Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Cyberfox i Waterfox koriste isti profile folder kao i FF, tako da ko ima FF moze lako da proba Cyberfox, koji ce imati ista podesavanja/addons/theme.
Ja koristim macfox temu, tj koristim je odavno jos na FFu i normalno radi na Cyberfoxu. Verujem da i personas rade.
 
Cyberfox i Waterfox koriste isti profile folder kao i FF, tako da ko ima FF moze lako da proba Cyberfox, koji ce imati ista podesavanja/addons/theme.
Ja koristim macfox temu, tj koristim je odavno jos na FFu i normalno radi na Cyberfoxu. Verujem da i personas rade.

oke, hvala... mozda i isprobam uskoro. na water-u sam vec duuugo vremena, prirastao mi srcu. osim par sitnih kocenja, nijednom nije zakucao/pukao/zezao sa mnogo tabova i flashom... on je moj xp x64 :) samo sto ima vise drajvera, heheh
 
Ako koristis waterfox mozes slobodno da instaliras i cyberfox, ja trenutno imam oba instalirana.
 
kako vratiti stari download prozor? ovako kako je sada cesto ugasim FF i download.
 
U address bar ukucas about:config pa postavis da browser.download.useToolkitUI ima vrednost true.
 
Htedoh malo da isprobam firefox, ali nece da se instalira... Video sam na netu kao da treba da run as administrator, pa onda da se brise cache iz browsera, da se stopira antivirus... Nista nije pomoglo...

Odradi extracting i stane i nista ne radi...
 
Htedoh malo da isprobam firefox, ali nece da se instalira... Video sam na netu kao da treba da run as administrator, pa onda da se brise cache iz browsera, da se stopira antivirus... Nista nije pomoglo...

Odradi extracting i stane i nista ne radi...

Niko???
 
Probaj da skines novu instalaciju, pa onda pokreni.
 
Skidao sam 5 puta i uvek isto... Krene dodje do 100% extracting i nestane, ne nastavi sa onim setup skrinom za instalaciju...
 
A sto ne probas Waterfox 18?

Inace, sta se desava sa WF, nece biti novijih verzija? Meni ovaj 18 radi veoma dobro i nemam potrebu da menjam verziju ili prelazim na FF ali kapiram da necu moci da se zadrzim na WF 18 duze od godinu dana.. u smislu da ce se pojaviti neki alat/addon koji mi treba a nece raditi na ovoj verziju, mozda i gresim..
 
Poslednja izmena:
Waterfox radi samo na 64bit Win-u jel?

Ja imam 32 :)
 
Inace, sta se desava sa WF, nece biti novijih verzija? Meni ovaj 18 radi veoma dobro i nemam potrebu da menjam verziju ili prelazim na FF ali kapiram da necu moci da se zadrzim na WF 18 duze od godinu dana.. u smislu da ce se pojaviti neki alat/addon koji mi treba a nece raditi na ovoj verziju, mozda i gresim..

Mr. Alex:

I'm on spring break (5 weeks for my university) and all I have access to computer wise is a laptop. I've tried compiling Waterfox on it but it won't work, it's too slow. I don't go back to univeristy until next Friday.

To je postovao pre mesec dana. Verovatno je cekao da ver. 22 izadje pa da kompajlira taj umesto da kompajlira stare.
 
Poslednja izmena:
E pa dobro, fala na info :)
 
Ljudi, predjite na Cyberfox, nove verzije se pojavljuju istog dana kada i FF. Rekao bih da cak malo bolje radi od Waterfox-a.
 
Da li su kompitabilni dodaci za FF/WF sa Cyberfoxom?
I cemu je namenjen CF (FF je za 32-bitne, WF za 64-bitne)?
 
Da li su kompitabilni dodaci za FF/WF sa Cyberfoxom?
I cemu je namenjen CF (FF je za 32-bitne, WF za 64-bitne)?
FF/WF? Svi dodaci su pravljeni za FF, WF je unofficial projekat kao i Cyberfox.
Gledaj to ovako, WF je kompajlirao Pera, a Cyberfox Mika, s tim sto Pera ima slabo slobodnog vremena pa uvek kasni sa novim izdanjima. :)
Sem drugacije ikonice nisam primetio nikakvu razliku izmedju WF i CF.
Addonovi koje ne rade na WF nece raditi ni na CF, sto moze biti posledica toga sto su oba 64bit.
 
Hvala na slikovitom objasnjenju :-D
Sada je jasno.

Jos jedno pitanje. Kazes da dodaci koji ne rade na WF verovatno nece ni na CF. Da li to znaci da oni koji rade na WF rade i na CF?
 
Ajde da i ja priupitam nesto :p . Koja vam je svrha 64 bitnog pretrazivaca sem sto trosi vise sistemske memorije ?
 
Jel nas ti to zezas?
64-bitni browser (WF) na 64-bitnim sistemima trosi manje resursa (pa i ram) a i radi bolje.
 
A to je pa toliko bitno danas kad skoro svako ima po 8gb ram memorije :D . Nego imas li ti kakav dokaz o tome sto si naveo ?
 
Jel to mene oči varaju ili su vratili verziju 21.0. Jutros mi je bila verzija 21.01 a sada se "Upgrejdovala " nazad na 21.0.
 
Jos jedno pitanje. Kazes da dodaci koji ne rade na WF verovatno nece ni na CF. Da li to znaci da oni koji rade na WF rade i na CF?
Pa vec sam objasnio, WF i CF su FF u 64 bita od razlicitih autora, a oni (autori) i nemaju uticaja na to da li ce addonovi raditi ili ne.

Jos jedno slikovito objasnjenje, recimo Android na Samsung i Android na HTC telefonu. Da li ce Facebook aplikacija raditi HTCu ako radi na Samsungu? ;)

Sva tri linka govore u korist x64 varijanti?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno