Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Tako što ga zameniš sa boljim, uBlock Origin.
 
Za 2 dana sam se u potpunost navikao na quantom nakon koriscenja chroma od kad se pojavio. Nemam zamerki i sa par korisnih dodataka mi je cak udobniji. Cini mi se da bolje renderuje text, osim nekih fontova koji su za nijansu mrsaviji.

Par korisnih dodataka...
https://www.youtube.com/watch?v=uda3jJ8WD1I
 
Napravi filter za video na fejsu i stavi ga na belu listu.
Imaces malo posla, treba da vidis prvo sta ti sve adblock blokira na fejsu pa jedno po jedno da pustas dok ne ubodes sta ti treba

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Za 2 dana sam se u potpunost navikao na quantom nakon koriscenja chroma od kad se pojavio. Nemam zamerki i sa par korisnih dodataka mi je cak udobniji. Cini mi se da bolje renderuje text, osim nekih fontova koji su za nijansu mrsaviji.
Oduvek bilo.
Kada sam pokusavao prelaz na Vivaldi razlog vracanja na FF je bio upravo to - render fontova.
 
Mozda cak i pre nego sto je Chromium tim zeznuo stvar sa renderovanjem fontova i IGNORISE problem, poceo sam da koristimFont Rendering Enhancer. Jeste da sam zrtvovao ~20MB RAMa, ali posle ovog melema za oci ni FF koji definitivno ima beskonacno bolji difoltni font rendering u odnosu na Chrome nije nista specijalan. Kad sednem kod nekog drugog za komp i vidim Chrome tekst, ocoravim instant :)

Dodatak:
dodao sam slicicu, ali moras je otvoriti u novom tabu jer je ovako sva jadna mutna :D
 

Prilozi

  • ffvsgc_txt.png
    ffvsgc_txt.png
    64.6 KB · Pregleda: 161
Poslednja izmena:
To sa renderom fontova je jedino problem na Windowsu koliko sam primijetio. Evo recimo, kako to izgleda kod mene, oba browsera default.

39I1bAp.png
 
Ne znam, znam da sam istrazivao ranije i nasao razlog. Ali se vise stvarno ne secam. Ima verovatno 4-5 godina od kada je Chrome postao patnja sa tim renderom, srecom resenje je jednostavno. Realno najveci problem sam osetio kada sam se Hakintosa vratio na Windows. Koliko te mutne fontove nisam mogao da podnesem na MacOSu 200x gore mi je bilo kada sam ugledao kako je to na Windowsu. Srecom u Winu to mozes nekako da podesis, a u Macu je veliki vodja odlucio da treba tako i to je tako na svim nivoima, a realno nije bas pametno, nego da ne uskoci neki jabucar fanboy, stacu ovde. :)
 
Na Maxthon web browseru koji koristi Chromium jezgro, taj font rendering srećom može da se isključi u settings.
Font.png
 
@Qiza, Aha, kod mene nisu mutni kad gledam ovako, jedino na screenshotu. Mada na Linuxu je tako da ti mozes podesiti kako ti odgovara. Meni svakako vise odgovara izgleda fontova na Macu nego na Windowsu koji mi je najgori. Na Windowsu se nisam ni trudio da podesavam to jer kad god sam poceo cackati po njihovom sistemu napravio sam jos gore.
 
Isti slucaj kad ja pokusam da podesim fontove u Linuxu :D Nego nisi napisao sta je levo sta desno. I nisu mutni kada otvoris sliku u zasebnom tabu/prozoru ili je preuzmes pa onda pogledas kroz neki img viewer. Bar ja mislim da nisu, jesu malo cudni, ali to je ta razlika Lin vs Win vs OS X, ko se na sta navikne sve ostalo mu je losije.

Vise mi se svidjaju ovi sa leve strane. Ma da bih ih ja za nijansu malo "pojacao". - Ali to je ta zvecka. Navika je cudo.
 
Lijevo je Chrome, a malo ostrije izgleda kad se spuste podesavanja za hinting (trenutno na none) i anti-aliasing (rgb). Ovo kod mene je "najmutnije" sto moze, a opet i nije previse mutno, bar ne kao na Macu.

Svima je najbolje ono na sta su najvise navikli, citajuci po netu vidim da svi kazu da im je bolje na Winu nego na Linuxu, a meni naopako. Uglavnom Firefox nema problema sa tim, a ni Chrome (kome nije tesko dodatni plugin dodati ako koristi Win).
 
v57 na w10
v58 beta na ubuntu

Uzasno laguju na YT ... ono tipa 5 sekundi , muci se , ne ucitava pa se opasulji ... jel zna neko sta je resenje.

Chrome i Opera nemaju te probleme.
 
v57 na w10
v58 beta na ubuntu

Uzasno laguju na YT ... ono tipa 5 sekundi , muci se , ne ucitava pa se opasulji ... jel zna neko sta je resenje.

Chrome i Opera nemaju te probleme.

To je zbog nove glupe youtube teme , odradi ovo:

1222.PNG

Moras da imas gmail nalog da bi mogao da promenis temu , kao neprijavljen ne mozes da menjas temu , mogu reci da je stara tema mnogo brza na youtube , novu temu nikako da optimizuju za Mozilu Firefox!
 
^Takodje...
 
To je zbog nove glupe youtube teme , odradi ovo:

Pogledajte prilog 241443

Moras da imas gmail nalog da bi mogao da promenis temu , kao neprijavljen ne mozes da menjas temu , mogu reci da je stara tema mnogo brza na youtube , novu temu nikako da optimizuju za Mozilu Firefox!
Hvala , sada je bolje, mnogo bolje.
Valjda ce google bolje optimizovati taj novi yt skin/engine.
 
A da nije do ekstenzije/keš/kolačići...
Jer sasvim normalno radi sve vreme na FF 57 i Win 10 kod mene.
 
Gde se podesava velicina prozora za sve kartice?
Ima u desnom meniju,ali mi se samo umanji trenutna stranica,sve ostale ostanu iste.
 
Jel moze pomoc kako se brisu i da li mogu da se obrisu uopste ove stvari koje sam obelezio crvenim markerom (ne znam ni kako da ih nazovem, tekst koji ff cuva)
aaa.JPG
 
Imas u History>Clear Recent History. Trebalo bi nestane kad odradis Everything>Form and Search History ciscenje.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je to, hvala!
 
Moze i na drugi način... Kliknes levi klik na taj broj koji trazis pa strelica dole i delete.
 
Poslednja izmena:
Jel moze pomoc kako se brisu i da li mogu da se obrisu uopste ove stvari koje sam obelezio crvenim markerom (ne znam ni kako da ih nazovem, tekst koji ff cuva)
Oznaci tastaturom(ne misem) koji hoces i pritisni DEL na tastaturi:


111.PNG

Dvoklik misem i kada ti izlista sve i samo tastaturom izaberi gore-dole koji hoces i pritisni DEL na tastaturi za brisanje , mozes i da drzis DEL i pobrisace sve.
 
Jos bolje, hvala :D
 
Ovo moje ispade teska artiljerija [emoji14] Nisam znao da moze pojedinacno :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno