Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ne, procitaj temu od pocetka. To je bila moguca akcija iz Telekoma, a sto se tice tog 5/1, on bi verovatno trebao bude oko 1500.
 
Evo proverenih informacija iz prve ruke (sa novog cenovnika Telekoma) dobijenih od direktora u mom gradu:

Svi postojeci paketi i brzine ostaju nepromenjeni a dodaju se sledeci PROMO paketi:

Do 5/1 za cenu od 1499 dinara

Do 10/1 za cenu od 1899 dinara

Do 20/1 za cenu od 2799 dinara


EDIT: Cene su sa PDV-om

Ponuda vazi za sve stare korisnike kojima je istekla ugovorna obaveza kao i za nove korisnike a kampanja traje do 30.11.2012 godine. Novi korisnici mogu da se odluce samo za jedan od 3 nova paketa dok im stari paketi nece biti omoguceni.

Jedina pozitivna stvar je to sto se nigde ne pominje ugovorna obaveza, sve ostalo je i dalje 2-4 pputa slabije od konkurencije tako da sada i definitivno zbogom Lelekome, upravo krecem u Kopernikus da sa njima sklopim ugovor - 8/768 za 1400 dinara.
 
^ Nista gluplje ne procitah na forumu :)
Sta znaci filmova i igrica ima malo? Nekome internet treba i za posao :) Ponekad dok down/upl nekoliko gb kosa mi osedi....
Znaci da sam na primer pre 10 god imao da gledam minimum jedan film dnevno dok sad prodje i po nedelju dana da ne odgledam nista. Isto vazi i za igrice, po dve tri sam igrao paralelno a sad mesecima ne igram nista. Opet to je individualna stvar ali u prethodnom postu sam rekao da JA nemam sta da skidam.
Hoces li mi pojasniti sta sam to tako glupo rekao? Gde sam ja spomenuo da je tebi ili nekom drugom za posao dovoljan 1.5 Mb internet?
 
Poslednja izmena:
Dobrih filmova, serija i igara ima koliko hoćeš, ima i kvalitetnih strimova. Biće da ti nešto ne znaš.
Naravno da ne znam sve ali ipak ja bih pre rekao: bice da sam vecinu odgledao.
 
Evo proverenih informacija iz prve ruke (sa novog cenovnika Telekoma) dobijenih od direktora u mom gradu:

Svi postojeci paketi i brzine ostaju nepromenjeni a dodaju se sledeci PROMO paketi:

Do 5/1 za cenu od 1499 dinara

Do 10/1 za cenu od 1899 dinara

Do 20/1 za cenu od 2799 dinara


EDIT: Cene su sa PDV-om

Ponuda vazi za sve stare korisnike kojima je istekla ugovorna obaveza kao i za nove korisnike a kampanja traje do 30.11.2012 godine. Novi korisnici mogu da se odluce samo za jedan od 3 nova paketa dok im stari paketi nece biti omoguceni.

Jedina pozitivna stvar je to sto se nigde ne pominje ugovorna obaveza, sve ostalo je i dalje 2-4 pputa slabije od konkurencije tako da sada i definitivno zbogom Lelekome, upravo krecem u Kopernikus da sa njima sklopim ugovor - 8/768 za 1400 dinara.

Pa ako novi korisnici ne mogu da uzmu stare pakete, onda u sustini znaci da planiraju da ukinu stare, tj novim korisnicima to nije promo ponuda, jer oni ne mogu da uzmu stare pakete. Jel ti je rekao da li smanjuju cene starim paketima ili...? Najvaznije pitanje je sta ce biti posle 30.11.2012., tj. sta su planirali posle toga

Usput, hvala za info. Ne moramo 3 dana da se pitamo sta ce biti
 
Poslednja izmena:
Znaci da sam pre 10 god imao da gledam minimum jedan film dnevno dok sad prodje i po nedelju dana da ne odgledam nista. Isto vazi i za igrice, po dve tri sam igrao paralelno a sad mesecima ne igram nista. Opet to je individualna stvar ali u prethodnom postu sam rekao da JA nemam sta da skidam.
Hoces li mi pojasniti sta sam to tako glupo rekao?

