Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Hvala garson

A to je pa toliko bitno danas kad skoro svako ima po 8gb ram memorije :D . Nego imas li ti kakav dokaz o tome sto si naveo ?
Kao sto rekoh, ne trosi samo ram manje nego sve, a uz to radi bolje/brze/pouzdanije (nema crashova...)...
Nemamo svi po 8GB rama :)
Dokaze imas svuda, a mozes da krenes od ove teme i teme o WF-u. A mozes i sam da probas :)
Nema potrebe da budes toliko negativan :)
 
Probao pa mi se ne svidja jer ne radi dosta addonova i npr ne mogu da igram BF3 .
 
Meni svi addonovi rade koje sam koristio na FF-u.
Jedino ne mogu da igram quakelive jer wf "ne vidi" da sam instalirao onaj dodatak koji treba. Ali moguce da je to do mog kompjutera jer ima dosta gremlina pa ceka reinstalaciju sistema :)
Zasto ti nisi mogao da igras BF?
 
Ne secam se tacno , mislim da nije video pingove i jednostavno nije radilo . Mada ja sam to probao pre pola godine , mozda se popravilo do sada ...
 
Evo Nightly je dosao do 25, koliko vidim, smanjili su potrosnju RAM-a, bar mi se tako cini.
Dosta su im stabilne ''nocne'' verzije, ja je koristim, jer je jedina 64-bitna, i zato sto se veoma brzo unapredjuje.
 
Ovom Firefoxu se bas ne da. Imam snaznu potrebu da ostavim Chrome vec dva meseca i merkam FF ali me uvek odvrati. Juce citam vest o FF 22 i 3D mogucnotima. Upalim BananaRoom i igra nece da se startuje (stoji na pola. Upalim Chrome, do starting faze stigne duplo brze i korektno startuje igru. Koji djavo se hvale WebGL sposobnostima browsera kada jednostavno ne radi kako treba?
 
Ovom Firefoxu se bas ne da. Imam snaznu potrebu da ostavim Chrome vec dva meseca i merkam FF ali me uvek odvrati. Juce citam vest o FF 22 i 3D mogucnotima. Upalim BananaRoom i igra nece da se startuje (stoji na pola. Upalim Chrome, do starting faze stigne duplo brze i korektno startuje igru. Koji djavo se hvale WebGL sposobnostima browsera kada jednostavno ne radi kako treba?

Pa onaj demo za Unreal radi odlicno. Za koji su se i hvalili (i to su hvalili Nightly 24 mislim).

Edit:
http://www.tomsguide.com/us/WebRTC-asm.js-Unreal-Engine-Firefox-HTML5,news-17116.html

I sta je BananaRoom? Ili mislis na BananaBread?

Ako mislis na njihov demo, uzmi Nightly (ako mozes 64-bitni), proveri da je najnoviji (25). I radi kao podmazano, sad sam probao.
 
Poslednja izmena:
What is new, je da me je ojadio sa Favorites, tj. uvozom dotičnih. Kako stalno upotrebljavam Plain Old Favorites i čuvam linkove u .URL formatu tako da mogu da ih prenosim i upotrebljavam svuda a takođe da ih editujem poželji a POF plug-in ne radi zeznuše me pošteno. Jednostavno mi ovog puta nije importovalo 2/3 urlova i foldera u kojima su bili. To se nikada pre nije dogodilo.
Moram da vidim dali ima neki drugi AD-on koji radi kao POF, jerbo ovo Bookmarks na FF nije nizašta ako ima puno urlova a Bookmark bar bi mi bio kilometar dugačak da ga pustim.
 
U čemu ti se razlikuje FFF bookmarks od OPerinog osim što u FF možeš da napraviš redosled po pojedinačnim folderima a u Operi samo na nivou celokupnog

p.s.
Tzv. "selotejp" motoda bi mogla da bude izvoz html fajla i editovanje portable Kompozer-om
 
Sada sve vise koristim FF jer jedini sad ima smooth scrolling, a i ugradjeni PDF citac, je veoma brz, brzi od Foxit plug-in, a o Adobe i da ne pricam.
 
Ma daj, kao Firefox se brzo pali. Sta sve necu procitati na internetu. Firefox 22 je na mojoj masini pet puta sporiji od Chrome i Opera Next kada je pitanju prvo paljenje a oko tri puta svaki sledeci put.

Neozbiljan test.
 
