Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Ili samo uklonite bookmarks-e iz Other bookmarks foldera i on će nestati iz toolbar-a.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jes nego se sada nakupilo masu toga tu. Treba sve presložiti.
 
Da li je moguće uradi backup tako da kada se vrati da nema nikakvog podešavanja?
Pitam zato što moram nakon sinhronizacije ponovo da podešavam svaki adons.
 
Možda ako bekapuješ ceo Profile folder, pa ga vratiš kasnije. Neke ekstenzije imaju opciju da bekapuješ njihova podešavanja, pa ih kasnije uvezeš (uBlock Origin, Wallabager, Swift Selection Search od onih koje ja koristim). To je korisno imati pošto možeš ista podešavanja koristiti za više naloga/korisnika. Čini mi se da se sada "Firefox Multi-Account Containers" ekstenzija sinhronizuje preko Mozilla naloga, ranije to nije bio slučaj.
 
Ja sam to radio (backup foldera) i radi ali neće svaki add-on da upamti, kako ti se padne...
Doduše, nisam skoro reinstalirao Windows/browser pa ne znam pouzdano da li taj metod još uvek funkcioniše u novim verzijama...
 
Vecina extenzija koje imaju dosta podesavanja imaju i backup/restore za to. Kopiranje profil foldera iz appdata, plus ovi fajlovi su najbrzi/najjednostavniji nacin. Odradih isto pre par dana.
 
Nece da mi otvori FF nikako hyperlinkove u emailu iz m. outlook-a.
Ne znam sta je razlog, ovo je od skoro pocelo, nekad ranije je isto tako bilo pa je uzgleda mozilla popravila...
Zna li se sta je sada, do mene ili je do ff?
Ima neko resenje?
 
desktop, outlook iz ms office pro plus 2010, win10...
 
Da li neko zna sta se desava sa Google-om? Od danas mi izbacuje obavestenje o novoj polisi i to na rumunskom i ne pamti kad postavim podesavanja za srpski region.
Takodje mi izbacuje i u windows-ovoj aplikaciji za vreme u Rumuniji.
Proverio sam windows podesavanja za region i jezik i sat, ali ona su ok.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-04-14 110745.png
    Screenshot 2021-04-14 110745.png
    82.2 KB · Pregleda: 67
  • Untitled.png
    Untitled.png
    45.5 KB · Pregleda: 69
Ili je do cookies ili do IP adrese(a mozda i oba). Da li brises cookies? Proveri koja ti je IP adresa na nekom sajtu...
 
Ili je do cookies ili do IP adrese(a mozda i oba). Da li brises cookies? Proveri koja ti je IP adresa na nekom sajtu...
Da obrisao sam kompletnu istoriju iz brauzera, sajtovi za proveru ip adrese pokazuju da sam u Srbiji.
 
Za Windows je neki bag u pitanju. Kada se za grad izabere Požarevac, i meni live tile prikazuje Socol Romania, kada otvorim aplikaciju onda prikazuje Požarevac. Kada stavim Beograd i live tile radi normalno. Izgleda da je temperatura tačna, samo brka lokaciju.
 
Postavke pamti u cookies. Ako ih obrises, onda nista od pamcenja, pa ces morati iznova da prihvatas i menjas region.
 
Hvala na predlozima, zvao sam Telekom i bio je problem do IP adrese kod njih.
 
Firfox je meni super pretrazivac. Greskom sam instalirao bio Win 10 LTSC N, i nije htelo da pusta video na fb i FF me je odveo na sajt gde i sta treba da skinem, tj apdejt za win. FF forever.
 
meni firefox nikako ne lezi. probao sam ga u vise navrata. drzao sam ga do juce kao primarni pretrazivac i nikako mi ne odgovara. nejveca zamerka je na jako los buffering yt videa. nije pomogao ni jedan tweak niti add-on. neke ekstenzije mi takodje fale. uzeh da probam Brave, za sada zadovoljan.
 
Meni radi sve super i na YT i svuda. Samo nije jasno sto Unblock Origin ovo ne blokira: https://prnt.sc/11imudb

Te reklame stoje na FB-u.
 
nejveca zamerka je na jako los buffering yt videa. nije pomogao ni jedan tweak niti add-on.