Pa da .Sve zavisi kakve filmove volimo da gledamo,a igrice ,pa mnogi smo prerasli period da imamo pun komp najnovijih igri.Cak i ja :) . Ja sada drzim samo Pes jer igram online i skinem po neku hit igru da je isprobam i vecinu vrlo brzo izbrisem.Kad su filmovi u pitanju ,ima ih vala mnogo ,raznih.Ali je malo onih dobrih.Licno ne skidam sve,samo one koji su provereno dobri i sa dobrim snimkom.Ostale krseve(kojih je vecina) ne gledam.Verovatno je i virke hteo nesto slicno da kaze.Ali ono sto je ranije napisao za dovoljnu brzinu od 1,5mb ,u mom slucaju nije tacno(sto ne znaci da coveku to nije dovoljno).Sada mi retko koji youtube video(da ne pricam o HD) koci i moram da ga pauziram .Na to sam bio odavno zaboravio ,pa mi to sada smeta.
Ako bude ovako kako pise u poslednjim postovima oko povecanja onda se uopste ne isplati prelaziti na telekom i uzeti 5mb za 1500(pogotovu ako bude na ugovor sto mislim da ce biti) .SBB je u tom slucaju daleko bolji izbor!
 
Evo proverenih informacija iz prve ruke (sa novog cenovnika Telekoma) dobijenih od direktora u mom gradu:

Svi postojeci paketi i brzine ostaju nepromenjeni a dodaju se sledeci PROMO paketi:

Do 5/1 za cenu od 1499 dinara

Do 10/1 za cenu od 1899 dinara

Do 20/1 za cenu od 2799 dinara


EDIT: Cene su sa PDV-om

Ponuda vazi za sve stare korisnike kojima je istekla ugovorna obaveza kao i za nove korisnike a kampanja traje do 30.11.2012 godine. Novi korisnici mogu da se odluce samo za jedan od 3 nova paketa dok im stari paketi nece biti omoguceni.

Jedina pozitivna stvar je to sto se nigde ne pominje ugovorna obaveza, sve ostalo je i dalje 2-4 pputa slabije od konkurencije tako da sada i definitivno zbogom Lelekome, upravo krecem u Kopernikus da sa njima sklopim ugovor - 8/768 za 1400 dinara.
Bezveze.
Nadao sam se nekom paketu za 1000din. Ovo je i dalje losija ponuda od svih kablovskih operatera u BGu.
 
Novi korisnici mogu da se odluce samo za jedan od 3 nova paketa dok im stari paketi nece biti omoguceni.

Tek mi ovo nema smisla ako ostaju stari paketi na snazi.
Mozda je samo pitanje do kad ostaju stari paketi i kad ih prebacuju u nove?
 
@milos308 Ako je bez ugovora onda je bolja ponuda od sbb-a(osim osnovnog paketa), mada bi i oni uskoro trebalo da dizu brzine. A ako omoguce da se uzme veci paket po ceni nizeg uz neki ugovor(i za taj najmanji da daju smanjenje cene), to ce onda biti pun pogodak.

A sto se ugovora tice sumnjivo mi je to sto: "Ponuda vazi za sve stare korisnike kojima je istekla ugovorna obaveza kao i za nove korisnike..."
 
Poslednja izmena:
pa mozda ugovor bude na 12 umesto na 24 meseca, mozda je ovo odgovor na veratovu akciju od 6/1, samo sto je 5/1 al moze im se...ovo ce najvise odgovarati nama sto furamo 1.5mb bez ugovora ako bude na 12 meseci...a ako bude na 24, onda ne mora ni da objavljuju akciju xD
 
Sta je sa nama kome je istekao ugovor? Ja imam klik 4 i placam skoro godinu dana po 2200din. Jel ce automatski prebaciti u neki novi paket za te pare ili moram da potpisujem ugovor...
Posto ne bih nista da potpisujem cekam da prodje sbb kroz naselje...
 
pa verovatno ces morati da potpises za ovaj 5/1 za 1500, ako bude na 12 meseci, to ti nece biti lose, taman dok prodje sbb i vidis reakcije komsija i dal je sve ok...
 
