Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Neće raditi samo pluginovi koji su 32bitni, većina addonova se ne oslanja na platformu, već na sam Firefox i radi. XhmikosR uvek ima zanimljive buildove - ovde su vanilla firefox build x64 http://xhmikosr.1f0.de/firefox/
 
Do juce sam imao WF 12, i odlucio da ga update-ujem. Stavio sam najnoviju verziju 18.0.1
I sada kada otvorim google play ne mogu ni da kliknem na install niti da kliknem na screenshot-ove. Tacnije kada kliknem na njih apsolutno nista se ne desava, kao da to i nisu "dugmici".
 
Ma WF je ˝amaterska˝ verzija FF. Optimizovana za brzinu ( debatable ) i prekompajlirovana za 64 bita i nije ni čudo ako uzme duže vremena da se prilagodi svim standardima.
 
Koristi Firefox :D
 
Ako prelaziš sa WF verzije ispod veriije 15 na neku noviju ( kao što si ti prešao sa 12 na 18 ), potrebno je da skroz deinstaliraš WF, pa da instaliraš novu verziju.

Možda je u tome problem.

Pozdrav,
 
Nije mi nista od toga trazio, niti me obavestio wf. Samo je posle nove instalacije prijavio da java (ta verzija koju sam imao) ima poznatih bagova sa wf-om. Ja sam apdejtovao javu, restartovao wf par puta i nista nije resilo problem
Sada probam opet google play i sve radi! Ko ce ga znati do cega je bilo.
 
Jel zna neko kako na WF-u da customizujem toolbar?
Tacnije treba mi da "Home" dugme prebacim sa krajnje desne strane (gde je sada, po defaultu), da mi bude sa krajnje leve?
 
Jel zna neko kako na WF-u da customizujem toolbar?
Tacnije treba mi da "Home" dugme prebacim sa krajnje desne strane (gde je sada, po defaultu), da mi bude sa krajnje leve?
Isto kao na FF. :p Dakle, View->Toolbars->Customize... , pa ga prebaci gde hoces. :)
 
Ali nece. Kada to uradim dobijem ovo: WF toolbar.JPG

I sta god da pritisnem na tom dodatnom prozoru nista se ne desava (jedino create new toolbar, tada mi izadje prozorce za ime novog toolbar-a, ali kada unesem ime i OK, nista se ne desava). A na prozoru WF-a nista ne mogu ni da pomeram, tj sve radi kao i da nisam isao na customize (nista ne mogu da prevuces, Home vodi do pocetne strane, back i ostli dugmici vrse svoju funkciju...)

Kada ugasim taj prozor za customize-aciju, onda mi je ceo "menu" red skroz siv, tj ne mogu da kliknem ni na sta od tih dugmica, a sve ostalo van tog reda radi normalno. Nego moram da resetujem wf kako bi i Menu bar proradio.
 
Poslednja izmena:
Ali nece. Kada to uradim dobijem ovo: Pogledajte prilog 106863

I sta god da pritisnem na tom dodatnom prozoru nista se ne desava (jedino create new toolbar, tada mi izadje prozorce za ime novog toolbar-a, ali kada unesem ime i OK, nista se ne desava). A na prozoru WF-a nista ne mogu ni da pomeram, tj sve radi kao i da nisam isao na customize (nista ne mogu da prevuces, Home vodi do pocetne strane, back i ostli dugmici vrse svoju funkciju...)

Kada ugasim taj prozor za customize-aciju, onda mi je ceo "menu" red skroz siv, tj ne mogu da kliknem ni na sta od tih dugmica, a sve ostalo van tog reda radi normalno. Nego moram da resetujem wf kako bi i Menu bar proradio.

Prevuci (drag & drop) Home ikonicu u taj prozor koji se otvori, tj probaj to. Mada meni ovo sto sam opisao radi i na FF i na WF.
Dakle kad otvorim customize mogu da pomeram ikonice.
 
Poslednja izmena:
To sam i pokusavao, i jednostavno nece. Jednostavno dugme nece ni da se "uhvati" misem. A ni ostali dugmici ne reaguju.

Probao bi da izbacim, pa da opet ubacim wf. Kada uradim uninstal, kako da ocistim komp od zaostataka wf-a, pa da instaliram opet?
 
Nema tu nekih ostataka. Uradi uninstall pa install.
 
