Šta je novo?

LG Nexus 4

Kakav je fail 8GB. A zeljno sam iscekivao ovaj model. Nije mi 8GB bilo dovoljno nikada, niti ce ikad biti. Najiskrenije se nadam 16 ili cak 32GB modelu. U suprotnom uzecu Galaxy Nexusa.
 
Kakvi mozgovi ...

TELEFON JE HW REV - ZNACI DA JE HARDVER ZA TESTIRANJE, ZNACI DA JE STAVLJEN MEMORIJSKI CHIP KOJI SLUZI ZA TESTIRANJE, ZNACI DA SIGURNO NECE IMATI SAMO 8 GB
 
Šta ti je bre čoveče, šta dramiš? Ima li teme u kojoj ti učestvuješ a da ne dižeš tenziju?
Rekao si svoje mišljenje i to je to. Trenutno se ljudi ne slažu sa tobom i šta sad, nije kraj sveta. Saznaćemo za 2 nedelje, a možda i ranije, tačne karakteristike telefona i čestitaćemo ti ako si bio u pravu. Do tada samo :cool:
 
Fin telefon, ali mislim da ce doziveti sudbinu Nexusa S. Vecina ljudi koja se dvoumi izmedju ovog i Optimusa G ce uzeti Optimus, kao sto su ljudi svojevremeno uzimali Galaxy S umesto Nexusa S, osim ako se LG ne izglupira i ne dozvoli da se otkljuca bootloader. Ionako ce ljudi sa XDA brzo i lako portovati sve romove sa ovog Nexusa na Optimus jer je prakticno hardver isti (osim kamere i SD kartice)
 
Šta ti je bre čoveče, šta dramiš? Ima li teme u kojoj ti učestvuješ a da ne dižeš tenziju?
Rekao si svoje mišljenje i to je to. Trenutno se ljudi ne slažu sa tobom i šta sad, nije kraj sveta. Saznaćemo za 2 nedelje, a možda i ranije, tačne karakteristike telefona i čestitaćemo ti ako si bio u pravu. Do tada samo :cool:

Nema sta da se slazu ili ne slazu, sve sto znamo o telefonu znamo na osnovu par beta komada koji su zavrsili u rukama ljudi za neke preview-e, a dovoljno dugo cackam telefone da znam sta je u pitanju. Jos lane kada je bila Nkia N95 kao sam vrh telefona, dobio je jedan moj poznanik pre premijere i maska na telefonu je bila bez ikakvog brusenja, dakle samo izlivena bez glazure i poliranja.

Kola iz nemacke produkcije uvek imaju ovakve sare kada ih novinari uhvate u prototip fazi na Nirburgring-u (gde se testiraju) :

IedF7.jpg


i citati ove vase komentare da ce da ima 8GB je isto kao da citam fanove audija koji kazu: "O ne ne mogu da verujem da nece biti u boji vec sa ovim cudnim sarama!"
 
Poslednja izmena:
Da, ovaj audi je zamaskiran ali ispod haube nema 0,8l motor nego jedan od onih koji ce biti u ponudi :d :d
 
Koliko se sjecam prvi prototip Galaxy Nexusa je imao 8 GB memoriju a takvu verziju jos nikad nismo vidjeli u prodaji, prema tome cisto sumnjam da ce Google Nexus ici korak unazad dok svi ostali proizvodjaci povecavaju memoriju, pa jbt nisu mahniti, Apple izmedju ostalog izbaci verziju Iphone sa 64 GB a jedan Google da u 2012 godini ide dva koraka unazad i cak smanjuje memoriju sa 16 GB na 8, i to ni manje ni vise nego na Nexusu, telefonu koji bi trebao na najbolji moguci nacin da prezentuje Android.
Mislim to nema veze sa logikom, ne mogu zamisliti situaciju u kojoj 29.10. predstavljaju novog Nexusa i izgovaraju da on sad ima 8 GB, a prosle i predprosle godine je Nexus imao 16 GB.
Jedino sto bi mogao shvatiti da izbace verzije od 8, 16 i 32 gb pa kome nije bitna memorija a hoce za male pare Nexus onda nek izvoli.
Zakljucak : bezveze samo kukate ali dobro...
 
Poslednja izmena:
Ljudi ''kukaju'' jer je i 16Gb malo a toliko ce najverovatnije i imati..
 
Ako ce da guraju GPlay kao glavni izvor multimedije za korisnika, onda se nemojte cuditi za 8GB....Sa jedne strane, to je i logican potez Google s obzirom na tendenciju da hoce da "znaju sve o nama". Dakle, slike, video, muzika, filmovi, casopisi, kalendar, kontakti aplikacije itd sve u cloud-u, korisnikovo je samo da ima konekciju na net.

Sa druge strane, za korisnike (a takvih je mnogo kod nas) koji ili nemaju data konekciju ili su paketi mizerni ili opet nemaju wifi svo vrijeme 8gb je ubistvo.
 
Ljudi ''kukaju'' jer je i 16Gb malo a toliko ce najverovatnije i imati..
To najvjerovatnije cemo vidjeti, bilo je i prica da ce iduci Nexus biti "najvjerovatnije" Motorolin jer ju je kupio Google, pa je bilo price i da se vec proizvodi u HTC-u... Pratio sam svakodnevno na XDA Developers informacije o nadolazecem Nexusu i nema kakvih nije bilo tih "najvjerovatnije" informacija... Na kraju dobijemo potvrdu da ce ga raditi LG, dok ne dobijemo potvrdu da ce biti sa samo 16 GB sva ostala prica oko manjka memorije je mahalanje a kod pojedinaca se moze nazvati i kuknjava, ali dobro valjda nekima i za to forum sluzi. U ostalom i da bude samo 16GB sreca pa danas covjek ima izbora i moze da bira izmedju XXX uredjaja koji imaju vise od 16 GB, tako da nema potrebe za kuknjavom, samo se za svoje pare presaltaju na drugi uredjaj ;)
Ja znam da cu uvijek radije kupiti Nexus sa manje memorije i uzivati u cistom Androidu i necu brinuti za update, nego npr S3 sa duplo vise memorije a koji nikad nece imati fluidnost i stabilnost kakvu ima Nexus na cistom Androidu...
 
Poslednja izmena:
Ja znam da cu uvijek radije kupiti Nexus sa manje memorije i uzivati u cistom Androidu i necu brinuti za update, nego npr S3 sa duplo vise memorije a koji nikad nece imati fluidnost i stabilnost kakvu ima Nexus na cistom Androidu...

To je i moje mišljenje. Radije bih kupio neki Nexus sa 3.5GB memorije (i vjerovatno ce tako biti u buducnosti), nego Galaxy S5 sa 64GB memorije, 8 jezgara, 4GB RAM-a itd :D Ništa ne može zamjeniti stock Android. A ovi Custom ROM-ovi (tipa CM...) su dobri ali nije to to, kao što Google odradi! ;)
 
pa Cyanogenmod je stock android od nule, sa dodatcima. nema nista vise u tom android look & feel, osim vise menija za vise custom podesavanja.
 
Samo sto google nema bugove, a CM ima... Jedina razlika, ostalo je sve isto...
 
Iskreno, verujem da ima bagova, ali zaista - ja ne vidim nijedan. Ali n i j e d a n. Meni je zaista CM bolji od stocka, jer je sve isto sem vise kastomizacije na Cyanogenu.
 
Moramo telep-a i mironiko-a gurnuti u CM tim :D
 
Samo sto google nema bugove, a CM ima... Jedina razlika, ostalo je sve isto...

Ako postoji regularni build (recimo - ima fabricki ICS proizvodjaca) onda je Dev u stanju da napravim bezgresan CM. Obicno se bagovi na CM-u desavaju kada telefon nema zvanicnu verziju Androida na kojoj se CM zasniva. kao DHD recimo.
 
@Gizmoid
Poslednji Monthly Snapshot, ili ti M2. Sve sjajno, inace 4.1.2. Trinity Kernel A67.

@Stjepan_Zarez
Rado! :D
 
Iskreno, verujem da ima bagova, ali zaista - ja ne vidim nijedan. Ali n i j e d a n. Meni je zaista CM bolji od stocka, jer je sve isto sem vise kastomizacije na Cyanogenu.

Molim koliko ti je puta freeze-ova ili imao BSD-ova CM7 na o2x? :)



@igoritza Ajde stable verzije i rade, ali desi se uvek nešto, o nightly neću ni da pricam... E to je problem... Ja mislim da na stable CM9 i dalje ne radi TV-out i naišao sam na još par stvari, samo ne mogu da se setim (sitnica)
 
@Djilkinjo
Prvo, mislio sam prevashodno na CM10 koji imam na Nexusu, ali ako cemo realno, i na O2X-u nisam koristio oficijalni ROM niti neki derivat istog, nego CM7.

A freez-ovao nije nikad, dok BSOD-ovao jeste. :D

Doduse, i to je bilo sa experimentalnim verzijama kernela vadonke ili temaseka. Stable verzije su sve bile stabilne i sve je radilo, bar sve sto sam probao.

Mislim, i ti me nerviras sad - secas se i sam koliko sam bio zadovoljan CM7-om, i da sam cesto govorio o tome. :)
 
Ja se ne secam :p

Secam se tamo BSOD-ova :D Mislim to je GB, a zamisli onda tek ICS kako (ne) radi :p
 
Evo me. Bio sam te stavio na ignore listu jer nisam mogao vise da podnesem tvoje komentare (ne sve, samo one kada pametujes o forumu), ali to bas ne funkcionise onako kako sam ja zamislio pa sam te odblokirao ponovo :D
Super, videh tek sada kada si postavio. Nadam se da je istina, jer 8gb verzija jeste sr*nje. I kao sto rekoh, ne bude li bilo 8gb verzije, vec samo 16gb, priznacu da je garancija bio sve vreme u pravu :D
 
Ti ces priznati nesto?? :p
 
Evo me. Bio sam te stavio na ignore listu jer nisam mogao vise da podnesem tvoje komentare (ne sve, samo one kada pametujes o forumu), ali to bas ne funkcionise onako kako sam ja zamislio pa sam te odblokirao ponovo :D
Super, videh tek sada kada si postavio. Nadam se da je istina, jer 8gb verzija jeste sr*nje. I kao sto rekoh, ne bude li bilo 8gb verzije, vec samo 16gb, priznacu da je garancija bio sve vreme u pravu :D

Ne moze mene niko na ignore! ,)
 
Nazad
Vrh Dno