Očekivao sam više. Veratova akcija je bolja. Danas mi je istekao ugovor kod PTTa,samo ću sačekati 1.10. da vidim zvaničnu Telekomovu ponudu i onda odlučujem.
 
Jbt, nikako ne moze da vam se udovolji. Kukali ste kako ne povecavaju brzine i sad kad su se nakanili da ubrzaju opet vam ne valja. :wall:
 
Koji ce biti cenovno isti kao i ovi sada. To nije povecanje brzine?
 
Meni je ovo ok, mozda i uzmem 10/1 za ovu cenu, samo mi je problem sto mi je Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 8480 / 1097.
Jel moze to nekako da se poveca, da bi mogao da iskoristim taj 10/1 ?
 
Cim su napisali "do 10mb" verovatno ce da puste maksimalnu mogucu na toj liniji
 
Koji ce biti cenovno isti kao i ovi sada. To nije povecanje brzine?

Da su ubrzali,svima bi bile te nove brzine,kako postojećim korisnicima tako i drugim provajderima. Ovako sve ostaje isto. Npr,oni koji koriste paket 1536/256 će i dalje plaćati 1500 din za tu brzinu a ne za 5/1.
 
zasto niko ne pominje da je taj paket 5/1 u stvari nesto malo preko 4mbit/s ? a po toj logici paket 10 bi u stvari bio nesto oko 8mbit/s.krajnje im je vreme da ponude nesto ozbiljnije i sa mnogo manjom agregacijom.
 
E sad, to "do" bi mozda moglo da znaci softversko ogranicenje brzine, nesto kao speed up sada, a parica pustena na max., koliko tehnologija dopusta. Takodje, bila bi fora da odrade upgrade speed up-a tako sto ce svi zapravo biti na VDSL-u cime bi se garantovao kvalitet usluge, tako da 5 zaista bude pet, 10 10, a dvadeset 20Mb/s :D U slucaju zaglavljivanja, neko bi placao 20/1 1500 dindzi :D
 
Pa ovo je nevidjena koicina gluposti koju samo Lelekom moze da servira svoji korisnicima. Evo sta su nam sve pripremili za ponedeljak :


1. ADSL promo kampanja


Uvode se promotivni paketi brzine do 5 Mbps, do 10 Mbps i do 20 Mbps. Brzina u upload smeru je ista za sve pakete od 1 Mbps.

Postojeći ADSL korisnici nastavljaju da koriste postojeće Click pakete.

• Postojeći korisnici Click paketa (1 – 16) koji nisu pod ugovornom obavezom, mogu da prelaze na nove pakete (5, 10 i 20).
• Novi korisnici koji žele ADSL promo paket ne mogu da biraju Click brzinu (1-16) već samo nove brzine (do 5, do 10, do 20)




Cene ADSL paketa sa dinamičkom IP adresom:
Nova brzina Kampanja: ADSL sa UO od 24 meseca (cena sa PDV-om od 20%)
do 5120/1024 Kb/s 1,499.00
do 10/1024 Kb/s 1,899.00
do 20/1024 Kb/s 2,799.00


Cene ADSL paketa sa statičkom IP adresom (do 4 IP adrese):
Nova brzina Kampanja: ADSL sa UO 12M (sa PDV-om od 20%) Kampanja: ADSL sa UO 24M (sa PDV-om od 20%) Broj fiksnih IP adresa
do 5120/1024 Kb/s 3.599,00 3.199,00 Do 4
do 10/1024 Kb/s 3.999,00 3.699,00 Do 4
do 20/1024 Kb/s 4.599,00 4.299,00 Do 4

Period trajanja promocije: 01.10. – 30.11.2012.


============================================================================================================


2.

Poštovani,



Obaveštavamo vas da od 01.10.2012. startuje nova kampanja za studente.



