Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Eto, ipak pogodih kad sam rekao da su to mozda paketi za ugovornu obavezu :d

Inace, i ovo je bolje od postojece ADSL situacije. Za korisnike kojima je ADSL jedini izbor (a takvih je bar 50%) ovi novi paketi ipak predstavljaju korak napred. Njima ugovorna obaveza ionako nista ne znaci, posto su osudjeni na Telekom u svakom slucaju.
 
znaci 1og ce objaviti informaciju o novim grandioznim paketima ?
 
Makar da su stavili ugovor na 12 meseci.
 
sa ovom kampanjom zelim im da izgube bar jos 300.000 korisnika :D
 
A koliko ce da kosta bez ugovorne obaveze?

Da, ovo se nigde ne spominje, zanimljivo.

Stare pakete ne možeš da uzmeš, samo nove 5/10/20 i samo uz ugovor?! Nešto tu fali, nije potpuna informacija, uvek je moglo i bez ugovora.
 
Pa kontam da ce bez ugovora 1900 din biti 5/1 :D

Da je 12 meseci ugovor potpisao bi u ponedeljak za 10/1 paket, al 2 godine uh...
 
pa rekoh ja bice za 1500 i na 24meseci...uvek bilo, uvek ce i biti...

Nema povecanja, vec samo nove akcije, sto za nas koji smo pod ugovorom znaci da ne dobijamo nista..uvek je tako i bilo, stari korisnici nisu bitni.

oni pecaju, ti si upecan, i ti postajes nebitan jer ne mozes da raskines ugovor a da te ne oderu, bitni su oni koji nisu upecani...opet je veratova akcija bolja, mada traje jos 2 dana -.-

sve u svemu...propast ziva od akcija kao i uvek, al ko je osudjen na njih on samo moze da cuti i trpi il da bude offline...ja cu dobro razmisliti dal vredi uzimati ili ostati na 1.5mb...
 
Da je na 12 meseci, bio bih srecan kao kuce u liftu, jer ovde i nemamo bolje (Smed. Palanka), ali ovih 24 meseca me tera sada da se gorko kajem sto nisam presao na Veratov 6Mb paket. Jeste nesto skuplji (dodaju 2% na staru cenu zbog novog PDVa pa ce biti 1725 dinara), ali je na 12 meseci.
Tih 12 meseci ostavlja mogucnost kalkulisanja sta i kako.
Ovako niko pri zdravoj pameti nece uzeti do 5Mb kad za 400 dinara vise ima do 10Mb.
Nekako cenim da ce za godinu dana 5Mb biti prevazidjeno totalno, dok ce 10 koliko toliko davati nadu da nisi najgori u gradu :D
 
adsl takav kakav je bi trebalo da bude bar 15% jeftiniji od kabla zbog te agregacije,a ne da bude skuplji... no tu lezi problem u samom kapacitetu mreze,i zato je tako kako je.. kad uzmete kod nekog drugog provajdera kome je telekom nadprovajder,telekom ce naravno u trenucima kad je mreza vishe opterecena zavrnuti slavinu manjim provajderima,zato ako vec nemate izbora,bolje uzeti sam telekom,koji,koliko sam se uverio radi dobro.
 
Kod mene je sad ili Targo ili ovo, a Targo mi se ne uzima zbog veceg pinga u igrama. Najverovatnije cu sacekati neki mesec, mozda budu nesto popravili do tad :)
 
Sačekajmo ponedeljak!
Ova ponuda nije konačna jer nije potpuna.
 
Ako mi ne ubrzaju net, sa osmehom ću otkazati ugovor koji uskoro ističe.
Pogledaj te koliko drugi nude za manje novca.
 
Ostajem na 1.5mbit .... necu se vezati ugovorom od 2 godine pa ne znam sta da nude.
Cekacu dok neko ne izbaci bolju ponudu ili isto ovako, ali sa ugovorom od 1 god. .
 
Poslednja izmena:
Pitanje je i i to kako ce sve nove pakete mreza podneti i kako ce sve da radi, doduse ako se odlije mnogo korisnika ka drugim provajderima sve ce funkcionisati kako treba :D
 
Evo proverenih informacija iz prve ruke (sa novog cenovnika Telekoma) dobijenih od direktora u mom gradu:

Svi postojeci paketi i brzine ostaju nepromenjeni a dodaju se sledeci PROMO paketi:

Do 5/1 za cenu od 1499 dinara

Do 10/1 za cenu od 1899 dinara

Do 20/1 za cenu od 2799 dinara


EDIT: Cene su sa PDV-om

Ponuda vazi za sve stare korisnike kojima je istekla ugovorna obaveza kao i za nove korisnike a kampanja traje do 30.11.2012 godine. Novi korisnici mogu da se odluce samo za jedan od 3 nova paketa dok im stari paketi nece biti omoguceni.

Jedina pozitivna stvar je to sto se nigde ne pominje ugovorna obaveza, sve ostalo je i dalje 2-4 pputa slabije od konkurencije tako da sada i definitivno zbogom Lelekome, upravo krecem u Kopernikus da sa njima sklopim ugovor - 8/768 za 1400 dinara.


Thanks for the info!

Sto se mene tice, ja nemam izbora. Nemam pristup kablovskom netu, a SBB-ov ADSL paket mi je sve dalji i dalji posto ne znam kad cu [i da li cu uopste] uvoditi Total TV. A i cuo sam par horror prica o cekanjima na rutere, ogranicavanju veze na jakim linijama, etc.

Trenutno placam ~2100 din za telekomov 4/0.5 paket [istekao mi je stari studentski ugovor] a sad cu za 300 din manje imati 10/1! Po meni to je apsolutno prihvatljivo, cak i na 2 godine. Ionako ne ocekujem da ce Telekom reagovati puno u narednom periodu. Sledeceg leta ce obicni paketi [click1-x] pasti na iste cene kao i ovi promo, a tamo na leto/jesen 2014. ce doci novi veliki upgrade kada osposobe taj novi ADSL standard sto oce da rasire po srbiji [ili ce samo oboriti cene, meni svejedno].

Sacekacu oficijelne informacije sledece nedelje i onda cu skoknuti do lokalnog saltera.
 
Poslednja izmena:
Ispadne da smo mi koji i dalje imamo ugovornu obavezu popusili sa ovim promenama.
Prosto ne verujem da cu da placam vise za manje jos godinu dana!
 
Nema sta da se ceka, ovo sto sam preneo su emailovi tehnicke podrske preneti svim lokalnim poslovnim jedinicama kako bi mogli da startuju sa novom ponudom od ponedeljka.

Ja ipak mislim da treba sačekati ponedeljak, jer za pakete sa statičkom IP adresom postoji i opcija za ugovor na 12 meseci...
 
Da ali je dosta veca cena.
 
A jel zna neko da li ce biti promena brzine u box paketu za nove korisnike?
 
I sta ce biti kad istekne ova "promo" ponuda krajem novembra? Tad prelaze na redovne cene od 1999 za 5/1? :d
 
Tehnologije brzo napreduju i očekivati od korisnika da se obavežu na 2 godine i to na staru tehnologiju ADSL je bez smisla, osim onih koji žive u manjim mestima gde drugih tehnologija za sada nema i ne očekuje se njihov skoriji dolazak.

Kada bi Telekom Srbija ponudio VDSL pakete 5/2, 10/5, 15/5, 20/10, 40/20, bilo bi puno lakše korisnicima podpisati ugovor na 2 godine...
 
to da,
ali kad ti kaze u ugovoru DO 10 znaci njega ce bas boli patka ako ti vuces 2 ili 5 iako tvoja linija realno moze povuce 10. ili ce biti fazon radice 10 samo izmedju 2 i 3 ujutru


sve mi se cini da cu pobeci na ikom (jos gore zlo)
 
Tako će i biti.
 
Vreme će pokazati... Za sad 10/2 exe-net (1850 na godinu dana) + Verat ADSL 6/1 (1590 na godinu dana), i ne mrdam :)

Mislio sam da sam se zeznuo sa Veratom, al sad sam 100% siguran da nisam. :)
 
ja placam 6mb 1500 dinara bez obaveze, sto bi potpisivao UO na 24 meseca + da dobjem manji protok. Moram da budem mnogo lud da to uradim.
 
Nazad
Vrh Dno