Šta je novo?

GeForce GTX 650 Ti Thread

Nemam pojma. Probaj da prikljucis monitor na neki konektor (DVI-D, DVI-I, VGA).
 
Probao sam da iskljucim clear type i onda mi bude bolje sto se slova tice ali mi sve bude nekako bledo:
http://s12.postimg.org/9ibasa4nh/Untitledw.png
A na monitoru nisam nista nasao inace pre ove kartice sam imao Gigabyte GV-N96TZL-512I NVIDIA GeForce 9600GT 512MB DDR3 i sa njom mi je sve bilo ok.Onda sam dezinstalirao stari drajvere i ubacio ovu karticu i intalirao najnoviji drajver i imao problema sa slovima pa sam onda dezinstalirao taj najnoviji drajver i instalirao isti drajver koji mi je bio na staroj kartici ali za ovaj model kartice i isto mi se desava.

Vidim da koristis asus monitor koji ima samo vga ulaz...hmm pritisni auto dugme na monitoru da koriguje sliku (verovatno si vec odradio ali eto) :)
 
Vidi na koliko ti stoji ostrina (menu pa sharpness). Kod mene je na 45 i dobra su slova.
 
Nece na sharpness mogu samo na:brightness,contrast,position i focus a na sharpness i saturation ne mogu da udjem?
 
Nece na sharpness mogu samo na:brightness,contrast,position i focus a na sharpness i saturation ne mogu da udjem?
Vrati monitor na fabricka podesavanja iz menija pa onda drzi S dugme nekoliko sekundi da koriguje sliku,ako to nepomaze onda nije do monitora (ukoliko je 100% ispravan).
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako da ga vratim na fabricka podesavanja .?
Isao sam na system setup pa reset ali opet ostaju stara podesavanja?
 
Ne znam kako da ga vratim na fabricka podesavanja .?
Isao sam na system setup pa reset ali opet ostaju stara podesavanja?
Da mislim na reset,ako nisi nista menjao nece ni menjati jer je vec na fabrickom,meni je to kako si opisao uvek bilo reseno pritiskom na auto dugme (ili S dugme 2-4 sekunde),
proveri vga kablo takodje,ili deinstaliraj drajver i ocisti ostatke drajvera ovim programom: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html pa onda instaliraj zadnji.
 
Probao sam sa ovim programom i ponovnom instalacijom drajvera i promenio sam monitor(uzeo od komsije na probu)ali je isto sa d sub konektorom mada ima i dvi ali nemamo kabal za dvi.
Da li postoji mogucnost da je na grafickoj do d sub konektora?
 
nemeres znat' dok ne probas neki drugi konektor.kako nemas negde dvi na vga pa da probas na dvi portu?
 
Na zalost nemam dvi na vga ustvari imam jedan ali nije dvi kao sto mi je na grafickoj.
 
ima vise iglica nego sto ima rupa na dvi portu?ako je obratno,tj vise rupa ima na dvi portu na grafickoj nego sto ima iglica na konvertoru i dalje ce da radi.
 
Imam isti monitor i iste stvari su mi se ranije desavale kada sam recimo menjao refresh rate ili kada sam menjao rezoluciju, isto se zabrljavi i budu ruzna slova. Nekad je zezalo i kada ukljucim monitor na drugi kompjuter, ali sve se resavalo tako sto ga resetujem ili na fabricka podesavanja ili kada drzim S. Ponekad nije htelo iz prve pa sam morao vise puta da ga resetujem/auto adjustujem. Da kucnem u drvo vise se ne glupavi tako.
 
Vidi u NVIDIA Control Panel, gde se podesavaju rezolucije, pa menjaj i Hz.
 
Na nizoj rezoluciji sigurno moze 75Hz.

Ako mozes, probaj i drugi VGA kabl.
 
Malo pre sam probao i drugi monitor i drugi kabal i opet ista stvar,pada mi na pamet samo da nije mozda do graficke kartice ili do d sub-a?
 
Pa moguce. Onda ti jos ostaje da graficku probas na nekoj drugoj masini - gremlini stvarno ponekad mogu iznenaditi...
 
koja je poslednja verzija drajvera a da radi na xp? hvala
 
to je zadnja uopste ja mislim...probao sam i nece.

p.s mislim krene instalacija ali izbacuje ono da nije preporucljivo da nastavim ja koristim veriziju sa diska 314.22
 
Poslednja izmena:
Nema veze sto pise da nije preporucljivo, to je prestalo da bude bitno pre 10 godina.
Samo ti to instaliraj.
 
Jesam ali nije mi resilo problem. Naime kad npr. otvorim 2-3 krom taba u jednom i onda otvorim zaseban krom u kome pustim youtube ili neki prenos tekme preko neta, i kad taj prozor minimiziran tako pomeram ostavlja rep samo takav tako da ne kapiram u cemu je problem? ja sve kontam da je do harda
 
Nazad
Vrh Dno