Šta je novo?

LG Nexus 4

Izašle su fotografije sa ovog nexusa. Ne puno bolje nego kamera na GNex, jedino su noćne malo bolje.
 
Ja bih sacekao ove htc/motorola vijesti... Ovo je smijesno. Sljokice, udebljani LG i napucani gigaherci.....
 
Ti bas ne volis LG. :p
 
Ako ga ja volim, tetrapack baca na njega. :D

Salu na stranu, hardver im je odlican, softver uzas, podrska jos gora. I donekle si u pravu - treba im serija uredjaja koja ce da razmrda situaciju.
 
Evo još slika telefona, ovde se vidi lepo. Nisu šljokice strašne, isto je kao i na Optimus G.
Jedino što me ovde buni je to što lik koji je postavio ovo tvrdi da telefon ima 8gb memorije, bez sd kartice. To je premalo.

Telefon je inače jako sličan gnexu, što mi se ne sviđa.
http://m.androidcentral.com/lg-nexus-design-shown-two-new-pictures
 
Jel moguce da ce imati internu memoriju samo 8gb?
 
Ako ostane ovakav tesko da ce ga neko kupiti.

8gb interne memorije i nema sd slot ?=]
Drugu, hocu 1080p ekran!

I ne razumem zasto LG pravi google phone kad je google kupio motorolu ? Sto su je kupili? Da bi uzeli patente ...
 
Ako ostane ovakav tesko da ce ga neko kupiti.

8gb interne memorije i nema sd slot ?=]
Drugu, hocu 1080p ekran!

I ne razumem zasto LG pravi google phone kad je google kupio motorolu ? Sto su je kupili? Da bi uzeli patente ...

Konačno još neko deli isto mišljenje kao ja o 1080p ekranu :D
Sve više mislim da je ovo samo jedan od nexusa (ili možda čak i nije nexus, samo je stock Android). Izlazili su i ranije telefoni sa stock androidom (mada ih nije bilo puno) i uvek su na leđima imali "with Google" , kao što ima i ovaj telefon.
 
1080p ekran na 4,7"-4,8"?? Ja ne znam sta se sa vama desava? Hocete li videti tu razluku u pixelima na ovoj dijagonali? Mnogo ste se bre razmazili, hocete i kafu da vam kuva?
Situacija sa internom memorijom moze da se promeni kada telefon bude predstavljen, ovo je test primerak! Ako je proslogodisnji Nexus imao 16GB, Nexus za 2013-tu nece imati 8GB memorije, glupo je!
 
Quad core je isto tako neophodan, ili 13mpx kamera? Ne vidim da se zbog toga bunite.
Videće se razlika sigurno, nije istina baš sve što je pričao Steva...
Takođe, ekran je 5", a ne 4.7.
 
1080p ekran na telefonu...? Cemu to? Zivo me zanima koja je fora...
 
1080p ekran na telefonu...? Cemu to? Zivo me zanima koja je fora...

Ima zapravo primenu, ali ne u ovim detinjastim zeljama benchmark forumasha, vec u opciji koja se zove: Full HD Display Monitoring: da sa novim HDTV uredjajima na jedan klik prebacis sliku sa fona, bez skaliranja, na TV ekran.

sto se samog PPI tice, pokusao sam jos ranije da objasnim zasto je i Retina glupost i zasto je 250PPI optimalno - na toj gustini, sa 4-5 inchnim telefonom, odzumiran sadrzaj deluje identicno kao i retina i gusce od toga.
 
Slazem se, ali za pregled slika jedino... Video nema smisla zbog storage-a telefona (sem ako se ne strimuje odnekud, mada je to velika gimnastika).

Ali sam uredjaj kao uredjaj, potpuno besmisleno. Ljepse mi je gledati 1080p na hdtv-u nego na telefonu od 4-4,5"....
 
Aha, videću kako ćete promeniti ploču kada se pojave prvi modeli.
 
Aha, videću kako ćete promeniti ploču kada se pojave prvi modeli.

neki oce neki nece da promene plocu. meni je 800x480 zakon, i skroz mi je isti osecaj kada koristim uredjaj sa vecim ekranom od toga. Jedini smisao vece rezolucije vidim kod 5inchnih sprava, kome odgovara takva glomaznost. A jos brdo stvari koje su "poboljsane" meni licno nemaju neku drasticno vecu korist, sve to marketinski. pogotovo storage, nikad mi nece biti jasno sto je nekome malo 16GB na telefonu, osim ako siroma' nema ni komp ni laptop, al zato ima SGS3.
 
^a sta ces sa 16Gb? Pa nije to telefoncic sa 2mpix kamerom i qcif kamkoderom :d

Evo ti primer, zasto mi Nexus recimo ne odgovara (verovatno jedina ozbiljna mana)- ne bih instalirao i zadrzao ni 30 aplikacija i igrica ali kako da prebacim silne flac albume (a kupio sam sennheiser slusalice za flac a ne za 128kbps mp3) a da mi ostane prostora da snimim 1080p duzi od 42 sekunde? :d

Smartfon slicne specifikacije zahteva ili 32Gb internu + micro sd ili 64Gb internu, ili jos bolje 64Gb + micro SD, ovo je 2012 godina i apsolutno je nebitno da li neko hoce da snimi koncert od 2h u 1080p ili hoce da ima flac kolekciju albuma na telefonu, da li ce da instalira 10000000 ifart nebuloznih aplikacija.. jednostavno svi fusere na kolicini memorije, to i nije problem ali kada vidim da jos ni prosirenje preko micro sd nisu omogucili.. *****no.

A sto se displeja tice, meni najvise odgovara 4,3'' zbog samih dimenzija telefona, ne mogu da nosim blok u dzepu. Mogu da razvuku displej do samih ivica i da 4,5'' spakuju u kuciste velicine SGS II, Xperia S.. to bi bilo jos bolje, a 720p rezolucija je neophodna. Bilo bi glupo kada ne bi postojao manji i slabiji Nexus telefon tj kada bi modeli maksimalno podrzani sa apdejtovima presli u phablet fazon.
 
Poslednja izmena:
Aooo, hsv brate, ti, flac i kapacitet... nikako da se dogovorite :)

Tom logikom ti nije dovoljan ni TB ... SVU KOLEKCIJU. Evo, ja sam "svu kolekciju" prebacio na Google Play i sta sad? Nemam jednu jedinu pjesmu u telefonu, dok sam ih imao, nisam imao prakticno nista jer sam stalno brisao/pisao po playlist-ama...Ovako, imam svu muziku sa sobom, strim radi odlicno i preko edge-a (probao tokom voznje van grada od sat vremena), baterija se trosi 6%-8% na sat plus sto nije bio 2g only mod nego 3g. Kud ces bolje? Za 15 dana septembra i ovih 10 dana oktobra potrosio sam oko 300mb iz paketa na muziku i to sam je slusao kad god mi se cefne.

Imam sasvim dovoljno prostora, ne za 2h sata snimanja nego za 4h.... Druga stvar, sve slike su mi ionako u cloud-u (ako mi zafali mjesta mogu bez razmisljanja da ih obrisem) tako da ni one nisu problem....Eto, dobih (sem 20-ak aplikacija i igrica) skoro 10GB za snimanje. Malo li je?
 
Malo. Kakav cloud storage, kakva stream muzika :d Pa meni na wave-u 720p snimanje od 20 sekundi zauzme skoro 40Mb (sad proverio neki random klip), mogu da zamislim koliko jede 1080p.

To sto je tebi 16Gb dovoljno samo po sebi ne znaci nista, kao sto je i meni taj kapacitet nedovoljan ali valjda je logicno traziti i zahtevati vise memorije ;) Jer neko planira da snima duge 1080p, neko pakuje flac muziku. nego mozda hoce da ima 20 hd igrica.. a neko od svega po malo a 16Gb je smesan kapacitet.

I nisam pricao o flac diskografijama i kolekciji, recimo da hocu 10 albuma da prebacim za do NS i nazad, to je 4-5Gb, da imam jos 4Gb aplikacija to je skoro 10Gb a zna se da Nexus ima preinstalirane razne stvari, znaci samo flac muzika i ne ostane mi za 1080p od 40 sekundi :d Da necu mozda da ulazim u meni i brisem albume ako hocu da snimim 1080p klip od 2 minuta??

Kad se samo setim da su stare polu-dumb nokijestine imale po 16Gb.. ovo je onda smesno malo za telefon kao sto je Nexus, pa cak je 16Gb minimum i za neke budzetne Android telefone ali stede ljudi na svakom koraku i sto je najgore korisnici ih opravdavaju :d
 
Poslednja izmena:
Pođimo samo od 1080p kamere i odmah ćemo doći do zaključka da je 8MB smešno malo. Pa ne prave memoriju od zlata i besmisleno je da se na ovakvom telefonu štedi.
 
Nemam pojma o kakvih 8GB se prica ali gbexus ima 16 novi sigurno nece imati manje. O sto volimo ovo sirenje nebuloza od takozvanih novinara.
 
^ This.

Ali se opet slazem da je 16GB malo za danasnje standarde. Da ima makar slot za karticu, ne bih se bunio.
 
Kontam da ce da krenu Apple stopama... 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, pa ko voli nek izvoli... Videli da to prolazi Apple-u zasto ne bi i oni to radili... 100 eura skuplji za dodatnih 16GB i svi zadovoljni kupuju...
 
Nazad
Vrh Dno