»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 169 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 2524

Tema: Mozilla Firefox

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.748
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 c3@ 4GHz|2,6GHz NB/Alpenföhn Brocken
        • MoBo: Asus M5A97 Pro
        • RAM: 2x4Gb DDR3 Kingston Hyper X @ 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R5850 Twin Frozr II 1Gb DDR5 @ 850/1250MHz
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: WD Black 750AALS 750 GB, WD Blue 10EALX 1Tb, WD 250Gb AAJS
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      3. Pa ni ja ne vidim svrhu polemisanja sa likom koji okaci link gde je u win7 testovima FF samo pola poena iza Chrome-a a 3 ispred Opere i na osnovu toga tvrdi da je FF odavno pregazen

FF17 kazes da je djubre.. jako veliki problem je ostati na verziji 16 i sacekati krstenu novu verziju ili cak ostati i 6 meseci na trenutnoj..kao da se gubi nesto

Opera 12.11 ima 2337. Toliko o nijansama.
        Evo WF 16 i ovaj epski test.. toliko o nijansama (a imao sam jos 5 tabova otvorenih i citao nesto da ne cekam bezveze)
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg‎ 
Views:	90 
Size:	97,1 KB 
ID:	101092  
        Menjao hsv.stoned : 23.11.2012. u 19:38
        Sony XZ2 feat ATH-CKX9
        Spiral out, keep going!

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.770
      5. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      6. Pa odradi i u Operi i Hromom isti test pa okaci, konstantno filtriras podatke, pravi si fanboy. Nemam ja nista protiv da FF opet postane najbolji browser, i rado cu ga koristiti kad to bude slucaj. A inace je apsolutno nebitno sto si imao par otvorenih tabova, kad su bili neaktivni.

Plus ne citas ono sto sam napisao, v17 sam vec dva puta pohvalio.

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.748
      8. Moja mašina
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
      9. Pa odradi i u Operi i Hromom isti test pa okaci, konstantno filtriras podatke, pravi si fanboy.
        ti si bolestan lik, keve mi Lik koji dodje i okaci link gde je FF prakticno u rangu sa Chrome-om (ej pola poena razlike) i 3 poena ispred Opere i tvrdi da je FF odavno pregazen od svih ostalih pretrazivaca nekome kaze da je browser fanboj? To je za lecenje.

I mogao si da navodis rezultate za Win 98 Millennium Edition, cuo sam da je FF tu najlosiji

inace je apsolutno nebitno sto si imao par otvorenih tabova, kad su bili neaktivni.
        A inace tune in radio preko WF i citanje testa na phone areni su bas velika neaktivnost pretrazivaca.

Koristim sva 3 pretrazivaca i znam sta pricam, nisam lud da koristim nesto sto laguje, baguje i kilavi, pre bih bio fan proizvodjaca ajvara i dzemova nego nekog browsera, to je bolest ako ima takvih a izgleda da ima.

Najvise koristim WF i Operu a kad dodje neko ko je navikao na Chrome pali taj pretrazivac, po mom misljenju Chrome jeste malo brzi od WF ali nema bolje dodatke i alate, Opera je korak iza ova 2 vodeca pretrazivaca a IE i Safari su daleko iza. Opera uzasno radi kada se otvori mnogo tabova, lag je neverovatan a sa istim brojem tabova i Chrome i WF rade fluidnije.

Ako su toliko unakazili FF17 to je stvarno retardirano ali nije nista toliko strasno kao sto tvoj fanbojizam to pokusava da predstavi. Kao da je neki problem ostati na verziji 16 i sacekati bolju.

Sve sam inace lepo objasnio do sada a vidim i garson se slozio, nemam vise nameru da gubim vreme, uzivaj i zapitaj se da li je normalno biti toliko nerealan i ostrascen u vezi jbnog net pretrazivaca
        Menjao hsv.stoned : 23.11.2012. u 20:02
        Sony XZ2 feat ATH-CKX9
        Spiral out, keep going!

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.837
      11. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      12. Citat Citiram korisnika: amdpower Pogledaj poruku
        Firefox je bolji jer ne pamti istoriju,ima gomilu adonova i tako dalje.
        To je najmanji problem, najveći je taj što u Chrome-u ne postoji master password, pa svako ko mi sedne za PC može da ih izlista bez bilo kakvog truda.
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        687
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68X-UD3H B3
        • RAM: 2x 4GB Kingston HyperX 1600MHz
        • VGA: Gigabyte AMD Radeon HD 6870 1GB WindForce 3X
        • MON: Samsung 2493HM
        • HDD: 2x WD 500GB | 1TB Samsung | 500GB Transcend | 250GB Maxtor
        • Case: CoolerMaster Cosmos 1000
        • INET: DSL
      15. @hsv.stoned

Chrome koji je malo brzi zbog minimal interfejsa ali to ne znaci da je bolji.
        stvarno ti stoned

nemoj porediti firefox i chrome u testovima molim te razlika je poprilicno velika.....pogotovo javascript testovi

sto se naravno i vidi u radu...apsolutno ni jedan glitch o otvaranju/zatvaranju tabova i brzi u loadovanju stranica....
        Menjao Griffin : 23.11.2012. u 22:37

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.770
      17. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      18. Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        ti si bolestan lik, keve mi Lik koji dodje i okaci link gde je FF prakticno u rangu sa Chrome-om (ej pola poena razlike) i 3 poena ispred Opere i tvrdi da je FF odavno pregazen od svih ostalih pretrazivaca nekome kaze da je browser fanboj? To je za lecenje.

I mogao si da navodis rezultate za Win 98 Millennium Edition, cuo sam da je FF tu najlosiji

A inace tune in radio preko WF i citanje testa na phone areni su bas velika neaktivnost pretrazivaca.

Koristim sva 3 pretrazivaca i znam sta pricam, nisam lud da koristim nesto sto laguje, baguje i kilavi, pre bih bio fan proizvodjaca ajvara i dzemova nego nekog browsera, to je bolest ako ima takvih a izgleda da ima.

Najvise koristim WF i Operu a kad dodje neko ko je navikao na Chrome pali taj pretrazivac, po mom misljenju Chrome jeste malo brzi od WF ali nema bolje dodatke i alate, Opera je korak iza ova 2 vodeca pretrazivaca a IE i Safari su daleko iza. Opera uzasno radi kada se otvori mnogo tabova, lag je neverovatan a sa istim brojem tabova i Chrome i WF rade fluidnije.

Ako su toliko unakazili FF17 to je stvarno retardirano ali nije nista toliko strasno kao sto tvoj fanbojizam to pokusava da predstavi. Kao da je neki problem ostati na verziji 16 i sacekati bolju.

Sve sam inace lepo objasnio do sada a vidim i garson se slozio, nemam vise nameru da gubim vreme, uzivaj i zapitaj se da li je normalno biti toliko nerealan i ostrascen u vezi jbnog net pretrazivaca
        Pun si neke price, ja koristim, ja znam sta pricam, ja sam objasnio..., a ne umes da istestiras 2 razlicita browsera na sopstvenom racunaru. Plus sto uopste ne mozes da skapiras koncept benchmarka, pa si na moj rezultat za Operu odgovorio svojim rezultatom za WF.
        Testovi i postoje da se ne bi raspravljalo o subjektivnom, a svako ce koristiti ono sto mu najvise odgovara, makar i ne bilo najbolje u svemu. Ne znam sto uopste i raspravljam sa tobom, ja sam odgovorio Garsonu na pitanje, a ti si navalio na mene kao smrt na babu - pri tom ne umes da procitas napisano, izvodis pogresne zakljucke, elaboriras nasiroko o svojim iskustvima - koja pri tom smatras za cinjenice.
        Menjao Jericho : 23.11.2012. u 22:58

Member Avatar korisnika Conroy
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        87
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1055T@3220Mhz+CM212@600rpm
        • MoBo: MSI 760GM-P23FX
        • RAM: Transcend 1333@1227
        • VGA: MSI GTX460 1GB CYCLONE@880/2025
        • HDD: Samsung
        • Case: CM590
      21. Momci mnogo ste zaostali, Firefox je u toku vaseg prepucavanja stigao do verzije 17.x a Opera je dobila update sa kojim konacno opet radi najbolje.

Member Avatar korisnika Kritika
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        5.269
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel
        • MoBo: Gigabyte
        • RAM: Kingston
        • VGA: ATI
        • MON: Samsung
        • OPT: Pioneer
        • Case: Chieftec
        • SND: Jazz
        • LAP: ASUS N71JA: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=RDXLBhVczhtgIywo
        • TV: Samsung
      24. @amdpower
        Menjaj AV FF17 nepravi problem bar ne na tom sajtu

@Conroy
        O čemu pričaš ? FF 17.0 i Opera 12.11 ili su kod tebe neke još novije verzije

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.748
      26. Moja mašina
      27. Citat Citiram korisnika: Griffin Pogledaj poruku
        @hsv.stoned

stvarno ti stoned

nemoj porediti firefox i chrome u testovima molim te razlika je poprilicno velika.....pogotovo javascript testovi

sto se naravno i vidi u radu...apsolutno ni jedan glitch o otvaranju/zatvaranju tabova i brzi u loadovanju stranica....
        Ma kako da ne, ogoljen Chrome na sveze instaliranom win 7 kod mene ne radi nista bolje od WF, cak i ima bag sa prikazom videa na YT, prvo krene zvuk sa crnim ekranom i tek posle 5-10 sekundi krene i video, to je ono o cemu pricam - browseri su idealni za gremline, jos nisam cuo da nekome svaki browser radi podjednako dobro, svaka verzija i da neko nema bar 1 bag, na 10 ljudi koji hvale poslednju verziju Chrome-a, Opere ili FF doci ce bar troje koji imaju neke probleme.

Sto se mene tice Chrome jeste malo brzi ali nema ono sto mi je potrebno, razlike izmedju Chrome-a i FF/WF su generalno mizerne i pitanje je navike sta ce ko da koristi, opera je trenutno treci pretrazivac i sasvim je ok osim sto, ponavljam, kod mene uzasno laguje sa vise od 8 otvorenih tabova, do cega je nemam pojma, jednostavno je tako.
        Pun si neke price, ja koristim, ja znam sta pricam, ja sam objasnio..., a ne umes da istestiras 2 razlicita browsera na sopstvenom racunaru. Plus sto uopste ne mozes da skapiras koncept benchmarka, pa si na moj rezultat za Operu odgovorio svojim rezultatom za WF.
        Testovi i postoje da se ne bi raspravljalo o subjektivnom, a svako ce koristiti ono sto mu najvise odgovara, makar i ne bilo najbolje u svemu. Ne znam sto uopste i raspravljam sa tobom, ja sam odgovorio Garsonu na pitanje, a ti si navalio na mene kao smrt na babu - pri tom ne umes da procitas napisano, izvodis pogresne zakljucke, elaboriras nasiroko o svojim iskustvima - koja pri tom smatras za cinjenice.
        Ti si lud coek

Opet ponavljam : za FF kazes da je odavno pregazen od svih pretrazivaca a zaostaje POLA POENA u TH velikom testu browsera na win7, EJ POLA POENA a odavno je pregazen

Ko koristi win xp ici ce na operu ili chrome, ja ovde pricam o naprednim sistemima a ne o fosilima, to sto je opera bolja na xp znaci malom broju ljudi na benchu, ti si toliko ostrascen da si u stanju da citiras i rezultate sa win 98

Znaci tvoja jbna fanboj prica da je FF pregazen pada u vodu jer je na win7 FF samo pola poena iza Chrome-a i 3 ispred Opere na koju drvis pisu

Kraj price, dalje samo mozes da ispadas jos smesniji. I bolesniji.
        Menjao hsv.stoned : 24.11.2012. u 12:31
        Sony XZ2 feat ATH-CKX9
        Spiral out, keep going!

Member Avatar korisnika NightCrawler
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        2.211
      29. Moja mašina
        • LAP: HP 250 G4
        • TV: LG 32LS570S-ZB
        • Ostalo: Tablet Samsung Galaxy E Tab 9.6
      30. Ja samo znam da mi od verzije 15 FF sa svakom novom verzijom radi sve bolje i bolje a memoriju troši sve manje i manje....

Member Avatar korisnika amdpower
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        2.008
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD
        • MON: LG
        • HDD: SSD
        • Case: MS Industrial
        • SND: Microlab
        • TV: TCL 32
        • Ostalo: Cubot Note S
      33. Promenio sam AV i presao na AVG i radi perfektno.
        Menjao amdpower : 24.11.2012. u 15:07
        FireAndBlood

Member
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        687
      35. Moja mašina
      36. Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        Ma kako da ne, ogoljen Chrome na sveze instaliranom win 7 kod mene ne radi nista bolje od WF, cak i ima bag sa prikazom videa na YT
        uff kako bih ti napravio video o bugovima u ff i kako radi chrome ali me tako mrzi, mozda za koji dan..

ali evo malih spoilera: flash radi bolje u chromu i pri pokretanju firefoxa, otvara mi tabove iz zadnje sesije koje sam zatvorio (isprobano na vise masina na w7 i w8)

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.748
      38. Moja mašina
      39. Pa ja sam lepo napisao da su pretrazivaci raj za gremline i da jos nisam video da neki pretrazivac generalno svima radi dobro, zavisi i od stanja/starosti sistema, virusa i ko zna od cega sve jos.

Licno sam 5 dana testirao Chrome, WF 16 i Operu na svezem win7 x64 sp1, WF 16 generalno radi ubedljivo najbolje, Chrome radi brzo ali ima taj bag sa YT koji moze da osedi coveka a Opera uzasno laguje sa vise od 8 tabova.
        Na osnovu ovoga sam resio da mi primarni pretrazivac bude WF koji sam opremio sa svim alatima koji su mi potrebni, Operu koristi cale za FB/posao a kao sto napisah par postova iza, Chrome jedini moze da se uloguje pored security risk alerta u profil na sajtu faksa sa finansijama itd.

Ali moram da dodam da vecini mojih ortaka koji koriste Chrome taj pretrazivac radi odlicno i nema bag sa YT kao kod mene (a promenio sam xx verzija Chrome-a), ti kazes da ti FF baguje, verujem, i to potvrdjuje ovo sto sam napisao na pocetku posta

Sto se mene tice najbolji pretrazivaci su Chrome i FF/WF a pola koraka ili korak iza je Opera, ostale ne treba pominjati.
        Menjao hsv.stoned : 24.11.2012. u 15:25
        Sony XZ2 feat ATH-CKX9
        Spiral out, keep going!

Banned
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        3.589
        Citat Citiram korisnika: Griffin Pogledaj poruku
        pri pokretanju firefoxa, otvara mi tabove iz zadnje sesije koje sam zatvorio (isprobano na vise masina na w7 i w8)
        to ti je tako podeseno

Member
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        687
      42. Moja mašina
      43. Citat Citiram korisnika: turok Pogledaj poruku
        to ti je tako podeseno
        ....

imam 10 tabova, ugasim jedan po jedan, zatvorim prozor, otvorim firefox, svih 10 tabova tamo i to se desava ponekad, ne uvek, to nije normalno ponasanje

Strana 6 od 169 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •