Šta je novo?

LG Nexus 4

Gde god je moguce kupovati sa Play Store-a. Imas karticu, nakacis preko Google Wallet-a, platis i stigne ti :)
 
Hm, mislim da za kupovinu telefona ne ide to bas tako lako.
 
ako stvarno bude sa 2 gb rama necu se mnogo misliti da zamenim s3 za njega
 
Zbog toga što ima 2GB rama? :) Na koji način te 1GB na S3 ograničava?
 
U svakom slucaju telefon ce biti mnogo bolji od G III, jedino nedostatak MicroSD slota moze nekome da predstavlja problem.
 
@ Gizmo ne ogranicava me nego pored svega sto me vuce ka nexsusu jos i 2gb ce defintivno preliti na tu stranu :) Mada je htc leptrici takodje vrh :)
 
Ispade covek ogranicen. :D
 
ako cemo realno da je taj 1gb rama stvarno 1gb na s3 sve bi bilo ok. ovako sa 150-250mb slobodno sam mogao samo da se slikam kada sam hteo da pokrenem nesto zahtevnije...recimo u NOVA 3 sam imao teske fps dropove sto je nedopustivo kod uredjaja ovog ranga. par puta mi se desavalo i da browser pukne kada mu se napuni ram ili da se laucher resetuje sto nisam vidjao jos od htc desire-a.
 
Koliko rama ima slobodno na s3? Samo 150 megabajta, nadam se da ce tih 2 giga biti 2 giga a ne kao kod samsunga 200 megabajta manje.
 
Nikada 2 giga neće biti 2 giga jer će uvek određen deo biti rezervisan za GPU, aplikacije, drajvere i kernel. Morate da shvatite da Android funkcioniše tako da iskoristi što više RAM memorije, jer slobodan RAM džabe stoji tu, nikakve koristi nemate od toga. ICS i JB imaju pametno raspoređivanje memorije, tako da briga o tome i korišćenje svakakvih task killera je potpuno beskorisno.

Ja imam 482MB slobodnog RAM-a na S3, na Super Nexus Rom-u kada nije pokrenuto ništa od aplikacija, a i nikada mi se nije desilo ovo što Seraph pominje, da ostanem bez memorije...
 

Prilozi

  • Screenshot_2012-10-23-00-08-53.png
    Screenshot_2012-10-23-00-08-53.png
    315.1 KB · Pregleda: 251
Naravno da hoce, samo samsung laze koliko daje, sta me briga koliko im ode na gpu, ako pise 1 gb rama hocu toliko, oni neka stave vise za gpu.
 
naravno da je smisao rama da bude popunjen, ali svi znamo sta se desava kada na androidu zafali koji mb za novu aplikaciju. mene nervira kada gasi u pozadini ono sto sam do malopre koristio. fina je ideja, ali za pravi multitasking kod 2-3 malo zahtevnije aplikacije je potrebno vise od tih par stotina mb rama
 
pa za ovaj multy window kao sto je na note2 i te kako ce trebati 2 gb rama.
 
Ja ne mogu da verujem da pojedini brene tezu da je 1gb dovoljno i da tako android funkcionise. Alo bre sve je vise programa koji traze vise memorije o igricama da ne pricamo. Dual screen je nesto sto ce vremenom svi uvesti naravno i veci ekran u duzinu sto sam i predvideo jos pre note ll . Ukradose mi ideju samo da nadjem stariji post koji sam pisao u nekim od tema i ima pare da uzmem :). Za skakanje sa programa na program treba vise memorije i tu je 2gb neophodno. Pa sad vi pricajte sta hocete
 
Svašta, ne brani se teza da je 1GB dovoljno, veće je uvek bolje, nego pojedinci očekuju da imaju celih 2GB rama slobodno za korišćenje, što nije realno. Od tih 2GB, 0.4GB će verovatno biti rezervisano za GPU, dakle odmah računajte na 1.6GB. Dodajte sistemske aplikacije i ostale stvari, količina raspoloživog RAM-a će se drastično smanjiti. Naravno, biće više prostora za disanje i pokretanje zahtevnih igara, nego na 1GB, to niko ne spori.

Da li je 2GB apsolutno potrebno u ovom trenutku? Poželjno je, ali se ponašate kao da je 1GB trenutno neupotrebljivo. I da hunder, Android zaista tako funkcionše, jer što više upotrebljenog RAM-a, to je više stvari keširano i spremno da im se brže ponovo pristupi, a samim tim performanse su bolje...
 
Naravno da hoce, samo samsung laze koliko daje, sta me briga koliko im ode na gpu, ako pise 1 gb rama hocu toliko, oni neka stave vise za gpu.

Jel? Da stave 1.2 gigabajta RAM-a, da bi ispoštovali? Jel treba da se bunim i ovde što nemam celih 6GB RAM-a na netbooku, nego samo 5.6GB, jer je ostatak rezervisan za GPU?
 

Prilozi

  • ram.jpg
    ram.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 195
Svašta, ne brani se teza da je 1GB dovoljno, veće je uvek bolje, nego pojedinci očekuju da imaju celih 2GB rama slobodno za korišćenje, što nije realno. Od tih 2GB, 0.4GB će verovatno biti rezervisano za GPU, dakle odmah računajte na 1.6GB. Dodajte sistemske aplikacije i ostale stvari, količina raspoloživog RAM-a će se drastično smanjiti. Naravno, biće više prostora za disanje i pokretanje zahtevnih igara, nego na 1GB, to niko ne spori.

Da li je 2GB apsolutno potrebno u ovom trenutku? DA, ali se ponašate kao da je 1GB trenutno neupotrebljivo. I da hunder, Android zaista tako funkcionše, jer što više upotrebljenog RAM-a, to je više stvari keširano i spremno da im se brže ponovo pristupi, a samim tim performanse su bolje...

Fixed.
 
Znam ja da android tako funkcionise bas iz razloga male memorije pa gasi nepotrebne programe u pozadini. Vise memorije je potrebno za brzi multitask i prelazak sa programa na program. Dual view je buducnost i pitanje je kad ce svi preci na njega a za to treba vise memorije. Ako nisam upravu nek me neko demantuje. Ovaj tel poseduje i mogucnost gledanja hd filmova na velikom ekranu dok se na njegovom rade druge stvari telefonira pisu poruke i sl. Uskoro ce biti min 2gb za buduce telefone
 
Pa pitanje je da li ce imati hdmi port, mozda su ustedeli na tome kao na Nexus 7. Ostaje nam da vidimo da li ce ga imati, ili cemo morati da imamo tv koji podrzava DLNA.

Inace, Nexus 7 ne stuca nikad iako ima 1GB RAM-a, cesto je oko 500mb slobodno iako android sistem tezi da zauzme sto vise memorije i da programi ostanu u pozadini upaljeni, cak i kad se pokrenuni dve THD igre multitasking je savrsen. Druga stvar je sto proizvodjaci izbacuju neoptimizovane sisteme, pa telefon laguje iako ima specifikacije koje su pre malo vise od par godina bile naucna fantastika.
 
A5-eQEyCMAE4LZS.jpg:large


A5-uY-JCQAAn6C7.jpg:large


http://www.glbenchmark.com/phonedetails.jsp?benchmark=glpro25&D=Google+Nexus+4&testgroup=system
 
Poslednja izmena:
Da, rekli su da se dobija i kesica rezerve ukoliko fabricke spadnu :D
 
Strokice :d
Sta ti vredi kuciste kada imas gej fon unutra :d
 
Nazad
Vrh Dno