Pod pretpostavkom da je sve ostalo u redu, moguće je da ti je slab ruter i muči se sa otvaranjem i održavanjem TCP konekcija. Chrome i derivati Chromiuma aktivno forsiraju QUIC protokol za Google video servise dok ga Firefox nije još implementirao jer čini mi se nije "zvanično" prošao development i testing fazu kod IETF. Ukratko, umesto TCP prokola koristi se UDP po portu 443 jer je "brži" i manje opterećuje resurse mrežnih uređaja kao i servera u Google-u. Da li je moja hipoteza tačna morao bi da testiraš nekim drugim video servisom koji ne koristi Google platformu i QUIC protokol, ili blokiraš mrežni saobraćaj po UDP portu 443 gde bi se saobraćaj automatski vratio na standardni TCP protokol.
 
iskren da budem ne razumem se preterano u tematiku ali hvala na odgovoru i pojasnjenju.
imam cisco dpc 3008 modem i apple time capsule 5th gen kao glavni ruter godinama. protok je 350/20.
ne verujem da je do opreme ili podesavanja vec do samog firefox-a jer je osetno tromiji u svemu naspram chromium-based pretrazivaca.
 
Predstojeci Firefox 89 sa novim dizajnom...
 

Prilozi

  • dark.PNG
    dark.PNG
    250.3 KB · Pregleda: 57
  • white.PNG
    white.PNG
    248.5 KB · Pregleda: 56
  • new-old.PNG
    new-old.PNG
    247.7 KB · Pregleda: 56
Da li se nekom desavalo da update od Mozzile Firefox porusi svu istoriju i sve sacuvane pasworde, udjem sad ono prazno sve, kad se nisam slogirao, a dosta pasworda ni ne znam napamet i nekih sajtova sto sam imao u bookmarksu, znaci odlepio sam.
Imam onaj Intelov Clear Linux i stvarno lepo radi i do sad je bilo apdejtova ali ovo mi nikako nije jasno ???? Nestao je i ublock origin, sve sto mi je bilo podeseno
Mislim da je bag neki do Firefoxa nebitno dal je Windows ili Linux :(
 
resio sam, update mi napravio jos jedan profil. na sta nisam ni obracao paznju, tako da znaju i drugi ubuduce
kucao sam about:profiles i onda sam video da imam Profile: default-release i Profile: default
meni je po default-u otvarao taj novi koji je totalno clean, a ovaj drugi je moj stari
nikad mi se ovo nije desavalo a milion puta mi se apdejtovao firefox, glupost a iznervira se coek :D
edit:
about : profiles samo sve spojeno forum mi prepozna ko smajli haha
 
Napravi nalog i onda ti sve bude u cloudu spremno. Pre ili kasnije ćeš morati da radiš reinstal sistema, ili će doći do nekog problema i izgubićeš sav data sa browsera na lokalu.
Ovako cloud i ne razmišljaš.
 
Dosta sam staromodan ali izgleda da je to najbolje resenje 😁
Samo mi reci kako funkcionise cloud kod firefox-a, na primer sve nakacim na cloud, posle se izlogujem da li nestane onda istorija pregleda i bookmarksi kad se izlogujem?
Mozda bi mi dobro doslo ako je tako i ako menjam racunare i da se logujem na tudjim nekad ako bude potrebe?
 
Cloud + 2FA i ćao.
Meni je tako na 2 laptopa i jednom Andoidom.

Čak i browser history prebaci, a najjača opcija mi je kada mk se ne što svidi na telefonu pošaljem taj tab direktno na računar i kada upalim računar on se sam otvori. Ponekad i zaboravim šta sam poslao.
 
Firefox ima svoje buve,kao i svaka zivotinja,ali waterfox je dosta napredovao i ja sam zadovoljan.

 
Moze li mi neko reci zasto mi se ne vidi dodatak za skidanje videa i ako je instaliran?
 

Prilozi

  • 11 -05 - 2021- 001.jpg
    11 -05 - 2021- 001.jpg
    7.4 KB · Pregleda: 14
  • 11 -05 - 2021- 002.jpg
    11 -05 - 2021- 002.jpg
    146.3 KB · Pregleda: 15
Da li postoji ekstenzija pomoću koje bih mogao da odredim različite output audio devices za različite tabove?

Hteo bih da istovremeno na računaru imam otvoren tab sa klipom sa Tjuba i zvukom koji se čuje iz zvučnika računara, a drugi tab da prebacim na televizor i da tamo ide prenos utakmice u drugom tabu i da se zvuk toga čuje iz zvučnika televizora.
 
Da li postoji ekstenzija pomoću koje bih mogao da odredim različite output audio devices za različite tabove?

Hteo bih da istovremeno na računaru imam otvoren tab sa klipom sa Tjuba i zvukom koji se čuje iz zvučnika računara, a drugi tab da prebacim na televizor i da tamo ide prenos utakmice u drugom tabu i da se zvuk toga čuje iz zvučnika televizora.
Ne znam, kod mene na Linux-u to biras iz mixera, tj nema veze sa FF.
 
Nazad
Vrh Dno