Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Ne znam gde sam procitao to ali hvala coveku koji je napisao da android verzija Firefox-a ima podrsku za addonove isto kao i browser, ako cita ovo nek se javi da mu dam reputaciju.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jedno mozda glupo pitanje.
Kako da sa firefox-om "otvorim" telefonski broj?
Na sajtu polovni automobili da bi se video broj telefona od prodavca treba da se klikne na pozivni broj,medjutim meni posle klika izadje prozor u kome pita kojom aplikacijom zelim da otvorim broj?
Untitled.png
 
Klikni na tekstualni deo, ne na pozivni. Sad sam probao sa "063/klik da vidiš broj" i kad kliknem na "klik da vidiš broj", izađe mi ostatak broja, a kad kliknem na 063, desi se isto što i tebi.
 
Problem sa firefoxom i adblock plusem,svaki put kada ukljucim firefox otvori mi stranicu gde me obavestava da je adblock plus apdejtovan ili instaliran i da neki filteri nisu valjda aktivirani ali oni iz baze nemaju sacuvana podesavanja pa da trebam da udjem u opcije i da podesim filtere.
Ja to uradim i posle prilikom sledeceg ukljucivanja firefoxa opet sve ispocetka.

Kada podesim filtere onda mi na Kupujem prodajem izbacuje:
"You are seeing this message because ad or script blocking software is interfering with this page.
Disable any ad or script blocking software, then reload this page."

Ima li neko resenje?
 
Ima, obrises AdBlock + i instaliras uBlock Origin

A to na KP ne moze da se zaobidje jos, samo ignorisi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kod mene je bas obrnuto, morao sam da obrisem uBlock Origin (posto mi je on pravio isti problem na KP) i stavio Adblock Plus, i sada sve radi kako treba :)
 
Onaj problem da FF i prevlacenjem skinutog materijala direktno na desktop (ili bilo gde) kad se klikne na "strelicu" za sve ono sto je skinuto, jos nije reseno?
Radi kao ipre samo kad se ode u dl folder pa prevuce na zeljeno mesto...
Sto je meni mrsko praviti tih 2-3 klika vise.
 
Poslednja izmena:
Onaj problem da FF i prevlacenjem skinutog materijala direktno na desktop (ili bilo gde) kad se klikne na "strelicu" za sve ono sto je skinuto, jos nije reseno?
Radi kao ipre samo kad se ode u dl folder pa prevuce na zeljeno mesto...
Sto je meni mrsko praviti tih 2-3 klika vise.
Radi kod mene ali je beta verzija 70.ob8
 
Radi i kod mene na 69.0.1 stable

Pisite ljudi sta koristite kad navodite problem, jer neki su na nightly, neki na beta a neki na stable pa se unosi konfuzija oko toga sta radi a sta ne na kojoj verziji.

Takodje znaci i ako se napisu addonovi i plug-in-ovi jer cesto i na toj relaciji dodje do problema. Osim ako neko ima 750 dodataka :p
 
U mene nece na FF Quantum 69.0.1 (32bit)

nece.JPG
 
Kod mene je bas obrnuto, morao sam da obrisem uBlock Origin (posto mi je on pravio isti problem na KP) i stavio Adblock Plus, i sada sve radi kako treba :)

Nisi morao. :)
https://reek.github.io/anti-adblock-killer/#filterlist
^ Klikneš na "Subscribe", dozvoliš da se integriše [AakList (Anti-Adblock Killer)​​] u uBlock Origin i to je to.

EDIT: ovo nije tačno, ignorišite moju poruku, prolazi i sa ovim dodatkom.
kao i sa ovim filterima:
kupujemprodajem.com/bShowTrack.php
kupujemprodajem.com/scripts/ads.js?v=484
scripts/bShowTrack.js
scripts/feedback.js
scripts/ads.js
scripts/banner.js
scripts/soge-ad-promo.js
kupujemprodajem.com/css/banner.css
kupujemprodajem.com/css/dummy484.css
gstatic.com
contributor.google.com
googletagservices.com
google-analytics.com
googlesyndication.com
pagead/show_ads.js
fundingchoicesmessages.google.com
newrelic.com
alexa.com
1e100.net
nstore.rs
adocean.pl
gemius.pl
nr-data.net
developers.google.com

Ako budem imao vremena igraću se još ovih dana ali pretpostavljam da ovim dosadnim porukama upravlja neka skripta...

EDIT2:

Hajde probajte kombinaciju Nano Adblocker + Nano Defender pa javite da li uspeva 100% da blokira?
Ja sam refrešovao 20ak puta, nema više te poruke.
Svi filteri u Nano Adblocker-u uključeni, verovatno da neki od "annoyance" radi posao...
 
Poslednja izmena:
Baci SS Nano liste filtera pa da uporedimo sta fali, i mene zeza to oko KP mada ga ignorisem jer ne utice na funkcionalnost.

Elem zakacilo me ovo, neki tabovi se ucitavaju u prazno beskonacno i izgleda da je do uBlock Origin-a nekako, ako jos neko ima slican problem - pisem kad ga resim.

https://www.reddit.com/r/uBlockOrig...ock_on_firefox_preventing_pages_from_loading/

EDIT: Mora refresh Firefox-a da se radi.

EDIT2: Nije pomoglo koliko mi se cini, nesto je na relaciji Firefox - uBlock Origin, ceka se neki update.

EDIT3: Ipak je pomoglo :p
 
Poslednja izmena:
Hvala :)

Probao da pokrenem sve filtere koje imam dostupne u uBO Dashboard medjutim to uzrokuje da KP tab Firefox "ucitava" u prazno iako je stranica vec ucitana. Probacu posle da se petljam s tim.
 

Malo konsultacija preko reddita sa likovima iz uBO i na kraju je solucija ovo od filtera:

||fundingchoicesmessages.google.com^$3p
||contributor.google.com^$3p
kupujemprodajem.com##[class] > div:has-text(script blocking)

Ovaj treci je morao da napise covek kad sam mu poslao log iz uBO Loggera. Sad se jako retko pojavljuje poruka a i kad se pojavi pojavi se na milisekundu i nestane jer je blokira filter.
 
^
Odlično!
Hvala što si podelio! ;)
 
Uskoro prelazim sa W7 na W10 (nazalost). Punih 7 godina sam koristio jednu instalaciju sedmice i razne verzije WF-a, imam povezan Gugl nalog sa vodenom lisicom. Zanima me sta je sve potrebno uraditi da bi kompletan bekap bio 100% uspesan?

Da li je ovo dovoljno? Ili je u sustini dovoljna samo sinhronizacija kroz nalog, a ovo sa linka se vodi kao dodatna, sigurnija opcija?

Teme/addoni manje-vise (za 10 min. bih nasao sve sto inace koristim) ali imam na stotine bitnih bukmarkova i sl. koje ne bi bilo dobro da ne sacuvam.
 
Za bookmark je najbolje da ih snimis u .json file preko ctrl+shift+B, pa backup..
 
Dovoljno je to sto kaze Septimus, za svaki slucaj eksportuj i kao HTML za rezervu. Brz i prost proces, cak ti vrati i sve u Bookmarks toolbaru poredjano kao sto je bilo.
 
Firefox sync bi trebalo da reši sve probleme. Za rezervu možeš odraditi bookmark export i bekapovati Profile folder. Ja inače za bookmarks koristim Nextcloud nalog i floccus ekstenziju, ali to je već gimnastika za većinu korisnika :d
 
Hvala svima na odgovorima.

Ovako, uradicu (skoro) sve sto ste naveli - klasican ff/wf sync (preko naloga/gmail, valjda si na to mislio? @space beer), onda kopiranje profile foldera i na kraju ovo sto je septimus predlozio (.json bekap).
I ovo bi trebalo da je 100% sigurna metoda da se sve sacuva.
za svaki slucaj eksportuj i kao HTML za rezervu. Brz i prost proces, cak ti vrati i sve u Bookmarks toolbaru poredjano kao sto je bilo.

Na ovo mislis?
 
