Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Arc tema i dalje kida, ne mogu joj apdejti ništa. :D

Ups, ovo je tema samo za Firefox za Windows, ali šta ću kad mi nemamo svoju.
 
Poslednja izmena:
Capture.PNG

Ovo mi zadaje glavobolje i ne mogu da verujem sta se desava , a uveren sam da je raspali win 7 krivac!

FF poslednja verzija, x64 bit ... dva taba otvorena , jedan je FB a drugi Torrent tornado - skidam film od 1Gb ... ovo nabije za nekih 2h , prebolesno, zakuca do 100% i pc je neupotrebljiv, FF jedino da gasim iz Taska , ili komp da restartujem...

Jel se nekome desavalo slicno na win7 x64?
 
Poslednja izmena:
Meni na win 10 ista priča

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Meni se to nikada nije desilo mada koristim pretezno WF vec godinama (win 7 x64) a veliki broj otvorenih tabova je u pitanju, ne secam se kada sam ih imao manje od 10.
 
Ja sam se vratio na 32bit. :(

Svaki put kad kad ugasim ff prvi put nece da pokrene ga i trazi rastart, svaki put kad link otvaram isto se ponasa, ovo je neki bas gadan zaheb kod mene i kod njih, onako udruzeno...

Problem i ima ime: BEX64
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

E da disejblovao sam Kasperskog u adons ali svaki put kad ponovo otvorim ff i kav je u adons aktivan...
 
Meni radi, na WF 54.0.1 a i ja sam se nervirao ove 3 nedelje, bukvalno mi se smucio YT.

Na YT pocetnoj strani kliknite na ikonicu profila i pojavice se lista podesavanja, tu se nalazi i opcija za vracanje YT na stari izgled (pitace vas i zasto se vracate, tu mozete da oznacite ili upisete razlog) i posle toga je moguce koristiti magic actions, bar na 54.0.1 verziji.
Svaka ti dala :)
Ja sam mislio da je nešto do mene, a youtube mi je skoro pa neupotrebljiv bez MagicAction, srećom naiđoh na tvoj post :)
 
Baš moćno izgleda 57 nightly, ali me interesuje postoji li neki način da se nakaleme "window controls", close, minimize, maximize? Na Linuxu užasno ružno izgleda sa dodatnim titlebarom. Na 55 sam trpio i nekako, ali ovdje se baš ne uklapa. Kad uklonim titlebar nestanu i kontrole?

9O36lZB.png

UPDATE

Prebacih sliku u spoiler. Jer koliko vidim to nije moguće sem preko dva plugina, koji naravno ne rade na 57. Mrtvi GTK.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/hide-caption-titlebar-plus-sma/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/htitle/

Nema ni veze na kraju krajeva, control + shift + w je dovoljan. Ostalo mi ni ne treba.
 
Poslednja izmena:
Ja imam manji problem sa ovim novim youtube izgledom sto je skoro uveden na Mozili Firefox 55.0.3 ponekad kada kliknem da otvorim neki video otvara ga 3-4 sekunde ali ne uvek , sad da li je to problem do youtube i njihove neoptimizacije novog izgleda ili Mozile Firefox ne znam?
 
Ok mozda i trazim nesto sto ne postoji ali opet da pitam... Treba mi extenzija koja blokira pristup FF, znaci moze user da klikne na ff i otvori ga ali dok ne ukuca sifru ne moze da koristi nista, ima li tako nesto?
 
Firefox Quantum (Beta) vs Chrome

 
Mozila Firefox 56 valjda izlazi 28 septembra , valjda nece odloziti opet.
 
Dokle ce za win7 gurati, do koje verzije?
 
Biće sigurno dokle god MS bude ažurirao W7 + bar godinu preko toga. MS je obećao podršku za W7 do januara 2020. godine, tako da si miran bar do 2021.
 
Jos kada bi resili da i scroll bude tecniji i brzi to bi bilo idealno. Tu oni kaskaju dosta, tu se stvara privid da je mnogo sporiji od svih.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pa iskljuci samo "smooth scroll" i onda ide daleko brze.
Gasio sam vise puta pre i probam sad na 55.0.3 i tek sad se vidi primetna razlika u brzini, hvala za podsetnik da probam opet.

Sad radi kako treba.

Kad ga ispoliraju bice to to, navikao sam preterano na add-onove kojih nema nigde drugde osim na FF i ne bih mogao da se prebacim na drugi browser, koristim Firefox preko 10 godina sigurno...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Gasio sam vise puta pre i probam sad na 55.0.3 i tek sad se vidi primetna razlika u brzini, hvala za podsetnik da probam opet.

Sad radi kako treba.

Kad ga ispoliraju bice to to, navikao sam preterano na add-onove kojih nema nigde drugde osim na FF i ne bih mogao da se prebacim na drugi browser, koristim Firefox preko 10 godina sigurno...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Instaliraj ovaj Quantum, FF stvarno leti i lepo radi, ako nisi gadljiv na beta verzije. Ima "Dark" i "Light" fabricki, a ja sam skinuo jednu dark temu koju podrzava, cekam samo da izadju add-onovi koje sam koristio i bice top.
 
Instaliraj ovaj Quantum, FF stvarno leti i lepo radi, ako nisi gadljiv na beta verzije. Ima "Dark" i "Light" fabricki, a ja sam skinuo jednu dark temu koju podrzava, cekam samo da izadju add-onovi koje sam koristio i bice top.

Nisam gadljiv samo ne znam da li ce add-onovi koje koristim da budu kompatibilni, tako da necu da zurim s tim. Sada radi dobro tako da mogu da pricekam.
 
Nazad
Vrh Dno