Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

razumem ja da se njima sa biznis strane ne isplati da puste nas da produzimo ugovor ali opet je retardirano :/
 
razumem ja da se njima sa biznis strane ne isplati da puste nas da produzimo ugovor ali opet je retardirano :/

Retardirano ili ne to je njihova politika. A veruj mi znam kako se osecas jer sam i ja u istoj buli kao i ti samo sto sam ja ugovor za NET 10 podpisao prosle godine u nekom ovom periodu. Tako da bi bilo fer da me puste da se prebacim na NET 20 i da mi se produzi ugovor ali naravno o tome nema ni reci jer boze moj sto bi oni meni cinili uslugu a volovi ne znaju onu izreku sretan radnik sretan gazda u ovom slucaju korisnik/internet provajder jer cim je radnik nezadovoljan on sam krece svoju srecu da nadoknadi tipa hoce ga podkradati ako moze ili na neki drugi nacin ali on ce svoju srecu da nadoknadi tako i oni ne razmisljaju da cu ja sutra cim mi to mogucnosti dozvole da predjem na TT. Ali naravno ko su oni da razmisalju oni samo gledaju sada pa sada a nikako u buducnost nego samo gledaju kako ce ti sada izvuku sto vise novca a za sve drugo im se j*be
 
Pa sve preostale rate do kraja ugovora! Bar mislim da je tako, znam da su meni u MTS-u jedne godine kada sam hteo da raskinem ugovor sa njima trazili sve rate da isplatim do kraja ugovora. E sada ko zna mozda se od tada politika promenila pa imaju neku zagarantovanu cifru koju platis da raskines ugovor mada mislim da oni ne rade na svoju stetu i da nece tek tako lako da puste korisnika.

No sacekaj pa mozda se javi jos neko ko ima vise informacija oko toga koliko se placa penal za raskid ugovora.

Jeste, tako pise na njihovom sajtu. Ja sam mislio da je par hiljada dinara, kad ono medjutim :smash:
 
Nasao sam moj ugovor iz 18.5.2009 "Ugovorene strane su saglasne da ukoliko krivicom korisnika dodje do prestanka Ugovora pre isteka roka iz stava 1. ovog clana korisnik je u obavezi da plati iznos od 5.000 dinara bez pdv-a na ime penala za prevremeni raskid ugovora..."

p.s bila su to bolja vremena :smoke:
 
To je bilo vreme kada nije bilo ovakvih akcija.
 
ova solucija realno 10 mbs za 1550 din na 2 godine je mozda i ok mozda i predjem jer sam i dalje na 5/1 za 2000 BUO

gde nalazite ove cene ,dajte neki link ja nista od tih promocija ne vidim.
 
hvala za linkove ali sajt im je blagi uzas.

Ovi paketi od 2mb uplouda jer to vdsl??
 
Jeste.
 
Licno mislim da ce se onaj ko potpise ugovor na 2 godine za 2 Mbps UL, gadno zayebati.
 
Obrazlozi primerom :)
 
Pa prosto i jednostavno sto je to malo za VDSL uslugu.

Srazmerno brzini downloada koju daju bar da daju 5 mb uploada pa bi bilo nesto ali 2 mb je bas malo za VDSL uslugu. I to na ovom paketu od 30 mb a na sledecem da upload bude 10 mb a na najvecem trenutnom paketu da bude 15 mb. To bi vec bilo fer i posteno prema nama a ne nam u poslednjih 8 godina daju upload na beby kasicicu.
 
To sto bi to nama znacilo ne znaci da postoji 10 osoba van Bencha koji bi kuci imali koristi i od 2 naspram 1Mbps uploada :)

Medjutim, daje vi racunicu zasto bi se neko zeznuo da potpise ugovor sada.
 
Evo, Unknown_Name je otprilike objasnio.

30/2 po ceni od 2799 dinara na DVE godine je losa ponuda, jer je prilicno izvesno da ce u tom roku biti mnogo boljih ponuda, s obzirom da TT vec sada nudi 24/12 za 1599 dinara, a SBB 15/4 za 1690 dinara :trust:

Pitanje je samo koliko ce brzo koja firma da poveca pokrivenost... :sceptic:.

