Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Očekujem da i ostali pod-provajderi krenu za Telekomom, i ponude "Do" brzine koje će na papiru biti približne (ne više od 10 puta manje) nego li kod kabl konkurencije, naravno u praksi neće biti ni 50-60% te brzine tokom dana, jedino bi mogli da spuste cene, ali to već malo teže.
 
Ja ne znam o kakvim kapacitetima i nedostatku istih se ovde prica? Imacete brzine u skladu sa paketom koji odaberete, osim u slucaju da linija ne moze to da izgura. Telekom koji ima toliko viska kapaciteta sigurno nece imati problem da izgura ove brzine sto se samog medjunarodnog linka tice. Dakle, jedino ogranicenje moze biti vasa linija i nista vise.

Te brzine "do 5 mb/s" i slicne se koriste i u drugim zemljama, bas zbog toga da se provajder ogradi u slucaju kada linija ne moze da izvuce pune brzine.
 
Nema nista od promene brzina u Box paketima, bar ne u naredna 2 meseca a za posle (ne lipsi magarce do zelene trave) cemo videti.
Po meni ovo je totalni bezobrazluk jer se novi promo paketi odnose samo na nove korisnike i stare kojima je istekla ugovorna obaveza sto znaci da svoje korisnike tretiraju kao stoku. Zbogom Lelekome, ovo pisem sa Kopernikusa a sutra vracam opremu...
 
Nema nista od promene brzina u Box paketima, bar ne u naredna 2 meseca a za posle (ne lipsi magarce do zelene trave) cemo videti.
Po meni ovo je totalni bezobrazluk jer se novi promo paketi odnose samo na nove korisnike i stare kojima je istekla ugovorna obaveza sto znaci da svoje korisnike tretiraju kao stoku. Zbogom Lelekome, ovo pisem sa Kopernikusa a sutra vracam opremu...
Za box paket 3 i ajde, ali ovi koji imaju box 4 tu je iptv, pa telekom garatuje samo do 6mbit, ne daju preko uz iptv, tako da je logicno da box korisnici ostaju na 6mbit, a neki cak i 4mbit kojima je losa parica
 
Danas sam se prijavio za Box 4 paket.... U ponedeljak bi trebao da odem da potpisem ugovor i da uzmem opremu za IPTV, ali me buni ovo sto sam video u System Information rutera... Do sada sam imao click 4 i ubedjen sam da mi je u Bandwidth Down/Up(kbps) pre pisalo 4096/513, a sad pise 9999/1023 Jel to znaci da cu od sada imati 10 Mbit-a brzinu?
 

Prilozi

  • adsl.jpg
    adsl.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 243
Imaces 6Mbit za net i jos oko 4 za IPTV, tako to ide
 
A možda ćeš imati i 10 Mbit/s za internet kada ne gledaš IPTV...
 
Ne ide tako, oni to razdele na net i iptv, tako da jedno na drugo ne utiču.
 
ja mislim da je ovo cista glupost i navlaka obevazivati se za ovakav paket i to na 2 godine , kad ce net biti sigurno jeftiniji u narednom periodu. cista navkaka po mom misljenju i neka njihova ograda da navedu naivne ljude
 
placam 2150 din 4096/512 (koji je uvek ovoliko >http://www.speedtest.net/result/2208407156.png) i sad mi prakticno nude skoro isto sr***, jos da poptispem ugovor na 2 godine zbog 650 dinara razlike??? ne ja nisam toliko lud.

To je manje vise standardna brzina [malo ispod proseka] ako imas aktiviran overhead od 4mbita. Idi aktiviraj SpeedUP uslugu [besplatno, samo se prijavi], i to ce ti povecati overhead na 6mbita i time ti omoguciti da dobijes punih 4mbita. Ja sam to uradio, i skocila mi je brzina od iste tvoje na ovo:

2208953770.png


Nekima se zabaguje i fixira mu se download speed na 5-6 mbita permanentno. :D
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram ovu ponudu, pa ptt ovo nudi nesto slicno ovome bez ugovorne obaveze, a s ugovorom i (LOSOM) promocijom, bolje odnose.
 
Prosto teraju stare korisnike da ponovo potpisu ugovor ili dq potraze alternativu ili da ispadnu magarci ako ignorisu ovu ponudu. Ukoliko uvedu nove pakete, onda starim korisnicima koji ne zele da produze ugovor treba da koriguju cene u skladu sa brzinama. Suludo je placati 4/512 vise od 5/1 ili 10/1.
Treba sacekati ponude drugih provajdera.
 
cekajte ,uz taj speed-up poprave se parametri konekcije,cak i kad isteknu ta 3 sata ?
 
Ne, prijava na servis ti rekonfigurise podesvanja na ruteru i centrali i omogucava 4mbit korisnicima da ostvare pun pocencijal njihove veze [ponekad i vise]. Manuelno paljenje brzeg neta [povecanje na 6mbit] ne moras nikad da palis!

To je stara taktika koju smo koristili ovde GODINAMA, spominjemo to bas cesto, ali ne vide svi pa moramo da ponavljamo cesto. :)
 
znaci ako je sad 3.5max sa tim se dobija pravih 4 ?
 
Speedup-om se port konfigurise na 6/1 Mbs a oni softverski ogranice na brzinu koja se placa. Prakticno se samo aktivacijom speedup-a(potpuno besplatna) eleminisu gubici zbog overheda.
 
a jel neko uspeo da prevazidje tu softversku barijeru ?
 
Nekima se zakuca net na 6mbit uvek a placaju redovnu cenu. :)
 
a jel naplate pri samoj prijavi za servis ?
 
Kad se prijaviš za SpeedUP ništa ne naplate. Naplaćuju samo svako pojedinačno aktiviranje servisa.
 
a jel moze neko postavi speedtest iz explorera,jer google chrome daje lazne rezultate ?
 
nista ja ne razumem...... presao jesam sa click 1 na click 4 i normalno veca je cena a sad ovo ne razumem...to je kao da prelazim na click 6 samim tim JOS VECA CENA - ma daj a i pise da se placa 60 din :sceptic:
 
Nejdes da menjas brzinu, nego na sajtu Telekoma Srbije ima opcija SpeedUP koju odes i popunis (Ime Prezime, Broj Telefona i Broj sa racuna kojim placas predplatu za internet), ako si pratio sve one stavke u roku od par minuta je zavrsena aktivacija SpeedUP usluge i u naredna 24 casa ce usluga biti omogucena na tvojoj liniji. I kada je to proslo imas cistu vezu bez overheda a moze da se desi pa da ti se zakuca internet na 6 mb. Eto meni je vec dve godine aktiviran SpeedUP i imam 6 mb a placam 1.5.

Nema tu sta da se nerazume ako nesto neznas ne radis nista na svoju ruku nego dodjes ovde i pitas i uvek ce ti neko odgovori cim vidi novu poruku u ovoj temi.
 
Poslednja izmena od urednika:
ok pokusacu, kad dobijem sledeci racun jer trenutno nemam gornji deo racuna da bi video sifru korisnika :smoke:
 
Upload ovih dana se cesto poveca...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1348998880302.jpg
    uploadfromtaptalk1348998880302.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 374
Pusti coveka, ako je njemu lepo i nama je :D
 
Nazad
Vrh Dno