Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Lakše je ovako, samo prekopiraš ceo folder i gotovo.
Sa tim programima treba da mu zadaš putanju gde se taj folder nalazi, pa drugu putanju gde on to da kopira, pa da mu čekiraš šta da kopira, da li pluginove i koje... I tu ako nešto žuriš pa ne uradiš kako treba ode mast u propast.
Onako je lakše, mada imam ja i taj program pa znam kako radi

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Ne treba nista da se cekira samo putanja i next..., dobra je stvar sto u imenu backup fajla stoji datum i verzija firefox-a.
 
Користио сам ја пар програма за бекап али ми је стварно много лакше да ископирам цео фолдер са профилом и ту имам све али све како је радило. Не сећам се више детаља, ти програми за бекап одвојено чувају елементе? То може да буде понекад корисно, хоћу да пребацим само букмарке или само нешто друго и онда је то лакша варијанта. Можда баш и искористим нешто од тога.

Хм, ово је посебан програм? Више би ми одговарала нека екстензија а не овако.
 
Ne možeš kasnije da izvadiš neki fajl iz tog backup-a ako ti kasnije treba, u tome i jeste stvar. Taj program ti vrati sve pa i ono što ne želiš

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Da li ima neko problem na Mozilla Firefox 63.0.3 kada otvori 3 , 4 taba odmah u task manager dogura do skoro 4GB rama tako da na laptopu od 4GB pocne da koci Firefox , na Chrome ovaj problem nemam , da li ima neko 4GB da kaze ima li taj problem? Izgleda da Firefox vise ne moze normalno da se koristi na 4GB rama :(
 
Da li ima neko problem na Mozilla Firefox 63.0.3 kada otvori 3 , 4 taba odmah u task manager dogura do skoro 4GB rama tako da na laptopu od 4GB pocne da koci Firefox , na Chrome ovaj problem nemam , da li ima neko 4GB da kaze ima li taj problem? Izgleda da Firefox vise ne moze normalno da se koristi na 4GB rama :(

Tako rade svi novi browseri, na zalost. Neki pojedu svu memoriju koju imas. A windows im u tome pomaze tj teraju nas da kupimo jos jace racunare. Do nedavno si mogao da surfas netom sa 1GB rama i windows XP ali sada vise ne.
 
Mozda je problem i u Windows 10 1809 , jedino da pokusam da vratim Windows 10 1803 ali ne verujem da je do toga , starije verzije Firefox-a na 1809 nisu imale taj problem , trenutno nemam sad kes za 4GB DDR4 za laptop , najjeftinija memorija od 4GB je 3500 dinara , mada ne zurim mozda koristim Waterfox ili Chrome.
 
Više zavisi od toga šta je otvoreno u tabovima, evo sada 5 tabova i samo 1 GB memorije, dodam youtube sa videom i već je 1.5GB.
 
Kako da iskljucim watermark da se ne vidi?



 
Poslednja izmena:
Odjednom mi pocelo da se pojavljuje.

EDIT: Sad opet nema. Ne znam sta se desava i od cega zavisi da se nekad pojavi nekada ne.
 
Poslednja izmena:
To je zbog aplikacije za konverziju. Ona se koristi kad god se klip sastoji iz odvojenog audio i video fajla. Takvi klipovi sadrže ADP u opisu. Kod Linuksa nema tog QR koda jer se koriste besplatne biblioteke.
 
Moguce,par puta sam isao da skine i konvertuje,a kad idem samo da skine video onda toga nema.
 
od pre neki dan imam problem sa FF nightly. kada gledam neki video koji nije u full screen-u imam u gornjem delu celom sirinom videa i sa leve strane crne trake kao da je odsecen video. kada prebacim u full screen slika bude ok, kada vratim opet ne valja. zna li neko o cemu se radi?
 
Isto i kod mene od juče ili prekjuče.

Edit: još jedna stvar - malopre sam gledao neki strim na YT i sve je zatrokiralo, zauzeće RAM-a bilo 8gb. Valjda će da srede ovo što pre.
 
Poslednja izmena:
Firefox 63.0.3 na Windows 10 1809 jede mnogo memoriju dok na Windows 10 1803 lepo radi.
 
E zato treba raditi backup. Ja svakih par dana ceo sistem uradim backup, ali i bez njega izvadim samo iz ff backup i držim na drugoj particiji pa ako nešto zabrljam kao danas na primer samo sam kopirao od sinoć i sve je ok.
To ti se nalazi u AppData, roaming, mozille folder. Sve to kopiraj i čuvaj negde na drugom mestu

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka

Molim te, objasni mi koji folder treba kopirati za potpuni backup Mozille?

Hvala.
 
Trenutno nemam komp pa ću pokušati iz glave da se setim.
Prvo omogući da možeš videti skrivene fajlove i fildere.

C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Mozilla\

Taj ceo folder ti je backup, to jest sve u folderu Mozilla, a umesto xxx na putanji je tvoje ime kako si napisao kada si instalirao Windows

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Нема потребе ни да се цео фолдер чува, довољан је и активан профил на даљој путањи C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nekoime.default где је све што је потребно. После копирања тог профила, измени се путања у C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\profiles.ini са именом ископираног уместо постојећег профила.
Тако копирам из инсталације у инсталацију, из једног ОС у други, из линиха у линух ... по потреби могу да се сачувају стари профили или дода још неки.
 
Kako da isključim da se tabovi sklanjaju u stranu i jure sa onim klizačima levo desno?
Hteo bih da kao kod Opere budu svi na istom mestu i da se smanjuju u skladu sa brojem tabova.
 
U about:config sigurno postoji to podesavanje, otvaraj tabove i kad se pojavi strelica prebroj sve tabove koji se vide i trazi preko pretrage dok ne naletis taj broj :D

Ne znam kako bi trazio na engleskom, pa mi je ovo prvo palo na pamet :p
 
Зато су и постојали додаци па је TMP то лепо дефинисао, изабере се да ли да скролују или више редова, колика је ширина табова од-до и слично. Ако не буде неки конкретан предлог, погледаћу касније шта промени TMP па ћу да напишем.
 
da li jos neko ima problema sa update-om nightly-ja? prijavljuje mi da ima update, kliknem update ali nista se ne desava. na help>about mi stoji dugme update to... ali nista se ne desava kada kliknem na to.
 
Nazad
Vrh Dno