Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ok, hvala! To je sve što me je zanimalo. Odoh sad do poslovnice Telekoma...
 
Koja vam je brzina za paket do 20mb???
Meni je na kablu 10-13mb a wifi do 10mb!
Da li da se zalim?
 
Pa zavisi koliko si daleko od centrale. Zato ti je ugovor DO 20mbit...
 
Pa centrala je od moje kuce oko 500-600m!
 
obevazivanje 2 god. zbog razlike od 450 din kod mene ni lud, brzina me ne zanima 5 mbs je dovoljno, cekam nesto jeftinije :smash:
 
obevazivanje 2 god. zbog razlike od 450 din kod mene ni lud, brzina me ne zanima 5 mbs je dovoljno, cekam nesto jeftinije :smash:

E nemoj ovo da svatis licno ali brate postao si dosadan, do sada si svima dao do znanja da je za tebe dve godine vezivanja ugovorom los biznis pa bih te zamolio da vise ne potezes tu temu.

To ako tebi se cini lose poslovanje ocigledno da ostali ne dele takvo misljenje sa tobom i uzimaju ono sto misle da ce im biti dobro, a kako nema boljih ponuda onda daj ono sto ti se u ovom slucaju cini najpovoljnijim.

Ja imam osecaj kao da sam pre mesec dana podpisao ugovor na dve godine za NET 10 paket a kada pogledam ugovor ono ce jos malo pa godinu dana, vreme leti a da mi toga nismo ni svesni i dok se okrenes dve godine prodje a onda svatis da se u poslednje dve godine nije puno toga promenilo i da na kraju nisi los posao napravio sto si se obavezao na dve godine ugovorom.

Sto se tice raznih promocija one su tu da privuku nove korisnike a sada ako se neko zeznu pa mozda mesec dva dana ranije podpisao neku promociju za koju je mislio da je u tom trenutku najbolja a onda par meseci kasnije se posjavi nesto bolje, krastavac ko je mogo znati??? Tako je oduvek i nista se nece promenuti.
 
ja se prijatelju neckam jos od januara lol i znam sve...bla proslo vec pola godine :0, ocu nesto malo jeftinije a kad pomisli da treba da vracam opremu da skidam sve to... aaaaaaaaaaaaa nek mi daju 5/1 za 1000 din na 2godine i bicu zadovoljan :D
 
ja se prijatelju neckam jos od januara lol i znam sve...bla proslo vec pola godine :0, ocu nesto malo jeftinije a kad pomisli da treba da vracam opremu da skidam sve to... aaaaaaaaaaaaa nek mi daju 5/1 za 1000 din na 2godine i bicu zadovoljan :D

Nevezano za temu, i moj se kolega neki dan neckao hoce da kupi od naseg zajednickog prijatelja led tv za 25 hiljada i dok se on odlucio drugi kolega ulece u pricu kesira lovu i kupuje nov tv (star mesec dana) a onda se ovaj prvi se pocinje nervirati sto je odugovlacio i cekao sa odlukom.

Tako i ti, da si uzeo u januaru neko od novih NET paketa do sada bi mu vec davao pola godine i dok bi se okrenuo druga polovina godine bi vec protekla i obrni okreni prosla bi i druga godina, to sto ti cekas jednostavno Telekom ili neki drugi provajderi nece sigurno ponuditi bar ne u skorije vreme mada je i to pitanje hoce ga dati za 1000 dinara ili ce da drze cenu kao i do sada.

A sto se tice brzine, znas kako se kaze od viska glava nece da boli ali od manjka bogami ne da ce da napravi glavobolju nego ce te snadje sve zivo da boli. Jer gledaj to ovako, sto bi neki divx ili da kazem neki hd film u 720p rezoluciji skidao duze nego sto taj film traje za pogledati. Ja na to gledam tako, necu da skidam film duze nego sto mi je potrebno da ga pogledam... naravno nigde ne zurim niti mi je bitno hocu film pogledati odmah tog trenutka cim se skine ili za mesec dana ali zelim da je tu i da kada mi se nesto gleda a nemam to u racunaru da svucem brzo sa neta i sednem i pogledam.

Davno je proslo vreme kada se sve zivo skidalo sa neta i rezalo na diskove ili kako to jos nasi vole da kazu da bekapujemo internet, danas za time nema potrebe bas iz razloga sto imamo mogucnost da uzmemo mnogo brzi net i uzivamo u njegovim mogucnostima.
 
Pozdrav svima,
Sedim nesto u firmi i program mi zakucava i tek sad se setim sledeceg.
Programi u jednoj prodavnici mi rade tako sto preko hammachija vuku podatke preko neta sa glavnog kompa (baze). U prodavnici imam 3 kompa koji rade po tom principu i tek sada se setim da vec jedno 5 godina placamo.onaj Click 1 za 1500 dindzi 2mb. I skapiram da sada za te pare moze mnogo brze a njih realno bole uvo da ti kazu da placas vise za manje :D
Pa reko da pitam jel ima neka posebna procedura za tu promenu sa nekim zahtevom ili treba prvo raskinuti ugovor za Click 1 pa ponovo potpisati za Net10 recimo? Hvala ;)
 
Ne znam kako je za firme ali ja sam samo otišao do lokalne ispostave telekoma i rekao da hoću da se prebacim, ista je cena za prebacivanje sa Click1 na Net5 ili Net10 samo zavisi kolika je udaljenost korisnika pa po tome gledaju da li može brže ili ne može. Jedino što mora da se podpiše novi ugovor na 2 godine i mora vlasnik tel. linije da podpiše ne može, kao nekad, bilo ko samo da navataju što više ljudi...
 
Verovatno je isto, a moracu da sacekam caleta sa godisnjeg da dodje onda da potpise. Hvala ;) Nadam se da ce moci 10.
 
^
I za koliko dana ti pojacaju net? Koja je procedura? Ruter ostaje isti?
 
Trebalo bi odmah, tako je bilo kada sam ja prešao sa bez-ugovorne varijante na ugovor pre ~3 meseca ili nešto više i ni tada nije morao da potpisuje vlasnik telefona.
 
To bi bilo super. Sad je promocija pa za 1550 se dobija Net10 a za 1900 Net20. Sad ne znam sta bih uzeo, tj da li mi je potrebno 20 kad mi je upload svakako 1mb. A u sustini na tim kompovima je bitan samo net zbog programa koji se sinhronizuje sa udaljenom bazom.
 
Jel ovi paketi važe samo za nove korisnike, ili i oni pod ugovorom mogu da promene. Ja sam na 10 Mb za 1900 din, potpisao na 2 god proletos.
Pitam, jel ove pamflete za promocije ubacuju uz račune tel. i ADSL, ako ne može, koji k. mi ubacuju u kovertu, to je glupavo.
 
Poslednja izmena:
Nikad necu shvatiti glupu logiku Telekoma. Kao pravno lice koje ima adsl na 3 telefona u firmi i dugi niz godina koristi njihove usluge nemam pravo na promociju, nego hoce da im platim redovnu cenu... Sramota...
 
Jel ovi paketi važe samo za nove korisnike, ili i oni pod ugovorom mogu da promene. Ja sam na 10 Mb za 1900 din, potpisao na 2 god proletos.
Pitam, jel ove pamflete za promocije ubacuju uz račune tel. i ADSL, ako ne može, koji k. mi ubacuju u kovertu, to je glupavo.

Ako si pod ugovorom onda ne mozes da promenis...
 
Tako sam i mislio, stalno se ponavlja jedno te isto. Kakav god ugovor napravio, (dugogodišnji sam njihov korisnik), zadovoljstvo uvek vrlo brzo prestane. Ako ponude paket za 1900 din 20Mb, a ja sad i narednih godinu i po treba da plaćam toliko za 10, za 6 meseci će možda 1900 biti 50 (malo verovatno ipak recimo), poanta je u tome, da nikad čovek ne može biti zadovoljan, stalno se ponavljaju te dvojne cene... sve je okrenuto prema novim, postojeće (oduvek telekom) korisnike ko ....
 
Telekom to radi od kada postoji adsl i nema sanse da se ista promeni. Uvek ce biti novih pormocija koje ce neko moci da iskoristi a neko nece jer je mozda 3-6 meseci ranije podpisao neku promociju koja je u tom trenutku bila povoljna. Ja eto nisam onomad kada se ono Telekom davao za studente 4 mb po ceni 1 mb ali sam zato uspeo da ubodem promociju kada je cena adsl-a bila 50% jeftinija. Nekada potrefis pravu promociju nekada ne. Ja sam uzeo NET 10 paket cim se pojavila promocija jer sam mislio da od toga nece biti nista bolje u ponudi ali ja sam to uzeo prosle godine u nekom ovom periodu i ko je mogo znati da ce ove godine dati ovakvu ponudu NET paketa. Ali opet sada ko ovo podpise za 6 meseci ce se sigurno ovde buni jer ce Telekom da da opet nesto povoljnije i bolje od ovoga sto trenutno psotoji.
 
@ salenjak : nema oni ne postuju stare korisnike nikad mi nisu izasli u susret sa nekom popustom cak stalno placam 5 din vise jer uvek placam oko 25tog u mesecu... sto ste tice ove promocije cekacu do pred kraj ako ne bude nista bolje kod bilo kog ISP mozda cu je uzeti, 2 godine mi je sulodo obevazivati se u danasnje vreme plus je razlika u kesu smesna p.s Sveti Antonije Veliki kaze da u sebi trebamo da mislimo da necemo docekati ni kraj danasnjeg dana!. hahah :d
 
Pisite zalbe i kazite da je potpuno nefer da kao starom korisniku vam ne dozvole da koristite nove promocije, velike su sanse da dovoljno glavonja se slozi i odobre vam (nece javno sigurno).

Neo, pa sto placas 25. kad znas da je uvek 20. limit :D
 
TELEKOM ugovor na 2 godine. Jadno i strašno. Moju kevu su ispalili za tri dana, jer nismo imali ni predstavu da će uvesti net pakete.Sad neće da je prebace sa klik na net paket, što je veliki bezobrazluk je a je cena ista. Iskoristio sam PTT adsl promociju na 1 godinu za 1600 din. SBB i Telekom su zaustavili Targo Telekom, jer su im ovi zabili prst u oko. Mi smo jadno tržište sa nepristojno velikim cenanama za naše uslove.
Ako prodaju telekom biće još i gore.
 
TELEKOM ugovor na 2 godine. Jadno i strašno. Moju kevu su ispalili za tri dana, jer nismo imali ni predstavu da će uvesti net pakete.Sad neće da je prebace sa klik na net paket, što je veliki bezobrazluk je a je cena ista.

I ja imam ugovor Click 4 po ceni Click 1, net paketi su uvedeni 4 meseca kasnije. Prošle nedelje smo bili da proverimo do kad traje ugrovor i pitali da li možemo da dobijemo veću brzinu i rekli su da može da nas prebaci na NET 5 bez problema. Već za 15-ak minuta imali smo 1Mbs više.
 
I ja imam ugovor Click 4 po ceni Click 1, net paketi su uvedeni 4 meseca kasnije. Prošle nedelje smo bili da proverimo do kad traje ugrovor i pitali da li možemo da dobijemo veću brzinu i rekli su da može da nas prebaci na NET 5 bez problema. Već za 15-ak minuta imali smo 1Mbs više.

Od prvog dana nisu ni hteli da čuju za tako nešto. Skoro sam išao ponovo da vidim da li ima neke nade, samo uz nov ugovr na 2 godine. Zahvalio sam im se i verovatno više nikad nećemo biti njihovi korisnici. Već sad u zgradi kablovski operater nudi povoljnije uslove.

P.S Zanima me da li ste morali da potpisujete novi ugovor ili ste dobili tu brzinu na ve postojeći ugovor? Mada u njihovim poslovnicama blada totalni javašluk. Od moje koleginice ćale je išao da se raspita kod nji za nešto ne znam koja poslovnica, nisu imali pojima i ako je na njihovom sajtu istaknuta promocija (ovo je vezano za mobilnu telefoniju).
 
poslali mi danas u racunu za net koji 2003 din ovo za akciju dobro su se setili ljubazno od njih za starog korisnika... da nisam usao na forum nikad ne bi znao za akcije i neke jako dobre sam propustio do sad!!
 
Od juce primetih u firmi da puca konekcija svakih pola sata -sat. Pukne na dve-tri secunde i vrati se .. Primeti se po radiju koji ide online,radio stane i posle par sec krene opet.Ako se igra igra zalaguje i stane,i vrati se posle 3 sec,ako se surfuje i ne primeti se .. Modeme se ne restartuje,sve normalno sija..Ima neko ideju sta mi je ciniti?Smeta mnogo u igrama,izbacuje ,zalaguje...
 
Nazad
Vrh Dno