Preko FF naloga, sad ne znam da li za njega koristiš google ili neku drugu mail adresu :D Čekiraj Bookmarks i ostalo što ti treba (verovatno sve ;) )
 

Prilozi

  • 2019-10-23 12_32_42-Options.png
    2019-10-23 12_32_42-Options.png
    33.2 KB · Pregleda: 96
Hvala svima na odgovorima.

Ovako, uradicu (skoro) sve sto ste naveli - klasican ff/wf sync (preko naloga/gmail, valjda si na to mislio? @space beer), onda kopiranje profile foldera i na kraju ovo sto je septimus predlozio (.json bekap).
I ovo bi trebalo da je 100% sigurna metoda da se sve sacuva.


Na ovo mislis?

Aha, na to. Zgodno je ako hoces da zaobidjes account, ako neces, onda ti je lakse ovo sto ti Pivo kaze :D
 
Ok, odradio sam sve - sync preko naloga, bekap (.json i html) i kopiranje kompletnog profil foldera. Ako i pored svega toga nesto zabaguje i ne sacuva bukmarkove, e onda.. :d

E sad, u slucaju da nekada odlucim da sa WF predjem na FF, da li ce cela ''operacija'' bekapovanja proci normalno?
Pitam za svaki slucaj, inace WF koristim godinama i ne nameravam da batalim vodenu lisicu. Malopre sam apdejtovao na poslednju dostupnu verziju 56.2.14 i sve radi kako treba, e jedino mi smeta ova nova stock ikonica pa sam je odmah zamenio.
 
Poslednja izmena:
Ja glupljeg programa u životu instalirao nisam.
Izbacuje mi ono obaveštenje o ažuriranju već masecima, nema opcije da se isključi i malopre dremnuo malo, porbudim se i onako bunovan umesto da ga isključim ja potvrdim i sad su mi meniji opet na ćirilici :mad: i opet neće da ih vrati na engleski :mad: i sad moram ovde da tražim šta sam prošli put radio da bi vratio na normalno... Nekad je ff bio dobar program a sad su postali govnari na kub.
 
Ja glupljeg programa u životu instalirao nisam.
Izbacuje mi ono obaveštenje o ažuriranju već masecima, nema opcije da se isključi i malopre dremnuo malo, porbudim se i onako bunovan umesto da ga isključim ja potvrdim i sad su mi meniji opet na ćirilici :mad: i opet neće da ih vrati na engleski :mad: i sad moram ovde da tražim šta sam prošli put radio da bi vratio na normalno... Nekad je ff bio dobar program a sad su postali govnari na kub.
Ako postoji aplikativini softver koji je neophodno ažurirati na vreme, to je onda web browser. Zbog toga ne treba odlagati update ili koristiti one-man forkove

Svi programi iz nekog razloga postavljaju jezik prema podešavanjima OS-a i/ili IP adresi. I kod gomile njih čak i nakon promene (pa i brisanja conf fajlova) mogu da ostanu repovi.

2019-10-25 08_58_05-Settings.png

Inače, odličan novi FF. Uz Vivaldi, jedini browser opšte namene koji ide u dobrom pravcu. Ne znam koliko im je efikasan ovaj novi tracking protection (pošto koristim uBlock Origin, Privacy Badger i Decentraleyes), mada vidim da je i on blokirao svašta. Više mi se sviđa DNS over HTTPS, iako se nisam cimao da menjam Cloudflare. Bolje i oni nego Google :)
 
Da li sam jedini kome Firefox tokom prikazivanja live video streama, konkretno na YouTube i Steam.tv, Firefox zauzme procesor daleko više nego što treba i krene da jede RAM nenormalno. Pored toga, sve ostalo u Firefoxu može da laguje? Reprodukcija "mrtvih" video zapisa na YT funkcioniše bez prethodno navedenih problema. Isti problem imam i na desktop mašini iz potpisa i na laptopu. Na laptopu imam ubačen h.264fy u Firefox. U Chromiumu nemam problema sa live YT i Steam.tv.
 
Nazad
Vrh Dno