Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Zvučalo je kao da ne radi jer su nešto zajebali, a ne zato što više nije podržano, kao i taj add-on koji si ti upravo predložio.
 
Iako imamo vest na forumu: LINK, moram da prenesem detalje o narednoj v55:

Tab hoarders rejoice: Firefox is about to get ridiculously good at handling large number of tabs.

Firefox 55, due for release at the start of August, will feature a series of improvements to the browser’s responsiveness when multiple tabs are open.

This work is part of something called Quantum Flow, a Mozilla engineering project to fine-tune and tweak the browser’s overall performance.


Opening 1691 tabs in Firefox 55

Mozilla’s Dietrich Ayala decided to test how well various versions of Firefox copes with 1691 open tabs. He launched the same custom profile in multiple versions versions of Firefox, including Firefox 55 and 56, on his MacBook and measured the time the browser took to open:


firefox-startup-time-graph-750x467.png





As you can see: Firefox 55 with the quantum flow changes, takes just 15 seconds to open (but not load) 1691 tabs. By contrast, Firefox 51 takes almost 8 minutes to do the same thing.

Ayala’s tests, while extreme, do show how inefficient Firefox had become, but is now improving from. He adds “more effort is being put into making Firefox fast than I’ve seen since… well, since I’ve been working on Firefox. And I’ve been at Mozilla for more than a decade.”

The gains don’t end at faster opening times, either. Memory usage is also massively reduced:

firefox-55-memory-tab-use-750x466.png

Again, this is without all 1691 tabs being loaded. The tabs are simply open with the network off.

Will these gains be less appreciable in real-world usage? Perhaps. Firefox doesn’t take that long to open with a couple of tabs on my Ubuntu install.

But when combined with other recent initiatives and technologies, like multi-process mode and the Photon UI improvements, they point to a far faster Firefox in the offing.
 
I sada su ga već ispeglali fino.
Ako i to bude kao što kažu, biće odličan :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Konacno. Veceras cu malo da probam.

Inace, ono sto svi ocekujemo je v57 i to je prava stvar sa novim endzinom i jos kojesta.
Release date je 14.11.
 
Obratite paznju na startup time 55-ice (about:healthreport). Ubrzanje je primetno.
 
Konacno. Veceras cu malo da probam.

Inace, ono sto svi ocekujemo je v57 i to je prava stvar sa novim endzinom i jos kojesta.
Release date je 14.11.

I neće baš biti prava stvar. Pogotovo ako WebAPI NoScript ne bude završen do tad.
 
Nesto se ne secam da sam apdejtovao WF 54 a magic actions 4 YT addon je prso, jednostavno ne radi. Da li je jos neko primetio ovo?
 
Ne znam da li tripujem, ali meni Waterfox nekako radi stabilnije u odnosu na Firefox.
 
Ne znam cemu tolika frka oko add-onova, ja nikog van ovog foruma ne znam da je neki zaludjenik u iste. Ja recimo koristim dva i to su uBlock i Wappalyzer, a i ovi iz Mozille vjerovatno znaju kolika im je kriticna skupina ljudi kojima je to krucijalno pa se i smiju zezati sa tim jer nemaju mnogo toga da izgube. Pored toga browser je odlican, brz, ima fantastican dev tools, lijepo izgleda, sync i to je sasvim dovoljno za mene, a vjerujem i vecinu korisnika.
 
Ne znam da li tripujem, ali meni Waterfox nekako radi stabilnije u odnosu na Firefox.

Pretpostavljam da tripuješ, jer je to običan FF sa bar ugašenih stvari praktično.

Što se tiče ekstenzija, krivi su developeri istih, a to što FF menja je neophodno.
 
Pretpostavljam da tripuješ, jer je to običan FF sa bar ugašenih stvari praktično.

Što se tiče ekstenzija, krivi su developeri istih, a to što FF menja je neophodno.

Ok, ali Waterfox se dosta manje(redje) update-uje. I ne koriste iste verzije add-onova, drugacija su imena verzije, itd., ne deluje mi bas isto. Ja koristim 5 add-onova, bez njih mi nije to to.
 
Da, s Waterfox samo dobijaš nesigurniji browser jer duže ostaje na starijoj verziji. FF je već u slabijem položaju od Chrome jer i dalje nema potpuni sandbox (još uvek implementiraju Chrome sandbox u FF).
 
Pre v55 se i na SSD palio relativno sporo, sad se konacno otvara gotovo odmah.

Sto se tice add-on price, uBlock Origin, Roomy Bookmarks, Complete Youtube Saver, Disconnect i Greasemonkey, svi rade super (ako izuzmemo Legacy naznaku zbog tranzicije).
 
I meni se cini da Mozila Firefox 55 ima bolji odziv pri otvaranju sajtova , verzije pre su stalno nesto stucale pri otvaranju.
 
Da, s Waterfox samo dobijaš nesigurniji browser jer duže ostaje na starijoj verziji. FF je već u slabijem položaju od Chrome jer i dalje nema potpuni sandbox (još uvek implementiraju Chrome sandbox u FF).

Da, svaki put kada ga otvorim, osetim se manje sigurnijim :)
Kaspersky se integrise u browser i cao.
 
Kako hoćeš, ali Waterfox je imao smisla dok nije postojao 64-bit stabilni FF.
 
Health report nakon prelaska na 55. Od ekstenzija imam samo uBlock Origin. Pre 55 je startup bio tipa 0.5s sporiji. Sada deluje instant, cak i kada je u pitanju cold startup.

ffhealth.png
 
Da, svaki put kada ga otvorim, osetim se manje sigurnijim :)
Kaspersky se integrise u browser i cao.

Kaspersky ekstenzije možeš slobodno da isključiš kao i da isključiš "Inject scripts into web traffic to interact with web pages" U Network sekciji, kao i URL Advisor "Check URLs" unutar Web-Antivirus podešavanja. Nivo sigurnosti ti neće biti narušen.

EDIT: A browser će ti biti brži.
 
Poslednja izmena:
I meni se cini da je ova 64bit verzija brza... pa nek je sa srecom. ;)
 
Majko moja, meni na Manjaru još nije stigla verzija iz zvaničnog repoa.
 
Stavio sam ff.55.0(64bit) i nadogradio na 55.0.1 u petak 11.8.'17.
Primetio sam od tada da mi ne dozvoljava otvaranje linkova bilo kojih ka bilo cemu.
Dodje obavest, email, u MS Outlock, ja lepo kliknem na link npr za poruku sa foruma da sam primio novu poruku ili na sliku u kojoj je link (npr. ka fejsbuku) ili kad kliknem na link koji je upisan u word dokumentu i nece da mi otvori, izbacuje mi ovu poruku: 1.JPG
Evo sam sad probao otvoriti neke od tih linkova u gmail-u direktno koji otvaram kroz ff i rade linkovi.

Imate li vi ideju sta je uzrokovalo ovu onemogucavanje, kakvo da podesim da mi normalno otvara sve te linkove?

Dok nisam stavio ff55 ovo mi se nije desavalo...
Je li do mene ili je nesto do ff55?
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ima veze sa Mozilla FF interesuje me mogu li u isto vreme da budu otvorena dva razlicita naloga na nekom sajtu odnosno da oba budu online? A ne svaki put da se izlogujem u jednom i ulogujem u drugom i obrnuto. To jest da se edituje bookmark. Inace koristim stariju verziju FF-a 54.0.1.
 
Poslednja izmena:
Ko jos neko ima ovaj problem sa otvaranjem linkova u ff iz MS Outlock itd neka javi, a ja sam se vratio na 54.0.1. 32 bit, 'bem li ga moralo se kad ne zna drugacije resiti problem...
Na ff 54.0.1. sve radi normalno.
 
Ne znam da li ima veze sa Mozilla FF interesuje me mogu li u isto vreme da budu otvorena dva razlicita naloga na nekom sajtu odnosno da oba budu online? A ne svaki put da se izlogujem u jednom i ulogujem u drugom i obrnuto. To jest da se edituje bookmark. Inace koristim stariju verziju FF-a 54.0.1.

New Private Window. :p
 
Nazad
Vrh Dno