaj h168n modem da blokira url adrese? Ja lepo upisem podatke adrese,zatim ukljucim u url filter black list,medjutim url koje sam upisao u url filter se i dalje najnormalnije otvaraju. Hvala

I tebi su jako dobri parametri (pogotovo sto su ti ukljucili i VDSL2 vectoring).
Preko LAN konekcije bi trebalo da imas oko 10 Mbita upload bez problema. Kako proveravas, preko speedtesta?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Preko lan mi je vezan komp na modem. Wifi sam iskljucio dok sam testirao a isto mi je da li su stb uredjaji ukljuceni ili ne. Preko speedtesta - okla a i preko ostalih mi je 50/4.9
Pitao sam i telekom,oni su me pitali da li radim nesto na kompu, u smislu da li mi je potreban upload od 8mb. U fazonu ako ti bas treba pusticemo ti,to je za one koji rade... U ugovoru pise brzina do 50/8. To im je argument...
 
Pozdrav ljudi! Da li neko znade admin user/pass za INNBOX V45 VDSL2 ruter?
 
Preko lan mi je vezan komp na modem. Wifi sam iskljucio dok sam testirao a isto mi je da li su stb uredjaji ukljuceni ili ne. Preko speedtesta - okla a i preko ostalih mi je 50/4.9
Pitao sam i telekom,oni su me pitali da li radim nesto na kompu, u smislu da li mi je potreban upload od 8mb. U fazonu ako ti bas treba pusticemo ti,to je za one koji rade... U ugovoru pise brzina do 50/8. To im je argument...

Jel moguce? Kakav nonsens. Sto im nisi rekao pravim 100 Mpix selfi slike dok sedim na WC solji pa mi treba jaci upload da to kacim na Instragram. OMG FFS ovo je necuveno i nadam se da je to izolovan idijot pruf slucaj persone koja ti se javila.... :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala, ali izgleda da kod ovog mog modela ta kombinacija ne pali. Nisam ni online ama bas ista pronasao...

Imao sam taj model na testu par dana, u podešavanja sam ulazio sa:

admin
tzlkisonpk

Jel kod tebe ova verzija sw u Device Info: 6.4.13D55-20.5
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim pustili su neki 30/4 paket? Ajde stavi rezultat speedtesta da li ti stvarno toliko ide konekcija.
Verovatno su radili skracenje linije i ne znaju da iscitaju podatke pa ti zato ponudili samo 20Mbps; kao sto su i ostali rekli 50 moze sigurno a 100Mb vrlo verovatno ;)

Izvinjavam se, tek sad vidim. Evo rezultata, imam 2 STB uredjaja
2a6975871d0189869c80ab0ee140275c.jpg



Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Sigurno je,

admin
tzlkisonpk

probaj tri puta zaredom da se loguješ sa ovim userom i paswordom, posle trećeg puta je kod mene prošlo...

Ovo prvi put cujem da mora tri puta :) Ali dobar vid anti bot zastite, samo sto ubija UX sto gradi :d


Inace VDSL2+ meni je rock stable. Da kucnem u drvo svaka cast Lelekomu. Njihov modem u bridge modu + Mikrotik dobitna kombinacija.
 
Jel probao neko u modemu da podesi blokiranje url adresa? Meni nikako ne polazi za rukom, zte 168n
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam adsl preko isdn telefonskog priključka, pitao sam telekom koja bi max brzina bila za moju liniju oni kažu da prvo vratim na standardan tel priključak pa mi tek onda mogu reći, zna li neko da li stvarno bolji signal preko ptsn priključka ili da se ne cimam bezveze i da petljam uzalud. Hteo sam,ako je moguće, da uzmem neki bolji paket, trenutno koristimtotal tv(sbb) adsl 16/1.

http://prntscr.com/ls68zk
 
Не може брже, мтс је одустао од улагања у ISDN, нема ни VDSL ни већих брзина и то је разлог за такав одговор. ISDN сигурно има бољи сигнал, то је дигитални пренос за разлику од обичне централе која гура аналогни сигнал.

Могуће је да неко други нуди веће брзине и VDSL за ISDN.
 
Imam VDSL2 na 50/5 interleaved koji je nekako radio uz najcesce samo 1 prekid dnevno. Od pre neki dan sam uveo IPTV na istu liniju i unapred se pozdravio se sa netom, medjutim internet je postao rock stable. Sta su radili nemam pojma :). (attainable down je skocio 15%)
 
Poslednja izmena:
Promenili su ti centralu 99%.
EDIT: Centrala/IS, svejedno u ovom slucaju :)

Ja sam imao 2 prekida za ~5-6 godina koriscenja VDSLa (i jos jedno ~2 ADSLa pre toga), i to su sve bili neki globalni prekidi, ili nesto tipa rad na promeni paketa, dok su se uhodavali za VDSL.
Ni u Koreji ne radi tako dobro net ;)

Pu, pu, pu :D
 
Poslednja izmena:
Pre ce biti istureni stepen (da su promenili). Otuda bolji rezultat. BTW ja nikada nisam imao problema sa stabilnoscu ni kod ADSL-a, a VDSL2+ je samo to potvrdio (kada sam prebacen na novi istureni stepen). Hats off za stabilnost.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ajde stavi i neki stariji screen shot parametara ako imas. Cisto da uporedim i vidim sta su tacno uradili...
Moguce da su samo povecali interleave depth ili malko pojacali signal pa da ti vise ne puca konekcija.
Po meni ti je jos uvek predugacka parica da su te bacili na neki novi istureni stepen...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav. Sad sam na 10 Mbit paketu i hteo bih da obnovim ugovor i pređem na 20Mbit, ali ne znam da li ispunjavam tehničke mogućnosti, pošto su mi različito govorili još pri potpisivanju sadašnjeg ugovora. Zadnje je da ne može, ali gospođa nije znala zašto, pa reših i da pitam ovde ko se razume da mi odgovori. Parametri iz rutera su na priloženoj slici.
 

Prilozi

  • Line Status.png
    Line Status.png
    9 KB · Pregleda: 179
@nocniduh
trenutno si na ADSL, moze i preko njega malo veci download od trenutnog ali mislim da to vise ni ne daju...
Trazi da te prebace na VDSL i trebalo bi bez problema da ti radi paket 20/4.
Ja sam malko blize centrali nego ti i taj paket mi je rock-solid.
Ako ti je istekao ugovor jos bolje, reci da ti puste VDSL 20/4 bez ugovorne obaveze i ako radi (postavi i ovde parametre kad te prebace) potpises lepo ugovor na 2 godine ili koliko ti vec odgovara.
Moze da se desi da u centrali nema slobodan VDSL port (99% da imaju), u tom slucaju mrka kapa i nista od povecanja brzine.
 
Hvala na odgovoru. Mislim da kada sam pretprošle godine podnosio zahtev, da mi je rečeno da bi onda morao da menjam broj. Probaću opet u poslovnici, pa ću onda pokušati preko korisničkog servisa, ako ovako ne uspe.
 
Zna li neko proveren VPN (ili drugi servis) za MTS preko kog radi SBB usluga EON (mogu se gledati sbb kanali, od pre neki dan neki nisu dostupni samo preko MTS neta)?
 
Ja koristim NordVpn baš za to.
Nakačim se na hrvatski server.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
@nocniduh
trenutno si na ADSL, moze i preko njega malo veci download od trenutnog ali mislim da to vise ni ne daju...
Trazi da te prebace na VDSL i trebalo bi bez problema da ti radi paket 20/4.
Ja sam malko blize centrali nego ti i taj paket mi je rock-solid.
Ako ti je istekao ugovor jos bolje, reci da ti puste VDSL 20/4 bez ugovorne obaveze i ako radi (postavi i ovde parametre kad te prebace) potpises lepo ugovor na 2 godine ili koliko ti vec odgovara.
Moze da se desi da u centrali nema slobodan VDSL port (99% da imaju), u tom slucaju mrka kapa i nista od povecanja brzine.

Meni su odgovorili da nema VDSL na centrali i ponudili mi 10mbit ,toliko o tome..
 
Jel moguce? Kakav nonsens. Sto im nisi rekao pravim 100 Mpix selfi slike dok sedim na WC solji pa mi treba jaci upload da to kacim na Instragram. OMG FFS ovo je necuveno i nadam se da je to izolovan idijot pruf slucaj persone koja ti se javila.... :)
Danas su mi sredili upload,nako moje nove prijave. Zvao me neki normalan lik,koji se i razume u materiju za razliku od proslog. Iskljucili su mi vectoring i sad mi je upload 8mb koliki bi i trebao biti, Sem tog setovnja,sad imam i vise fec erora, ali je veza stabilna. Rade mi 3 stb uredjaja i brzina mo je 50/8. Covek mi kaze da se desava da vectoring smanjuje upload,zarad manje tih erora.
 
Pozdrav imam box 4 brzina interneta je 16 mb,realno imam 12 i 4 vuce tv,interesuje me da li mogu da predjem na vdsl sledece su spec :

Upstream max rate (kbit/s) 1313
Downstream max rate (kbit/s) 24340
Upstream line rate (kbit/s) 1021
Downstream line rate (kbit/s) 16383
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.3
Downstream SNR (dB) 11.9
Upstream line attenuation (dB) 7.5
Downstream line attenuation (dB) 18.1
Upstream output power (dBmV) 6.9
Downstream output power (dBmV) 12.9
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 128
Upstream CRC 0
Downstream CRC 0
Upstream FEC 0
Downstream FEC 2218
Upstream HEC 0
Downstream HEC 0
Upstream Total Cell Count 1823940
Downstream Total Cell Count 998089382
Upstream Interleave Delay 0
Downstream Interleave Delay 8
 
Da li je neko u skorije vreme popio CGNAT na ZTE H168N ruteru?
 
Veliki pozdrav svim članovima i korisnicima foruma.
Na slici ispod je screenshot statusa modema.

wp_ss_20181127_0001.png

Da li iko zna šta može biti razlog visoke vrednosti parametra upstream line attenuation? Udaljenost od centrale od oko 700 do 750m.
 
Nazad
Vrh Dno