Šta je novo?

Baterija Za Laptop

bandara

Cenjen
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
131
Poena
169
Potrebna pomoc u potrazi za baterijom! U pitanju je laptop (Fujitsu Simens AMILIO Pi 2512) i baterija vise ne moze da izdrzi ni 20 min. Da li postoji bilo kakva sansa da se kod nas nabavi za ovaj stariji laptop i gde. Pogledao sam u Subotici i ovo malo prodavnica Kompjuterske opreme tvrdi da ne mogu nabaviti. Svaka pomoc je dobro dosla.
 
Mogu da se nadju u Srbiji, ali nisu jeftine... Firma se zove Triax.
 
По ком курсу је 9000РСД==100ЕУР??

Pa fino dole pise 100e a cena 9000rsd je verovatno stara od vremena kada je toliko bilo 100e. Cemu dodavanje nepotrebnih poruka ako nemas bolji predlog za kupovinu iste nemoj ni komentarisati ono sto je ocito! :smackbum:
 
Nista na toj stranici nije ocito, jer i 180 Bosanskih maraka je 90 a ne 100 Eura, tu je bar fiksni kurs, za razliku od kursa u dinarima. To sto tebi nije vazno , plati bateriju i 200 Eura ako hoces, tvoja stvar, ali sve ove teme su interesantne i drugim ljudima kojima su takve "sitnice" bitne.
 
Ja ne mogu da vjerujem koliko isterivaca pravde! Pa koga interesuje pozvace broj i informisace se cemu nabadanje oko cijene na sajtu. Pozoves i fino se raspitas oko cijene sta ste zapeli na kurs ko smrt na babu. Ja trazim jos informacija i pomoc a dobio sam jedan post pomoci i tri rasprave oko nicega. Dajte ljudi jos predloga i pravih informacija a ostalo je na meni da zovem i provjeravam.
 
@bandara

Istu ovakvu Triax bateriju sto si naveo kupio sam u julu prosle godine za 7000din ravno. Firma se zove Telit Power, iz Nisa. Kontaktiraj ih, mozda mogu da nabave. Sto se same baterije tice mogu reci da je OK, drzi moj Amilo Pa 1510 oko 1.5 do 2h office radu. Nije savrseno fizicki identicna originalnoj bateriji pa nece cvrsto da stoji na laptopu (klima se). Ova falinka se lako moze srediti koristeci malo izolir trake na dva mesta na laptopu (izbocine na laptopu na koje baterije kliza).
 
Nije poenta nikakvo "isterivanje pravde". Ja ne vidim nikakvu nepravdu, pa nema ni pravde. Sam tvrdis da je stranica neazurna, da nije menjana od kada je kurs bio 90 din. za Euro !! E sad tu ti je savet, kojeg nisi prepoznao. Koliko je pouzdana firma koja ne azurira svoj sajt godinu dana ?? Ali lepo sam ti rekao tvoje pare, tvoja stvar ja sa njima ne bih poslovao a ti sam odluci.

Evo i jos jednog saveta koji ljudima retko padne na pamet. Postoje dve vrste baterija , originali i manje ili vise uspesne kopije. Za neke stare Laptopove je verovali ili ne nekada bolje kupiti kopiju. Jer taj laptop se prodavao negde 2008 i velika je verovatnoca i da je baterija iz tog perioda, nekoriscena ali stara vise godina. Kopije su mnogo svezije i mogu da budu bolje resenje, mada nema pravila.
 
@mLaki
Hvala za inf. provericu ;)

@Miglia
Svega sam svjestan ali kada imas laptop i problem, a resenja nema onda se hvatas za poslijednju slamku i svaka informacija pa cak i taj neazurirani sajt je dobra jer druge nije bilo. Reakcija je bila takva jer je krenulo akcentovanje na nesto sto i sam vidim a od bolje inf. ni traga NHF.
Hvala za predlog
 
Upravo tako. Pogledajte na DX.com , dugo se ceka ali je isporuka besplatna i cena je do 4 puta manja. Za polovan laptop i ne vredi dati vise.
 
DX na zalost ne drzi baterije za Fujitsu-Siemens . Oni pre svega prodaju onu robu koja je zamisljena da se prodaje na njihovom Kineskom trzistu, samo su se oni dosetili da je izvoze . Mnogi proizvodi idu sa Kineskim utikacima, koji je isti kao USA , pa za nas ovde treba adapter, vecina ima samo Kinesko uputsvo ili su uredjaji skroz lokalizovani , sve je na Kineskom, mada naravno svaki ima bar Engleski, samo ga treba naci u Kineskom meniju. Tako je i sa baterijama, najvise je za one modele Laptopova koji su se prodavali ili se prodaju na Kineskom trzistu. Kako se Fujitsu-Siemens dok je bio ziv, sada je valjda samo Fujitsu , tamo nije prodavao u znacajnijoj meri, tako je i ponuda za njih nikakva kod Kineza.

Inace kupovina ovih baterija nije nigde jeftina. U Evropi su od 60 -80 Eura zavisno od radnje do radnje, u SAD otprilike toliko dolara. Najbolja cena je u Australiji gde ima i za 40 tamosnjih dolara, ali tesko da se isplati nabavljati odatle.
 
Poslednja izmena:
Pa bas gledam na DX i ne naidjoh ni na jednu pa sam pomislio da ne trazim kako treba. Pogledacu jos malo ali kako stvari stoje na kraju ce Laptop zavrsiti kao manji desktop u nekoj sobi za surf i dokumente , jer sama baterija skoro pa prevazilazi cenu matorog lap-a.
 
Moze i na ebay da se pogleda. Tamo sigurno ima jeftinijih varijanti ;)
 
Ja sam na www.akumulatori.rs nasao bateriju UPOLA cene od one koju mi je trazio jedan net prodavac a doooosta jeftinije nego ostali prodavci ovde, dobro me sluzi, lepo legla, imam garanciju, sta vise pozeleti...
 
Nazad
Vrh Dno