Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Kod mene otvara najnormalnije a imam AdBlock Plus :)
 
Bas dobro argumentovano. :d
Ja koristim i Chrome pored FFa, ali sekundarno. Ne vidim u cemu je Chrome koji je go k'o pistolj a pritom nenormalno gura memoriju, prevazasio FF.

Za konkretnije argumente dovoljno je pogledati bilo koji uporedni test browsera. Ne koristim Hromog principijelno, ali jos nisam video test gde se FF bolje pokazao.
 
^ flejmujes :) Jedini pretrazivac koji moze da se poredi sa FF/WF je Chrome koji je malo brzi zbog minimal interfejsa ali to ne znaci da je bolji.

Koristim poslednje verzije opere, waterfox-a i chrome-a. Operu koristi otac za fb firme i YT, vesti, prognoze itd i pretrazivac radi stabilno ali je definitivno korak iza FF/WF i Chrome-a.
Chrome moram da koristim jer preko WF ne mogu da se ulogujem u profil na sajtu faksa i da kontrolisem finansije itd, neko security risk upozorenje (jbni retardi sa faksa) koje WF blokira, samo preko Chrome-a mogu da udjem u profil i imam sve opcije. Ali Chrome mi baguje cak i na svezem win7 x64, poslednja verzija Chrome-a, na YT imam zvuk ali se slika pojavi tek posle 10 sekundi, a Chrome je klot, nikakve dodatke nemam pa da to bude razlog.

WF (FF) mi je i dalje neprevazidjen pretrazivac, naravno ovo je i stvar navike ali i kvaliteta istog ;)

I definitivno trolovi i gremlini vole pretrazivace :d Citam kako ljudi kukaju na pucanje verzije 14 a meni sve radi savrseno, sledeca novija verzija ja imam probleme a ostali pisu kako su konacno sredili sve :d. Sa pretrazivacima i problemima izgleda nema pravila ali reci da su FF prevazisli svi ostali pretrazivaci.. jednostavno nema veze sa realnim stanjem stvari.

Sto se mene tice FF/WF i Chrome su najbolji pretrazivaci trenutno, razlike su male i uglavnom se svode na navike korisnika i sitne, nepredvidive bagove.

@garson
+100
 
Poslednja izmena:
Za konkretnije argumente dovoljno je pogledati bilo koji uporedni test browsera. Ne koristim Hromog principijelno, ali jos nisam video test gde se FF bolje pokazao.
Pa ok da je neki browser brzi od drugog, ali reci da je nesto prevazidjeno je ipak preterano, jer nije brzina jedini argument.
Da ne ponavljam, hsv.stoned je lepo argumentovao svoje misljenje sa kojim se uglavnom slazem.
 
Naravno da nije brzina jedini argument, a nije mi namera da flejmujem, narocito ne na FF temi - barem bih odabrao neutralan teren :d
Evo par relativno svezijih testova, ne vidim da je bilo gde FF na prvom mestu - Win7, XP.
 
Pozivas se na ovaj test u kome je FF malo iza Chrome-a, toliko malo da je razlika prosto mizerna za 99% korisnika a kazes da je FF odavno pregazen od svih pretrazivaca? :d :)

Ne zaboravi da Chrome gura mnogo vece ime od Mozille, Google.
 
Jes' vala, ako nesto nije na broju 1 onda je pregazeno i to ni manje ni vise od svih ostalih sem IE. :D
 
U svim testovima FF je solidno prosao, u h.acc je i prvi, generalno samo za pola poena zaostaje za Chrome-om a uopste razlike su mizerne.
 
Majku mu glupu,glupi avast mi zeza firefox.CCCCCCC
 
Test sam stavio da ne ispadne da pausalno govorim - guglao sam i tomshardware je bio prvi relevantan izvor. Dobro je da nisi pogledao kako stoji u XP-u, koji je tek pre mesec dana skliznuo na drugo mesto po broju korisnika. Biras samo podatke koji ti se svidjaju, cemu to?
A da je Chrome p(r)oguran da bude prvi, tu uopste nema dileme.
 
Firefox je bolji jer ne pamti istoriju,ima gomilu adonova i tako dalje.
 
Test sam stavio da ne ispadne da pausalno govorim - guglao sam i tomshardware je bio prvi relevantan izvor. Dobro je da nisi pogledao kako stoji u XP-u, koji je tek pre mesec dana skliznuo na drugo mesto po broju korisnika. Biras samo podatke koji ti se svidjaju, cemu to?
A da je Chrome p(r)oguran da bude prvi, tu uopste nema dileme.

