Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ja sam tu gde sam prvenstveno zbog uploada... Placam svom provajderu 1850din za 10/2Mbps i imam jos 10/1 ADSL kuci, a i 10/1 ADSL na poslu, i ono mi nekako previše sporo uploaduje :)

Mislim nisam neki klasičan korisnik, imam neke VPN-ove, pravim backupove projekata na udaljenim serverima itd itd... Mada ima najava da će paket ovaj koji koristim ići na 14 ili 16Mbps down i 3 Upload za 1850, ako se to ostvari, biće super!

Inače, pa šta znam, gledam 720p stvari po netu, 1080p samo ako je nešto extra kvalitetno, i nije mi nešto previše sporo ovo na 10Mbps, s tim što je ovo pravih 10, a ne 8.5 kao na ADSL-u :)
 
@ Mare: pa to sam i ja imao al sam se presaltovao samo sa tog starog click paketa na net 5 mozes i ti jer si verovatno sada na otvorenom sa ugovorom

Postavili su vertikalu za TT u zgradi (odavno) pa cekam da se to osposobi, zato nisam hteo ugovor...
 
A gde je to? :type:

Inace je odlicna ponuda u odnosu na ovo sto vecina nas ima :trust:

Koristi wireless koliko vidim iz profila, sto je po meni opcija samo za one koji ADSL nemaju. Izmedju 5/1 ADSL-a i 10/2 WiFi-a bih uvek pre odabrao ADSL.
 
Pa ako se wireless mreza provajdera napravi kako treba, ako im je politika da ne kace 50 korisnika na jednu sektor antenu, i ako koriste nove tehnologije (802.11n i 802.11ac) to moze da radi prilicno prilicno dobro.

Recimo:
--- syscore-7.exe-net.net ping statistics ---
1000 packets transmitted, 1000 received, 0% packet loss, time 5354ms
rtt min/avg/max/mdev = 2.620/5.240/17.980/1.689 ms, pipe 3, ipg/ewma 5.359/4.212 ms

Nije da je jitter 1ms, al ko moze da primeti 2-5-17ms u bilo kom radu na netu, super :)

Dakle nije idealno, ali ako mi je alternativa max 10/1Mbps ADSL jer moja parica ne moze vise da izgura, i ako nemam cable provajdera u blizini (mada i cable net radi onako kako je provajder konfigurisao mrezu (kolko korisnika ima na jednom cvoristu))... Onda ovo i nije tako lose.

Ima prekida kod mog provajdera, ali oni su na nivou od oko 1h mesecno, sto mogu da progutam a da imam bolji upload za prihvatljivu cenu. A inace nude pakete od 4M/768k do 25/5M

Al da ne idemo u offtopic... Ovo sam napisao da bi uporedio ponudu telekoma, iako znam da bez Annex M na ADSL-u ne moze vise od 1Mbps upload da bude, ipak telekom polako pocinje da uvodi VDSL2 a ipak skrtari na uploadu.
 
Poslednja izmena:
ja sam reko oni nude 20mbs a ni trecina centrala ne moze da izgura vise od 10 mbs
 
po meni brzina nije poenta nego manja cena a kod telekoma nista ispode 155o din na 2 godine i plus neke kamate oko 5-6 din stalno, srecni su ovi sto zive u vecim gradovima

To sve izgleda tako dok ne vidis "cari" vecih gradova i shvatis da samo moras da trosis vise vremena da razmisljas i isprobavas vise solucija a nikad nisi zadovoljan.
Ovako, imas jedan izbor i miran si, znas da ne moze bolje. Naravno, treba prvo osetiti cari velikog grada da bi se to shvatilo.


Inace, u poslovnici su mi rekli da za ovu promociju mogu da se menjaju brzine gore/dole, s' tim da prelazak na Net 30/50/100 mora da pauzira net neko vreme da bi se vratio obican modem, zamenio novi i to traje neko vreme (dan-dva-tri-5...).
Kako saznati da li parica uopste moze da podrzi preko 20/1 kad je HG532 modem?:)
 
Kako saznati da li parica uopste moze da podrzi preko 20/1 kad je HG532 modem?:)
mora da odes i pitas mislim da ne moze preko korisnickog servisa to, mora da ti izmere paricu i to nema veze koji je modem
 
pa ja kad sam pitao da li moze 10 mbs lik je reko moramo da izmerimo paricu da vidimo
 
Zasto to niko ranije nije rekao da moze :D
 
Mogu li da se menjaju paketi u okviru ove promocije po promotivnim cenama, tipa potpise se na net 5 pa se menja kasnije na net 10 ili 20 uz naravno promotivne cene?
Ovi na info telefonu kao sa kruške da su tresnuli.
 
Poslednja izmena:
Na Trgu Nikole Pasica su mi rekli da moze u oba smera.
Ja sam na promociji i zvao sam korisnicki da probam da uzmem Net30, mogao je da se podnese zahtev, tj. moze sigurno barem navise da se menja :)

Odmah su mi javili (morao je da se podnese zahtev) da kod mene ne postoji mogucnost za preko 20/1, i zahtev je "odbijen", znaci odmah sam znao da ne moze zbog stanice.

Ali provereno znaci moze da se ide na veci paket u okviru promocije, a i u korisnickom i u poslovnici na Trgu NP su mi rekli da moze i na manje. Predlazem da ako ti je bitno da isprobas da predjes na NIZI krajem meseca ako moze i sledeci mesec mozes da se vratis na veci ili odes na jos veci bez da brines da ne moze nazad na nizi.
 
Navodno u okviru promocije mogu da se menjaju paketi a moj slučaj je (mojih roditelja): potpisan ugovor u periodu promocije na 24 meseca ali bez promocije, na osnovni paket net 5, jer taj je navodno moguće u medjuvremenu integrisati u novi Box ugovor?! Nije da im veća brzina treba ali od viška glava ne boli.
 
Ranije je bilo price da sve moze da se integrise u Box - osim kada je uzen telefon u nekoj promociji. Znaci, inace ne daju da se menja ista za promocije za telefon (uzeo si 50%, sacekaj kraj, ili raskini, ne moze menjanje na promo sa telefonom i slicno), ali su davali da sve predje na Box. Verovatno moze i sve da predje od NetX ADSL paketa.
Net10 ne moze da "predje" direktno, morao bi da se smanji paket naravno, jer uz Box ne daju preko 6Mbps.

Ako im ne treba veca brzina, ne dobijaju nista da uzmu 10/1, a placali bi vise. Zato, dok im ne treba Box, neka miruju.
Prilicno je bezobrazno sto onaj ko je na ugovoru samo zbog nesto nize cene, sada ne moze da predje na ovu promociju :( Takav bezobrazluk prema starim korisnicima na sve strane (kod svih - Telekom, SBB, Telenor, VIP, verovatno i RV/Ikom/TT ali njih ne pratim jer ih nema kod mene)
 
Situacija je smešna zato što je cena 10/1 ista kao i cena 5/1 paketa, pri tom osnovni paket promocijom nisu pojeftinili a ugovor je potpisan u vremenu trajanja promocije tako da mi nije bilo jasno (i dalje nije osim da će redukovati brzinu u Box paketu) zašto jednostavno nisu uključili 10/1 paket.

Ma nema veze, ionako nema neke primetnije razlike sem kod download-a.
 
smara telekom sa 2 godine, a mene smara da skidam vracam kacim opremu i jos da razmisljam da li ce taj drugi kod koga predjem raditi konstantno kao telekom ...

p.s sta mislite da li ce neko u skorije vreme ponuditi 5/1 za 1000 din? nbt 1 ili 2 god UO.
 
Situacija je smešna zato što je cena 10/1 ista kao i cena 5/1 paketa, pri tom osnovni paket promocijom nisu pojeftinili a ugovor je potpisan u vremenu trajanja promocije tako da mi nije bilo jasno (i dalje nije osim da će redukovati brzinu u Box paketu) zašto jednostavno nisu uključili 10/1 paket.

Ma nema veze, ionako nema neke primetnije razlike sem kod download-a.

Pa verovatno zato sto je ocigledno da u eri brzog interneta da ce svi da pojure ka vecim brzinama za manje para a da ove manje brzine uzimaju samo oni kojima bas ne treba super speed net za download nego eto cisto da se kaze da imaju net u kuci.

smara telekom sa 2 godine, a mene smara da skidam vracam kacim opremu i jos da razmisljam da li ce taj drugi kod koga predjem raditi konstantno kao telekom ...

p.s sta mislite da li ce neko u skorije vreme ponuditi 5/1 za 1000 din? nbt 1 ili 2 god UO.

Mozda Telekom smara al bar sa njima znam na cemu sam i ono sto placam to znam da dobijam. A to je upravo ono sto si ti reko.

Cisto sumnjam da ce da ponude nesto jeftinije, mozda kada se VDSL krene siriti i bude dosta jeftiniji nego sada pa onda ce hteli oni to ili ne da obore cene ADSL-a.
 
Nema nista od obaranja trenutnih cena, cak ni u EUR, a kamoli u dinarima. Sve se ide na neki minimum zarade, i korisnici od 1000RSD nisu interesantni uopste.
 
VDSL mora uskoro da krene, a i brzina upload-a od 2 Mb/s kod najbrzih paketa nece ostati dugo...

Telekom je ovu akciju dao u trenutak pred pocetak siroke primene VDSL i sa njom zeli da sto vise korisnika veze na duzi period na postojecu ADSL infrastrukturu jer ce vecina u ovoj akciji uzeti pakete od 10 ili 20 Mb/s download-a i 1 Mb/s upload-a, a ti paketi su preko ADSL tehnologije...

Posto svi dobro znamo da dok si pod ugovorom kod Telekom-a ne mozes preci na neku novu akciju, ja ocekujem da ce posle ove akcije uslediti nova VDSL akcija sa vecim upload brzinama preko tehnologije VDSL...

U regionu Slovenija ima i ADSL i VDSL, a i FTTH, napisacu pakete i cene kod njihovog drzavnog Telekoma...

ADSL
do 2 Mb/s / 384 kbit/s, 26,50 EUR
do 4 Mb/s / 512 kbit/s, 32,60
do 10 Mb/s / 768 kbit/s, 38,70
do 15 Mb/s / 768 kbit/s, 44,80
VDSL
2 / 1 Mb/s, 26,50 EUR
4 / 2 Mb/s, 32,60
10 / 5 Mb/s, 36,66
15 / 5 Mb/s, 44,80
FTTH
20 / 20 Mb/s, 33,61 EUR
60 / 60 Mb/s, 88,51
100 / 100 Mb/s, 149,51

Vise od 2/3 centrala u Sloveniji podrzava VDSL2 tehnologiju, tako da svi korisnici koji su od DSLAM-a udaljeni do 1500m koriste VDSL pakete, udaljeniji korisnici koriste ADSL pakete, a FTTH samo oni do kojih je doveden opticki kabl u stan ili kucu...

Ako bolje pogledate pakete i cenovnik, cena osnovnog paketa na ADSL ili na VDSL je ista, samo je razlika u brzini...
 
Poslednja izmena:
Kod Telekoma sa trenutnom akcijom moze da se menja brzina. Kao i sa ugovorom ko se zeznuo da potpise pre akcije :(

Tako da ne vezuju te na ADSL, mozes ti da predjes na VDSL ako je fizicki moguce.
A garantovano nece graditi VDSL centralu tamo gde nema ni najave FTTH (znaci van NBG) od strane drugih operatera (SBB/TT). A posto ni TT ni SBB ne najavljuju druge delove grada, ne verujem da ce u roku od 2 godine biti nudjen opticki van NBG (i Senjaka ili sta vec bese). A u roku od godinu dana sigurno nece.
Tako da, nije to kratak period za ugovor, ali bez ugovora bi se platila ista cena ako ne i veca dok ne dodje neka alternativa - a uz akcijski ugovor bi se manje placalo od pocetka.
Npr. 2400 naspram 4400 za 20/1 (net+fixni racunam), razlika 2000. Znaci da ako ne potpises nikakav ugovor, umesto 57.600 ti bi 2 godine platio 105.600. Razlika 48.000. Znaci da treba u roku od <11 meseci da ti neko ponudi bolje da bi ti se isplatilo nepotpisivanje ugovora.
Ne verujem da ce se to desiti.
 
Poslednja izmena:
Sve velike centrale Telekom-a po Srbiji vec imaju ADSL/VDSL DSLAM-ove...
Telekom trenutno radi na postavljanju optickih kablova do zgrada (ne do stana) i postavljanju isturenih DSLAM-ova po vecim zgradama kako bi ponudio cim vecem broju korisnika VDSL tehnologiju...

Morace da bude i neka VDSL akcija, koja ce ponuditi jeftinije VDSL pakete...
Primer, ADSL 10/1 ili VDSL 10/2 za priblizno slicnu cenu...

Moje neko misljenje je da ce Telekom uskoro ponuditi sledece pakete na VDSL tehnologiji, 5/1, 10/2, 20/4, 30/6, 50/8, 100/10 Mb/s...
Ili ce ponuditi neki VDSL speed up paket za doplatu jer nema smisla da se na VDSL kace samo oni kojima je potreban veliki download, prednost VDSL tehnologije je u vecem upload-u, tako da moraju ponuditi i sporije pakete na VDSL...

A da ne govorim o IPTV preko VDSL koja je mnogo bolja...
 
Poslednja izmena:
Moguce ali mislim da ce nuditi prelazak i za one sa trenutnom akcijom.
 
Nemaju oni dovoljno VDSL modema, a nemaju ni para da bi kupili nove modeme, zato mislim da ce taj prelazak sa ADSL na VDSL biti ogranicen...
 
@ Unknown_Name : nudi beotel za 1000 din al neku malu brzinu..
 
boze da li je moguce ovo kakav sam baksuz :/
Pre 3 meseca sam poklekao i uzeo net10. I sta sada ja sam u budzaku sa tim 2 godine, dakle ne mogu da ga unapredim sada na net20 po ceni net10?
Dok sam bio u beogradu SBB je to normalno unapredjivao iz godine u godinu nisam cak morao ni da molim ;(
 
Jeste bedak od Telekoma sto tim ljudima ne dozvoljava prelazak.
Ali ni SBB nije dozvoljavao da iskoristis promocije/akcije ako si vec pod ugovorom. Znaci, dodje sad akcija 3 meseca frei, wifi ruter i sl. a ti si pod ugovorom - nema za tebe.

Telekom jeste ubedljivo najgori sa te strane - i ADSL, i IPTV, i MTS. Jedino je pozitivan primer prelazak na Box.
E da - mislim da mozes da predjes na Box na kraci ugovor! Probaj i javi!
 
boze da li je moguce ovo kakav sam baksuz :/
Pre 3 meseca sam poklekao i uzeo net10. I sta sada ja sam u budzaku sa tim 2 godine, dakle ne mogu da ga unapredim sada na net20 po ceni net10?
Dok sam bio u beogradu SBB je to normalno unapredjivao iz godine u godinu nisam cak morao ni da molim ;(


A koliko se placa raskid ugovora?
 
A koliko se placa raskid ugovora?

Pa sve preostale rate do kraja ugovora! Bar mislim da je tako, znam da su meni u MTS-u jedne godine kada sam hteo da raskinem ugovor sa njima trazili sve rate da isplatim do kraja ugovora. E sada ko zna mozda se od tada politika promenila pa imaju neku zagarantovanu cifru koju platis da raskines ugovor mada mislim da oni ne rade na svoju stetu i da nece tek tako lako da puste korisnika.

No sacekaj pa mozda se javi jos neko ko ima vise informacija oko toga koliko se placa penal za raskid ugovora.
 
Nazad
Vrh Dno