Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

U novom firefoxu su izbacili mogućnost da se može sakriti tab bar kad je samo jedan tab aktivan. Vidim po webu da mnogi ne mogu da veruju da su tu budalaštinu napravili. Ne znam da li će to ispraviti u nekoj sledećoj verziji ali za sad možete koristiti dodatak: Hide Tab Bar With One Tab
 
Koju 64-bitnu verziju FF preporucujete? Koristim trenutno Waterfox ali on je i dalje na 18.0.1 verziji i kako izgleda nece skoro biti azururan.
 
Cyberfox
Redovno se ažurira. Nova verzija izlazi par sati nakon izlaska nove verzije Firefox-a.
Ima i svoj Update Manager.
 
Sada je izasao Nightly 26. I prvo sto vidim da je scroll mnogo bolji. Ubedljivo najbolji smooth scroll od svih ostalih. I nekako se oseca laksim i brzim.
Jedno vreme sam imao utisak da je bas tezak. Ono sto me nervira je, da nema per tab private browsing. Sto recimo ima u Android verziji.
 
Ova v.23 je drasticno ubrzana, nema vise onog "premisljanja" od sekund-dva pre nego sto krene sa otvaranjem stranica. Ne znam sta su dirali, ali me strah da opet ne pokvare u nekoj od novijih verzija, ovo je veliki napredak u brzini.
 
Ova v.23 je drasticno ubrzana, nema vise onog "premisljanja" od sekund-dva pre nego sto krene sa otvaranjem stranica. Ne znam sta su dirali, ali me strah da opet ne pokvare u nekoj od novijih verzija, ovo je veliki napredak u brzini.

Nadam se i ja. I na Android je 23 super odziv i brzina. Svakako je Nightly 26 brz jos uvek, osim male sitnice, da flash vise ne radi ni na jednom sajtu. :smash:
 
23 FF na Windows 7 radi na svim ovim sajtovima Top 10 Best Flash Websites of 2013
Osim ako nis mislio na Android ili pak na neke poluzvanične budževine tipa Cyberfox Nightly

Mislim na ultra test verziju, poznatu kao Nightly 64-bit (kao sto vidis nastavlja se u toj recenici).
25 je bila bez problema, ali od juce 26 ne radi flash.
Na Android ce malo teze da radi flash, kad ga nema.
 
I na Jelly Bean-u ;)
 
Zvancino je sikaniran, na to sam mislio. :p
 
Teško je to izvući iz ove rečenice:

"Na Android ce malo teze da radi flash, kad ga nema.":d
 
Teško je to izvući iz ove rečenice:

"Na Android ce malo teze da radi flash, kad ga nema.":d

Zavisi da li smatras da znam da ga ima, ili ne znam.
Odnosno da li se zajebavam, ili sam neobavesten.

Ali zabave radi, meni nije hteo da radi na JB, na ICS je radio.

Nightly sada pod nekim eksperimentom, jer i dalje je nestabilan, rusi se na nekim stranicama sa obavestenjem da java script, je prebukiran ili se ne odaziva, tako nesto.
Flash se rusi, ali browser i dalje radi, mada se obicno i zakoci. Sto mi je bas cudno, jer dugo koristim Nightly, i obicno bi brzo bilo popravlejno, ako nesto ne radi.
 
Nightly je popravio flash problem. Ponovo je upotrebljiv. :banana:
 
Koju ext preporucujete za yt, da ima auto otvaranje sadrzaja u odredjenoj rez. i slicno, yt enchancer recimo sadrzi sve opcije koje su mi potrebne, pa i vise ali ne otvara automatski prozor na srednju velicinu odnosno na 720p po defaultu kada namestim, manuelno otvara. Inace na Cyberfoxu sam, da nije do toga?
 
Koju ext preporucujete za yt, da ima auto otvaranje sadrzaja u odredjenoj rez. i slicno, yt enchancer recimo sadrzi sve opcije koje su mi potrebne, pa i vise ali ne otvara automatski prozor na srednju velicinu odnosno na 720p po defaultu kada namestim, manuelno otvara. Inace na Cyberfoxu sam, da nije do toga?

http://www.chromeactions.com
 
Hvala, probacu, zaboravih ponovo da probam ovo, ne znam zasto mi ranije nije lezao... mada nisam ga nesto detaljnije ni isprobavao...
 
Prilikom otvaranje nove stranice desava se da je procesor iskoristen 100% i da Firefox baguje kao i Palemoon i dok SRWare Iron takodje radi isto samo bez bagovanja.
Dual core je procesor na 2.50 Ghz i Avast.Dal jos neko ima ovakav problem?
 
Nešto drugo je u pitanju. Da isključiš Avast-ov Web Shield?
 
Cistio sam danas tastaturu sa upaljenim Firefoxom, ko zna sta sam ispritiskao.. i imam problem da gde god kliknem kursorom, pojavi mi se linija koja treperi (kao za kucanje teksta). Znaci na HTML bilo da je objekat/tekst, pojavi se, i iritira jer onda ne mogu na tastaturi da scroll-ujem dalje, ili da koristim JS tipa na imguru next/previous preko strelica. Sta sam uradio? :d
 
Ko zna sta si uradio, probaj jedan od ova dva reseta.
 
Popravio, hvala puno :). Nisam ni znao da reset postoji, /facepalm.
 
Imam WF 18. Sinoc mi je odjednom nestala opcija (koju ne znam kako sam ukljucio) da kada gasim pretrazivac automatski sacuva, bez pitanja sve tabove. Znaci, odjednom sinoc pri gasenju dobih obavestenje o gasenju tabova, nisam to ocekivao i ostao sam bez korisnih tabova (kasnije kopao po opcijama i kasno video restore tj povratili su mi se neki tabovi koje sam palio kasnije kao test).

Znam kako sam podesio WF pri instalaciji, otprilike i nisam lud, sve kao do sada sam odradio. Izgleda je ovo neki gadan bag. Restart kompa nije pomogao.
 
vidi da li je verzija bas 18 ili 18.0.1 jer je ona poslednja i ispravili su neke bug-ove...

nije mi se to desavalo na WF a koristim istu opciju kao ti...
 
To bi trebalo da je Session Manager (defaultni, ugradjen u FF).
Inace, predji na CyberFox, WF je obustavljen projekat.
Takodje skini Tab Mix Plus, tu imas odlican Session Manager. ;)
 
Popravio, hvala puno :). Nisam ni znao da reset postoji, /facepalm.
Za ovakve (i još drugih) situacije sjajan alat je MozBackup.
Periodično praviš bekape (može se birati šta) Firefoxa i u slučaju bilo kakve potrebe nema glavobolje.
Svi bekapi se mogu staviti pod šifru i programče uredno radi pod svim verzijama Windowsa (i Firefoxa).

http://mozbackup.jasnapaka.com/
 
Hvala na savetima. 18.0.1 je verzija. Posle jos jednog restarta kompa sve se vratilo u normalnu, ocigledno je bio neki gadan bag.

A cyberfox.. pa videcu, WF mi je do sada radio odlicno a nemam naviku da menjam nesto sto radi dobro :)
 
Nazad
Vrh Dno