Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Konsultovao sam strucno lice, zaista stricno, rodjo je itijevac... i resio sam problem sa otvaranjem linkova iz MS Outlook.

Dok sam cekao odgovor od rodje, instalirao sam ponovo ff 54.0.1 (32 bit), obrisao 55.0.1. i linkovi rade.

Onda je rodjo poslao ovo resenje https://support.microsoft.com/en-us/help/310049/hyperlinks-are-not-working-in-outlook#fixit4me

Ja sam onda ponovo instalirao ff 55.0.1. ali nisam deinstalirao 54.0.1. i linkovi su nastavili da rade iako je aktivna vrezija bila ova novija (55.0.1.).
Onda sam deinstalirao staru 54.0.1. i linkovi su prestali da rade.
Okrpio sam ovom zakrpom sto sam od rodje dobio i proradili linkovi, s tim da mi ih je otvaralo u IE.
Nakon toga sam promenio da ff bude primarni pretrazivac i linkovi i dalje rade.

Pozdrav svima i hvala rodji :D
 
Poslednja izmena:
Ljudi kako da uvecam back i reload dugmice, ima li neki tweak , ovo je zaista uzasno sitno?!

Capture.PNG

Isto bi voleo i home dugme , kako i sta ? Hvala
Zgotivio sam FF malte ne sad ga prvi put koristim duze od 4h :D
 
Ljudi kako da uvecam back i reload dugmice, ima li neki tweak , ovo je zaista uzasno sitno?!

Pogledajte prilog 234846

Isto bi voleo i home dugme , kako i sta ? Hvala
Zgotivio sam FF malte ne sad ga prvi put koristim duze od 4h :D

Verovatno si izabrao compact temu. Idi na hamburger meni pa Add-ons pa Appaearance i izaberi default.
 
Hvala poskidao sam teme , mogu da pohvalim zanimljivije su nego na hromu.

Ali ovo me nervira uzasno!

Capture.JPG

Ima li trik neki da se to pogasi da nestane ili nesto korisnije da pise, npr vreme ili broj posecenih stranica u mesecu itd :D
 
Ali ovo me nervira uzasno!

Pogledajte prilog 235061

Ima li trik neki da se to pogasi da nestane ili nesto korisnije da pise, npr vreme ili broj posecenih stranica u mesecu itd :D
Pa, stavi da ti početna strana bude about:blank ;) Uopšte ne kontam zašto neko drži tu FFovu početnu stranu, kad pretragu imaš i u adresnom i u search polju :)
 
Ma znam ja to ali hocu da mi ostane ff logo i taj dole search bar ali bez tog dosadnog teksta (TIPS)

Ovako imam osecaj kao da koristim Chrome a ne FF :) mnogo mi je gotivan taj ff logo kada pokrenem ff, prosto je mocno :D
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Sad gledam nešto: kad se koristi FFova default početna strana i kad se tako pokrene FF, kursor se automatski smešta u ono njegovo Search polje. Postoji li nekako mogućnost da se kursor na početku smesti u adresno polje?
 
Sad gledam nešto: kad se koristi FFova default početna strana i kad se tako pokrene FF, kursor se automatski smešta u ono njegovo Search polje. Postoji li nekako mogućnost da se kursor na početku smesti u adresno polje?
Ne znam za automatski, ali Ctrl+L stavlja kursor u adresno polje i odmah možeš da počneš da kucaš
 
Probao sam novi Nightly posle dužeg vremena, ovo je impresivno brzo. Sviđa mi se i gde je novi UI krenuo, ali i dalje fali poliranje, jer ima gomila praznog prostora i neke stvari su nepregledne.
 
Ne znam za automatski, ali Ctrl+L stavlja kursor u adresno polje i odmah možeš da počneš da kucaš
Da, to znam, ali to je ipak dodatni posao ;) Ništa, u svakom slučaju ne koristim tu FFovu besmislenu početnu stranu, tako da mi i nije mnogo bitno, više sam pitao da bih znao ako mi zatreba ;)
 
Da li je moguce da je FF toliko katastrofalan u memory management-u?
Ostavio sam par sati otvoren mail u jednom tabu, a u drugom live stream sa YT sa naguravanjem novog Zezeljevog mosta, sad seo za komp i vidim FF zauzece memorije sa DVA cela otvorena taba preko 3,5 GB i totalno unresponsive browser :mad:
 
Magična reč "live stream"...
 
Uveli su neki screenshot alat primijetih sad. Na ovoj slabijoj mašini mi zaledi tab kad god probam da koristim.
 
Jel vam radi magic actions for youtube?
 
Meni radi, na WF 54.0.1 a i ja sam se nervirao ove 3 nedelje, bukvalno mi se smucio YT.

Na YT pocetnoj strani kliknite na ikonicu profila i pojavice se lista podesavanja, tu se nalazi i opcija za vracanje YT na stari izgled (pitace vas i zasto se vracate, tu mozete da oznacite ili upisete razlog) i posle toga je moguce koristiti magic actions, bar na 54.0.1 verziji.

A pre 2-3 dana sam probao i poslednju verziju WF (55.0.2 valjda) i ono je uzas sto se tice kompatibilnosti, nijedan od bitnih addona koje koristim nije radio kao ni omiljena dark tema. Uz to nije odradio bekap kako treba, nije sacuvao prethodno otvorene tabove ali sam na srecu imao instalaciju 54.0.1 i sada je sve ok, ne pomeram se sa ove verzije dok ne proverim da su sve sredili :)
 
Poslednja izmena:
dobro sam video da je izasla 55.0.2 jer je ne prikazuje kao update. ubacio sam je i surf mi radi mnooogo bolje. sve je zivahnije i stranice se otvaraju gotovo momentalno.
nego kakva je procedura da se vrati YT sa starog na novi izgled?
 
Poslednja izmena:
@hsv hvala, sljaka sad u ***** i na najnovijoj verziji
edit: ne da mi da kazem u fu.l.lu :D
 
Poslednja izmena:
dobro sam video da je izasla 55.0.2 jer je ne prikazuje kao update. ubacio sam je i surf mi radi mnooogo bolje. sve je zivahnije i stranice se otvaraju gotovo momentalno.

Dobro je to sto su poboljsali performanse ali dok se ne sredi podrska za addone, teme i sl. nema sanse da koristim tu 55.0.2.
nego kakva je procedura da se vrati YT sa starog na novi izgled?

Ovo i mene zanima, ocekivao sam da ce vracanje na novi izgled biti logicno i jednostavno ali nigde ne vidim tu opciju.

@pilauda

I ja sam se preporodio vracanjem na magicne akcije :) Ako neko, iz nekog razloga, ne uspe da vrati onda neka kroz podesavanja profila aktivira dark mod za YT koji je nedavno omogucen.
 
Poslednja izmena:
55.0.3 je zadnja verzija na 64bit verziji
 

Prilozi

  • 112.jpg
    112.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 52
Meni radi, na WF 54.0.1 a i ja sam se nervirao ove 3 nedelje, bukvalno mi se smucio YT.

Na YT pocetnoj strani kliknite na ikonicu profila i pojavice se lista podesavanja, tu se nalazi i opcija za vracanje YT na stari izgled (pitace vas i zasto se vracate, tu mozete da oznacite ili upisete razlog) i posle toga je moguce koristiti magic actions, bar na 54.0.1 verziji.

A pre 2-3 dana sam probao i poslednju verziju WF (55.0.2 valjda) i ono je uzas sto se tice kompatibilnosti, nijedan od bitnih addona koje koristim nije radio kao ni omiljena dark tema. Uz to nije odradio bekap kako treba, nije sacuvao prethodno otvorene tabove ali sam na srecu imao instalaciju 54.0.1 i sada je sve ok, ne pomeram se sa ove verzije dok ne proverim da su sve sredili :)

Zašto ne koristiš FF 64-bit umesto WF?
 
Pa vec godinama koristim WF i sada me mrzi da menjam, navikao sam na plavu ikonicu :) A sve je to isto u sustini.
 
Meni se mnogo cesto ovaj 64 bitni ff rusi, cak nece da se pokrene kad upalim komp vec ponudi da ga restartujem (izmedju ostalog) na prvo pokretanje, sto me zaista iznenaduje...
 
Koji add-ons, koja verzija i imaš li neki dodatni AV? Obično ruši neki loš add-on ili AV.
 
disable-uj addons npr taj kasperski pa vidi sta se desava...
 
Nazad
Vrh Dno