A i Telekomov UL je up to 2 Mbps, tako da... :smash:
 
Poslednja izmena:
Pa prosto i jednostavno sto je to malo za VDSL uslugu.

Srazmerno brzini downloada koju daju bar da daju 5 mb uploada pa bi bilo nesto ali 2 mb je bas malo za VDSL uslugu. I to na ovom paketu od 30 mb a na sledecem da upload bude 10 mb a na najvecem trenutnom paketu da bude 15 mb. To bi vec bilo fer i posteno prema nama a ne nam u poslednjih 8 godina daju upload na beby kasicicu.

Pa kakve to ima veze sa onim sto oni(TS) trenutno nude-daju?
 
Kamikaze, ali kada ti mislis da ce Telekom MOCI da ponudi uopste vece brzine po boljim cenama, a dodatno kada mislis da CE?
TT i SBB otpisi slobodno, mislim da nema sansi da oni dodju sa optikom u Stari Grad ili delove gde nemaju vec blizu mrezu a ima puno korisnika. Mislim, jer da ce biti, verovatno bi vec bilo vesti da se "nesto radi", ne zbog neceg drugog.

A ako sada uzmes 30/2 bez ugovora placas 5200/mo, sa akcijom 2800, razlika 2400, na 24 meseca razlika 57.600 (124,800 naspram 67,200).
Ukoliko u roku od 13 meseci nema mogucnosti za VDSL, ti si u gubitku sigurno jer si bez ugovora sigurno vec platio 5200*13= 67,600 (>67.200 koliko je ukupno na 24 meseca sa ugovorom). I tada da dodje, a da ne mozes da predjes bez raskida ugovora, i da platis raskid, opet bi manje platio.
A ti cik rizikuj da placas 5200 umesto 2800 13 meseci :)

E ako sad neko kaze, "pa uzecu Net20 za sada", onda imamo jos goru racunicu :)
3900*24 naspram 1900*24 (bez ugovora naspram sa), i vec za 11 meseci bi morao da bude dostupan VDSL po nizoj ceni, tj. po boljoj ponudi da se ne bi isplatio ugovor sada.

A uzeti SBB ili RV za sada.... mislim da je jos gora situacija. 16Mb kod SBB-a (BEZ UGOVORA) je 2900, +1000 za KTV. 18Mbps je 3800+1000KTV. A preko toga nema bez ugovora.
 
Pa kakve to ima veze sa onim sto oni(TS) trenutno nude-daju?

Kako nema veze, znaci tebi je sve jedno sta ce ti neki provajder ponudi ti ces ko ovce na sisanju da stanes u red i da potpises ugovor iako taj ugovor nije ni malo dobar za tebe.

Ovde se prica o TS koji ima svoj link ka inostranstvu i koji moze da ponudi takve brzine da parira i TT ako treba ali sto bi radili to kada znaju da imaju jos uvek monopol u rukama i da znaju da ljudi zavise od njih. Ali da ima jos jedan Telekom u drzavi i da pruza istu ili slicnu uslugu video bi da bi stanje tada na internetu bilo mnogo drugacije a brzine bi imali pa skoro slicne kao TT i SBB. Ali jednostavno znaju da nemaju konkurencije i jednostavno moze im se da nas zavrcu o usima sa cenama za net a o brzinama smo svedoci i sami.

Kada smo zadnji put dobili neko povecanje ADSL brzine?
 
Povecanje ADSL brzina fizicki nije moguce, pa ti je dzaba pitanje. Pitaj se kada je poslednji put pojeftinio kablovski internet, a kada je zadnjih put pojeftinio Telekom ADSL. A evo ti i konkretno:
2011. sam placao ~2800 za ADSL 16/1+fixni sa promocijom 50% off. SBB je bio 3800 cini mi se (sa KTV).
Danas treba da platim 3900 za 24/2 kod SBB-a (2888+1036 za KTV) ili 3200 za 16/1 (2172+1036).
Telekom cu placati 2400 (1900+500) za 20/1 sada.

Koliko ja vidim ADSL je pojeftinio, SBB nije, a dobio sam ubrzanje na ADSL-u od 20%, dok na SBB-u nula. (poredim samo SBB jer mi je najlakse da gledam, ali i RV je isti cini mi se, a verovatno je i IKOM?).
Da gledam SBB FiberPower ili TT ponudu nema smisla, oni NECE ulagati sada za delove grada u kojima nema puno korisnika.


A ova prica da nam udje novi konkurent, bilo bi drugacije - evo ga TT, nista nemamo od toga. Da bi neko mogao da udje, morao bi ili da investira u infrastrukturu (sto mislim da se nece desiti van NBG pre ulaska u EU otprilike) ili da je iznajmi od Telekoma/drzave (sto ce ili biti preskupo, ili ce neko debelo da se omaze, a ko bude iznajmio ce nama da naplati to).
Obrni/okreni, mislim da korisnici van NBG mogu da biraju trenutne opcije i to je to skorijih godina.
 
Imam glupi HG530 koji sam dobio u zamenu za crknuti ruter (sa tim pre nisam imao problema). Imam problem sa WiFi od kad sam ga dobio, da ne pričam o tome koliko ima slab domet! Kad se kačim na WiFi telefonom u mom slučaju Nokia E52(pre sam ga imao) ili Alcatel 992D zakači se ali odmah posle nekog vremena se signal izgubi, tj. vidi WiFi mrežu ali u telefonu mi piše kad upalim WiFI dobijanje IP adrese i nikad da je dobijem i tako vrti do sutra, a neta nema. Isti slučaj mi je i sa PS3.

Znači samo kad resetujem ruter mogu da se zakačim ponovo, radi tako 1 ili 2 dana i onda više ne.
Ne bi se ni javljao za problem da mi se od pre neki dan nije javio ovaj problem na Alcatelu 992D koji se bez problema kačio na WiFi i onda od jednom ovaj gore problem, da napomenem da kad neće da se kači 992D isto tako sa Alcatel 991 ili HTC Disere X najnormalnije koristim WiFi. Nije mi jasno uopšte, mislio sam da je problem do telefona što od jednom ovako zeza ali sam probao kod drugara i najurednije se zakači na njegov WiFi.

Evo u prilogu podešavanja za WiFi, ako nešto znače.
 

Prilozi

  • 123.JPG
    123.JPG
    102.4 KB · Pregleda: 103
Povecanje ADSL brzina fizicki nije moguce, pa ti je dzaba pitanje. Pitaj se kada je poslednji put pojeftinio kablovski internet, a kada je zadnjih put pojeftinio Telekom ADSL. A evo ti i konkretno:
2011. sam placao ~2800 za ADSL 16/1+fixni sa promocijom 50% off. SBB je bio 3800 cini mi se (sa KTV).
Danas treba da platim 3900 za 24/2 kod SBB-a (2888+1036 za KTV) ili 3200 za 16/1 (2172+1036).
Telekom cu placati 2400 (1900+500) za 20/1 sada.

Koliko ja vidim ADSL je pojeftinio, SBB nije, a dobio sam ubrzanje na ADSL-u od 20%, dok na SBB-u nula. (poredim samo SBB jer mi je najlakse da gledam, ali i RV je isti cini mi se, a verovatno je i IKOM?).
Da gledam SBB FiberPower ili TT ponudu nema smisla, oni NECE ulagati sada za delove grada u kojima nema puno korisnika.


A ova prica da nam udje novi konkurent, bilo bi drugacije - evo ga TT, nista nemamo od toga. Da bi neko mogao da udje, morao bi ili da investira u infrastrukturu (sto mislim da se nece desiti van NBG pre ulaska u EU otprilike) ili da je iznajmi od Telekoma/drzave (sto ce ili biti preskupo, ili ce neko debelo da se omaze, a ko bude iznajmio ce nama da naplati to).
Obrni/okreni, mislim da korisnici van NBG mogu da biraju trenutne opcije i to je to skorijih godina.

Pazi ima istine u tome sto pricas ali opet sve na kasicicu jer moraju da budu na neki nacin konkurencija ostalima, ako ne sa brzinama toliko onda bar u neku ruku sa cenama. Ali opet sve to moze mnogo bolje i brze ali opet se vracan na to sto bi oni nama cinili uslugu nego cisto malo po malo nam daju da korisnici koji su kod njih tu i ostanu a nove da privuku ako mogu.

Sve u svemu mlacenje prazne slame!
 
Kamikaze, ali kada ti mislis da ce Telekom MOCI da ponudi uopste vece brzine po boljim cenama, a dodatno kada mislis da CE?
TT i SBB otpisi slobodno, mislim da nema sansi da oni dodju sa optikom u Stari Grad ili delove gde nemaju vec blizu mrezu a ima puno korisnika. Mislim, jer da ce biti, verovatno bi vec bilo vesti da se "nesto radi", ne zbog neceg drugog.


Moci ce posle revolucije, kad dodje narodna vlast, sto znaci nikada :smash

Sve se svodi na licne potrebe i ono sta je moguce na kojoj lokaciji. Meni licno treba brzi net, ali mi 2 Mbps nije drasticno poboljsanje u odnosu na 1 Mbps, a i ne resava mi problem, tako da se nikako ne bih obavezao na dve godine :trust:

E sad, ko moze da koristi SBB, njihov 24/2 paket je samo 89 dinara skuplji od Telekomovog 30/2, koji i ne moze svuda da se dobije, a obaveza je 12 meseci, sto nije tako strasno.

Ko je osudjen na TS, taj bas i nema sta da bira, al' posle potpisivanja nema kukanja ako bude neka bolja akcija
 
Kao sto je na primer sada da svi oni koju uzmu NET 20 placaju NET 10 paket.

Ali to Telekom radi namerno i svesno podj*bava korisnike.

Eto ja sam prosle godine u ovom periodu uzeo NET 10 paket i vec par puta sam zvao i trazio da me prebace na NET 20 ali sa kime god pricao dobijam genericki odgovor, vi ste pod ugovorom a kada vam istekne e onda ce te moci da uzmete ovaj paket, reko da mocu ali po kojoj ceni i uslovima? I to iz meseca u mesec iz godine u godinu non stop rade i radice dogod budu postojali. I nisam jedini koji je uzeo to tada a vidim da su neki i nedavno uzeli NET 10 paket a onda mesec dana kasnije se pojavi ovo i kako covek da ne pizdi i da ne bude besan jer su ga svesno zajebali. Da su imalo ljudi pa da su mu rekli e bice promocija sacekajte jos mesec dana pa uzmite NET 20 po istoj ceni a ne oni cute ko pizde a medjusobno dele informacije samo tako.
 
E sad, ko moze da koristi SBB, njihov 24/2 paket je samo 89 dinara skuplji od Telekomovog 30/2, koji i ne moze svuda da se dobije, a obaveza je 12 meseci, sto nije tako strasno.
E sad... poredicu SBB sa ugovorom cenu, sa ADSL bez ugovora i jos necu racunati TV pretplatu i fixni... 24/2 SBB kosta 3900RSD sa KTV. Net20 kosta 2300 sa fixnim. Uradi istu racunicu kao gore i ispasce slicna situacija.

Samo nemoj da pricamo da ako dovoljno ljudi potpise ugovor, nece nikome dati VDSL :) Prosto, kad dodje bice, ali to skoro biti nece. Jos nisu namestili nesto mnogo centrala - tek posle moze da se prica o necem masovnijem. A ne menja se kod nas centrala tako brzo.
 
Ne znam sto kukate samo na Telekom sada kad to svi rade. Uvek ce biti boljih promocija a uvek i negde mora da se povuce crta. Ne mogu oni da najave promociju za npr. 1.Novembar da bi svi kojima do tada istice ugovor mogli da uhvate novu akciju.
To isto radi i Telenor i Vip i Tehnomanija i Neptun, Idea, Maxi.... i ne znam ko jos...
Sad idem u off, ali mi smo prosle godine u firmi menjali auta i dobili smo kao extra ponudu za 10 automobila, koja je u tom trenutku zaista bila extra. Posle 3 meseca si kod istog dilera mogao da kupis 1 auto po toj ceni... Mogu da navedem jos 1000 takvih primera, a verujem i svako od vas, samo sto niko od nas nece da pise kad je negde extra prosao ali ce zato po starom srpskom obicaju da psuje, kune i vredja ako mu nesto ne bude po volji.
I ti kad si prosle godine uzeo paket NET 10, neko je tada za iste pare imao protok 4 Mb.
A sto se tice radnika na pultovima u Telekomu, oni info o akcijama dobiju dan pre nego sto i pocne akcija...
 
