Šta je novo?

Reparirane grafike

Heh, opet dotična firma pokazuje koliko je (ne)ozbiljna, to je namerno postavljeno da bi ispala frka-panika na tržištu da bi ljudi samo njih zivkali i sve kupovali kod njih, a stara fora često upali "znate upravo nestalo imamo ovo" i naravno prodaju ti nešto drugo. Nije mi jasno ako su pojedinci često puta bili "ispaljeni" od strane dotične firme zašto i dalje tamo žele da pazare? :S:
 
Stigla mi je graficka, MSI 460 1GB/256bit, pokrenem gpu-z pise 768MB/192bit. Inace i na racunu lepo stoji 1GB/256bit. Poslednja verzija GPU-Z. Da li nekim cudom moze biti da se GPU-Z zeznuo?
 
Poslednja izmena:
Mozes pogledati zbir memorije na ploci ako se vidi. Moguce je ali malo verovatno realno. Probaj neku drugu verziju eto.
 
Generalno sa tim repariranim kartama nisu bas neka iskustva.
Nekih 20ak mi proslo kroz ruke i barem 40-50% je crklo u garanciji.
Problem je sto onda ne dobijas istu kartu nego cenovno ekvivaletnu nerapariranu (repariranih retko ima) tj. mnogo losiju
 
Mozes pogledati zbir memorije na ploci ako se vidi. Moguce je ali malo verovatno realno. Probaj neku drugu verziju eto.

Nece da moze jer ima radijator preko cele stampane ploce. Malo sam gledao po netu i izgleda da je to to. TwinFrozr II je 768Mb a Hawk je 1GB.

Generalno sa tim repariranim kartama nisu bas neka iskustva.
Nekih 20ak mi proslo kroz ruke i barem 40-50% je crklo u garanciji.
Problem je sto onda ne dobijas istu kartu nego cenovno ekvivaletnu nerapariranu (repariranih retko ima) tj. mnogo losiju

Da li se uz njih isporucuju adapteri npr. mini hdmi i dvi ili ne? Posto je meni stigla samo graficka.

Sto se tice kvarova slazem se da je rizik krastavac. Jel imas neko iskustvo u kom roku se obicno pokvare? Da li ce da pregori odmah ili kasnije? Trebalo bi odmah (barem prema nasim forumasima koju kupise reparirani 6850).

Koliko bi je dugo treba testirati kombustorom?
 
Poslednja izmena:
Kupio, pokrenuo, neispravna, dobio zamenu i tako dva puta :D
 
Da li se uz njih isporucuju adapteri npr. mini hdmi i dvi ili ne? Posto je meni stigla samo graficka.
Sto se tice kvarova slazem se da je rizik krastavac. Jel imas neko iskustvo u kom roku se obicno pokvare? Da li ce da pregori odmah ili kasnije? Trebalo bi odmah (barem prema nasim forumasima koju kupise reparirani 6850).
Koliko bi je dugo treba testirati kombustorom?

uz graficke(full pak) ti dolaze konektori, uz ove reparirane mislim da ne...
po iskustvima drugih, obicno pokazu probleme u prve dve nedelje koriscenja.
kombustor... ne preteruj. 15-30 minuta ce biti dovoljno da pokaze artefakte ili pregrevanje, i da se temp stabilizuje.
 
Generalno sa tim repariranim kartama nisu bas neka iskustva.
Nekih 20ak mi proslo kroz ruke i barem 40-50% je crklo u garanciji.
Problem je sto onda ne dobijas istu kartu nego cenovno ekvivaletnu nerapariranu (repariranih retko ima) tj. mnogo losiju

Svega par puta sam kupio reparirane komponente - par ploča u Lose-Lose-u i ovu jednu grafu sada u FeRmij-u. Nisam imao problema, eno ortak i dalje fura naklokovanu DFI 965 Dark ploču iz Lose Outlet-a.. - model `06, kupljena `09-те :)

E sad, kupiš 20-ak novih komponenti sa 2 ili 3 godine garancije, pa ti 40% rikne u garantnom roku.. Bez veze je praviti bilo kakvu statistiku i poređenja.
 
Od normalnih komponenti retko rikne vise od 5% u garanciji
 
Ja sam u Emmi kupio MSI G41 ploču s775 sa 3god garancije full pack sve po propisu pre 10-tak dana (još je nisam vratio), radila je 5 dana sada neće ni ventilator da pokrene (sve ostale komponente su ispravne i testirane), ako je novo ovakvog kvaliteta mogu da zamislim to reparirano.
 
nisi imao srece sa tom G41,
ja sam prosle godine drugarima koji hoce jeftine kompove sastavio
brat-bratu makar 30tak racunara na bazi G41 i lupam e3400 ili e5700
sa po 4 giga rama ddr3.
Od tih 30 i meni se desilo da mi jedanput ploca ne radi i to neka g41m-p26.
desava se. I sta sad.
Ove karte reparirane sto pominjes uglavnom su radjeni kuleri i biosi,
nista vise. Ipak mora se napisati RMA proizvod zato sto nema full garanciju
i zato sto je ponovo dosao na operacioni sto :) u Msi fabriku.
Ne bi davali garanciju dzabe.
Nece imati oni vise od 10-20% reklamacija za tu robu to je vrlo verovatno.
Za tu G41 kazem ti bas bas nisi imao srece.
Pozdrav.
 
Ne bih se slozio s tim da MSI daje 1god garanciju na ovo vec sam uvoznik jer ne isplati se vracati ih za Kinu vec idu pravo u kantu, jer uvoznik te karte dobija za bagatelu tipa 20-30$ da dobro sam napisao :d i zato im se isplati da uvoze ovako nesto. Ko je malo stariji, pre nekih 12god setite se cuvenih Matsonic ploca koje su u 90% bile refurbished i uvozile se za max ~15$ i prodavale ovde po ceni puta tri, isti je slucaj i s ovim. Pa pogledajte nase trziste sa hard diskovima, sata II diskova koliko hoces, dok ih preko odavno nema, i to je naravno refurbished. Ja nisam gadljiv na ovu robu, ali po meni ta cena bi trebala biti mnogo niza, jer vrlo dobro znam koliki je ulaz svega toga ;)
 
I ako su reparirane, po zakonu moraju da imaju min. 2 godine garancije !
 
Za hard diskove sa SATA II sam cuo i ja da su reparirani hard diskovi, do sad sam cuo to od dvoje razlicitih ljudi.
 
Ne bih se slozio s tim da MSI daje 1god garanciju na ovo vec sam uvoznik jer ne isplati se vracati ih za Kinu vec idu pravo u kantu, jer uvoznik te karte dobija za bagatelu tipa 20-30$ da dobro sam napisao :d i zato im se isplati da uvoze ovako nesto. Ko je malo stariji, pre nekih 12god setite se cuvenih Matsonic ploca koje su u 90% bile refurbished i uvozile se za max ~15$ i prodavale ovde po ceni puta tri, isti je slucaj i s ovim. Pa pogledajte nase trziste sa hard diskovima, sata II diskova koliko hoces, dok ih preko odavno nema, i to je naravno refurbished. Ja nisam gadljiv na ovu robu, ali po meni ta cena bi trebala biti mnogo niza, jer vrlo dobro znam koliki je ulaz svega toga ;)

Kad se setim samo Matsonic 8137C mamine ploče.. A na njoj Guron 1200 gori :smoke:
 
A sta cemo sa garancijom od 6 meseci, poceli su i to da primenjuju? Koji sad zakon tu vazi... ja lepo kazem, to se uvoznik sprda i uzima ove kartice na kilo od kineza :S:
 
nisi imao srece sa tom G41,
ja sam prosle godine drugarima koji hoce jeftine kompove sastavio
brat-bratu makar 30tak racunara na bazi G41 i lupam e3400 ili e5700
sa po 4 giga rama ddr3.
Od tih 30 i meni se desilo da mi jedanput ploca ne radi i to neka g41m-p26.
desava se. I sta sad.
Ove karte reparirane sto pominjes uglavnom su radjeni kuleri i biosi,
nista vise. Ipak mora se napisati RMA proizvod zato sto nema full garanciju
i zato sto je ponovo dosao na operacioni sto :) u Msi fabriku.
Ne bi davali garanciju dzabe.
Nece imati oni vise od 10-20% reklamacija za tu robu to je vrlo verovatno.
Za tu G41 kazem ti bas bas nisi imao srece.
Pozdrav.
O tome da su tu radjeni samo cooleri i pasta nema ni govora. Evo kod mene vec dugo vremena Gainward GTX 295 REPARIRANA i tacno se vidi sta je skinuto, zalemljeno novo i prelakirano crnim lakom. To zato sto sam gledao detaljno stampanu plocu. Meni je ovo 100x draze da vidim jer znam da je karta billa 100x "ugasila", da nije imala skrivenih mana i brljanja, da je to sto je crklo profesionalno odradjeno i da sada nema NIKAKVE razlike izmedju ove karte i one nereparirane. Najgori scenario je da su karte dobile novi BIOS jer ih je stari gazda uflesovao namerno losim kako ne bi "bacale" sliku na monitor jer nije mogao nekome da dokaze/pokaze sta i kako brlja. Pa nije to nista novo i ja sam bar 2-3 ploce i 2-3 grafike ovako namerno UKOKAO da bi ih najzad vratio nasim cenjenim uvoznicima, jer njima "daje sliku"=ispravno pa mozete plocu po 3-4 puta davati an reklamaciju vracace vam se kao ispravna. Onda se to lepo ukoka i kraj. E kada takva komponenta stigne do proizvodjaca/centralnog servisa, vrati se "u zivot" i eto nje ponovo u kanalima prodaje kao refurbished. Bezite od toga osim ako se kao na mojoj GTX295 jasno vidi da je POPRAVLJANA.
 
ima govora jer uvek kad tako nesto kupujem gledam sta pise na servisnom listu
i naravno svaku dobro pregledam.
Svakako da je bolje kad se u fabrici zameni crknuti deo
i najverovatnije ako je do tog delica problem kartica
ili ploca ce raditi ali ako nesto drugo na stampanoj ploci
izaziva crkavanje tog delica, e to je onda problem...
Uvoznik gleda da te na svaki moguc nacin vrati
sa vrata kuci iako je pokriven garancijom proizvodjaca.
Losa klasa komponenti generalno dolazi u Srb. Tako ti je.
 
FurMark 15minuta na 16x10 ili FullHD i ako to graficka prezivi bez ikakvih problema i po mogucstvu ne prevelikom temperaturom, onda to znaci da je graficka, ukoliko je bila popravljana, popravljena dobro i radice posao kao da nije bila popravljana.

Naravno pricamo o polovnim komponentama, cisto kao neka garancija ispravnosti.
 
Nazad
Vrh Dno