Uradio i opet nece. Sad vidim i da mi opet ne radio ono sa google play-em (nece da prikaze SS-ove niti se ista desava kada kliknem na dugme "Install") :(
 
Uh, bogte, ovo ispade ceo mravinjak bug ova da je bilo, Nisam ni primetio išta od ovoga da mi je pravilo probleme, više me je zezao Flash koji je stalno ispadao. Odmah sam skinuo novu verziju i do sada nikakvih problema. Neka velika poboljšanja nisam video ali je dobro što sad mogu da izbacim addon za čitanje .PDF, jedan plugin manje.
Kako radi kod tebe ? Koje dodatke upotreblavaš ?
 
Sa FF nikad nisam imao problema iako mi je Opera, koja uzgred neradi na gomili sajtova servisa i slično, dominantni browser čak i na Linuxu
Pregled svih ekstenzija bez script
 

Prilozi

  • Extensions.jpg
    Extensions.jpg
    223.1 KB · Pregleda: 161
Ja samo ovo, one koji su disabled samo kad zatreba:
addons 1.jpg
 
Престао јутјуб да ради, ма уопште флеш, шта је бре ово?
 
Ja samo ovo, one koji su disabled samo kad zatreba:
Pogledajte prilog 107721
UnMHT mi nikako nije jasno što neugrade kao standard odnosno mht mogućnost snimanja strana. TornTV vidim da neki izbegavaju. Koristiš li YT na laptopu jer vidim da imaš ektenziju koja odmah vuče HD, meni i u standardnoj definiciji prži procesor


Престао јутјуб да ради, ма уопште флеш, шта је бре ово?
Nije do FF radi korektno
 
Šljaka kod mene ko ludo, jesili updaejtovao Flash ?

Последњи је. Ма ионако користим Chrome него ајде да апдејтујем када оно престаде флеш. Када дезактивирам адон онда нема ерора него само тражи инсталацију.
 
imam problem sa downloadhelperom, danas sam izvalio da nece da mi skida klipove sa youtuba, kliknem na ikonicu pojavi se kao da skida ali stoji u download que. da li postoji neka alternativa za dh, probao sam reinstall firefoxa nije pomoglo

edit: kao da ide download ali mi ne pokazuje nigde, ne mogu da pauziram, prekinem nista, uopste mi ne pokazuje u download da skida, dok za druge stvari normalno radi, samo dh zeza
 
Poslednja izmena:
@kritika
Nije laptop ali je virtual memory ugašena pa možda zato. dok se UnMHT nije pojavio morao sam da kopiram adresu u IE pa odatle, sobzirom da su ugradili za PDF možda će i zaMHT.
TornTV se uvukao sa nekim drugim programom a ne mogu da ga skinem bez kopanja po ini fajlu pa sam ga samo ugasio.

@pilauda
Vidi bogati, i kod mene se to dogadja ali samo sa flv, MP4 pokazuje regularno. Skinuo flv ali nije prikazivao da skida. Uvek malo kasne sa extenzijama, ja obično sačekam do verzije XX.01 da updajetujem FF ali ovog i prošlog puta nije pokazivao neprilagođenost nijednog pa sam ga pustio da instalira. Stvarno nisam našao ništa bolje od ovog Vdhelpera, radi i na većini drugih sajtova na kojima nije izričito isključeno snimanje.
Meni je Plain Old favorits najvažniji, ovi bookmarks na FF su očajni, ovako samo prebacijem folder favorites gde mi treba sa automatskim backupom na drugi HDD i ručno na USB. Sobzirom da imam 3 sistema na kompu ovako mi je najlakše.
 
Odošmo u debeli off, isključio si u potpunosti virtuelnu memoriju na računaru?
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da nova verzija Ff 19.0 pravi problem sa Jquery funkcijom scroll() [znaci scrollTop(), scrollTo()...itd] prijavio sam im gresku, mogli biste i vi , cisto da bi sto pre sredili to, jer ovo nije mali bug.
 
Primetio sam da nova verzija Ff 19.0 pravi problem sa Jquery funkcijom scroll() [znaci scrollTop(), scrollTo()...itd] prijavio sam im gresku, mogli biste i vi , cisto da bi sto pre sredili to, jer ovo nije mali bug.
Ima da padne .01 za koji dan ionako.
 
Ima da padne .01 za koji dan ionako.
Pa nek padne, ali pitanje je da li ce ispraviti taj bug, ovako ako vise nas primeti uzece to u obzir. Ne znam koliko oni redovno i azurno to citaju, te reportove, posto kapiram da ima dokonih imbecila koji im slaju svasta preko toga.
 
Nazad
Vrh Dno