Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Ne znam samo kako si došao do tog zaključka (svi na VDSL)... kad češće NAT-uju starije korisnike (pogotovo one koji nisu "obnavljali ugovor" po 4+ godine). Barem je tako u mom kraju.
 
Pozdrav imam box 4 brzina interneta je 16 mb,realno imam 12 i 4 vuce tv,interesuje me da li mogu da predjem na vdsl sledece su spec :

Upstream max rate (kbit/s) 1313
Downstream max rate (kbit/s) 24340
Upstream line rate (kbit/s) 1021
Downstream line rate (kbit/s) 16383
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.3
Downstream SNR (dB) 11.9
Upstream line attenuation (dB) 7.5
Downstream line attenuation (dB) 18.1
Upstream output power (dBmV) 6.9
Downstream output power (dBmV) 12.9
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 128
Upstream CRC 0
Downstream CRC 0
Upstream FEC 0
Downstream FEC 2218
Upstream HEC 0
Downstream HEC 0
Upstream Total Cell Count 1823940
Downstream Total Cell Count 998089382
Upstream Interleave Delay 0
Downstream Interleave Delay 8

Po ovim parametrima trebalo bi da moze da izgura 20/4 VDSL, naravno ako imaju slobodan VDSL port za tebe...
Imas i bas mali broj gresaka za duzinu parice preko kilometra.
E sad, verovatno bi ti net onda bio oko 15-16Mbita sa ukljucenim jednim IPTV uredjajem.
Za vece brzine ili kad ti skrate paricu ili kad stigne optika do tebe.
 
Veliki pozdrav svim članovima i korisnicima foruma.
Na slici ispod je screenshot statusa modema.

Pogledajte prilog 262839

Da li iko zna šta može biti razlog visoke vrednosti parametra upstream line attenuation? Udaljenost od centrale od oko 700 do 750m.

Evo da okacim moje trenutne parametre, malo duza parica od tvoje, veci downstream att. ali puno manji upstream att...
Moguci razlog zbog povecane vrednosti kod tebe je da npr u velikom kabelu koji krece iz centrale odma u blizini tvog da je svima pusten VDSL a da se slabljenje telekomunikacionog kanala usled smetnji odnosi samo na deo spektra koji se kod tebe koristi za upstream. Mozda je zato kod tebe stavljena 10 puta veca snaga za upstream output power. Ovo je bilo malo suvog teoretisanja (koje uopste ne mora biti tacno :d ) a u svakom slucaju tebi je veza rock solid...
Moji parametri
ParametriVDSL.png

Evo i kod mene se vidi da kad VDSL radi kako treba, bez problema izgura i mesec i po dana bez prekida cak i na udaljenosti preko kilometra.
 
Da li je neko u skorije vreme popio CGNAT na ZTE H168N ruteru?

Koliko sam pratio kod reseta (u duzem vremenskom periodu) od npr 20 novih adresa koje dobijem samo jedna ili dve su iza CGNATa (tj oko 5-10% sanse da mi daju IP adresu iz CGNAT opsega).
 
Na VDSL-u obično svi popiju CGNAT, nebitno koji je modem.......pošalješ zahtev da te skinu sa CGNAT-a ili ako ne žele onda neka tehničari daljinski otvore portove ako koristiš određene servise!

Nope, ja nemam CGNAT.

Ali modem njihov mi je u bridge mode-u, a iza njega Mikrotik koji vrti sve.
 
Cisto da pomenem :) HG630b, odlucio ja da nakacim dva nova laptopa (W540 i neki MBP, ne znam koji je) i isprobam kako radi wireless. Do sada je samo Sony VAIO F1 bio na ruteru, i telefon sa njega skidao sa WiFi-a, jedva je pesao 3MB/s za kopiranje.
Ova dva laptopa, komotno rade 8-11MB/s ;) F1 je na LAN portu! Da ne pomisli neko da je ovo bolji ruter od 300e rutera ;) U stvari mozda je i limit zbog LAN porta, jer je 100Mbps ;)

Ali malisa jedino zaostaje za HG532e (ADSL ruter nazalost :(), inace uzeo sam R7500 Netgear, i nista bolje nije radio protok. Samo sto ima 5G, ali meni to ne znaci trenutno, i ima iskreno mnogo veci domet, opet - ne znaci mi.
 
Odjednom poceo naglo da koci internet trebas mu 5-10 min da otvori stranicu
Od 8 sati poceo da koci??
Sta moze da bude?
 
Pogledaj da li ima novih uredjaja povezanih na wifi, takodje proveri da nemas neki virus na kompu.
 
Podesi neki externi pa probaj?
EDIT: Videh kasnije u drugoj temi da siri region nije imao internet uopste.
 
Poslednja izmena:
Nisam jedini Celo selo nije radio internet kako treba
Pola stranice nije hteo da radi niti gogle
Sad je proradio
 
Hitno mi treba pomoć kod rutera ZTE H168N.
Ovo nikad nisam video.
Ne mogu da nađem gde se menja Wifi šifra. Otvaram Otvaram sve redom i nigde da vidim tu opciju. Da bude gore ja sam je i postavio, ali neće jedan telefon da se poveže (drugi hoće). Izbacuje poruku "pogrešna šifra" i "greška kod autentifikacije". Kad idem preko WPS dugmeta, kaže "VPS završio, povezivanje" i onda vrti beskonačno.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Promenio sam šifru za WiFi. Telefon g3 radi ali neće drugi telefon i računar koji radi preko kabla. Računar mi daje "Windows ne može da se poveže sa ZTE Telekom".
Isključivo ruter sa struje, resetovao i opet neće.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ako i preko kabla pravi problem, tu je onda već nešto sa tim ruterom nije u redu.

Mislim da bi morao da pozoveš korisnički servis u ovom slučaju, jer ako je ruter zaista geknuo i neće da izdaje nove ip adrese npr (prsao dhcp deo), onda ti zamena istog samog pomaže.

Možeš da probaš da dodaš ručno ip na računar sa kablom. Vidi koju ip ti je ZTE dodelio na G3-ci, pa ako si dobio 192.168.1.100 za G3, ti na računar koji je preko kabla u podešavanju mrežne karte (IPv4 deo) stavi 192.168.1.101 za ip, subnet 255.255.255.0, gateway 192.168.1.1 i dole dns unesi 8.8.8.8 (ovo su guglovi dns-ovi, čisto da izbacimo telekomove iz igre).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imam ZTE H168N koji trenutno koristim i
Linksys wag 160n adsl koji sam koristio ranije.
Hteo bih da koristim Linksys za Wi-Fi.
Kako da ga povežem na ZTE?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Promeni default Ip adresu na linksys-u, umesto 192.168.1.1 stavi bilo koju drugu (tipa 192.168.1.50). Zatim lan kablom poveži ta dva modema. U Zte, kabl ubodi u lan port 1 ili 4, a u Linksys u lan 1.
 
Jedno pitanje. Kakva je procedura za raskid ugovora?
Zbog posla više ne živim u Srbiji, a nemam kome prepustiti ostatak ugovora (još nekih 7-8 meseci) koji se vodi na mene. Glupo je da plaćam nešto što ne mogu više koristiti.
Svojevremeno kad sam potpisivao ugovor sa SBBom, rečeno mi je da je moguć raskid ugovora u ovakvom slučaju uz prilaganje nekog dokaza (avio karte, kopija vize iz pasoša i sl.)
Je l' bio neko u istoj/sličnoj situaciji?
Da ne bude zabune, imam ugovor za VDSL sa mts-om.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
losa je rezolucija slike pa ne vidim, ali u pricipu sta god da pise, sve i da zivis na centrali, preko vdsl ne daju veci paket od 100/10..

Sent from Galaxy S8
 
attainable rate (up/down) 20514/151912, i da napomenem da sam od msan kutije oko 60 metara
 
I meni je tako nesto, teoretski bi mozda i moglo, ali nece da se cimaju za promil korisnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
dc45e3b63820878f277126f9872d326f.jpg
 
Poslednja izmena:
pa prvi sledeci paket (koji daju na optici) je 150/20 a to bas ne bi moglo.. mogao bi jedino pored 100/10 da uzmes 3 set top boxa za iptv, to bi verovatno radilo, mada ne znam ni to da li daju, pisace neko ko je mozda probao da trazi..

Sent from Galaxy S8
 
Možda 20Mbps ali nisam siguran da može 20Mbps + IPTV.
 
Imam HG630, VDSL modem. 50/8 brzinu... Radi dobro, ali poslednjih par meseci desi se s vremena na vreme da se izgubi WIFI mreža. Interneta ima preko kabla, iptv radi (Box paket), ali wifi mreže nema ni na laptopu ni na mobilnom... Posle nekih 10-15 min dođe i onda tako zeza na 10 min. Restart rutera reši problem. Lampica za wifi se ne gasi, treperi. Imao neko sličan problem? Da li je ruter na izdisaju ili neki drugi problem?

Devojka ima isti problem, takođe, i to živi 200 km od mene.
 
A restart mobilnog da li resi za mobilni ?
Bez da i ruter restartujes
 
Nazad
Vrh Dno