Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Da li je moguce aktivirati SpeedUp vise puta(npr 2 puta) u roku nekoliko minuta pa da posle toga imam brzinu 6mbit 6 h?

@Joker Poredim ocitavanja sa mojom linijom i odokativno izvlacim zakljucke :D U njegovom slucaju 8mbit moze sigurno ,ali mislim da i 10 mbit bi proslo ok sa gubitcima od 0.7-0.8 mbit.Just guessing>)
 
Poslednja izmena:
@maxo92bre
Onda to i napiši u postu, ovako izlgeda da ti to sa sigurnošću tvrdiš i može neko na osnovu tvoje tvrdnje potpisati ugovor na 24 meseca a da mu brzina bude npr. 6 mbit umesto 10 koliko si ti napisao.
 
Hm resetovao sam ruter, i evo novih podataka. (btw kucnuo sam za speed up na sajtu podatke, al to tek za 24h aktiviraju ?).
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 11288 / 264
Bandwidth Down/Up(kbps) 1536 / 255
SNR Margin Down/Up(dB) 18.1 / 34.5
Attenuation Down/Up(dB) 28.0 / 15.2
 
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 12288 / 1140
Bandwidth Down/Up(kbps) 4096 / 507
SNR Margin Down/Up(dB) 13.1 / 24.1
Attenuation Down/Up(dB) 19.0 / 14.1

Da li je 10 Mb/s realno za ove parametre? Ako nije, za koliko max jeste?

Mozes da izvuces 9999 ako te postave u interleaved method, na fast method zaboravi

Hm resetovao sam ruter, i evo novih podataka. (btw kucnuo sam za speed up na sajtu podatke, al to tek za 24h aktiviraju ?).
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 11288 / 264
Bandwidth Down/Up(kbps) 1536 / 255
SNR Margin Down/Up(dB) 18.1 / 34.5
Attenuation Down/Up(dB) 28.0 / 15.2

Ja bi ti dao 8 max

I kada kazete 10000 racunajte da je to 8.5megabita u praksi ako je idealan overhead, tako da ako hocete 10megabita trebali bi ste da imate 12000 megabita podeseno na portu.
 
Poslednja izmena od urednika:
I sam mozes videti razliku Max.
Bandwidth Down/Up(kbps) 10852 / 260
Bandwidth Down/Up(kbps) 1536 / 251
SNR Margin Down/Up(dB) 9.1 / 34.5 SNR Margin Down/Up(dB) 18.1 / 34.5
Attenuation Down/Up(dB) 28.0 / 15.4
Verovatno je ruter zabagovao

Za 24 h kada ti aktiviraju ,ruter ce ti biti podesen na 6/1 mbit tako da ne bi trebao da ima gubitke na paketu... A ako hoces da probas aktiviraj sutra speed up oko 18 i 30 h da vidis da li ce se zabagovati na 6 mbit brzini. Napominjem da ce te to kostati 59 din jednokratno.
 
Poslednja izmena:
Ne moze. Samo stari... (1.5 / 4 / 8 / 16)
Rekoh, po objavljivanju novih paketa, logicno da sada jos ne moze.


Nego, deder nek' mi neko kaze kakva je ova moja linija?

Bandwidth Down/Up(kbps) 1535/248
SNR Margin Down/Up(dB) 20.0/31.5
Attenuation Down/Up(dB) 27.5/13.5
 
Citat sa drugog foruma:
Evo da vam resim neke dileme posto sam danas dobio zvanicne informacije sto se tice paketa. Ovim novim paketima podlezu samo korisnici bez ugovorne obaveze i novi korisnici. Svi ostali nemaju promenu paketa, konekcija, cena itd. Evo vam i dokaz:
2eklnyx.jpg
34ocap5.jpg
2zqaq2h.jpg
Posto se na ovoj tabeli lose vidi desni kraj. Evo sta pise: Skroz zadnja kolona "broj fiksnih IP adresa", u sva 3 reda na dole "do 4"

Ja sam iskreno uzeo MIK i odlucio sam se na Total Mix ponudu adsl 16mbp/s na ugovornoj obavezi od 1god a total tv na 2 god.

PozZ, svako dobro drugarcici :D
Post napisao : akihm
 
Ko da ceka do leta raskid ugovora ...
 