:d covece.. ti si okacio test gde FF zaostaje pola poena za Chrome-om i tvrdis kako su FF odavno pregazili svi pretrazivaci? :d

A rezultate za xp nisam ni pogledao, kakav bre xp u vremenu kada je i win7 zastareo i ljudi instaliraju win8, to sto je pola planete na xp znaci da ljudi nemaju veze sa zivotom, do skoro je 80% planete koristilo raspali internet explorer a i dan danas imas ljude koji nemaju pojma za operu, ff i chrome, jednostavno koriste media player, winamp verziju od pre 5 godina i IE kao pretrazivac :d

Znaci, mi ovde pricamo o iole naprednijim korisnicima, za takve su Chrome i FF/WF ubedljivo najbolji izbor i razlike se svode na sinteticke testove i milisekunde koje niko ne moze ni da primeti. Chrome je ogoljen i ima minimal dizajn, zato i jeste brzi.

Ali ne zaboravi da zahtevni korisnici i dalje vise cene FF, skoro je MR.BIG pisao o tome u slicnoj temi, koliko je za njegove potrebe FF ispred svega ostalog.

Znaci Chrome vs FF/WF (poslednje verzije) = svejedno. Zahtevniji korisnici ce ici na FF zbog vise korisnih alata.
 
http://peacekeeper.futuremark.com/ FF 16.02 ima skor 1941, FF 17 ima skor 1004? Opera 12.11 ima 2337. Toliko o nijansama.

A rezultate za xp nisam ni pogledao, kakav bre xp u vremenu kada je i win7 zastareo i ljudi instaliraju win8.

A posle ovog "argumenta" ne vidim svrhu daljeg polemisanja sa tobom. Ionako sam dosao na temu samo da pohvalim novu verziju, jer se isuvise retko desi prilika za pohvalu FF da bi se propustila :p

Edit: obrisan skor za IE da ne bi bio shvacen kao flejm.
 
Poslednja izmena:
Pa ni ja ne vidim svrhu polemisanja sa likom koji okaci link gde je u win7 testovima FF samo pola poena iza Chrome-a a 3 ispred Opere i na osnovu toga tvrdi da je FF odavno pregazen :d

FF17 kazes da je djubre.. jako veliki problem je ostati na verziji 16 i sacekati krstenu novu verziju :d ili cak ostati i 6 meseci na trenutnoj..kao da se gubi nesto :d

Opera 12.11 ima 2337. Toliko o nijansama.

Evo WF 16 i ovaj epski test.. toliko o nijansama :smoke: (a imao sam jos 5 tabova otvorenih i citao nesto da ne cekam bezveze)
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Pa odradi i u Operi i Hromom isti test pa okaci, konstantno filtriras podatke, pravi si fanboy. Nemam ja nista protiv da FF opet postane najbolji browser, i rado cu ga koristiti kad to bude slucaj. A inace je apsolutno nebitno sto si imao par otvorenih tabova, kad su bili neaktivni.

Plus ne citas ono sto sam napisao, v17 sam vec dva puta pohvalio.
 
Pa odradi i u Operi i Hromom isti test pa okaci, konstantno filtriras podatke, pravi si fanboy.

ti si bolestan lik, keve mi :d Lik koji dodje i okaci link gde je FF prakticno u rangu sa Chrome-om (ej pola poena razlike) i 3 poena ispred Opere i tvrdi da je FF odavno pregazen od svih ostalih pretrazivaca nekome kaze da je browser fanboj? To je za lecenje.

I mogao si da navodis rezultate za Win 98 Millennium Edition, cuo sam da je FF tu najlosiji :d

inace je apsolutno nebitno sto si imao par otvorenih tabova, kad su bili neaktivni.
A inace tune in radio preko WF i citanje testa na phone areni su bas velika neaktivnost pretrazivaca.

Koristim sva 3 pretrazivaca i znam sta pricam, nisam lud da koristim nesto sto laguje, baguje i kilavi, pre bih bio fan proizvodjaca ajvara i dzemova nego nekog browsera, to je bolest ako ima takvih a izgleda da ima.:d

Najvise koristim WF i Operu a kad dodje neko ko je navikao na Chrome pali taj pretrazivac, po mom misljenju Chrome jeste malo brzi od WF ali nema bolje dodatke i alate, Opera je korak iza ova 2 vodeca pretrazivaca a IE i Safari su daleko iza. Opera uzasno radi kada se otvori mnogo tabova, lag je neverovatan a sa istim brojem tabova i Chrome i WF rade fluidnije.

