Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Waterfox prodat!
E f***.
I to kompaniji koja se bavi marketingom :wall:
... kad dupe zine za parama. :crash:
 
Strasno. Pre mozda 2-3 meseca sam presao sa neke stare verzije WF (56.x.x) na ''WF Classic'', od tada nista nisam azurirao, pa me sad zanima koliko je pametno koristiti tu classic verziju s pocetka marta?

I na koju verziju FF-a preci? Valjda ce prihvatiti bekap i sve ostalo.. imam veoma vazne foldere i bukmarkove. Kad smo vec kod toga, mozda se nekome desi slucajno brisanje foldera u FF/WF, ovo je jednostavno resenje: How can I retieve a deleted bookmark folder?
 
54 ili 55, valjda je od 56 uveden ovaj bar koji meni iskreno i ne smeta nesto specijalno.
 
A ako se vratim na WF 56.x.x, kako bi to uticalo na spijunazu, prikupljanje i prodaju podataka s obzirom da je WF prodat? Ili ako bih ostao na toj ''classic'' verziji od pre 2-3 meseca.. nije mi jasno kako to funkcionise, da li te ''spijunaza'' funcionise cak i ako se sada koristi verzija WF-a od pre nekoliko godina, ili krece tek od najnovije verzije (prodate) aplikacije?
 
ima li neki add-on za minimize u tray kada zatvorim FF? vidim onaj stari addon ne radi a novi ne vidim...
 
ff81.01.JPG

Da li imate problema sa FF, da li vam se ukoci stranica, odnosno tab ili svi tabovi, ne moze nista da se radi, stoji i "vrti" u pokusaju da ode dalje ne neku drugu stranu (ako kliknemo na link), nece da reaguju slike, linkovi, nista na toj stranici, tabu...?
Ovo mi je pocelo od prethodne verzije, cini mi se i da mi rusi merenje brzine neta, pocinje bas da me nervira?
Imate vi neke slicne probleme?
 
Kod mene nikakvih problema na vise racunara. Jedino sto imam problem je da moram vise puta da kliknem da bi mi otvorio gmail kada pokrenem ff. U prosloj verziji je to bilo ispravljeno pa su opet pokvarili...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nop, nemam nikakvih problema ni sa FF ni sa rusima, mada, ovi drugi me malo nerviraju al šta ćeš.
 
Vusi, koji vusi? :d
Mislis na kav-kis?
Hmmmm mada moglo bi biti i to jer se kav integrise sa ff.
 
I ja imam KIS ali nemam tih problema...
 
Steta sto nece vise da pruzaju uslugu Firefox Send,bas je bilo korisno,ali malo giga za otpremu fajlova.
 
Zvanični google translate addon. Upokojila ga Mozilla, Google je po običaju ispružio pipke predaleko.

eCw0S4M.png
 
Ako sam dobro ukapirao iz onoga što sam čitao, FF dosta zavisi od toga što Google nudi kao primarni pretraživač. Ako je tako i Google se naljuti, neće valjati.
 
4% je zajedno sa mobilnim uredjajima. Sam desktop je oko 8.5%.
 
Poslednjih par dana mi se stalno izloguje gmail preko FF. Da li neko ima slicnih problema na FF ili je to generalno...
 
Proveri privacy podešavanja, da li briše kolačiće i kada. Kod mene je npr. podrazumevano da se sve vriše po zatvaranju, tako da svaki put moram da se ulogujem na svaki servis, osim ako ga ne stavim na whitelistu
 
Ovako je podeseno i do sada je sve ok radilo
Screenshot 2020-10-19 184745.jpg
 
Verzija je ova
Screenshot 2020-10-19 213855.jpg
Screenshot 2020-10-19 213959.jpg
 
Poslednja izmena:
Moja greška, gledao sam na pogrešnom mestu. Šta ti je selektovano ovde?
https://cloud.kdepro.com/s/Ms5Jrwep9p4iC4S

I da li je štiklirano "Delete cookies and site data when Firefox is closed" u Cookies and Site Data podešavanjima?
 
Nazad
Vrh Dno