Ne znam sto kukate samo na Telekom sada kad to svi rade. Uvek ce biti boljih promocija a uvek i negde mora da se povuce crta. Ne mogu oni da najave promociju za npr. 1.Novembar da bi svi kojima do tada istice ugovor mogli da uhvate novu akciju.
To isto radi i Telenor i Vip i Tehnomanija i Neptun, Idea, Maxi.... i ne znam ko jos...
Sad idem u off, ali mi smo prosle godine u firmi menjali auta i dobili smo kao extra ponudu za 10 automobila, koja je u tom trenutku zaista bila extra. Posle 3 meseca si kod istog dilera mogao da kupis 1 auto po toj ceni... Mogu da navedem jos 1000 takvih primera, a verujem i svako od vas, samo sto niko od nas nece da pise kad je negde extra prosao ali ce zato po starom srpskom obicaju da psuje, kune i vredja ako mu nesto ne bude po volji.
I ti kad si prosle godine uzeo paket NET 10, neko je tada za iste pare imao protok 4 Mb.
A sto se tice radnika na pultovima u Telekomu, oni info o akcijama dobiju dan pre nego sto i pocne akcija...

Nije to klasicno kukanje nego to Telekom radi svesno i smeje se korisnicima u lice koji su mesec ili dva ranije podpisali slicnu ili istu promociju a sada on tu istu promociju da ali po mnogo povoljnijim uslovima. I kako onda ljudi da ne budu besni kada se osecaju prevarenima.

Naravno da ce promocija biti uvek i svuda ali neke promocije su najavljene a neke se kriju kao da su ogranicenog broja pa da se za iste ne sazna ili kao da su za odredjenu grupu ljudi pripremljeni. Sto se tice Telekomovih radnika i njihovoj obavestenosti to necu ni da komentarisem jer koliko mi se puta desilo da se informisem o nekoj promociji da isti nemaju pojma o cemu pricam a onda zovu sefa smene pa im on onda da potvrdu da takva promocija postoji.

A ja kada sam uzeo NET 10 paket ja sam u to vreme placao 6 mb paket tako da ja nisam puno napredovao sa brzinom ali sam znatno smanjio racun za net ali se opet vezao na dve godine. Vise se nadam do kraja ugovora sa TS da ce da se TT useli u Novi Sad i da konacno uzmem nesto sto vredi imati u svojoj kuci.
 
Koja promocija je to bila najavljena? Ne uzimamo u obzir to sto poneko to javi na forumima.
 
Koja promocija je to bila najavljena? Ne uzimamo u obzir to sto poneko to javi na forumima.

Pa mislio sam na te po tim veletrgovinama tu se sve najavljuje dok Telekom svoje promocije krije kao da su ogranicenog broja pa da se ne sazna ili da je uzme odredjen broj odabranih ljudi.

Danas mi se javio prijatelj iz Telekoma i ja ga pitam da mi sredi da predjem na NET 20 paket i da mi se ugovor obnovi ponovo na dve godine on kaze da to nije moguce a onda mi pita koja je to promocija posto je on na godisnjem pa nije upucen i ja mu kazem e super bas je dobra kaze moracu da odem da sredim sebi to, a on isto ima kao i ja NET 10 pod ugovorom jer smo uzeli u mesec dana razlike tako da eto za neke moze a za neke ne moze. Nebitno sto je on radnik Telekoma ako su pravila za sve ista onda neka budu ista a ne neko da bude privilegovan i sigurno da on ne placa net po ceni kojoj mi placamo nego sigurno ima neke benificije.

Ali dobro, preguracu ja ovo do kraja a do isteka ugovora se nadam da ce TT da vec zagazi u NS i da ga uzmem.
 
Nazad
Vrh Dno