Pa fino sutra cu da skoknem do saltera da me prebace na 10/1, nadam se da ce moja veza moci to da izdrzi [ne vidim zasto ne bi].

SNR Margin: 24.9 dB Downstream / 9.2 dB Upstream
Attenuation: 20.5 dB Downstream / 14.1 dB Upstream
Output Power: 19.5 dBm Downstream / 12.3 dBm Upstream
Attainable Rate: 16880 kbps Downstream / 1077 kbps Upstream
Connection Speed: 6144 kbps Downstream / 1021 kbps Upstream
 
Poslednja izmena:
ja uzimam 10/1 odmah samo me zanima gde je ta promocija na sajtu ili ovo neka zajebancija sa slikama ?
 
Ja ipak mora da vidim da uklopim i IPTV. Cene inače baš i nisu konkurentne drugim provajderima.
 
Kakva zajebancija otidji u poslovnicu i to je to, ja sam danas bio i opusteno su mi to ponudili.
 
Okacice sigurno i na sajt, verovatno sada spremaju marketinski promo materijal [postere & simmilar crap].
 
Ko prvi potpise neka okaci koju sliku sa ugovorom da vidimo. Oce li biti neka ugovorna obaveza na 12 meseci ?
 
Nemam pojma, ovih 10/1 za 1900 din mi deluje ok, ali dve godine... hmmm . Trebalo bi da je ok parica za taj paket:
 

Prilozi

  • adsl.jpg
    adsl.jpg
    103.6 KB · Pregleda: 287
Poslednja izmena:
Ne zaboravite ključnu reč "DO", znači možeš da platiš 10, dobiješ 5 i nikom ništa. I tako 2 godine.
 
4. Napustite Lelekom vec jednom jer samo masovno raskidanje ugovora i prelazak na druge provajdere ce ih mozda naterati da se ponasaju trzisno i da u skladu sa tim snize cene.

Zasto da snize cene? Svi ADSL provajderi njima vec placaju portove, a ovo im dodje kao 'leba preko pogace.
 
Nemam pojma, ovih 10/1 za 1900 din mi deluje ok, ali dve godine... hmmm . Trebalo bi da je ok parica za taj paket:


Kako ovo moze da ti bude OK kada, recimo, kod Kopernikusa imas 8.3Mbit (realnih a toliko ces i kod lelekoma da dobijes na tih 10mbit) za samo 1400 dinara a kod SBB-a 10/1 za 1500 dinara i to na ugovor od samo 1 godine + cak dva puta godisnje se povecava brzina na kablu a jednom u 4 godine na ADSL-u ?

P.S. Ukoliko ti je ADSL jedina mogucnost, onda i nemas drugi izbor do tih 10/1
 
Kako ovo moze da ti bude OK kada, recimo, kod Kopernikusa imas 8.3Mbit (realnih a toliko ces i kod lelekoma da dobijes na tih 10mbit) za samo 1400 dinara a kod SBB-a 10/1 za 1500 dinara i to na ugovor od samo 1 godine + cak dva puta godisnje se povecava brzina na kablu a jednom u 4 godine na ADSL-u ?

P.S. Ukoliko ti je ADSL jedina mogucnost, onda i nemas drugi izbor do tih 10/1

Pa znam ja vrlo dobro ponude, sve bih ja to hteo, ali u zgradi mi je Ikom koji nema "tehničkih mogućnosti" da pusti net u mojoj ulici. Tako da moram ADSL, nažalost.
 
Gde mogu da pogledam ovaj info? Da ostavim da mi kazete koliko ja mogu max Mb/s da imam.

Gore u pretrazivacu kucas 192.168.1.1 telekom telekom ili vec koja ti je username i sifra ali ovo bi trebalo da ti zavrsi posao i tu ces da vidis podatke koji te zanimaju.

A evo kako je stanje kod mene:

Untitled.jpg

Ja cu verovatno ovih dana ici da uzmem 10/1, jeste da mi ne treba ali krastavac nekada bas zatreba brzi net pogotovo kada se skidaju hd filmovi od 10-15 gb.
 
Poslednja izmena:
jel moze ovde 10/1 ?
plasi me jel sad mi pise 6mb a kad skidam nesto download zakuca na 5,2mb takodje speedtest je izmedju 4,7-5,2 :wall:
asfasf.png
 
Nazad
Vrh Dno