Ako su toliko unakazili FF17 to je stvarno retardirano ali nije nista toliko strasno kao sto tvoj fanbojizam to pokusava da predstavi. Kao da je neki problem ostati na verziji 16 i sacekati bolju.

Sve sam inace lepo objasnio do sada a vidim i garson se slozio, nemam vise nameru da gubim vreme, uzivaj i zapitaj se da li je normalno biti toliko nerealan i ostrascen u vezi jbnog net pretrazivaca:smoke:
 
Poslednja izmena:
Firefox je bolji jer ne pamti istoriju,ima gomilu adonova i tako dalje.

To je najmanji problem, najveći je taj što u Chrome-u ne postoji master password, pa svako ko mi sedne za PC može da ih izlista bez bilo kakvog truda.
 
@hsv.stoned

Chrome koji je malo brzi zbog minimal interfejsa ali to ne znaci da je bolji.

stvarno ti stoned :D


nemoj porediti firefox i chrome u testovima molim te :D razlika je poprilicno velika.....pogotovo javascript testovi

sto se naravno i vidi u radu...apsolutno ni jedan glitch o otvaranju/zatvaranju tabova i brzi u loadovanju stranica....
 
Poslednja izmena:
ti si bolestan lik, keve mi :d Lik koji dodje i okaci link gde je FF prakticno u rangu sa Chrome-om (ej pola poena razlike) i 3 poena ispred Opere i tvrdi da je FF odavno pregazen od svih ostalih pretrazivaca nekome kaze da je browser fanboj? To je za lecenje.

I mogao si da navodis rezultate za Win 98 Millennium Edition, cuo sam da je FF tu najlosiji :d


A inace tune in radio preko WF i citanje testa na phone areni su bas velika neaktivnost pretrazivaca.

Koristim sva 3 pretrazivaca i znam sta pricam, nisam lud da koristim nesto sto laguje, baguje i kilavi, pre bih bio fan proizvodjaca ajvara i dzemova nego nekog browsera, to je bolest ako ima takvih a izgleda da ima.:d

Najvise koristim WF i Operu a kad dodje neko ko je navikao na Chrome pali taj pretrazivac, po mom misljenju Chrome jeste malo brzi od WF ali nema bolje dodatke i alate, Opera je korak iza ova 2 vodeca pretrazivaca a IE i Safari su daleko iza. Opera uzasno radi kada se otvori mnogo tabova, lag je neverovatan a sa istim brojem tabova i Chrome i WF rade fluidnije.

Ako su toliko unakazili FF17 to je stvarno retardirano ali nije nista toliko strasno kao sto tvoj fanbojizam to pokusava da predstavi. Kao da je neki problem ostati na verziji 16 i sacekati bolju.

Sve sam inace lepo objasnio do sada a vidim i garson se slozio, nemam vise nameru da gubim vreme, uzivaj i zapitaj se da li je normalno biti toliko nerealan i ostrascen u vezi jbnog net pretrazivaca:smoke:

Pun si neke price, ja koristim, ja znam sta pricam, ja sam objasnio..., a ne umes da istestiras 2 razlicita browsera na sopstvenom racunaru. Plus sto uopste ne mozes da skapiras koncept benchmarka, pa si na moj rezultat za Operu odgovorio svojim rezultatom za WF. :wall:
Testovi i postoje da se ne bi raspravljalo o subjektivnom, a svako ce koristiti ono sto mu najvise odgovara, makar i ne bilo najbolje u svemu. Ne znam sto uopste i raspravljam sa tobom, ja sam odgovorio Garsonu na pitanje, a ti si navalio na mene kao smrt na babu - pri tom ne umes da procitas napisano, izvodis pogresne zakljucke, elaboriras nasiroko o svojim iskustvima - koja pri tom smatras za cinjenice.
 
Poslednja izmena:
Momci mnogo ste zaostali, Firefox je u toku vaseg prepucavanja stigao do verzije 17.x a Opera je dobila update sa kojim konacno opet radi najbolje.
 
@amdpower
Menjaj AV FF17 nepravi problem bar ne na tom sajtu


@Conroy
O čemu pričaš ? FF 17.0 i Opera 12.11 ili su kod tebe neke još novije verzije
 
@hsv.stoned



stvarno ti stoned :D


nemoj porediti firefox i chrome u testovima molim te :D razlika je poprilicno velika.....pogotovo javascript testovi

sto se naravno i vidi u radu...apsolutno ni jedan glitch o otvaranju/zatvaranju tabova i brzi u loadovanju stranica....

Ma kako da ne, ogoljen Chrome na sveze instaliranom win 7 kod mene ne radi nista bolje od WF, cak i ima bag sa prikazom videa na YT, prvo krene zvuk sa crnim ekranom i tek posle 5-10 sekundi krene i video, to je ono o cemu pricam - browseri su idealni za gremline, jos nisam cuo da nekome svaki browser radi podjednako dobro, svaka verzija i da neko nema bar 1 bag, na 10 ljudi koji hvale poslednju verziju Chrome-a, Opere ili FF doci ce bar troje koji imaju neke probleme.

Sto se mene tice Chrome jeste malo brzi ali nema ono sto mi je potrebno, razlike izmedju Chrome-a i FF/WF su generalno mizerne i pitanje je navike sta ce ko da koristi, opera je trenutno treci pretrazivac i sasvim je ok osim sto, ponavljam, kod mene uzasno laguje sa vise od 8 otvorenih tabova, do cega je nemam pojma, jednostavno je tako.
Pun si neke price, ja koristim, ja znam sta pricam, ja sam objasnio..., a ne umes da istestiras 2 razlicita browsera na sopstvenom racunaru. Plus sto uopste ne mozes da skapiras koncept benchmarka, pa si na moj rezultat za Operu odgovorio svojim rezultatom za WF.
Testovi i postoje da se ne bi raspravljalo o subjektivnom, a svako ce koristiti ono sto mu najvise odgovara, makar i ne bilo najbolje u svemu. Ne znam sto uopste i raspravljam sa tobom, ja sam odgovorio Garsonu na pitanje, a ti si navalio na mene kao smrt na babu - pri tom ne umes da procitas napisano, izvodis pogresne zakljucke, elaboriras nasiroko o svojim iskustvima - koja pri tom smatras za cinjenice.

Ti si lud coek :d

Opet ponavljam : za FF kazes da je odavno pregazen od svih pretrazivaca a zaostaje POLA POENA u TH velikom testu browsera na win7, EJ POLA POENA a odavno je pregazen :d :d

Ko koristi win xp ici ce na operu ili chrome, ja ovde pricam o naprednim sistemima a ne o fosilima, to sto je opera bolja na xp znaci malom broju ljudi na benchu, ti si toliko ostrascen da si u stanju da citiras i rezultate sa win 98 :d

Znaci tvoja jbna fanboj prica da je FF pregazen pada u vodu jer je na win7 FF samo pola poena iza Chrome-a i 3 ispred Opere na koju drvis pisu :d

Kraj price, dalje samo mozes da ispadas jos smesniji. I bolesniji. :)
 
Poslednja izmena:
Ja samo znam da mi od verzije 15 FF sa svakom novom verzijom radi sve bolje i bolje:) a memoriju troši sve manje i manje....
 
Promenio sam AV i presao na AVG i radi perfektno.
 
Poslednja izmena:
Ma kako da ne, ogoljen Chrome na sveze instaliranom win 7 kod mene ne radi nista bolje od WF, cak i ima bag sa prikazom videa na YT

uff kako bih ti napravio video o bugovima u ff i kako radi chrome :p ali me tako mrzi, mozda za koji dan..

ali evo malih spoilera: flash radi bolje u chromu i pri pokretanju firefoxa, otvara mi tabove iz zadnje sesije koje sam zatvorio :D (isprobano na vise masina na w7 i w8)
 
Pa ja sam lepo napisao da su pretrazivaci raj za gremline i da jos nisam video da neki pretrazivac generalno svima radi dobro, zavisi i od stanja/starosti sistema, virusa i ko zna od cega sve jos.

Licno sam 5 dana testirao Chrome, WF 16 i Operu na svezem win7 x64 sp1, WF 16 generalno radi ubedljivo najbolje, Chrome radi brzo ali ima taj bag sa YT koji moze da osedi coveka a Opera uzasno laguje sa vise od 8 tabova.
Na osnovu ovoga sam resio da mi primarni pretrazivac bude WF koji sam opremio sa svim alatima koji su mi potrebni, Operu koristi cale za FB/posao a kao sto napisah par postova iza, Chrome jedini moze da se uloguje pored security risk alerta u profil na sajtu faksa sa finansijama itd.

Ali moram da dodam da vecini mojih ortaka koji koriste Chrome taj pretrazivac radi odlicno i nema bag sa YT kao kod mene (a promenio sam xx verzija Chrome-a), ti kazes da ti FF baguje, verujem, i to potvrdjuje ovo sto sam napisao na pocetku posta ;)

Sto se mene tice najbolji pretrazivaci su Chrome i FF/WF a pola koraka ili korak iza je Opera, ostale ne treba pominjati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno