Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Kod mene i danas problemi - top sites ne radi, samo beli kvadratići stoje, ne radi pretraga unošenjem pojma u bar, prosto nema reakcije na enter, a ne radi ni unošenje adrese, npr. kad ukucam google.com i udarim enter, ništa se ne dešava. Nightly verzija.

OnePlus 6/Tapatalk
 
Mislim da ti je to ipak do Nightly-ja i neceg lokalnog nesto, ne pratim doduse nista van release pa ne znam sta konkretno, kreni metodom eliminacije od addonova.
 
Da, očigledno je da je bilo do Nightly. U međuvremenu je još brljala, tako što se sve gore navedeno vratilo, samo što nisam mogao da otvorim bilo koju stranicu, jer je klik ili unošenje adrese/pojma za pretragu u address bar rezultiralo praznom stranicom i beskonačnim učitavanjem, ali je pre 10 minuta stigao još jedan apdejt i sad je sve okej.
 
Kako promeniti jezik menija i generalno jezik na kom je firefox?
Danas je ponov smarao da ima update, pustih ga da to odradi jer će me smarati na svakih sat vremena, i sad je interfejs na ćirilici!
Ne mogu takvog da ga koristim, svi programi su mi na engleskom, čim se nešto prebaci na srpski ja se više ne snalazim.
Išao sam na meni dugmić (tri crtice gore desno, pa Options > General > Language section izabrao tu engleski ali ništa se ne dešava!
I kako isključiti apdejte?

Ovaj ff počinje žestoko da smara, vidim uskoro mu sledi zamena.
 
Zasto jednostavno ne koristite WF?
 
Mozilla Firefox

Waterfox
 
Bez zezanja, koristim WF 55.2.2 verziju vec skoro 2 godine i radi sjajno, onako kako se i ocekuje od ozbiljnog pretrazivaca.
Postoje i novije verzije, naravno, nisam radio nadogradnju ali verujem da rade odlicno, vodena lisica kasni sa verzijom u odnosu na FF ali zato nema bagova i problema koji prate nove verzije FF.

Isto tako koristim i neku staru verziju Pot plejera, sa (boljim) starim UI i skinom, uopste mi nije bitno da neki program bude ''latest''.
 
Ja koristim FF iz navike, odavno je koristim i bila je ok dok nisu krenuli sa svakodnevnim maltene apdejtovima i smaranjem i greškama koje konstantno sad prave.
Evo po ovome ispada da ne mogu da promenim jezik u engleski jer nije kompatibilan sa zadnjom verzijom koju sam morao da stavim jer bi me inače smarao onaj prozor o apdejtovima na svakih sat vremena...

Capture3.PNG

za ne poverovati...

Edit: rešio sam ovo sa jezikom, Išao sam na refresh firefox po ovom uputstvu, naravno sve adinove je izbrisao, sreća pa ih imam samo 4 ali sam uspeo da dodam engleski kao dodatni jezik u promenim jezik interfejsa...
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam učio svi programi su bili na engleskom, nekako mi je to postalo prirodno, preko 20 godina koristim komp sve na engleskom, komuniciram sa ino partnerima na engleskom, kad im govorim šta da urade ne mogu da im kažem "Please click on Пречице", treba mi 5 puta više vremena da rešim nešto u programu koji je na ćirilici ili latinici, u firmi vidim da i ljudi koji ne koriste kući komp opet lakše savladaju programe kada su na engleskom jer onda ima puno univerzalnih stvari, Paste ima istu funkciju u svim programima, Options zna se šta sadrži. Kad je program na srpskom ja prvo moram da prevedem to što čitam na engleski i probam da rastumačim šta bi to moglo da bude a prevedi ti "Налепи" na engleski...
LM, tako je kako je, kod mene sam eng.
 
Sirius9, i ja sam mator[emoji3], ali sam se navikao.
Nego, jesi li probao da skines engleski instaler sa linka i da tako pregazis ovaj multilanguage?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Nisam skidao instaler, uradio sam Refresh firefox po uputstvu sa linka, obrisao je adinove i neka podešavanja ali je zapamtio bukmarkove i otvorene stranice. U podešavanjima jezika više nije bilo ni jednog jezika pa sam dodao engleski (pre ovoga sam imao srpski i engleski i nisam mogao da obrišem ni jedan od njih) i to je odradilo fix.
Sad još samo da nađem kako da ignoriše update-ove.
 
zasto kada u FF nightly kliknem na onaj stitic levo kod adress bara(tracking protections) pise mi "watch this space:)"
nekad su tu bile neke opcije...
 
Imam jedan problemcic, vezan za ff i winrar, pokusacu da objasnim pa ako neko zna sta je problem i kako bi moglo da se sve veari u prvobitno stanje bicu zahvalan na pomoci...

Odjednom mi pocelo otpakivanje, odnosno izvlacenje fajla iz arhive iz ff da pravi mali problem.

Primer:
Skinem prevod (slika 1), kad otvorim iz ff na strelicu da je skinut materijal mesto gde je skinuti fajl (slika 2), winrar (neki noviji valjda, 5.70, 32-bit) otvori arhivu (slika 3), ja levim drzecim klikom hocu da izvucem arhivirano na desktop ali mi ne dozvoljava (kliknem i drzim pa hocu da prevucem na desktop), ima znak "zabrane" kao da je zabranjeno parkiranje, a ranije sam ovo radio bez problema (slika 4).
Da bi izvadio raspakovani sadrzaj arhive na desktop sada moram da kliknem u onaj simbol foldera (slika 3) sto mi otvori folder gde ide sav download i tu onda otvorim arhivu i prevucem na vec opisan nacin sadrzaj (prevod) na desktop.
Ovo mi pravi korak-dva vise i nervira me, kako sve vratiti na staro, da mogu sadrzaj arhive izvuci odma na desktop bez odlaska u DL folder?

Mozda se to desilo nakon update-a FireFox-a ali nisam siguran.
Sta se razdesilo i prepodesilo?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    29.8 KB · Pregleda: 85
  • 2.jpg
    2.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 89
  • 3.JPG
    3.JPG
    104.1 KB · Pregleda: 87
  • 4.jpg
    4.jpg
    1,014.6 KB · Pregleda: 90
I kod mene isto, samo što nisam obraćao pažnju da li je samo na ff... ;-)
 
Kod mene to sve normalno radi, verzija WinRAR 3.80, stara nekih 10-ak godina. FF verzija 68.0.1, 32-bitni, Windows 7, 64-bitni.
 
Poslednja izmena:
I kod mene isto, samo što nisam obraćao pažnju da li je samo na ff... ;-)

Kod mene to sve normalno radi, verzija WinRAR 3.80, stara nekih 10-ak godina. FF verzija 68.0.1, 32-bitni, Windows 7, 64-bitni.

Meni NIJE uopste palo na pamet da probam drugim pretrazivacem...

EI i Opera ne prave problem !

U mene ff1.JPG

Dakle do FF je, nesto, tacno nakon poslednjeg update-a, a sad sta i kako bi trebalo podesiti AKO je moguce nemam pojma.
Bio sam ranije gledao ali nisam uspeo videti sta bi to trebalo prepodesiti.

Ko ima info o ovome nek se javi il ko moze na dobrom engleskom ispisati poruku o problemu neka se javi ff ...
 
Probaj da kreiras novi userChrome.css fajl (ili dodaj na postojeci)

Kod:
#PopupAutoCompleteRichResult {

  display: none!important;

}

Ovo ne radi više da mi se ne bi prikazivalo ovako:
Capture 3.PNG

Jel može neko da mi pomogne ? Kako da namestim da mi se ne prikazuje ovo ?
 
Opet uradih update, sa 66.nešto na 68.0.1
opet mi je prebacio menije na ćirilicu :crash:
u Add ons-> Languages pa više detalja o engleskom mora da se omogući automatski update jezika...

Btw, ima neko rešenje da se bukmark tulbar prikaže u dva reda?
Guglao sam, pokušao sa više skriptova u userChrome.css, ništa ne radi :(
 
Od kako Roomy ne azurira vise addon, samo preko css.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ima neki Ephemeral Bookmark bar addon međutim totalno de bilno je smišljen, treba isključiti originalni bookmark toolbar, i kad se ide na new tab ili new window onda on u toj novoj stranici prikaže bukmarkove u dva rede međutim čim klikneš na neki bukmark taj tulbar u dva reda nestane i nema više brzog pristupa bukmarkovima.
 
Koji adons u ff koristite za skidanje (snimanje, DL) video materijala?

Zna li neko ovaj poslednji Video DownloadHelper da podesi tako da:
Snima u mp4
Snima kroz ff pa da se vidi u ff dokle je stigao DL
Da podesi prikaz u prozoru VDH

Ne znam sta je bilo ali sam "nekeko" uspeo da instaliram poslednju verziju i skoro ništa ne mogu (ili ne umem) da podesim.
Izbacuje sniumak u nekom bezveze video fromatu, snima u C (to mislim da umem usmeriti), ne mogu da vidim napredak DL iu ff (strelica na dole, sto prikazuje DL u FF), ne mogu (ne znam sta je sta i kako) da podesim izgled prozora od VDH, ma uzas...

Ako ima znalac i dobrovoljac neka se javi...
 
IDM, Video Download Helper mi je skroz nepregledan i u poredjenju sa IDM ocajan

edit: nije addon ali svakako je x puta bolja opcija
 
*mjau**mjau**mjau* treba prirucnik dok se otkrije kako se s ovim IDM radi...

Ajde dajte valjane adons-ove za ff, na klik da krene snimanje, da snimi u 2-3 glavna video formata, najbolje mp4, da se moze preimenovati snimak pre pocetka DL.
 
IDM je jako prost, nisi se iscimao dovoljno, bukvalno nudi tacno to sto si napisao.

Otvoris neki link, IDM modul ga odmah registruje i izbaci ti ovo dugme iznad, ako je video pise Download this video, ako je audio pise Download this audio

Nudi ti sve dostupne formate i biras koji kvalitet hoces

IDM 1.jpg

Nudi ti gde hoces da ga snimis i kako da se zove pre pocetka skidanja.

IDM 2.jpg

Jedino za download nisam siguran da moze skroz kroz Firefox ali ti izadje prozor i mozes da pratis sve ili preko tog prozora ili kroz prozor aplikacije. Ima i krsten queue sistem pa mozes da tempiras svaki download, ogranicavas brzinu downloada kao kod torenta itd...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno