Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Ja iako koristim Firefox još daleko u prošlost u zadnje vrijeme dajem šansu Chromeu i mogu reći da mi je čak i bolji. Na Firefoxu uvijek se nađe neka mala stvar da me nervira i nekako dosadilo mi je da čačkam da bih postigao ono što hoću.

Firefox je lakši i onako, osjećam da mi je brz i prilagodiv, ali Chrome je onako out-of-the box dovoljan bez da ga diram.
 
Poslednja izmena:
Ranije sam koristio staru Operu. Nakon što su odlučili da pređu na Blink prešao sam na Firefox jer mi je bio brži, funkcionalniji i trošio je manje resursa od Chrome-a.

Međutim, zadnjih meseci sam prešao na Chrome. Imam običaj da otvorim i do 20-ak tabova. U takvim situacijama Chrome brže reakuje i ne koči. Firefox često ume da ukoči i blokira. Problem je verovatno to što par ekstenzija koje koristim ne dozvoljavaju da aktiviram multiproces mod. Dok ne srede situaciju sa ekstenzijama i multiprocesom, pa i sa samim ekstenzijama koje ne rade sa novim FF-om svakako ostajem na Chrome-u. Trenutno mi jedino nedostaje lakoća skidanja samo audio strima sa Youtube-a preko Youtube Video and Audio downloader-a. Takve ekstenzije su zabranjene za Chrome i nema ih u prodavnici.
 
Meni na Chrome-u najvise smeta font rendering, tekst se lakse cita u Firefox-u.
 
Jel zna neko kad developeri planiraju da izbace one lepe teme za novi Quantum, tipa gnome-wise, tangofox itd.? Bile su extra za verzije pre ove 57, bas mi fale, daju jako lep akcenat FF-u, menu-ju itd.
 
Astmario i xSeptimus to se bar lako da resiti uz 20MB zauzece RAMa. :) - Prilikom onog testa sto sam radio pre 2 dana, Chrome je imao i ovu ekstenziju za razliku od FF. I opet ga je potukao :S - Samo oprezno sa njom. Kada se jednom naviknes, neces vise nikada moci da gledas u ostale, niti bez nje!

https://chrome.google.com/webstore/detail/font-rendering-enhancer/hmbmmdjlcdediglgfcdkhinjdelkiock

Ja se iskreno nadam da ce FF final biti bolje optimizovan od ovih beta/alpha varjanti. I da cu najzad imati izbor medju brauzerima. Za sada dobijam manje za vise, kad god (pokusam) otici sa Chroma. :/
 
Poslednja izmena:
Astmario i xSeptimus to se bar lako da resiti uz 20MB zauzece RAMa. :) - Prilikom onog testa sto sam radio pre 2 dana, Chrome je imao i ovu ekstenziju za razliku od FF. I opet ga je potukao :S - Samo oprezno sa njom. Kada se jednom naviknes, neces vise nikada moci da gledas u ostale, niti bez nje!

https://chrome.google.com/webstore/detail/font-rendering-enhancer/hmbmmdjlcdediglgfcdkhinjdelkiock

Ja se iskreno nadam da ce FF final biti bolje optimizovan od ovih beta/alpha varjanti. I da cu najzad imati izbor medju brauzerima. Za sada dobijam manje za vise, kad god (pokusam) otici sa Chroma. :/

Aktuelna je verzija 57 beta 10, verzije izbacuju na svakih par dana, tako da i ja cekam da izbace full, verujem da ce uskoro. Moj savet je da polako prelazite na Quantum, pa kad izadje full, samo se prebacite u potpunosti.
 
14. Novembar

Koristi li neko od vas ovaj Disconnect i/ili Privacy Badger, ima li nekog efekta to ili je placebo? Instalirao sam kada sam uzeo novi laptop, vidim da ovaj Disconnect non stop zaustavlja tracking ali me zanima radi li to zapravo ili ne...

Privacy Badger pravi EFF (HTTPS Everywhere), tako da je dobar.
 
Meni na Chrome-u najvise smeta font rendering, tekst se lakse cita u Firefox-u.

To se valjda zove DirectWrite. Na nekim drugim Chromium baziranim browserima može da se isključi, na Chrome ne.
 
Treba mi za ubuntu novija verzija ff 57 ili 58 kako vec ide ali da pregazi v56 , odakle da skinem koji ppa da ukucam [emoji16]

Ako, radi lepo naravno, ako ne onda ostajem na v56.
 
Zvanično da, ali u beti je već neko vreme.
Odličan novi ffox, radi dosta brže i fluidnije nego pre.
Što se tiče addon-a, meni rade uBlock, Google keep, Gmail notifier. Njih sam pre koristio, i rade i dalje bez problema.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam jedan cudan problem sa video sadrzajem u FF, ponekad krecu da baguju tako sto se delic sekunde vracaju unazad pa nastave dalje par sekundi pa opet malo nazad i tako xD Audio svo vreme normalan. U edge npr sve radi smooth.
Nadam se da ce ta sledeca verzija pomoci oko ovoga.
 
Zvanično da, ali u beti je već neko vreme.
Odličan novi ffox, radi dosta brže i fluidnije nego pre.
Što se tiče addon-a, meni rade uBlock, Google keep, Gmail notifier. Njih sam pre koristio, i rade i dalje bez problema.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Za betu znam, nego mislio sam da su pustili ranije official.

Meni je prvenstveno bitno da mi radi Roomy Bookmarks Toolbar, za ovo ostalo sam siguran da ce da radi.
 
i vama se desava da vam zakucavaju igrice ako je ukljucen hardware acceleration u Mozilli?
 
Developer je dve verzije ispred stabilne, 57 koji izlazi 14. nije komplet Rust rewrite ima još stvari koje će biti posle.
 
Lanikor je napisao(la):
Treba mi nesto ovako a da radi na FF 57+, mora da omogucava multirow sa promenom fonta teksta u toolbaru kao i povecavanje/smanjivanje ikonica, Roomy koristim godinama i radi bez problema ali ako ga developer ne azurira bice zeznuto.

Po ovoj listi, Roomy nema adekvatnu zamenu.
Jedino (ako si vičan tome) da se nešto uradi kroz userChrome.css.
Prati ovaj spreadsheet, ažurira se relativno često, pa možda ubace neki predlog.
 
Nema, lik je digao ruke izgleda i nastavlja da radi na Chrome varijanti koja je blagi uzas. Jedino da se petljam sam izgleda, video sam negde da je moguce da se ubaci multirow bas kroz userChrome.css, video sam negde deo koda pa cu da unesem u Sublime i da se igram u slobodno vreme jer sam ionako krenuo da ucim front end, ovo moze da mi bude zanimacija.
 
Sta se desava na v57 mnoge extenzije nisu podrzane... hoce li developeri da srede to ili nisu zainteresovani?
 
FF prelazi na web extension sa 57 verzijom. Zbog te promene, ekstenzije moraju biti raspisana od pocetka, a mnogi developeri to nece uciniti. Pa sad, kome se kako zalomi. Neki nece ni osetiti, a nekima ce svasta nedostajati. :)
 
FF prelazi na web extension sa 57 verzijom. Zbog te promene, ekstenzije moraju biti raspisana od pocetka, a mnogi developeri to nece uciniti. Pa sad, kome se kako zalomi. Neki nece ni osetiti, a nekima ce svasta nedostajati. :)
Pa gledam kod mene od 15extenzija 7 ne rade ... [emoji17] imaju onaj legacy status.
 
Nazad
Vrh Dno