Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Sa Firefox-om jedini problem sto mi smeta jeste spor odziv, ali zato sa druge strane pluginovi i extenzije i sve to za dz!
U poslednje vreme za surf koristim Safari 5.1.7 besplatan je i ekstremno brz, probajte ga nista vas ne kosta :wave:
 
На Минт Линуксу(Убунту форк) је доступно ажурирање на 16.0.1 из званичних ризница, али ја и даље имам проблем са флешом (помешане боје).
Могуће да је до мог флеша, али ко га **бе, Хром користи свој па нема проблема..
 
Da, imam najnoviji flash player. "An Error occurred..." i ne mogu da gledam neke snimke na yt. Na hromu mogu bez ikakvih problema.
To nije normalno ponašanje, koristim Firefox 16 od prve beta verzije, Flash radi perfektno.
Sada sam na v17 Beta, ponovo, nikakvih problema nemam...
 
Ja imam problem nece da mi otvori sliku npr. sa sajta polovni automobili dok IE otvara bez problema.
Da li neko zna resenje???
 
Ovako:
Imam jako glup problem.Da mi je neko pricao-ne bi mu verovao.Komp mi se redovno restartuje kad kliknem na benchmark bukmark!Nikad mi se to nije desavalo.Sve normalno radi,gde god da surfujem-bez problema kao i do sada,ali bench-nece.Ponekad kliknem i ako ne diram skrol moze tako da stoji neko vreme,ali cim pokrenem tockic na misu-restart!Bio sam na 14 verziji FF-a,i rekoh aj da ga apgrejdujem na naj noviju verziju-mozda se nesto popravi.Obriisem FF sa Your-Uninstalerom onaj super mod,pokrenem CCleaner,i onda onaj ASC(Advanced System Care) i pocistim sve za FF-om sto je ostalo.Instaliram novu verziju FF-a,vratim bukmarke i opet-restart na benchu!Ovo pisem sa Chrome-a.Jel ima neko neku ideju sta da radim?
Znaci citiram sam sebe.
Posto mi je win vec bio "klimav",i posto sam imao ovu zezanciju sa FF i benchom,resio sam da reinstaliram Win.Sveza instalacija Win-a,i jedna od prvih stvari koju sam instalirao je FF 16.1,i bez ubacivanja bukmarka ili bilo cega u FF,ukucam benchmark.rs,ulogujem se i -restart!!!!!Znaci samo sam se ulogovao na bench!!!Ponavljam da nemam nkakvih problema sa Chrome-om ili IE ili Maxthon3.Sta bi to moglo da bude?
 
Ja nemam apsolutno nikakvih problema s ff 16...samo se nekad desi da zabode na 2-3 sek...ali i to prodje...
 
Aurora v18.0a2 - konacno resen memory leak!
 
Misli na to da mu vremenom uzima sve vise ram memorije (bez obzira na broj tabova).
 
Kakav memory leak, molim te budi malo precizniji. Misliš vezano za flash performanse ili kako ?

Firefox pocevsi od verzije 2 krece sa ubistvenim memory leakom odnosno projekat su poceli sa vrhunskim amaterizmom, osim sto su koristili platformu i kompjlere koji ne podrzavaju GC (garbage collector), plus nisu uneli elemente za oslobadjanje prethodno odgledanih flash materijala a po najgore nisu imali ni jednu funkciju u oslobadjanju virtualne memorije.
Verujem da su sa zadnjom aurorom drasticno smanjili leak u frejmovima rezidencijalne memorije ali sumnjam da su uspostavlili oslobadjanje virtuelne memorije, vade se da je to posao windows-a i da se generalno oslanjaju na linux platforu i da ako je leak sprecen na linux platformi krivci se trebaju traziti od microsofta.
Takodje ostaje nasilno prisiljavanje svih pisaca ekstenzija da add-onove izradjuju kroz njihov SDK, 80% pisaca nema nameru da nastavi kroz SDK tako da ce broj ekstenzija vremenom drasticno otpasti kako vreme prolazi zbog nekompatibilnosti sa modernim verzijama Firefox-a.
 
Aurora v18.0a2 - konacno resen memory leak!

Daj neki link gde je objavljeno sta je fixovano ja u changelogovima i u bugfix-evima ne nalazim esencijalno resenje.

Nalazim samo da ce kao promeniti kompajler u
IonMonkey JavaScript JIT compiler
Da li su promenili kakvi su efekti, rezultati poredjenja, standardan test sa 100 i 200 tabova uz upotrebu 50 prvih addonova i slicno nigde ne vidim te testove.
 
Poslednja izmena:
Daj neki link gde je objavljeno sta je fixovano ja u changelogovima i u bugfix-evima ne nalazim esencijalno resenje.

Nalazim samo da ce kao promeniti kompajler u
IonMonkey JavaScript JIT compiler
Da li su promenili kakvi su efekti, rezultati poredjenja, standardan test sa 100 i 200 tabova uz upotrebu 50 prvih addonova i slicno nigde ne vidim te testove.

Nemam nikakav link, samo sam uradio uporednu komparaciju waterfoxa i aurore, otvorio uobicajenu gomilu tabova, pratio memory usage tokom dana i to mi je zakljucak nakon svega. Mozda gresim ali za sada mi je to utisak.
Realno nemam potrebom za 100/200 tabova ili 50 addonova, Firefox/Waterfox sa 20 tabova i 10 meni stalno potrebnih addonova su mi trosili 3-4x vise rama od Aurore 18.
Meni je to dovoljno!
 
Nemam nikakav link, samo sam uradio uporednu komparaciju waterfoxa i aurore, otvorio uobicajenu gomilu tabova, pratio memory usage tokom dana i to mi je zakljucak nakon svega. Mozda gresim ali za sada mi je to utisak.
Realno nemam potrebom za 100/200 tabova ili 50 addonova, Firefox/Waterfox sa 20 tabova i 10 meni stalno potrebnih addonova su mi trosili 3-4x vise rama od Aurore 18.
Meni je to dovoljno!

Da waterfox je ocajan projekat GC apsolutno ne radi vrsio sam 50-tak testova, stepen nekompatibilnosti sa add-on-ovima je bio neverovatan, ni na jednoj Mozilla platformi nije bilo takvog leaka kao na Waterfox-u, tako da je cak i regularan Firefox neuporedivo bolji od Waterfox-a.

Svaka Bench komparacija koju povrsno izvrsavaju nema realnog uticaja dok ne istestiraju detaljno, a to je kao sto sam rekao veliki broj tabova i add-onova gasenje svih tabova paljenje novog broja tabova, cekanje GC-a i provera u about:memory sa more verbose da li ima starih tragova, starih frejmova i starih compartments-a.
Naravno u tabovima obavezno 20 videa sa youtube-a fullhd, 10 liveleak i 10 vimeo, provera ciscenja plugin-container.exe
 
Hm,cudno meni od 19 addonova na waterfoxu jedino IETab nije radio, mada sam nasao workaround i za njega.
Nisam previse cackao, 20-30 tabova sve radi ok.
 
Svaka Bench komparacija koju povrsno izvrsavaju nema realnog uticaja dok ne istestiraju detaljno, a to je kao sto sam rekao veliki broj tabova i add-onova gasenje svih tabova paljenje novog broja tabova, cekanje GC-a i provera u about:memory sa more verbose da li ima starih tragova, starih frejmova i starih compartments-a.
Naravno u tabovima obavezno 20 videa sa youtube-a fullhd, 10 liveleak i 10 vimeo, provera ciscenja plugin-container.exe

NHF ali za sve me to iskreno apsolutno nije briga! Meni je bitniji my real life test, realno koriscenje kompa i brojke koje sam pratio.
Firefox/Waterfox su kidali po 1.2gb rama, Aurora ne prelazi 350mb a plugin-container.exe ne prelazi 8mb.
Sto se mene tice, problem resen a vi sad udrite u sintetiku i unreal life testiranje! :D
:wave:
 
Je l' ima još neko kome FF loše radi na Windows 8? Smooth scroll je očajan, a bez njega ne mogu.
 
Firefox tek u verziji 16 radi nesto bolje na osmici.
Interesuje me da li je moguce namestiti da mi prikazuje stranice na 120-130% kao na Chromu i Operi?
 
Za prvi link mi izbacuje grešku a verzija nadogradnje još nije aktivna
 
meni se normalno sam udate-ovao na 17.... help > about
 
Sad i meni, kad sam pisao prethodnu poruku FF nije ponudio ažuriranje, čak s ei na zvaniučnoj strani skidala 16.0.2
 
Samo da primetim da je v17 visestruko brza od dosadasnjih, pravo osvezenje. Naravno, browser je i dalje prevazidjen, ali posto sam prinudjen da ga za neke stvari koristim, pozdravljam ovo znacajno poboljsanje.
 
Meni firefox 17 radi katastrofalno.
Kad ga pokrenem trebam sacekati par sekundi da se skupi dok neke stranice loaduje u besvest poput sajta "Blica" gde neke slike nece da otvori nego vrti loading do besvesti pa moram refreshovati da bi sve lepo ocitao i prestao sa loadingom do ludila i nazad.
 
Daj konkretan link gde ti pravi problem da probamo
 
Prevazidjen u kom smislu? Sta ga je prevazislo?

Ne racunajuci poslovicno jadni IE, prevazisli su ga svi ostali browseri. Ovo je prva krstena verzija koju vidim posle ko zna koliko vremena. Da nisam ponekad poslom ogranicen na FF, nikad ga ne bih ni koristio.
 
Ne racunajuci poslovicno jadni IE, prevazisli su ga svi ostali browseri. Ovo je prva krstena verzija koju vidim posle ko zna koliko vremena. Da nisam ponekad poslom ogranicen na FF, nikad ga ne bih ni koristio.
Bas dobro argumentovano. :d
Ja koristim i Chrome pored FFa, ali sekundarno. Ne vidim u cemu je Chrome koji je go k'o pistolj a pritom nenormalno gura memoriju, prevazasio FF.
 
Nazad
Vrh Dno