Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Verovatno nemas ni Menu Bar? CTRL +J pa idi na History
 
Poslednja izmena:
Nema na Ctrl + J ta opcija , meni ima samo na Show all bookmarks apsolutno nigde vise.
 
Kako nema?
Ima.JPG
 
Ne znam koji Windows imas na mom Windows 10 17763.292 samo na Show all bookmarks ima opcija Import and Backup mozda je na drugim Windowsima drugacije evo kako je kod mena na CTRL + J

Capture.PNG
 
Nema zato što ti je obeležen tab Downloads. Klikni na All Bokmarks, pa će da se pojavi.
 
Ili na History kako sam napisao...
 
Hvala vam, pomogli ste.
 
FF je polako ali sigurno, posle deset godina postao moj glavni browser. Ne verujem! :shock:
 
Pa ok, bio si "zaveden" ali si opet na pravom putu :smoke:
 
Ја се можда одвикавам од њега, од како су све обрнули наглавачке је сасвим друга прича. Све предности које су ми значиле (практично додаци на које сам навикао) су нестали а алтернетива (бар употребљивих) нема па за сада користим водену лију док и она не пукне.
Мада ... једном сам имао и са њом проблем (тачније, TMP је мало забрљао јер је подесио неке детаље како ми се не свиђа) па сам пробао да колико-толико припитомим ову ватрену лисицу и прилично успео. Ако waterfox оде у истом правцу, можда ипак покушам да поново све сређујем.
 
Meni je Vivaldi i dalje (naj)bolji izbor, ali očekujem da će Chromium otići u lošem pravcu, pa ovih dana više koristim FF. Generalno ima sve što mi treba, jedino što mi fali jest opcija iz right-click menija "go to webpage" kada selektujem URL tekst koji nije link. Ako neko zna način da se to reši, biću mu zahvalan :)
 
Stekao se utisak da si pobornik privatnosti kad ono Vivaldi i Chromium as google pet-project ;)
 
(Ungoogled) Chromium je zapravo bolji za privatnost od FF-a (sa podrazumevanim podešavanjima). Vivaldi je manje-više ok, može se podesiti dovoljno dobro, a Opera i Chrome su najgori. Zato sam i odustao od Opere, koja je po opcijama ispred svih.

Gledao sam i FF forkove, ali jedini koji je na Quantumu-u je Cliqz. Koji se reklamira kao privacy-oriented, nešto kao Brave. Ali i nije baš. Baš kao ni Brave
 
Mozda prema trecim stranama, ali ako se zna ko stoji iza Chromiuma, a taj je najveci i najnapredniji privacy uzurpator na svetu :).
 
Ako je kod otvoren, onda se zna ko šta radi. Kao što rekoh, FF sa podrazumevanim podešavanjima nije privacy friendly. Nije kao Chrome i Opera, ali nije ni bolji od Vivaldija
 
Nije problem u Vivaldiju vec u chromiumu i blinku. Secam se da je cak i chromium kompajliran iz koda bio uhvacen da skida binary blob sa google-a.
 
Standardni Chromium da, ali ungoogled ne :) S druge strane, i Mozilla snabdeva Google informacijama, pa dođe na isto

Meni je Vivaldi i dalje (naj)bolji izbor, ali očekujem da će Chromium otići u lošem pravcu, pa ovih dana više koristim FF. Generalno ima sve što mi treba, jedino što mi fali jest opcija iz right-click menija "go to webpage" kada selektujem URL tekst koji nije link. Ako neko zna način da se to reši, biću mu zahvalan :)
Jesam li ja poludeo i ovo je oduvek bilo u FF-u
https://i.imgur.com/E6eaCg1.png

Elem, još jedan razlog manje da se koristi skype (web)
https://i.imgur.com/eZhNQf3.png
 
Kako rucno uraditi backup bukmarksa i ekstenizja i podesavanja ekstenzija i samog firefoxa, valjda je moguce sve to rucno u paketu?
 
Koji adons koristite da mozeto da vidite tabove u dva reda i da li se tab moze smanjiti na ikonicu iz jezicka, da bude uzi?
 
Pišem nešto veliko u Wordu i imam 7-8 tabova koji moraju stalno da budu otvoreni u FF. Kada ne radim to, koristim računar za druge stvari i onda mi treba FF, ali mi tabovi smetaju. Da li postoji način da ih ubacim sve u neki grupni tab, tako da na tab baru svi budu u okviru jednog grupnog taba iz kojeg bih posle mogao da ih vratim da svaki bude otvoren posebno?

Znam da je otvaranje novog prozora verovatno najbolja opcija, ali me zanima i ovo.
 
Možda ti ovako nešto obavi posao? https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/onetab/ ili neka slična alternativa.

Ako ne, svakako možeš da bukmarkuješ tabove u poseban folder i posle kada ti zatrebaju odabereš da ti otvori sve bukmarkove iz foldera.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za gesture koristim dodatak Gesturefy, da li ga neko koristi i da li mozda preko njega radi funkcija drag and drop, recimo levim klikom se uzme link povuce u stranu i otvori u novom prozoru?
 
Probao sam Foxy Gestures i ne vidim gde ima drag and drop, podsio sam, ali svremena na vreme baguje te radi kako treba te ne radi. Vratio se na Gesturefy koji mi radi besprekorno, doda nvi adnos Drag to Go, prost je ali kao dopuna dobar, medjutim kada treba da otvori link u novi tab otvara duplo, zasto, ne znam. Onda sam ubacio Quckdrag WE, otvara kako treba ali neznam kako da mi otvara u pozadini.
 
Jel se jos nekom ovako pojavljuje Firefox Send?

 
Nazad
Vrh Dno