Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Jesi li ulogovan u browser-u (za sync)?

Kako si uspeo bez toga (delete cookies)?

Jesam,ulogovan sam i ukljucen mi je sync.
Juce proradilo normalno i ubacio probe radi neke fajlove i sad kad se ulogujem izadje mi cetvrta slika sto sam vec postavio.Ne vidim fajlove.Slao par puta feedback...
 
Nije ovo lose pogotovo sto kroz Gmail vise ne moze bilo sta da se salje.

Sa aspekta privatnosti, ko garantuje da se to negde prvo ne snimi pa se onda brise.
 
Zdravo, nestali mi loginovi za Firefox. Da li zna neko sta moze da se uradi? Nemam poseban nalog, niti sync.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Hvala, koliko vidim ovo je vise ako imas sacuvane loginove na drugom kompu, meni je ff nekako obrisao sve. Imao sam nekih 80% sacuvanih na drugom mestu, pa sam se klliko toliko snasao.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Свака нова инсталација (оперативног система) подразумева и копирање профила гомиле програма па ако нешто пукне, имам релативно ажурно негде. Понекад, кад ми је досадно, копирам профиле чисто за сваки случај. Не може други да мисли уместо мене.
 
Da li neko zna da li firefox planira da ubaci kao Opera VPN?
 
Da li neko zna mozda kako da resim problem smanjivanja video kvaliteta na twitchu dok nisam trenutno na twitch tabu? To je pocelo da se desava od v66
Edit: Sad sam video da to isto radi i u chrome, smanjuje kvalitet videa kad nisam na tom tabu pa vraca posle par sekundi kad se vratim na tab. Sto li to radi?
Edit2: Ipak je do twitcha, vidim ljudi se zale na netu. Izvinjavam se za post. Mozete obrisati ako smeta. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li firefox planira da ubaci kao Opera VPN?

Bolje nikakav VPN, nego Operin. S obzirom na to da su promenili vlasnika i poslovni model, nije neka korist od njega. Ako ti treba bespaltna varijanta, imaš ProtonVPN i SigaVPN. Sve ostalo je za izbegavanje. Mozilla je pominjala da će praviti neku opciju sa Cloudflare-om za 1.1.1.1 DNS (a sad i oni prave neki VPN servis izgleda). Ali ne bih se mnogo oslanjao ni na tu varijantu
 
Je l' i TunnelBear za izbegavanje? Ja ga koristim za Steam i još neke sitnice, nisam imao probleme dosad.
 
Bolje nikakav VPN, nego Operin. S obzirom na to da su promenili vlasnika i poslovni model, nije neka korist od njega. Ako ti treba bespaltna varijanta, imaš ProtonVPN i SigaVPN. Sve ostalo je za izbegavanje. Mozilla je pominjala da će praviti neku opciju sa Cloudflare-om za 1.1.1.1 DNS (a sad i oni prave neki VPN servis izgleda). Ali ne bih se mnogo oslanjao ni na tu varijantu

Ja probao taj ProtonVPN, ogranicio mi-smanjio download).
 
Bolje nikakav VPN, nego Operin. S obzirom na to da su promenili vlasnika i poslovni model, nije neka korist od njega. Ako ti treba bespaltna varijanta, imaš ProtonVPN i SigaVPN. Sve ostalo je za izbegavanje. Mozilla je pominjala da će praviti neku opciju sa Cloudflare-om za 1.1.1.1 DNS (a sad i oni prave neki VPN servis izgleda). Ali ne bih se mnogo oslanjao ni na tu varijantu

Moze konkretno zasto?
 
Jel koristio neko Windscribe VPN? Vidim da imaju i addons za Firefox.
 
Proton, Tunnelbear, Windscribe itd. daju (sporu i ograničenu) besplatnu varijantu da bi privukli korisnike. Što je ok poslovni model. Ali ko hoće dobar VPN za svakodnevnu upotrebu, mora da plati. Njihovi plaćeni paketi zaista vrede. Nema besplatnog ručka. I opet ne možemo biti 100% sigurni da naši podaci neće biti zloupotrebljeni, ali postoji kakva takva verovatnoća da je VPN provajder iskren prema korisnicima. Oprema (serveri, protok, softver...) za dobar VPN servis košta dosta i ko ga nudi besplatno, ima neki drugi način da tu investiciju povrati. A to je pre svega prodaja korisničkih podataka, reklame, itd. Tako da je npr. OperaVPN dobra opcija da se pogleda Wikipedia ako ste u Turskoj, ali nije nikako dobra opcija ako želite da sprečite prikupljanje i prodaju vaših podataka. Tj. kao što će ISP te podatke iskoristiti, isto će uraditi i Opera (ili neki drugi besplatni VPN servis). Pri tom, besplatan VPN servis je uglavnom ograničen na nekoliko servera koji su često na crnoj listi i uvek su spori. Može da posluži, ali nije za svaki dan.

Da ne idemo mnogo u offtopic
https://thatoneprivacysite.net/vpn-comparison-chart/
 
Zna li neko zasto ne pise broj preuzimanja?
Kada je pocelo lepo je prikazivalo,sad nesto nece.
FirefoxSend

 
Poslednja izmena:
Jel I vama Firefox poludeo i disable-ovao sve add-on za blokadu reklama? :)
 
Jeste. Za sad ne može da se pokrene ni jedan bloker reklama. Totalno neupotrebljiv brauzer, ako ostane ovako.
 
Na Nightly sve normalno, uBlock Origin fercera bez problema. 68.0a1 verzija.
 
Dobro, sredice ga valjda uskoro.
 
Nazad
Vrh Dno