Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

!6 giga dosta za sve, čak se ni Corel ne buni. Da pustim windowse da rade VM ostao bih bez 40GB diska.
To možeš da središ manulenim unošenjem odnosno podešavanjimai to nije problem. Koliko si smanjio temperaturu cpu prilikom yt prikaza isključivanjem vm ako sam te dobro ispratio

Pa nek padne, ali pitanje je da li ce ispraviti taj bug, ovako ako vise nas primeti uzece to u obzir. Ne znam koliko oni redovno i azurno to citaju, te reportove, posto kapiram da ima dokonih imbecila koji im slaju svasta preko toga.

Pre izvesnog vremena sam ovde na forumu za drugi browser izneo identičnu ideju kako bi se rešili postojeći problemi ali je ta ideja dočekana na nož sa nekim toliko nebuloznim komentarima da se nisam ni trudio da objašnjavam dalje. Čim neko nerazume neku korisnu ideju, sugestiju. kritiku dovoljno je da jedan pionir odvali glupost i još gomila pionirčića se snjim složi i otpočne tirada.
Tako da tvoja ideja iako odlična da se kolektivno da povratni info u vezi sa bugom pogotovu jer je reč o respektivnoj zajednici nažalost zbog pomenutog ne može da prođe.

Inače koristiš li

http://forums.mozillazine.org/viewforum.php?f=9

ili

https://bugzilla.mozilla.org/
 
Poslednja izmena:
imam problem sa downloadhelperom, danas sam izvalio da nece da mi skida klipove sa youtuba, kliknem na ikonicu pojavi se kao da skida ali stoji u download que. da li postoji neka alternativa za dh, probao sam reinstall firefoxa nije pomoglo

edit: kao da ide download ali mi ne pokazuje nigde, ne mogu da pauziram, prekinem nista, uopste mi ne pokazuje u download da skida, dok za druge stvari normalno radi, samo dh zeza

Fixed bug #496: Downloads do not show in Firefox Downloads dialog. This is particularly an issue since Firefox 19.

Nova verzija Downloadhelpera.
 
Instalirao mi se update sam danas i gle čuda download sa .flv pokazuje kako treba. To samo pokazuje da je tačna stara izreka : "Nikad ne uzimaj verziju jedan".
@ kritika nism ni pratio temeperature procesora na YT. Ovaj moj Athlon II X2 270 je hladan ko špricer iako je na 4.1 GhZ 24/7.
 
Aha !!! to sam i mislio !!! onaj prvi Fix :"Windows 8 only: Fixed stability issue for some AMD Radeon HD graphics cards". Ponekad mi se dešavalo da windows zaglupe u trenutku kada brzo skrolujem FF a TV je uključen. Do sada sam krivio Flash za to jer se nije dogadjalo posle svakog updaejta. Jedina stvar je da mise to događalo i u 7mici ali mi se tamo TV zaglupljivao i bez FF.
 
Imam od nedavno problem. Firefox je dodao na block listu shockwave plugin 10.3.183.43 i "slicne" verzije kao "blocked" zbog "sigurnosnih problema". Sada svaki put kada hocu da vidim neki flash treba da hebeno potvrdim da hocu.
Kazu da treba da updatujem plugin ali ja to NE ZELIM DA UCINIM sada i NIKADA u zivotu! Zasto? Pa zato sto sve posle ove verzije zna da izazove pucanje drajvera grafike, pa cak i BSOD, nebitno NVidia ili ATI (zadnjih 6-7 meseci od kada koristim 10.3.183.43 nisam imao nijedan BSOD, a pre svakih 1-2 nedelje). Tog problema su i slepci iz Firefoxa i adobea svesni, ali im puca stojko za resenjem. Zato su meni nasli krv da piju sa dosadnim porukama. U Windowsu imam takodje instaliran 10.3.183.43, koji koriste Internet explorer i Safari i gle cuda radde bez da zapitkuju i smaraju. Sada ispada da me teraju da prelazim na Safari, Operu ili Chrome samo zato sto me nervira ova poruka. Postoji resenje da kliknem "allow always for this site" ali kada posetim neki novi sajt opet dobijem tu poruku ne mestu gde je trebalo da ucita plugin i odna prakticno i taj sajt enablujem za uvek. Problem je sto sistemski nisu resili ovo da ima na jednom mestu da se klikne pa da radi, nego ovako na aksicicu me smaraju. Ispada da se prave pametni i da "brinu" o korisnicima, a u stvari jedu mi dzigericu samo tako. Zasto im je toliko tesko da naprave da NEMA ZAPITKIVANJA, da me jednom pita HOCU/NECU i kraj. Posle toga moja je odgovornost da li cu ili necu pokupiti virus preko toga. Nije to na njima da oni odlucuju.

Ima li neko bilo kakvo trajno resenje. Navikao sa na interfejs firefox-a pa ne bi da ga manjam, ali ako nema resenja onda cu morati.
 
Update su dobili samo ljudi koji koriste Win 8.
 
Meni isto, takodje, mi Firefox pravi velike problem sa javascriptama, ne mogu da utvrdim sta je problem, barem mislim da su java scripte, zna i da se zaglupi kad na pojedinim sajtovim vrsim pretragu, cim fokusiram search polje ceo Ff ode u neki vid not responing, u kom i dalje funkcionise ali je ceo okvir pretrazivaca providan, nekada se oporavi iz tog stanja a nekada ne. Imam puno addonova instaliranih, ali mi do sada nikada nisu pravili problem( takodje ti isti addonovi su vecino prilicno popularni, tako da ih nisu "klepali" neki slepci, jer isti imaju mnogo downloadova i skoro maks pozitivne ocene) stoga mislim da nije problem u njima vec u samoj verziji Ff-a.
 
Meni isto, takodje, mi Firefox pravi velike problem sa javascriptama, ne mogu da utvrdim sta je problem, barem mislim da su java scripte, zna i da se zaglupi kad na pojedinim sajtovim vrsim pretragu, cim fokusiram search polje ceo Ff ode u neki vid not responing, u kom i dalje funkcionise ali je ceo okvir pretrazivaca providan, nekada se oporavi iz tog stanja a nekada ne. Imam puno addonova instaliranih, ali mi do sada nikada nisu pravili problem( takodje ti isti addonovi su vecino prilicno popularni, tako da ih nisu "klepali" neki slepci, jer isti imaju mnogo downloadova i skoro maks pozitivne ocene) stoga mislim da nije problem u njima vec u samoj verziji Ff-a.
Kod mene neke sajtove kada ucitava stoji 2-3 sekunde, bukvalno zamrzne mis, a u isto vreme svira winamp. U tim trenutcima, te 2-3 sekunde nemogu nista da uradim, bukvalno nista. no to je retko i navikao sam na to. U svakom slucaju pocinje opasno da me nervira Firefox.
 
Obriši keš pokreni safe mode, napravi nov profil sa isključenom dodacima pa potom provera.

To rešenje funkcioniše a ako tebi javlja problem onda postoji još nešto što nefukcioniše
 
Upravo sam obrisao Safari. Gloop je samo tako. Ne ume cak ni zoom na pojedinim sajtovima da upamti. Hvala im lepo, daleko im lepa kuca. To neka koriste sminkeri. Meni treba upotrebljiv pretrazivac, a ne sminka.
 
Poslednja izmena:
Obriši keš pokreni safe mode, napravi nov profil sa isključenom dodacima pa potom provera.

To rešenje funkcioniše a ako tebi javlja problem onda postoji još nešto što nefukcioniše

Nisam siguran da razumem. Kakav safe mode? Kakav "profil"? Sta to postoji sto jos "ne funkcionise"? Ne kapiram...
 
Meni se upravo FF update-ovao na 19.0.2, a vozim Win 7 64bit.
 
Nisam siguran da razumem. Kakav safe mode? Kakav "profil"? Sta to postoji sto jos "ne funkcionise"? Ne kapiram...

Reseno. Na adobe sajtu ima da se biraju sve verzije, bukvalno su 1 dan posle dodavanja 10.3.183.43 izbacili 10.3.183.67 Koja nije na "block list". Stavio sam tu i sada sljaka. :D

Naravno paralelno sa 10 verzijom ima i nova 11. Izgleda da i dalje osvezavaju verziju 10. Dokle ce ko zna. :(
 
Nisam siguran da razumem. Kakav safe mode? Kakav "profil"? Sta to postoji sto jos "ne funkcionise"? Ne kapiram...

FF ima safe mode u kome su isključene sve ekstenzije. Kad imaš problema obavezno se prvo proveri kako funkcioniše u ovom režimu
Dalje ti kao korisnik na FF imaš profil koji iz raznoraznih razloga može da nefunkcioniše npr. ima korisnika koji nemaju baš neko znanje pa prave gluposti raznim dodacima. Brisanje trenutnog profila i kreiranje novog često bude rešenje problema i raznih nefunkcionalnosti.
U svakom slučaju bitno je da si rešio svoj problem a na ove mogućnosti zaboravi jer spadaju u naprednu upotrebu
 
Iz nekog, meni nepoznatog razloga, bilo koja verzija FF 18 kod mene nije radila kako treba.
FF 17.01 bez ikakvih problema a verzije 18-ce -> stucanje prilikom skrolovanja, Crash on Flash i slicno.
Pri tom isti addons/plugins, Flash player & Java up to date...
Ista se desavalo i kada startujem FF 18 bez addon-ova...stvarno cudno
I onda instaliram juce FF 19.02 i opet sve funkcionise besprekorno.
Koristim FF jos od verzije 0.9 i do sada nisam imao ovakvo iskustvo
U svakom slucaju, ponovo radi biioskop :) ...idemo dalje...
 
I meni se poslednjih par dana desava da puca flash, bukvalno svaki odlazak na cikloberza sajt ili forum i flash prsne, takodje neki sajtovi su poceli da stucaju a koristim WF 18. Do sada su sve verzije radile odlicno ali nema veze, ostacu na ovoj 18. dok ne izadje novija verzija.
 
Nisam siguran da razumem. Kakav safe mode? Kakav "profil"? Sta to postoji sto jos "ne funkcionise"? Ne kapiram...

Firefox sve tvoje podatke drži u profilu. Uvek možeš napraviti nov tako što otkucaš - firefox -P <stavisštaželiš> dok je ff closed i slediš dijaloge. Tu možeš proveriti kako radi sveža instalacija. Što se tiče zamrzavanja - proveri da li ti možda Windows gasi HDDove, pa kad FF pristupi nekom HDDu, čekaš da se drajv pokrene.
 
Kakav je ovo problem u Firefoxu 19.0.2 ? Ako se otvori .mht file iz attachmenta na prvom ekranu se ne vidi nista. Sadrzaj strane se vidi tek kada se malo skroluje na dole. Iz IE 9 se normalno vidi. Nije problem u .mht fileu jer je tako i kad se ode na tu stranu.

.mht file je u arhivi.
 

Prilozi

  • proba.rar
    338 KB · Pregleda: 40
Kakav je ovo problem u Firefoxu 19.0.2 ? Ako se otvori .mht file iz attachmenta na prvom ekranu se ne vidi nista. Sadrzaj strane se vidi tek kada se malo skroluje na dole. Iz IE 9 se normalno vidi. Nije problem u .mht fileu jer je tako i kad se ode na tu stranu.

.mht file je u arhivi.
Kod mene normalno izgleda u FF 19.0.2. :) Identicno kao i u IE9 i Chrome-u.
 
Nikakvih problema ni kod mene, skinutih sa UnMht ili sa IE. Jedan od najboljih dodataka za FF. Vidi samo dali ti je "Up to date"
 
Nikakvih problema ni kod mene, skinutih sa UnMht ili sa IE. Jedan od najboljih dodataka za FF. Vidi samo dali ti je "Up to date"

To mi je na kućnom računaru, pa ću pogledati koju verziju unmht imam. Ali sumnjam da je u tome stvar. Zato što problem postoji na i pri samoj poseti toj stranici. Unmht ga samo takvog snimi. Evo na primer na poslu, isto 19.0.2, file koji sam stavio u attach izgleda normalno. Meni ovo liči na neki problem sa video driverom, jer kada pomeram kursor miša tako se otkrivaju pojedini delovi teksta na toj strani. A kad dovoljno odskrolujem na dole sve postane normalno.
 
Poslednja izmena:
Evo skinuo taj tvoj attachment, probao direktno iz .ZIPa i van njega sa obadva browsera, takođe otišao na originalnu stranicu i ništa. sve u redu. Proveri Smooth i autoscrolling u FF.
Kod mene su obadva neštiklirana.
 
Evo skinuo taj tvoj attachment, probao direktno iz .ZIPa i van njega sa obadva browsera, takođe otišao na originalnu stranicu i ništa. sve u redu. Proveri Smooth i autoscrolling u FF.
Kod mene su obadva neštiklirana.

OK. U tools - options -advanced, uključene obe: Use smooth scrolling i Use autoscrolling, takodje i hardware acceleration.

Inace direktan link do te stranice je:

http://www-933.ibm.com/support/fixc...0.0&platform=Windows+64-bit,+x86&function=all
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno