Šta je novo?

GeForce GTX 650 Ti Thread

U 1920x1080 ce verovatno pre biti usko grlo grafika nego CPU. Jedina igra koja vidi 4 jezgra i kojoj to treba je Crysis 3, za ostale nisam siguran. Za Crysisi 3 dzaba i ultra mega grafika kad se i quadcore na 3,6 Ghz muci za 33-34fps na nekim mestima, a tek na 4,2-4,3 Ghz postaje OK i gura 40fps.

za 1920x1080 treba jaca grafa od GTX650 nece se naigrat na toj rezoluciji sa GTX650 ja bi prija rekao da je ta grafa za neku rez 1366x768 ili 1600x900, a na tim nizim rezolucijama procesor ce ga kocit, bilo kako bilo c2d i GTX650 nije sretna kombinacija da se igra sa pristojnim fps-om, nije da ne moze, ali niza rezolucija manji detalji i opet biti spreman da se fps vuce oko 30.
 
Moze samo ti je to bacanje para, na tu plocu ne moze am3 procesor, a svaki procesor koji moze na tu plocu tu ti graficku nece iskoristit, bacas lovu bezveze ;)
 
Hvala na odgovoru goldi, al ja sam vec narucio tu kartu i stici ce mi za nekih 30 dana iz Nemacke.Pa ce mo videti onda sta ce mo.
 
amd phenom x4 quad core 9550 2.2ghz

hajde bas mi reci kako ce to da izgleda imam i 3Gb RAM-a (ja se ne razumem bas puno u hardver)
 
To zavisi od mnogo faktora, prija svega rezolucija monitora, detalji na kojima igras, bez obzira sto je taj procesor quad core on je ipak starija generacija tj prva generacija Phenom procesora i ima dosta nizak takt koji ce ga sprecavati da iskoristi GTX650ti boost karticu (ta karta je stvarno dobra da kazemo best buy), vrlo je moguce da ces u nekim igrama imati odlican fps da ce sve ici glatko, dok u igrama koje se oslanjaju na jake singl ili dual core performanse mozes imati problema jer taj phenom i nema bog zna kakve performanse po jezgru.
savjet ti je ako imas ikakv cpu cooler da ga kloknes do koliko mozes pa da vidis kako ce se ponasat, ovako na 2,2ghz taj procesor ce biti usko grlo toj grafi, ili ti u prevodu u velikom broju igri iskoristenost GTX650ti boost karte bice ti od recimo 50-70%.
Jako je bitno kakvo napajanje imas posto taj procesor nije mali potrosac, a i graficka solidno vuce, provjeri kakvo napajanje imas da ne bude dima kad stavis grafu ;)
 
Hvala puno na savetima goldi ,evo sad sam obratio paznju i vidim da ta karta vuce 134 W pa cu morati da menjam napajanje (za pocetak). Bilo mi je bitno samo da li moze na asus M2N-XE. Rezolucija monitora je 1680x1050 ViewSonic
 
Moze grafa na plocu bez problema, rezolucija monitora je Ok ta grafa moze sve da fura na ultra na toj rezoluciji, na toj rezoluciji procesor ima manji uticaj, graficka sve preuzima, tako da nadam se da ce moci koliko toliko da isprati grafu da bude sve igrivo.
za pocetak promjeni onda napajanje ubodi grafu pa vidi kako ce se ponasat u igrama ;)
 
Zna li neko koliko je bucna u load-u MSI GeForce GTX650-Ti Boost 2GB, ona osnovna verzija sa jednim ventilatorom? Video sam da je ona sa TF3 kulerom izuzetno tiha, ali test ove ne videh nigde. Mislim da je to isti kuler koji ide i na 7850, osnovnu verziju.
 
Zasto ne dodas malo i kupis normalnu a ne tu osakacenu boostaru ? :)
 
Zasto ne dodas malo i kupis normalnu a ne tu osakacenu boostaru ? :)

A to je odgovor na moje pitanje... kako?

Niti sam gde napisao da je karta za mene, niti iz ovog mog pitanja mozes pretpostaviti sta mislim da je isplativije (licno bih uvek dao tih ~1500din razlike). Pitanje je bilo da li neko zna koliko su bucni ovi kuleri pod opterecenjem :)
 
Dobro ja sam mislio da nisi znao da ipak postoji razika u karticama, a znam da je mnogima primamljiva cena . Za buku ne znam .
 
Pozdrav narode, treba da uzimam grafu pa mi se izbor svodi na GTX650 Ti od MSI-a i 7790 od MSI-a (ista cifra) - sta mi preporucujete? Po testovima je 7790 brza ali isto tako nailazim na dosta tekstova o problemima sa drajverima...
 
nVidia još uvek ima bolje drajvere od AMD-a, ali situacija nije takva kakva je bila ranije, i ta razlika je mnogo manja. Karte imaju slične performanse, isto hlađenje - mislim da nećeš mnogo pogrešiti ni sa jednom. Moguće je da ćeš osetiti nedostatak RAM-a ubrzo, ako ikako možeš probaj da se uklopiš u 650Ti Boost 2GB.
 
koji hardware imas i koje napajanje? Ja nikada nisam cuo sa PNY deluje mi daleko losije cak i od MSI :-D
 
a cpu? mislim da je od svega toga GPU najbolja komponenta :-D PS da napajanje je gusto, mozda bi poteralo ali ono ne bih rizikovao :-D
 
cpu je amd phenom x4 quad core 9550 2.2ghz
nebih hteo da rizikujem evo skupljam pare za napajanje
 
Usko grlo ti je ovde sve :) ovde je sve zrelo za upgrade :) od RAMA do cpu i napajanja :)
 
nVidia još uvek ima bolje drajvere od AMD-a, ali situacija nije takva kakva je bila ranije, i ta razlika je mnogo manja. Karte imaju slične performanse, isto hlađenje - mislim da nećeš mnogo pogrešiti ni sa jednom. Moguće je da ćeš osetiti nedostatak RAM-a ubrzo, ako ikako možeš probaj da se uklopiš u 650Ti Boost 2GB.

Uzet je MSI 650ti Power Edition, za sada sam prezadovoljan sa grafickom, $$$ je ionako bio nategnut i od pocetne Radeon 7750 od 9k dinara se stiglo do ove karte.
 
Nije bila moja, ona je prodata a uzet je Asus GTX760 kao upgrade.
 
^ Boost odlicna karta, e kakva je gainward ne znam ;-D
 
Nazad
Vrh Dno