Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Ne samo sto su zeznuli sa download prozorom nego više nema ni opcije da ne čuva listu download-a
To je koliko sam video integrisano u Options->Privacy->History.
Ali svakako mozes da vratis na staro (moj prethodni post). ;)
 
@Axel
@garson

Hvala za info
 
Hvala garson, ovo njihovo "novo download iskustvo" mi je bas smetalo. Da, stoji to u Options->Privacy->History ali cudno radi sa novim nacinom skidanja, moram rucno da ocistim listu ili da iskljucim pa ukljucim ff. Sa starim nacinom kad sam prebacio kako si ti napisao opet lepo brise. Takodje novi nacin ne pokazuje aktivno brzinu skidanja u prozoru u cosku.
 
Sa 'novim downloadom' su se izblamirali, verovatno posto je jubilarni broj da urade nesto kao drugacije. Ali koliko cesto se ff apdejtuje mozda evoluira u nesto zgodno..
 
Hvala garson, ovo njihovo "novo download iskustvo" mi je bas smetalo. Da, stoji to u Options->Privacy->History ali cudno radi sa novim nacinom skidanja, moram rucno da ocistim listu ili da iskljucim pa ukljucim ff. Sa starim nacinom kad sam prebacio kako si ti napisao opet lepo brise. Takodje novi nacin ne pokazuje aktivno brzinu skidanja u prozoru u cosku.
Sta ti stoji u browser.download.manager.retention u about:config?
Sa 'novim downloadom' su se izblamirali, verovatno posto je jubilarni broj da urade nesto kao drugacije. Ali koliko cesto se ff apdejtuje mozda evoluira u nesto zgodno..
I meni se ne dopada, ali kao sto sam rekao imas opciju da vratis na staro.
 
Poslednja izmena:
browser.download.manager.retention;0

If you don’t need to keep a full log of all the files you have downloaded, you can set Firefox to clear all download manager entries as soon as they are completed or as soon as you quit. To do so, set browser.download.manager.retention to 0 to discard them as completed, or 1 on quit. The default value is 2 which discards nothing.

izvor


43022975.jpg


izvor
 
Poslednja izmena:
I sa tim kaskaju za Chrome-om, koji je dogurao do ko zna koje verzije. :p
 
U tome i jeste poenta svi oni gledaju smao na marketing. Chrome kao nov započeo trku i lepio verzije na početku a potom FF koji je znao da ide na 3 decimale počeo da juri malo manje Opera i sad izlaze verzije koje zaokružuju na cele brojeve a promena je takoreći na novou zamene skina
 
To je tacno, ali sem tog "marketinskog" aspekta nista tu lose nema. FF 20 bi se po starom nacinu sada zvao FF 7.5 na primer.
 
Ima li nekog trajnijeg resenja za mutan font u FF-u na ATI karticama? Nasao sam da je trenutno resenje da se iskljuci iz opcija hardverska akceleracija.
mislim da to nema veze sa ATI karticama, iskreno ne znam sa cim tacno ima veze, sobzirom da ja imam nVidia kartu i imao sam isti problem, ne mogu da se setim tacno da li sam to resio cackajuci about:config, ili je "samo nestalo"(posto se nekima sa upaljenom HW akveleracijom, bez ikakvog cackanja, sve vidi savrseno, a nekima je mutno)

edit: probaj da stavis gfx.font_rendering.cleartype.always_use_for_content na true, mislim da je to to.
 
Сад ми и десни клик мени празан не видим текст шта је бре ово који мој? Увек сам готивио лисицу. Шта буџе који к?
 
Meni se pojavilo posle zamene graficke nvidia>ATI i to samo na win7x64, na XP-u nije bilo problema, ista verzija drajvera na oba sistema.
probaj da stavis gfx.font_rendering.cleartype.always_use_for_conten t na true, mislim da je to to, ako vec nisi, ako jesi, onda reci da li je to to, da znaju i ostali.
 
probaj da stavis gfx.font_rendering.cleartype.always_use_for_conten t na true, mislim da je to to, ako vec nisi, ako jesi, onda reci da li je to to, da znaju i ostali.

Jeste, posle toga nema vise problema, pa pretpostavljam da je to to.
 
Vidim da je bilo dosta diskusije o novom GUIju za download - po meni je ovako bolji, samo osnovno, mislim da full download manager ne treba da bude unutar browsera - kome treba nešto naprednije, tu je DownThemAll ekstenzija - koristim je dosta dugo i preporučujem.
 
Ima li rešenje za desni klik da mi ne izbacuje umanjen browser ili šta je ono mutno nego da vidim opcije copy,paste i ostalo?
 
Vidi dali ti se slične stvari dešavaju i na IE, možde je sve to na globalnom nivou, FF uzima parametre sa IE.
 
Postoji li stabilna x64 bitna verzija FF, sa svim vaznijim add-onima ?
 
Kako stvari izgledaju, Mr. Alex vise nece raditi Waterfox. Najbolje je da koristis Firefox Nightly x64.
 
^nekad... a sta trenutno fali 18-ici?

Micro-stuttering prilikom otvaranja veceg broja tabova i upaljenog flasha u jednim od tih tabova. Ne desava se svima, ali poprilican broj ima taj problem.

EDIT: Ne mogu da komentarisem za Cyberfox posto ga nisam koristio, ali koliko se secam, oni su radili nesto slicno sto je Mr Alex radio, tj prekompajliraju trenutnu release verziju. Dok Firefox Nightly ima podesavanja/popravke/dodatke dve verzije unapred, kao npr. OdinMonkey za JavaScript. Stabilnost je, naravno, na strani release-a, ali kroz respinove i daily update-ove, sve se brzo da resiti.
 
Poslednja izmena:
Ko je koristio Waterfox slobodno moze da predje na Cyberfox, koji kod mene jako dobro/stabilno radi, a nove verzije izlaze kada i Firefox.
 
Nazad
Vrh Dno