»RSS Benchmark sajt

Strana 441 od 441 PrvaPrva ... 341391431437438439440441
      Prikazani rezultati od 6.601 do 6.604 od ukupno 6604

Tema: MTS Telekom ADSL

Member Avatar korisnika Dr Sidious
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        850
        "nema tehničkih uslova"

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
        You will find that it is you who are mistaken, about a great many things.

Member Avatar korisnika Dark Angel
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        2.777
      3. Moja mašina
        • CPU: INTEL E2180@3,2 GHz & ZALMAN 7000-AlCu
        • MoBo: Asus P5B
        • RAM: Kingston 4 x 1Gb DDR2 667@800
        • VGA: ATI 5760 512 Mb + Zalman VF900 Cu
        • MON: 32" Samsung LE32C550 Full HD
        • HDD: 500Gb Samsung SpinPoint + Samsung M3 1Tb ex
        • OPT: Pioneer 111D@111L & NEC 3540A
        • Case: C O R S A I R HX 520W
        • SND: Logitech Z-5500 Digital + Xonar D 2
        • LAP: ˙HP Pavilion 17" +Logitech M560 , Asus Transformer
        • TV: SONY 55W809c
        • INET: DSL
      4. koliko je dojucerasnji monopolista los znaju svi oni koji vise nisu kod njih
        a o bahatosti i odnosu sa korisnicima ne vredi pricati
        dno
        -----------o-o---- Supreme Being ----o-o-----------

Member Avatar korisnika mikele
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        390
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon XP Barton 2600+ / Coolermaster JET 7
        • MoBo: ABIT AN7
        • RAM: 2x256 mb Kingston HyperX PC 3000 CL2;1GB Corsair Value RAM PC3200
        • VGA: Club 3d ATI Radeon 9600 pro 128mb vram
        • MON: Elsa Ecomo 321 CRT 17"
        • HDD: Samsung 120GB PATA
        • OPT: Optiarc AD 7240S SATA DVD/RW; Sony CRX 300E combo
        • Case: Neo C4102BL / Coolermaster Realpower 350W
        • SND: Nvidia Soundstorm (onboard) - Realtek ALC658 / SONY MHC-RX88 HI-FI system
        • LAP: Lenovo Thinkpad T61
        • INET: DSL
        • Ostalo: Pinnacle Studio PCTV tv tuner;Hauppauge Nexus-S dvb-s card; Gigabyte WP01GS wireless card; UPS APC
      7. Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        huawei je samo modem, to je išlo možda u prvoj turi adsl-a, ruter imam svoj i wifi mi je sasvim ok...imam te povremene prekide neta, ali isto tako net ume da radi nedeljama bez problema, zato i ne znam koliko je to do modema...doduše, slao sam jednom ovde neki log i neko mi reče da ima dosta grešaka modem...

ja sam inače kao ti @alfaunits, skeptičan sam prema svim tim upgrade/updates forama jer mislim da često samo donose novi set problema, zato i oklevam

Morao sam da citiram jer se i sam poistovecujem sa ovim i identicno razmisljam.

Na staroj adresi imam potpuno isti modem koji radi i danas bez problema. Brze mi i ne treba sem za upload sa ip kamera, mada i to je podnosljivo. Koristim cak i Kodi TV na dva uredjaja i nikad mi se nije desilo da nesto zafali. Nije mi jasno sta ljudi rade sa tolikim megabitima i kako im nikad nije dosta.

Elem, selim se u novu kucu koja ima telefonski prikljucak na koji nikad nije prijavljivan internet. Trenutno za potrebe interneta imam VIP kucni net koji cu odjaviti, a seljakali smo ga zadnijh par godina po raznim lokacijama dok se nismo skrasili na postojecoj adresi.

Za potrebe video nadzora koji polako pravim na novoj adresi dovoljno mi je 4 Mbita upload-a mada za pare vidim da je Net 50 (50/8) bolje ulozen novac. Box me ne zanima kao ni IPTV niti mobilna telefonija. Znaci, hocu samo "klot" internet za sto manje para. Od kad pamtim na ADSL internet sam uvek davao plus/minus 1500 dinara i toga bih se pridrzavao i dalje.

Druga bitna stvar je da hocu "prijateljski" nastrojen modem/ruter od provajdera na kome nema zakljucanih portova, ogranicenja, i tome slicnog. Najradije bih ga stavio u bridge mode i na njega nakacio neki napredan ruter. Internet koji imam na staroj adresi upravo ima PPPoE pristup sa lozinkom, a Telekom modem je u bridge modu i na njega nakacen ruter koji sam konfigurisao prema potrebama video nadzora, ogranicio protoke korisnicima itd.

Posto vec dugo nisam u toku, jer je kod mene sve uglavnom bilo "set it and forget it", ima li neka preporuka za provajdera koji je fleksibilan sa opremom i opcijama prema potrebama koje sam opisao gore?

Sa Telekomom nikad nisam imao problema, pa pitam, da li da pokusam sa njima ponovo? Koji se modemi sada daju novim korisnicima i kakve su im mogucnosti?

Moderated
        Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        1
        Dragi forumasi,

vec nekoliko dana imam problem sa internetom u okviru BOX 3 paketa. Nedavno sam produzio ugovor na dve godine i uzeo BOX 3 paket sa internet brzinom od 50/8. Internet radi ali sa mnogomanjom brzinom, proveravaosam puno puta i maksimalno izgura download do nekih 17-18 Mbps, dok mi je upload ok, bude oko 8 Mbps. U prilogu saljem DSL Information. Naravno, zvao sam i Telekom podrsku, podneo prijavu, ali se jos uvek nista ne resava, pa ako neko razume sta znace svi ovi brojevi, mozda moze da mi pomogne da resim problem. Hvala vam unapred.

Click image for larger version. 

Name:	IMG_20191116_235001.jpg 
Views:	3 
Size:	91,7 KB 
ID:	277370

Strana 441 od 441 PrvaPrva ... 341391431437438439440441

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke