Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

E sad... poredicu SBB sa ugovorom cenu, sa ADSL bez ugovora i jos necu racunati TV pretplatu i fixni... 24/2 SBB kosta 3900RSD sa KTV. Net20 kosta 2300 sa fixnim. Uradi istu racunicu kao gore i ispasce slicna situacija.


Samo sto je NET 20 sa 1 Mbps upload-a, a kablovska TV je nesto sto se danas podrazumeva.
 
Po meni je glupo obavezivati se na 2 godine!! zbog razlike od 450 din! (moj slucaj konkretno a i za vecinu vazi) aj da je neka veca razlika i to sto te navlace na 10 mbs umesto 5 mbs ko da je neka razlika jer vecina sajtova za skidanje free ima limitirane brzine sem torenta koji ja licno ne koristim. A jedno je sigurno da TS nikad nece dati net ispod 1550 din bilo koja brzina da je dok npr. za nekih pola godine neko moze izbaciti akciju od 1000-1200 din 5mbs i to na godinu dana. A za ove sto kukaju sto su potpisali ovaj ugovor zimus i sad ne mogu duplo vecu brzinu za iste pare e pa krastavac kad se zalecete.
 
Po meni je glupo obavezivati se na 2 godine!! zbog razlike od 450 din! (moj slucaj konkretno a i za vecinu vazi) aj da je neka veca razlika i to sto te navlace na 10 mbs umesto 5 mbs ko da je neka razlika jer vecina sajtova za skidanje free ima limitirane brzine sem torenta koji ja licno ne koristim. A jedno je sigurno da TS nikad nece dati net ispod 1550 din bilo koja brzina da je dok npr. za nekih pola godine neko moze izbaciti akciju od 1000-1200 din 5mbs i to na godinu dana. A za ove sto kukaju sto su potpisali ovaj ugovor zimus i sad ne mogu duplo vecu brzinu za iste pare e pa krastavac kad se zalecete.


Ako je ADSL u pitanju, ne mogu da daju za jeftinije od onoga sto im Telekom naplati, posto sve ide preko Telekoma.
 
@KAMIKAZE : TS ti je napravio bum sa tih 10mbs i to ljudima zapada u oci i morali su da nesto promene jer su ostali ISP povoljniji (pogledaj malo ove jace verat, ptt isl.).
 
@KAMIKAZE : TS ti je napravio bum sa tih 10mbs i to ljudima zapada u oci i morali su da nesto promene jer su ostali ISP povoljniji (pogledaj malo ove jace verat, ptt isl.).

Ma mogu biti povoljniji, ali ne moze neki provajder da uspesno posluje prodavajuci paket za 1200 dinara, ako mu Telekom taj isti paket naplacuje 1400 dinara. Dakle, nisam mislio na to da niko ne moze da bude jeftiniji od Telekoma, vec da Telekom diktira cenu.
 
Ma mogu biti povoljniji, ali ne moze neki provajder da uspesno posluje prodavajuci paket za 1200 dinara, ako mu Telekom taj isti paket naplacuje 1400 dinara. Dakle, nisam mislio na to da niko ne moze da bude jeftiniji od Telekoma, vec da Telekom diktira cenu.

Ne može da se pilićari i da se zaradjuje, no no...
Odreši kesu, podigni kredit i izgradi svoju infrastrukturu nemoj da kukaš na Telekom. Šta ti hoćeš? Da ti diktiraš nekom cenu? Pazi bogati, da nebi da tebi Telekom plaća zato što koristiš njegove usluge i proizvod? Ako ti ne valja ugasi firmu i idi da nosiš đakove u luci Dunav, a to nebi valjalo jel da? Ne seci granu na kojoj sediš da nebi pao sa velike visine.
Eh, što vam ne dodje švaba kao vlasnik Telekoma pa bi vas pitao kako biste prošli, nebi vas bilo ni u privrednom registru.
U tom slučaju povećanje brzine interneta i povoljne promotivne cene mogli biste samo da sanjate, Telekom je ovo napravio zbog svojih kućnih korisnika i svaka mu čast :).
 
Telekom je ovo napravio zbog svojih kućnih korisnika i svaka mu čast :).
Čisto sumnjam da su im prioritet korisnici, taj pristup u Srbiji ne postoji, ni kod lelekoma ni kod drugih operatera. Da to jeste tako, ili da makar ima makar malo volje da se gleda na korisnike u smislu povoljnosti i kvaliteta usluge stvari bi bitno drugačije izgledale.
Njihov sam korisnik kao i ti, da me ne shvatiš pogrešno.
 
ja ne verujem da port placaju toliko da ne bi mogli da zarade, pa beotel je imao 4 mbs za 1000 din na 18 meseci, verat je imao isto za 1200, korisnik sam jako dugo kod TS i nikad nisam dobio nikakav benefit a ostali daju
 
Pa mislio sam na te po tim veletrgovinama tu se sve najavljuje dok Telekom svoje promocije krije kao da su ogranicenog broja pa da se ne sazna ili da je uzme odredjen broj odabranih ljudi.
Ako vec kudis Telekom, bar ga poredi sa necim sto je direktno uporedivo - SBB, RV, TT, VIP, Telenor.
A ne Maxi, Idea i Roda... mislim, znam i ja da uvek moze bolje, ali postoji linija posle koje se iz "nezadovoljni korisnik" prelazi u "dezurni kriticar".
A ovo je po meni vec preslo tu liniju.

Sta mislis, da je neko od operatera najavio akcije unapred? Da u svetu najavljuju akcije unapred?
Deder budi realan malo...


tako da eto za neke moze a za neke ne moze. Nebitno sto je on radnik Telekoma ako su pravila za sve ista onda neka budu ista
Sta ista pravila???? On radi tamo, ima pravo na beneficije. Mada je pitanje da li moze i on!
U Telekomu je uveden forsiran sistem, i da bi se nesto van mogucnosti sistema odradilo, to ne moze jedan glavonja da pokrene, to mora 10 njih da potvrdi. Bukvalno.
Ako tvoj drug bude mogao da to uradi bez da cima gomilu glavonja (ako mu i to daju), znaci da NECE salteruse da rade, a ne da ne moze.
 
Samo sto je NET 20 sa 1 Mbps upload-a, a kablovska TV je nesto sto se danas podrazumeva.

Mozda tebi, meni je to nepotreban trosak, duplo veci od troska fixnog.
A ako mislis da 2Mbps upload vredi vise - izvoli. Plati - imas izbora :)
 
Po meni je glupo obavezivati se na 2 godine!! zbog razlike od 450 din! (moj slucaj konkretno a i za vecinu vazi) aj da je neka veca razlika i to sto te navlace na 10 mbs umesto 5 mbs

Vi koji gledate da plate najnize moguce a ne brine vas povecanje brzine od trenutnog minimuma, mislim da necete vise dobijati tu pogodnost :( Sve cene idu navise, realno net nije isao do sada.
 
"vi koji hocete da platite najnize" vidi njega bravo super ti je izbor reci :lupko:, placam 2000 din godinama i normalno je da ne zelim da me deru
 
Takve korisnike odavno ne zeli niko :) Pogledaj pakete kod bilo koga - ISP ili mobilni operater. Uvek za sitno dobijes maltene i duplo vise. Mnogo se manje isplati prodavati najjeftinije pakete.
Ne kazem ja da ti nisi u pravu, ili da nemas pravo :D Naprotiv - zao mi je sto nadalje nece biti takvih paketa vise :( Mojima isto ne treba nista vise od toga. Meni odavno ne treba vise od neke sredine (uzeo Net20 jer Net10 je samo 350RSD jeftiniji! inace sam zadovoljan i sa Net10). Ali ne ocekujem da cu moci da placam manje nego sada nadalje, sa ugovorm, bez ugovora, sa poklapanjem malog i velikog medveda i sta ne vec :D
 
Po meni je glupo obavezivati se na 2 godine!! zbog razlike od 450 din! (moj slucaj konkretno a i za vecinu vazi) aj da je neka veca razlika i to sto te navlace na 10 mbs umesto 5 mbs ko da je neka razlika jer vecina sajtova za skidanje free ima limitirane brzine sem torenta koji ja licno ne koristim. A jedno je sigurno da TS nikad nece dati net ispod 1550 din bilo koja brzina da je dok npr. za nekih pola godine neko moze izbaciti akciju od 1000-1200 din 5mbs i to na godinu dana. A za ove sto kukaju sto su potpisali ovaj ugovor zimus i sad ne mogu duplo vecu brzinu za iste pare e pa krastavac kad se zalecete.

Nekada tako mala razlika puno znaci a dobija se mnogo vise ustede na vremenu i racunaru koliko radi. Ako cemo vec tako onda mi je isplativije da dam 450 dinara vise za brzi paket pa ce racunar da radi manje i manje ce da struje potrosi a onda mi tih 450 dinara sto sam dao vise za net sam vec usparao na struji, mada meni racunar radi pa radi tako da mi nema veze ali kada se pogleda razlika je ogromna u ustedi.

To sto ti neces da koristis torrente to je tvoj problem, nikada nisam gotivio te linkove i zajebavanja sa njima ali zato sam u torrent vodama jos od 2005 godine kada mi je kolega prvi put uzeo net kod SBB-a i tada smo prvi put poceli da skidamo sa Torrent-Damage (stariji korisnici torrenta se secaju sigurno ovog sajta i dok nije pao pa kada se vratio je bio samo bleda kopija onoga sto je nekada bio) tako da ja na torrentima (ovo podrazumevam max brzinu na privatnim torrentima (trakeri gde se ulazi samo sa pozivnicama) a to ako ti imas losa iskustva sa javnim onda nije ni cudo sto poredis babe i zabe) uvek izvlacim maximalnu brzinu iz ovih 10 mb sto imam kod Telekoma tacnije cistih 1 mbps imam download dok mi je upload tu oko 110 kbps.

Verovatno da nece nikada spustiti cene ali i sto bi spustali jer nemaju konkurenciju koja bi im parirala pa sto bi se onda cimali i nama cinili usluge a svoju kasu ostetili za odredjeni broj novcanih sredstava.

I posto verovatno pikiras na mene da kukam pa sta sam trebao da ostanem idalje na 6 mb paketu iako mi je ugovor vec davno istekao i da placam 3.876,00 dianra pa ti racunaj od prosle godine u ovo vreme pa do sada koliko je to para za takav net i koliko sam samo ustedeo para sto sam presao na NET 10 paket. Da sam ostao da placam 6 mb paket do sada bi me net kostao 46.500 a kako sam presao na NET 10 me kosta do sada 22.800 tako da sam ustedeo 23.700 dinara. Malo li je, za te pare sto sam ustedeo sam kupio monitor Dell UltraSharp U2412M. Tako da ja mogu da kazem da se nisam ni malo zajebao a to sto sada TS daje bolje benificije da privuce jos vise novih korisnika krastavac moze im se, niko nije mogo da zna da ce da Telekom da bas takvu ponudu a i ovi sto su sada podpisali takve ugovore sa tim benificijama za pola godine ce i oni da kukaju jer ce Telekom sigurno da da jos bolju ponudu za sledecu grupu novih korisnika.

ja ne verujem da port placaju toliko da ne bi mogli da zarade, pa beotel je imao 4 mbs za 1000 din na 18 meseci, verat je imao isto za 1200, korisnik sam jako dugo kod TS i nikad nisam dobio nikakav benefit a ostali daju

A koji bi ti to benefit da dobijes i sta to ostali daju a da Telekom ne daje?

Jel drugi provajderi kada kod njih podpises jednu promociju pa posle par meseci daju novu oni tebe pozovu pa ti ponude tu novu promociju i da dodjes u poslovnicu da podpises novi ugovor na tu novu promociju pa onda opet kada bude kroz par meseci nova promocija oni te opet pozovu da podpises novi ugovor.

Ne razumem sta hoces da kazes?

Ako vec kudis Telekom, bar ga poredi sa necim sto je direktno uporedivo - SBB, RV, TT, VIP, Telenor.
A ne Maxi, Idea i Roda... mislim, znam i ja da uvek moze bolje, ali postoji linija posle koje se iz "nezadovoljni korisnik" prelazi u "dezurni kriticar".
A ovo je po meni vec preslo tu liniju.

Sta mislis, da je neko od operatera najavio akcije unapred? Da u svetu najavljuju akcije unapred?
Deder budi realan malo...



Sta ista pravila???? On radi tamo, ima pravo na beneficije. Mada je pitanje da li moze i on!
U Telekomu je uveden forsiran sistem, i da bi se nesto van mogucnosti sistema odradilo, to ne moze jedan glavonja da pokrene, to mora 10 njih da potvrdi. Bukvalno.
Ako tvoj drug bude mogao da to uradi bez da cima gomilu glavonja (ako mu i to daju), znaci da NECE salteruse da rade, a ne da ne moze.

Daleko od toga da sam dezurni kirticar a jos manje nezadovoljan korisnik. Za Telekom samu reci sve najbolje sto se tice usluga i kvaliteta linije, pucanje linka se desava ali se desi u dve nedelje mozda jedared a nekada ni tada, onda Telekomova podrska mozda jeste kao najvijen papagaj i u pocetku te vrte ali kada vide sa kime imaju posla odmah se okrece druga ploca i krece se u otklanjanje problema, velika vecina kukaka na podrsku ne samo kod Telekoma nego i kod ostalih ali kako neki ne znaju da objasne problem zato operateri moraju da idu korak po korak i da sve proveravaju ali kada znas da im objasnis uzrok tvog problema i da ih uputis na pravu tacku problem ce biti zagarantovano resen u tom trenutku ili u roku od par sati.

Tako da sam ja daleko od toga sto si naveo da jesam. Naravno kao i svima i meni je krivo sto ne mogu da dobijem NET 20 po ceni NET 10 ali opet se tesim da kada meni istekne ugovor za godinu dana koje cu ja tada imati benificije u popisivanju novog ugovora pod uslovom da do tada TT ne udje u Novi Sad.

OK treba da kolega ima benificije ali opet znaci ako on moze da uzme ovu promociju a vec je pod ugovorom kao i ja znaci da salteruse nisu dobro obavestene i da ne zele da rade prepravke ugovora nego im je lakse da kazu genericki odgovor i da te skinu sa dnevnog reda.
 
mrzi me da citam ok je, mene jedino nervira sto nikad ne daju promociju na godinu dana i verovatno cu uzeti ovaj net 10 po ceni net 5.
 
Pre 2 godine je bila promocija na godinu dana, 50% popusta.
 
ja ne verujem da port placaju toliko da ne bi mogli da zarade, pa beotel je imao 4 mbs za 1000 din na 18 meseci, verat je imao isto za 1200, korisnik sam jako dugo kod TS i nikad nisam dobio nikakav benefit a ostali daju


Pa jasno da ga placaju manje nego sto ga prodaju, ali poenta je u tome da ce njihova cena uvek zavisiti od cene koju Telekom njima naplati. A ti paketi koje pominjes sigurno nisu skoro bili, posto za 1000 sada moze da se uzme 1.5 Mbps, a to je verovatno ustvari veci paket podeljen na vise korisnika. Sve u svemu, nacekacemo se jos xy meseci za neke prostojne brzine.
 
^ "... ,posto za 1000 sada moze da se uzme 1.5 Mbps, ...", izvini ali ovo prosto nije tacno, click brzine nije moguce uzeti kao sto je i navedeno u linku:

http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176&id=1450


Meni je ova nova akcija super posto sam trenutno na click1 paketu, za ~450RSD doplate bih dobio ~3.5x brzi net, inace ultra stabilan speedup-ovan click paket koristim :), mada to je ipak trosak od 450x24, uff..



EDIT: pardon ta cena od 1000 dinara nije kod telekoma, izvinavam se, pricas verovatno o nekom drugom provajderu :wave:
 
Poslednja izmena:
^ "... ,posto za 1000 sada moze da se uzme 1.5 Mbps, ...", izvini ali ovo prosto nije tacno, click brzine nije moguce uzeti kao sto je i navedeno u linku:

http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176&id=1450


Meni je ova nova akcija super posto sam trenutno na click1 paketu, za ~450RSD doplate bih dobio ~3.5x brzi net, inace ultra stabilan speedup-ovan click paket koristim :), mada to je ipak trosak od 450x24, uff..



EDIT: pardon ta cena od 1000 dinara nije kod telekoma, izvinavam se, pricas verovatno o nekom drugom provajderu :wave:


Da, lepo se vidi u poruci koju sam citirao o kojem provajderu se radi ;)

 
Interesuje me kako ide procedura ugovor mi istice 19.09. za ADSL nebi vise da koristim na tom broju net ali bi ostavio IPTV.
Znac da li moram da idem u neki od centara ili mogu i telefonom?
 
sve moze fonom, kako ti je god lakse jedino ako ti oni kazu da odes na prodajno mesto, ja se na telefonu kad je nesto bitno cesto zbrzam pa nista ne zapamtim :d
 
Ako je topao dan - telefonom. Inace se lepo prosetam i vidim da li nije vise od 5 ljudi u poslovnici usput i tamo zavrsim :)
"Brze" je u poslovnici, za ovakve stvari jer moraju da se potpisu ugovori, koji bi dosli postom pa se vracali. Meni licno je zgodnije da kad ja hocu odem u poslovnicu, nego da neko mora biti kuci celog dana da bi sacekao ugovor :D
 
Bio ja danas do poslovnice u mom gradu.
Imao sam u firmi stari paket Click 1-1536/256 Kb/s po ceni od 1.558,80 dinara pa sam hteo da predjem na Net 5 za 1.549,00 dinara.
Iznenadio sam se kad su mi rekli da ova akcija "Veća Net brzina po ceni niže!" vazi i za biznis korisnike tako da sad u firmi imam Net 10 za 1.549,00 dinara.
Posto sam ja proslog oktobra potpisao ugovor na 24 meseca i uzeo Net 10 za 1.899,00 dinara u stanu, pitao sam momka u poslovnici da li je ikako moguce da raskinem ugovor i iskoristim ovu akciju i kod mene u stanu ali mi kaze da nema sanse.
Morao bi da platim sve rate do kraja odjednom i onda potpisem novi ugovor ali se to ne isplati.
 
Cuti, to je samo 350RSD... ja sam se dvoumio da li da potpisem za Net20, da umesto 3900 placam 2800. Srecom mi je to izgledalo kao mala razlika da se vezem 24 meseca, kao sacekacu nekoliko meseci da vidim ima li akcija kod Telekoma ili RV - zahvaljujem sam sebi sada :)
 
Imam stari paket Click 1 (1536/256 Kb/s) bez ugovorne obaveze, i sad hoću da pređem na Net 10, jer bih za iste pare imao brži internet. Modem mi je onaj stari Huawei MT882, i on mi je do sad odgovarao jer sam mogao da promenim IP adresu pomoću programa Huawei_IPchanger (kod skidanja nečeg iz mnogo delova).

Da li bi ovaj modem mogao da radi i na ovim većim brzinama iz Net 10 paketa?

Pošto će mi u skorijoj budućnosti možda trebati i wireless (mobilni telefon, moguće čak i tv), da li je moguće da prilikom promene paketa u Telekomu zamenim ovaj moj stari modem za neki drugi bolji (koji ima i wireless), i da li bih i sa tim drugim modemom koji Telekom daje mogao isto tako da menjam IP adresu (uz pomoć nekog programa, a ne preko on/off napajanja modema)?

edit: Šta je potrebno poneti od dokumentacije kad odem u poslovnicu Telekoma? Da li je dovoljno poneti poslednji mesečni račun, jer teško da znam gde mi je ugovor koji sam pravio sa Telekomom pre 6-7 godina...
 
Poslednja izmena:
Svaki modem mozes resetovati i dobiti novi IP preko administratorskog menija, za sve modeme su odavno poznati user/pass.
 
Uh, ja baš i nisam mnogo upućen u te stvari oko modema, ali nadam se da negde postoji uputstvo kako to da izvedem.

A da li ovaj moj postojeći modem može da radi na 10 Mb, za slučaj da ovi iz Telekoma neće da mi zamene modem (u tom slučaju, tj. kad mi zatreba, bih ja kupio drugi modem sa wireless-om)?
 
Meni ja sa MT882 radio 16/1 pa cak i jedno vreme 20/1 tako da modem nece biti problem, moze samo kvalitet parice.
 
Ok, hvala na pomoći!

Otići ću do poslovnice Telekoma, pa ako mi zamene modem biće dobro, a ako ne budu hteli onda mi preostaje da ga sam kupim negde. Da li znate kolika je otprilike cena nekog solidnog modema sa wireless-om?
 
Ne kupuje se drugi ADSL modem, iako ima i takvih da se nadje po Limundu i sl., vec se kupi ruter, ima pristojnih vec za 20-ak evra, pa i manje.
 
Nazad
Vrh Dno