Kod mene redom po brzini Opera Next 15, FF Nightly 25 64-bit, Comodo Dragon 27.2 (jer ni ne drzim obican Chrome).
Ali je FF fluidniji.
 
U kom smislu fluidniji? Ja sam za sada odusevljen ovim Blinkom, bas je blink. Koristim iskljucivo stabilne verzije tako da ga nisam probao na Chrome.
 
U kom smislu fluidniji? Ja sam za sada odusevljen ovim Blinkom, bas je blink. Koristim iskljucivo stabilne verzije tako da ga nisam probao na Chrome.

Tecnije radi, dok moj generalni utisak sa Operom i Chrome je da je mnogo cepkajuci radi.

Narocito pri scroll, koji naravno ni nova Opera, ni Chrome nemaju smooth opciju.

Ne kazem da ne rade, samo je na FF tecnija animacija, kao sto je recimo JB u odnosu na ICS.
 
Vec par dana kad god sam na netu meni iskace neki prozor tipa ''Create a cartoon you'', a url je buildathome. com
Sta da radim, u opcijama sam podesio da mi blokira iskakajuce prozore.
 
Uradio sam update za Nightly, covece kako se brzo pali.
Nije mu nijedan drugi blizu (na mom sistemu). Nadam se da ce ostati ta brzina i na dalje.
 
Kako resiti ovaj problem znaci kad stavim nesto da se skida preko Firefox-a zaboravom ugasim pretrazivac a ono sto sam stavio da se skida neskine se zato sto sam ja ugasio Firefox!
Da li ima neko resenje kako da ovo resim ili moram da drzim upaljen Firefox dok se neskine to sto hocu?
 
To je to!
Hvala.
 
Dali je nešto do mene ili do najnovijeg (22.0) FFa ? Naime , od ove verzije mi se događa da kada mi je curor na nekom blank delu stranice točkić na mišu neće da skroluje gore-dple, radi samo ako je na nekom tekstu, slici, videu itd. Skrolovanje preko scroll bara radi kako treba. To mi se događa na 2 kompjutera, jedan 8mica a drugi 8.1.
 
^^ Kod mene na sedmici i XP-u nema tog problemcica.
 
Hvala Vučko, ovaj "Smooth Wheel" did the trick. Smooth Scrolling opciju sam već bio probao ali nije menjalo ništa. Oduvek mi je bio uključen a tek u ver 22.0 sam ovaj slučaj primetio. Na 8mici sam sa FF već od verzije 20.01 i nije bilo tih problema.
 
Poslednja izmena:
Muci me snimanje fajlova - recimo slika (jpg). Naime, u podesavanjima sam stavio da me pita gde da sacuva fajl, ali mi skoro uvek nudi drugi folder, a ne poslednji gde sam snimio prethodni fajl. Imam utisak da pokusava da mi ponudi folder na osnovu imena fajla uporedjujuci ga sa ranije sacuvanim fajlovima. Da li to moze nekako da se iskljuci i da mi uvek nudi da snimi u folderu gde je snimljen i prethodni fajl? Help.
 
Imam problem sa ff i otvaranjem stranica, primetio sam da dosta cesto ucita stranicu (bilo koju) nekako retardirano, sve ispremestene slike ikonice itd itd, to uglavnom sredim sa ctrl+f5 ali jako iritira, jel postoji neki lek za to?
 
Imam problem sa ff i otvaranjem stranica, primetio sam da dosta cesto ucita stranicu (bilo koju) nekako retardirano, sve ispremestene slike ikonice itd itd, to uglavnom sredim sa ctrl+f5 ali jako iritira, jel postoji neki lek za to?

Pa ne znam koja je verzija u pitanju, i koje dodatke koristis?
Poiskljucuj pa vidi, ili instaliraj cisto.
Ja nemam taj problem, ja koristim Nightly 25 64-bit.
Sto sumnjam da ti koristis, tako da nije od pomoci kad ti kazem. :d
 
Imam problem sa ff i otvaranjem stranica, primetio sam da dosta cesto ucita stranicu (bilo koju) nekako retardirano, sve ispremestene slike ikonice itd itd, to uglavnom sredim sa ctrl+f5 ali jako iritira, jel postoji neki lek za to?

Ja sam imao isti/sličan problem. Čišćenje cookiesa i temp fajlova je rešilo problem;)
 
Nazad
Vrh Dno