Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Probao sa iskljucenim Use autoscrolling i Smooth scrolling i problem je i dalje tu. Prilazem sliku kako to kod mene izgleda.
 

Prilozi

  • FF 19.0.2.jpg
    FF 19.0.2.jpg
    574 KB · Pregleda: 147
Taj link i kod mene ne izgleda kako treba, dok mht izgleda dobro.
 
kod mene link ok na chrome, cak i na ie9
mozda samo da ocistis history i ostalo iz ff
 
Poslednja izmena:
I kod mene je ok na IE i Chrome ali ne i na Cyberfox 19.0.2. Verovatno je do FFa.
 
Kod mene na IE9 je bilo OK, a isto tako i na IE10 od juče instalisan. Samo kod Firefoxa 19.0.2 je problem. Doduše ne sećam se kako je izgledalo na starijim verzijama FF-a.
 
Evo sad sam probao na FF 19.0.2 na poslu i radi ok taj link, dok mi kuci na Cyberfox 19.0.2 ne radi dobro.
 
OK. U tools - options -advanced, uključene obe: Use smooth scrolling i Use autoscrolling, takodje i hardware acceleration.

Inace direktan link do te stranice je:

http://www-933.ibm.com/support/fixc...0.0&platform=Windows+64-bit,+x86&function=all

Oba linka iz rara i na stranici sa FF pravi problem inače isti dodatak koristim kao garson i CountMike. Opera oba otvara bez problema.

I kad smo već kod dotičnog linka imaš li IBM ID i koristiš li verziju 21 koja je izašla posle onih silnih bagova
 
Oba linka iz rara i na stranici sa FF pravi problem inače isti dodatak koristim kao garson i CountMike. Opera oba otvara bez problema.

I kad smo već kod dotičnog linka imaš li IBM ID i koristiš li verziju 21 koja je izašla posle onih silnih bagova

Da imam IBM ID. Samo tako može da se skine Fixpack 1 za verziju 21, koji je izašao juče. Tako sam i naišao na ovaj problem. Inače koristim v21 x64, i patchovao sam ga na 21.0.0.1. Čini mi se da je malo brži od v20, doduše ja sam tad radio na v20 x86. Što se tiče ispravki, lista je dugačka, ali ja u realnom radu nisam sreo još ni jedan.
 
Kako se pokazala opcija monte karlo više nemora preko skripti već postoji u meniju ili?

I koliko si platio 21, inače kad sam pitao za bug nisam mislio na ispravke kojih bude gomila sa svakim fiksom već na ono da su verziju izdatu 14 avgusta povukli kao lošu sa dosta propusta pa je posle 2 nedelje ponovo izdata.

Nisma siguran da je ovaj zvaničan fix u stanju da popravi tu lošu verziju prvobitno izdatu već "novopakovanu"

I još nešto možeš li da sa 64bitnom verzijom uvezeš fajl sa office 32bit i verovtno nije moguće uvesti iz dbase. Jesi li probao možda

Izvinjenje zbog off-a možda bi neko od moderatora mogao da premesti u nov topic
 
Poslednja izmena:
"Kako se pokazala opcija monte karlo više nemora preko skripti već postoji u meniju ili?"

Pogledaj sliku

"I koliko si platio 21"

USA (University Discount)

Nisma siguran da je ovaj zvaničan fix u stanju da popravi tu lošu verziju prvobitno izdatu već "novopakovanu"

Mislim da patch ne bi ni prošao u prvom slučaju.

"možeš li da sa 64bitnom verzijom uvezeš fajl sa office 32bit i verovtno nije moguće uvesti iz dbase. Jesi li probao možda"

Za 32 bit Office ne može, mora biti ista širina podataka. Za dBase ne znam to ne koristim.
 

Prilozi

  • SPSS v21.jpg
    SPSS v21.jpg
    894.9 KB · Pregleda: 90
Hvala ti za info, inače ako nemože da uveze 32 bitni office onda nećemoći ni 16 bitni dBase logično.
 
SYNC

Desava mi se u zadnjih 10-ak dana da mi izlazi u donjem levom uglu ekrana obavestenje koje traje vrlo kratko, i koliko vidim firefox nije uspeo da sync moje bookmarks zadnje dve nedelje, ne pise razlog, i u pocetku sam mislio da se desava samo meni, medjutim desava se i mom ćaletu potpuno drugom PC-u i sa njegovim FF/bookmarks.

Zbog cega se ovo desava zna li neko? Ladno dve nedelje mi se ne sinhronizuje FF, a da ja nemam pojma, jer retardirana sync opcija kad kliknes na nju uopste ne znas da li je uspesno ili ne, niti mogu da vidim kada je zadnji put sinhronizovao.
 
Da ne bih otvarao zasebnu temu evo da pitam ovde...
Godinama koristim kombinaciju FF + Thunderbird i sve uglavnom radi kako treba.
E sad, nedavno procitah kako je Maxton browser Ok te resih da ga instaliram i malo isprobam.
U principu jeste Ok te ga ostavih za svaki slucaj ako FF negde trokira.
Ali sada, kada na bilo koji link u e-mailovima kliknem uskace Maxton da ih otvara a ne FF koji je default browser
Nigde u Thunderbird-u ne vidim da mogu da izaberem koji ce browser da otvara linkove...
Sta uraditi da FF ponovo preuzme svoj standardni zadatak (a da opcija ne bude uninstall Maxton :) ?)
 
Imas slikovit odgovor :D
Firefox/Options/Advanced/General pa podesis da ti Firefox bude glavni pretrazivac ...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    92.9 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
Upravo to i jeste ono sto me zbunjuje posto FF jeste glavni/default pretrazivac a Maxton se utrpava preko njega...
01b.jpg
 
Poslednja izmena:
Desni klik Open with pa odaberi FF i štikliraj opciju Always use the selected program to open this kind of file
 
.....kada na bilo koji link u e-mailovima kliknem uskace Maxton da ih otvara a ne FF koji je default browser
Nigde u Thunderbird-u ne vidim da mogu da izaberem koji ce browser da otvara linkove.....
...dakle,otvaranje linkova default browser-om(FF-om)
U situaciji desnog klika na link u TB se dobiju opcije :
01.JPG
i otvori ih Maxton
Ono sto je naveo Kritika vazi za otvaranje fajlova/extenzija...
Zanimljivo je isto da je IE poslusan i ne trpa se gde mu nije mesto :)
 
Izasla 20-ica http://news.softpedia.com/news/Firefox-20-Stable-Released-Unofficially-342066.shtml

What’s New

• NEW Per-window Private Browsing
• NEW New download experience
• NEW Ability to close hanging plugins, without the browser hanging
• NEW Firefox will offer to reset the Awesomebar search provider, if it has been changed by third-party software or through about:config
• CHANGED Continued performance improvements around common browser tasks (page loads, downloads, shutdown, etc.)
• DEVELOPER Continued implementation of draft ECMAScript 6 - clear() and Math.imul
• DEVELOPER New JavaScript Profiler tool
• HTML5 <canvas> now supports blend modes
• HTML5 Various <audio> and <video> improvements
• HTML5 getUserMedia implemented for web access to the user's camera and microphone (with user permission)
• FIXED Details button on Crash Reporter (793972)
• FIXED Unity plugin doesn't display in HiDPI mode (829284)
 
Кад ће 179-ка? Бем ти претраживач где ни Јутјуб више не ради осим ако не инсталирам верзију 10. Добро, можда се вратим на лисицу...некад.
 
^Ne sećam se da mi je Youtube ikada bagovao na Firefox-u...

Instalirao v20, lepo radi, sviđa mi se novi "download prozor"... :)
 
Видиш мени почео на 2 десктопа и један лап. Само флеш 10 ради како треба.
 
Takodje brlja i kod mene,sad update-ovao FF i iz prve zapucao,posle restarta FF proradilo al se muci...

Pitanjece:
Kako spreciti da kad npr na PirateBay sajtu kada kliknes kursorom u "Search" polje da bi upisao nesto ne otvori novi FF prozor?
 
Видиш мени почео на 2 десктопа и један лап. Само флеш 10 ради како треба.

Isto dva desktopa i jedan lap, sve radi odlično, uvek updatujem na poslednju verziju flasha...

Evo, trenutno imam nekoliko HD spotova otvorenih, nista ne baguje. :)
 
Пази не багује ни мени на послу али кући ме зеза не знам зашто. Тренутно сам на Хромираном.
 
Ne znam da li je neko već stigao da isproba, ja jesam, Dev tools u 20tici.
Meni barem je toliko dobro sada, da ne koristim Firebug vise. Mučio sam da nadjem neki CSS attribute koji uzrokuje promenu na elementu koju ne želim i nisam uspeo da to uradim ni sa Firebug ni sa Chrome Dev tools... ali jesam, za 1min sa default Dev tools u FF20.

Inspector - odličan!
Responsive design mode? Genijalno dobro!
JS debugger - mnogo bolje, bez nepotrebnog cimanja cpu-a.

Ne mogu da vam pišem o stabilnosti i slično, pošto ja koristim Mac verziju... ovo iznad je univerzalno, koliko je barem meni poznato.
 
Meni na Win7 sp1 radi totalno stabilno. Jedini problem koji se secam da sam imao sa yt jesu bili plugin-ovi. Uvek koristite poslednji flash.

Evo par detalja sta donosi 20, malo slikovitije za one koje mrzi da citaju..;)
 
Ova varijanta sa prikazom toka downloada lepo izgleda ali s eu praksi pokazala očajno.

Naime na starijm verzijam dok se skidaneki veći fajl ili nešto sporije zatvorim FF i ostane smao prozor sa nepretkom downloada a sad prilikom zatvararanja FF prekida se i skidanje.

Zna li neko kako vratiti raniji i funkcionalni način rada?
 
Ctrl + J i izaci ce ti prozor downloads, sada mozes da ugasis FF i nece prekinuti sa skidanjem.
 
Ova varijanta sa prikazom toka downloada lepo izgleda ali s eu praksi pokazala očajno.

Naime na starijm verzijam dok se skidaneki veći fajl ili nešto sporije zatvorim FF i ostane smao prozor sa nepretkom downloada a sad prilikom zatvararanja FF prekida se i skidanje.

Zna li neko kako vratiti raniji i funkcionalni način rada?
Jel imas nesto na FF da se ne moze podesiti? :)
about:config->browser.download.useToolkitUI->true

I meni se ne svidja sto je Downloads sada u Library pa sam vratio na stari nacin prikazivanja.
 
Poslednja izmena:
Ne samo sto su zeznuli sa download prozorom nego više nema ni opcije da ne čuva listu download-a
 
Nazad
Vrh Dno