Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

a u modemu pise 15/1 :D
 
Nista jos uvek.
 
a u modemu pise 15/1 :D

Sto se tice uploada sam preterao , video sam da imas dobar SNR up , ali kontam da mozes iznad 1mbit i dalje.... a za download u praksi 13 mbit do 14 ti je max.
Ja sam udaljeniji od centrale pa vidi sta mi ocitava.
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 13684 / 1300
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 1019
SNR Margin Down/Up(dB) 16.1 / 15.3
Attenuation Down/Up(dB) 32.0 / 17.2
Power Down/Up(dBm) 0.0 / 12.3
 
Poslednja izmena:
On ocitava max brzine samo na osnovu duzine linije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uskoro nove cene...

photo click.png

... možda samo izmene zbog većeg pdv-a
 
Vi ste ljudi neverovatni i zivi ste dokaz da nada poslednja umire... Pa jesam li vam postavio novi cenovnik sa novim paketima jos u petak a vi se jos uvek nadate nemogucem tj. da ce se nesto promeniti u poslednjoj sekundi. Da rezimiram jos jednom :

1. Nema povecanja brzina

2. Povecavaju cene za novi iznos PDV-a (sa 18% na 20%)

3. Uvode se tri nova Promo paketa (do 5/1, do 10/1 i do 20/1) uz ugovornu obavezu od cak 2 godine i cene koje su vece od bilo koje konkurencije

4. Napustite Lelekom vec jednom jer samo masovno raskidanje ugovora i prelazak na druge provajdere ce ih mozda naterati da se ponasaju trzisno i da u skladu sa tim snize cene.
 
Da ali ti nisi uzeo u obzir neke stvari:

1) U Srbiji je sve moguce.
2) Mi smo nebeski narod i samo u njega gledamo i njemu verujemo
3) Kukanje je kud i kamo interesantnije od radovanja...samim tim sto mozes da zapljunes, pomenes tetku, majku, sestru, snajku daje nasem narodu neizreciv tonus emotivnog praznjenja :D
4) Mi smo narod koji od svih sportskih disciplina najvise voli SANKANJE. Zivi dokaz ce biti broj ljudi koji ce ostati na telekomu ;)
 
Realno ljudi koji imaju prilike da predju na kabel/optiku sa boljim brzinama ce verovatno to uraditi, a ljudi koji to nemogu sto je sigurno vise od polovine su krastavac vezani za adsl, a cak i sa ovim ogavnim ugovorom nema bolje opcije nazalost. Kod nas u subotici stvarno ne verujem da ce pre 2014 nesto bolje da se pojavi, tako da mi ne gine vezivanje za smrdljivi lelekom.
 
Isto vazi za mene u Kuli. Samo centar grada ima SBB, a ja sam 1km away from it i neverujem da ce u naredne 2 godine dovuci kablove do mene.
 
Pa nije samo brzina bitna, dzaba meni 10 mb kod sbb ako mi je ping u online igranju 60+...vise sam se naigrao online sa ovih 1.5mb adsl telekom nego sa 6mb sbb, tj niko nije hteo da igra cs sa mojim timom kad vidi kolko ja lagujem...ja necu da skinem pola interneta pa da mi treba 100mb brzina...svako uzima prema svojim mogucnostima i potrebama i nema potrebe gusiti temu glupim komentarima tipa ko uzme lelekom adsl taj je niza klasa ljudstva i sl...
 
Hmm, pitam se da li će po objavljivanju novih paketa, oni biti dostupni u okviru opcije Promena brzine pristupa? Ako neko ima šifru korisnika pri ruci, mogao bi da proveri, ovo bi bio elegantan način da se zaobiđe potpisivanje ugovora. :-devil-:
 
Kad ce na sajt da kace nove brzine, ove promo sto pricate o njima ?
 
al smo ispusil* za brzine Telekom win :d ,sad mi dodje da predjem na sbb al njihov net je ovde u zgradi te radi te ne radi a zbog posla to moze da me kosta 50e i vise:smash:
 
Telekom jos uvek nema ozbiljnu konkurenciju i moze da radi sta hoce. Ne mora da podize brzine jos 100 godina.
 
Koji je uopste realni max ove moje nesrecne centrale ?

Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 10852 / 260
Bandwidth Down/Up(kbps) 1536 / 251
SNR Margin Down/Up(dB) 9.1 / 34.5
Attenuation Down/Up(dB) 28.0 / 15.4
 
Imas smetnje na liniji, predpostavljam da bi mogao 4 mbit bez pucanja da prodje....za 6mbit nisam siguran.
 
6mbit sam vec imao i radilo je full brzina 24/7 testirano sa terabajtima svucenim sa neta :D
E sad za 10mbit neznam kolko bi mogao da izvucem, bas me zanima da li bi hteli da mi puste na dan/dva tu brzinu da probam.
 
Ali ne znam, SNR margin down ti je 9 , a na najmanjem si paketu. Mozda ti se margina promenila u medjuvremenu? Uradi speed up paste-uj ocitavanja iz rutera, a uz malo srece mozda se i zaglavi na 6mbit.... kao meni danas , sto je cudno sobzirom da sam pokusavao pre jedno 3-4x i nista.
 
Pa nije samo brzina bitna, dzaba meni 10 mb kod sbb ako mi je ping u online igranju 60+...vise sam se naigrao online sa ovih 1.5mb adsl telekom nego sa 6mb sbb, tj niko nije hteo da igra cs sa mojim timom kad vidi kolko ja lagujem...ja necu da skinem pola interneta pa da mi treba 100mb brzina...svako uzima prema svojim mogucnostima i potrebama i nema potrebe gusiti temu glupim komentarima tipa ko uzme lelekom adsl taj je niza klasa ljudstva i sl...
Meni je bitan ping zbog pes-a online.Trenutno se kanim da odem u sbb poslovn.I uzmem 10/1 .E sad cuo sam mnoge koji se zale ali I dosta koji kazu da I'm je ok online.Probao pes 12 online kod brata na sbb I radi ok.Sa druge strane taj brat spava na cs I nema nikakvih problema.Znaci ipak nije svugde isto,nadam se da ja necu biti baksuz I da mi lose radi.Ali telekom je definitivno otpao.Neko kaze da nemaju konkurenciju.Mozda po rasprostranjenosti ,a sa cenama davno nisu konkurencija Sbb-u!
 
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 12288 / 1140
Bandwidth Down/Up(kbps) 4096 / 507
SNR Margin Down/Up(dB) 13.1 / 24.1
Attenuation Down/Up(dB) 19.0 / 14.1

Da li je 10 Mb/s realno za ove parametre? Ako nije, za koliko max jeste?
 
Poslednja izmena:
Jel' to "odokativnom" metodom računaš ili imaš neki kalkulator koji bi podelio sa nama ?
 
Nazad
Vrh Dno