Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Da li se nekome dešava da u pretrazi sa Aliexpress-a kada dođe do kraja strane i treba da pređe na sledeću nestane linija sa brojevima strana, pa ne može nikako da se pređe na narednu?
Meni stoji ta linija dok ne dođem do kraja, onda on sekund-dve nešto kao učitava (kao da ima još proizvoda na toj strani) i onda čim završi i netane onaj krug linija sa brojevima strana nestaje.

Pitanje za čišćenje keša i poslednju stabilnu verziju i dalje stoje :)
 
Pitanje za čišćenje keša i poslednju stabilnu verziju i dalje stoje :)

To je neki problem sa 57.0.4, i ja sam se zalio na to. Ja imam 16 GB RAM pa opet kao da vremenom uspori a gasim laptop svakog dana, kad ocistim rucno cache preporodi se.

Izlazi 58 (zvanicno) za neki dan i radili su dodatne promene i optimizacije i to bi trebalo da bude prava stvar odatle pa nadalje.
 
Mogao sam da se zakunem da je pisalo da izlazi za nedelju dana juce, sad mi stiglo azuriranje.

Znam da je izasao ovako, ali official je valjda za nedelju dana kasnije uvek.
 
Imam sledeci problem. Verzija je 58.0 i na svakih par sekundi mozila zakoci na delic sekunde pa nastavi dalje. Isto mi se desava kod gledanja youtube klipova i kod skrolovanja? Sta je problem?
Masina je nova, Ryzen 1600 i 8gb rama.
Videcu da li sam resio problem. Imao sam neki proces zvani "Program line pre compresor" ubio sam ga sad i obrisao ga bio je u app fajlu windows loadera i sada nista ne secka a seckalo je i u hromu i kad kucam u vajberu ma svuda.
 
Poslednja izmena:
Ni jedna od speed dial ekstenzija ne radi idealno tj svaka zna (ponekad) da se zaglavi pri startovanju Firefoxa kada je setovano da se pojavljuje kao home page. Zasto se to desava nemam pojma ali me pomalo nervira.
 
Da li treba koristiti, i cemu uopste sluze, plugini od antivirusa? Kad god mi se azurira antivirus on mi prikaci taj plugin,a ja ga odmah otkacim...
 
Pojavio mi se od pre nekog vremena problem da Ff vise nece da pokrece DL, nikakav, znaci DL request ne zapocinje ni na jednom sajtu, sve zivo sam pokusavao, pritom godinama nista ne menjam na Ff, pluginovi su isti, verzija je 56.0.2 i ne planiram da je menjam dok ne srede usrani API od webExtensions koji su sada beskorisni bas kao na Chrome. gledao sam u about:config i nista cudno ne vidim, u safe mode sve radi kako treba, gasio sam sve pluginove i nije pomoglo. Ima li neko ideju ili da je mozda imao isti problem?
p.s. upgrade na Quantum djubre ne resava problem.
 
Pojavio mi se od pre nekog vremena problem da Ff vise nece da pokrece DL, nikakav, znaci DL request ne zapocinje ni na jednom sajtu, sve zivo sam pokusavao, pritom godinama nista ne menjam na Ff, pluginovi su isti, verzija je 56.0.2 i ne planiram da je menjam dok ne srede usrani API od webExtensions koji su sada beskorisni bas kao na Chrome. gledao sam u about:config i nista cudno ne vidim, u safe mode sve radi kako treba, gasio sam sve pluginove i nije pomoglo. Ima li neko ideju ili da je mozda imao isti problem?
p.s. upgrade na Quantum djubre ne resava problem.

Garant koristis neki grabber, IDM ili taj fazon. Meni pobrljavi nekad pa ne registruje kada hocu da skinem neki .pdf fajl sa neta jednostavno ne izlazi prozor za download. Nakon restarta proradi sve.
 
Godinama koristim Download Status Bar i oduvek je radio kako treba nikada mi nije previo probleme.
 
Deaktiviraj ga pa probaj da skidas bez njega malo, obavezno nakon deaktiviranja restartuj laptop/racunar.
 
Odradi ovako kako sam ti rekao jer se nista ne menja ako ne restartujes racunar sa iskljucenom ekstenzijom. Treba da ocistis i cache za svaki slucaj.
 
Odradi ovako kako sam ti rekao jer se nista ne menja ako ne restartujes racunar sa iskljucenom ekstenzijom. Treba da ocistis i cache za svaki slucaj.

Ajde odradicu, nego je fora sto jako dugo nista nisam cackao medju podesavanjima Ffa, davno sam podesio da mi sve radi kako zelim i nista nisam dalje cackao i onda odjednom pocelo da baguje.
 
Meni je to krenulo sa 58icom, a ti si na 56, nesto se promenilo. Mozda uBlockOrigin? Antivirus je ESET mozda?
 
Meni je to krenulo sa 58icom, a ti si na 56, nesto se promenilo. Mozda uBlockOrigin? Antivirus je ESET mozda?
Nije do uBlockOrigina a nije ni do AVa, gasio sam i palio, sve isto, inace koristim win defender.
 
Nije, posto ne radi ni kada sve extenzije pogasim.
Sigurno jeste, jer safe mode uglavnom za to služi. Pored podizanja FFa bez ekstenzija, jedino još što radi je da isključi hardware acceleration i to je to.
Ako ti se automatski ažurirala neka ekstenzija, verovatno je to napravilo pometnju, pošto kažeš da ti nisi ništa dirao.
I ja tipujem na neki download manager ili šta si već rekao da koristiš.
Uradi ovako kako ti je Lanikor predložio.
 
A što ne probaš da uradiš backup celog FF-a i onda ga deinstaliraš i instaliraš ponovo. Ako ti ni tada ne proradi kako treba onda imaš neki ozbiljniji problem u vidu neko hijackera ili malware-a.
 
Hm, gle stvarno, uklonili su to dugme. Ja obično koristim desni klik na sliku > View Image (to je često brže nego klik na dugme View Image).
 
Sto se mog problema tice, nista nisam radio i sam se resio, sada ponovo skida normalno iz browsera, sta je bilo j*bem li ga.
 
Moja preporuka je da koristite DuckDuckGo i plugin za Firefox. Google samo u posebnim slučajevima. Oduprite se bagri.
 
Pozdrav svima,

Kod mene se vrlo cesto desava da se Firefox sam od sebe (posle gasenja programa, ali ne uvek, nema pravila) izloguje, i da mi prilikom ponovnog pokretanja programa trazi da se ponovo ulogujem radi dalje sinhronizacije. Ono sto je interesantno je da mi prilikom tog ponovnog logovanja, ponekad trazi verifikaciju (klik na link koji stigne na mejl), a ponekad ne (samo se jednostavno uloguje na nalog). Desava li se jos nekom ovo? Firefox je 58.0.2.
 
Prilikom startovanja firefoxa odjednom je pukao... startujem ponovo i dobijem sleece obavestenje "Забелешке и историјат неће бити функционални зато што је једна од фајерфоксових датотека у употреби од стране друге апликације. Неки софтвер за безбедност може да проузрокује овај проблем."

Znaci ne radi mi bookmarks, nikako, niti imam moje stare zabeleske niti mogu da napravim novu. Klikom na zvezdicu-dodaj zabelesku, ne dobijam nikakvu reakciju. Pokusao sam sve ovo sto firefox daje kao upustva za ovaj problem i nista. Preimenovao sam places.sqlite sa .old extenzijom, pokusao sam da vratim iz rezervnih kopija... Deinstalirao sam dva puta, rucno brisao iz registri baze, instalirao ponovo, prijavim se, ukljuci mi se sinhronizacija i sve se vrati osim bookmarksa, sve lozinke su zapamcene, moja teme, dodaci. Pokusao i iz safe-moda... Ajde sto ne mogu d aih povratim, neka su, ali sto ne mogu da napravim novi bookmarks?! I Istorije takodje nema.

Imam avast free i Malwarebytes free, skenirao sam, nista nisu pronasli. Windows 10 je u pitanju, ako je to bitno.

Zna li neko sta treba da se uradi?
 
Update: proveo sam juce dobar deo dana trazeci zamene za legacy pluginove koje sam koristio godinama i na jedvite jade sam nasao zamene, tako da sam juce instalirao Quantum i zaista neverovatno brze i rasterecenije radi, sada napokon podrzava multiprocess jer su svi addonovi na WebExtension APIju, nisam smanjo produktivnost a ubrzanje u radu je neverovatno u odnosu na 56.0.2 koji sam koristio do sada. Drago mi je da sam napravio ovaj, po meni radikalan iskorak :D
 
Dugo sam koristio firefox. Radio mi je brža od chrome jer sam imao malo RAM memorije a chrome je bio daleko zahtevniji po tom pitanju. Od kad imam 8GB memorije chrome mi brže radi čak i od firefox 58 jer memorija nije problem, isključio sam virtuelnu memoriju i sada je sve u RAM-u.
Iritirajuća stvar je bila to što firefox je imao bolje ekstenzije. Sada ih ima manje i ne deluju tako funkcionalno kao ranije. Recimo, Youtube video and audio downloader je ranije radio mnogo bolje i brže. I nije zahtevao ovaj Native Client kao sada.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neka ekstenzija kojom mogu da se postave precice za odredjene sajtove, da na primer stavim da mi je na CTRL+1 bude Youtube?
 
Hm... Možda ovako:
- desni klik na neki bookmark > Properties
- u polje Keyword unesi neku oznaku tog sajta, npr. 1
- posle u FF pritisni Ctrl+L (da se fokus prebaci na adresno polje), pa ukucaj 1 i Enter

Verovatno ovo nije baš ono što si ti hteo, ali je ugrađena opcija. Moguće da postoji neka ekstenzija koja to radi bolje.
 
Nazad
Vrh Dno