Šta je novo?

LG Nexus 4

Ma LG ima dobar hardver, samo im je softver bio problematican, a sada je i to reseno.

Ćale ima LG iz U serije, 10 godina star, jedan od prvih telefona kod nas koji je imao 3g, i dan danas mu radi savrseno i drzi bateriju 5 dana.
 
Meni jedino malo smeta ovaj hromirani okvir sa strane, nadam se da je metal.
I jako mi se svidja kako je staklo zaobljeno na ivicama sa leve i desne strane kao da se utapa u okvir telefona.

Samo me zanima kako im se isplati da prodaju ovaj telefon po ovako niskoj ceni? Ok Google Play cini svoje li hardver... malo mi je cudno da ovakav telefon kosta oko 240e! Ovo nema ni u Japanu ili Kini.
 
Poslednja izmena:
Sjajan tel. Da nisam prezadovoljan Gnex-om, tj. da razmisljam o kupovini novog smartfona, bilo bi jasno kao dan sta uzimam.

Iskreno, meni bi i 8GB bilo dosta. Dakle, MENI. Slazem se da je za danasnjeg korisnika i 16GB pomalo ispod proseka, ali naci ce se kupaca i za 8GB varijantu. Pa evo, stavise, pogledah - trenutno mi je na Gnexu zauzeto 4.8GB, od 13.3GB koliko je inace dostupno korisniku... :)
 
Jel će i kod nas koštati ovako bezobrazno jeftino ili smo mi ipak poseban univerzum,fringe paralelni svet ili nešto treće?
 
Donosice ih od spolja, ne verujem da ce biti u redovnoj prodaji jeftin ka n7 i ne verujem da ce ga iko tako prodavati, kod operatera ce biti sigurno, samo sto ce tamo biti skuplji.
 
Fenomenalna vest od Google-a, N4 je iznenadio sa odlicnom cenom i [ocekivano] vrhunskim hadverom. Android 4.2 updateovi su mali ali veoma zgodni, ostaje da vidimo posto ce biti kod nas, ozbiljno razmisljam da uzmem 16gb verziju [8gb verzija mi je premala jer nema SD slota...]

U engleskoj je N4 8gb 300 evra, a 16gb 350 evra kada se prebace funte u evre.
 
Poslednja izmena:
Bice ista razlika kao za Nexus 7, koliko je Nexus 7 skuplji kod nas nego u US toliko ce i 4-ka biti skuplja nego u US.
 
ovo je bezobrazno koliko je dobar uredjaj. nisam se odusevio telefonom jos od n9, ovo ce valjda promeniti stanje...
 
Ako se n7 prodaje po istoj ceni (čak i nižoj) kao na zapadu, što niko nije očekivao, ne vidim razlog da sada bude drugačije. Mada... ovde ni njutnovi zakoni ne važe.
 
Nema sta Google i LG su upravo zadali domaci zadatak svima.
 
Ova cena i hardver nece biti nadmaseni sve dok Google ne resi da izda naslednika ili kada neki OEM prihvati da sam na trziste izbaci fon bez 300-400$ margine za zaradu.
 
Nema sta Google i LG su upravo zadali domaci zadatak svima.

Sad se postavlja pitanje cena u postpejd paketima.. ja nisam optimista, kapiram da ce kostati oko 40000 din u prenesi i surfuj 1Gb/smart 1200, daj boze da gresim.
 
Kako odlican telefon i za koje pare, gledam i ne mogu da verujem. Definitivno best buy, jos samo kad bi i kod nas bio za te pare.
 
Greska... 32GB verzija je N7, ne N4
 
Poslednja izmena:
Sad se postavlja pitanje cena u postpejd paketima.. ja nisam optimista, kapiram da ce kostati oko 40000 din u prenesi i surfuj 1Gb/smart 1200, daj boze da gresim.

Daj boze da gresis. :D

Ovo jedini telefon za kojeg uopste razmatram da uzmem preko domaceg provajdera, naravno zbog pocetne male cene. Dao bi im eto ~30-35k din uz najnizi "prenesi/surfuj 150" paket.
 
Poslednja izmena:
Cim se pojavi kod nas uzimam ga. Fon kidaaa=)
 
Da je ASUS - bio bi kod nas cim bi se pojavio i u zapadnoj Evropi ;) Ovako ne znam kako stoji LG kod nas i ko je njihov uvoznik... Mislim da ce i u slucaju Nexus 7 varijante, "ostatak sveta" morati da snadbeva sam LG. Kazem to ne bi bio problem da LG ima lokalnu ozbiljnu kancelariju (predstavnika) kao i ASUS...
Ja se nadam da ce se pojaviti oko Nove godine kod nas i pazarim ga istog momenta ;)
 
Nije ni Nova godina daleko, ali nadam se da ce malo pozuriti :) ..ja bih zeleo da ga kupim al tesko, racunam sad da rasprodam sve ove telefone sto imam al opet sam kratak :D
 
Ne znam koliko se razlikuju cene za LG u Evropi i kod nas... Za SIII u slobodnoj prodaji u Nemackoj je 600eur, a kod nas je 680eur cini mi se.... Dok je LG L7 kod nas negde oko 210-220eur u Nemackoj je 250-280eur

Da se pojavi kod nas za 300eur u slobodnoj prodaji, sada odmah bi otisao i iskesirao - ne bih ni cekao operatere da kreiraju cenovnike :)
 
300 eur je stvarno odlicna cena, pogotovo kad se pogledaju prenaduvane cene nekih telefona, realno zadovoljio bih se ja i sa 8GB verzijom ne bih bio proklet :D
 
Konacno prava zamena za galaxy 1 :D
Taman i ugovor istice za koji mesec, samo kao sto je vec neko rekao da operateri ne spuste dozivljaj sa nekom preteranom cenom na srednjim paketima.
Inace vrhunski telefon pa cak i izgled, o specifikacijama se sve znalo jedino se cekalo da se vidi telefon uzivo, na sta lice te sljokice :D

 
Nazad
Vrh Dno