Studenti koji donesu indeks na uvid imaju mogućnost zaključenja ugovora za mobilni internet po uslovima za ADSL korisnike.



Ugovor mogu zaključiti za Surf ili Control mobilni net a u zavisnosti od ugovorne obaveze će imati određen popust na pretplatu.



· 50% uz UO od 24 meseca

· 25% uz UO od 12 meseci



Kampanja ne podrazumeva izbor tarife sa najnižom mesečnom pretplatom (Surf Start i Control mobilni net S) .



Ugovor se u SDPRO-u realizuje kroz kampanju POSTPAID MOBILNI INTERNET ZA STUDENTE i CONTROL MOBILNI NET ZA STUDENTE, zaključenje ugovora je omogućeno novim i postojećim korisnicima.




Period trajanja kampanje: 01.10. – 30.11.2012.




============================================================================================================


3.


Poštovani,



Obaveštavamo vas da korisnici koji u periodu od 01.10. – 30.11.2012. potpišu ADSL promo ugovor imaju pravo na dodatne promocije:



TrendMicro AntiVirus: Korisnicima bi AV licenca bila besplatna prva 3 meseca, tj. bila bi uključena u ADSL paket. Licenca važi godinu dana od aktivacije, nakon isteka 3 meseca korisnici plaćaju mesečnu pretplatu po standardnoj ceni od 99 dinara.

Korisnik aktivira AV licencu preko web stranice https://www.open.telekom.rs/secure/housecall.aspx?temp=0&sid=176&id=589&br=2



Rok za aktivaciju AV licence je 31.12.2012.



Mobilni internet: Za Surf i Control mobilni net korisnici koji potpišu ugovor uz jedan od novih ADSL paketa imaju popust na pretplatu u zavisnosti od UO:



· 50% uz UO od 24 meseca

· 25% uz UO od 12 meseci

· Ne važi uz tarife sa najnižom mesečnom pretplatom (Surf Start pretplata 400 dinara i Control mobilni net S pretplata 700 dinara)



SDPRO naziv paketa POSTPAID MOBILNI INTERNET ZA ADSL 5, 10, 20



Period trajanja promocije: 01.10.2012. – 31.12.2012.


============================================================================================================


4.


Poątovani,





Obaveątavamo vas da od 01.10.2012 počinje kampanja za postpaid korisnike
Check <a href="https://www.especials.co.za/avon/">Avon Brochure</a> and <a href="https://www.especials.co.za/builders-warehouse/">Builders Warehouse Specials</a>.

Naime,novi postpaid korisnici i postojeći koji zaključe ugovor u periodu trajanja promocije jednokratno dobijaju (besplatno) 3GB koje mogu da iskoriste u periodu od 30 dana od dana dodele data saobraćaja.

Tarife za koje će vaľiti promocija su:

· Mix

· Mix Net

· Bel

· Moj klub

· PRVA Droid

· Mega Net

· Hello

· Bel SMS

· mybel

· Tarife za lica sa invaliditetom

· Ruralne tarife



Napominjemo da kod promene statusa ugovora gratis dodatak počinje od 01. narednog meseca.



Period trajanja promocije: 01.10- 30.11. 2012.


============================================================================================================
 
Poslednja izmena od urednika:
WTF 24 meseca ugovor za te nove pakete sa tim cenama, pa oni su loodi....
 
Nisu pri sebi
 
Haha... Strašno! Ugovor na 24 meseca za ovo ****** od paketa?! Pa,da li su normlani?!
 
Kao sto vidite, ipak je ugovorna obaveza od 24 meseca sto je SULUDO za ove brzine jer na kablu vec sada imate 20Mbit za ispod 2000 dinara a za dve godine ta brzina ce se verovatno i utrostruciti dok ce oni koji potpisu ugovore za ove nove pakete moci samo da kukaju kako im je na ADSL-u prespora brzina i ujedno preskupa.
Bezite ljudi sto dalje od ovih krvopija i otarasite se tehnickih ogranicenja koja imate sa ADSL-om ukoliko imate bilo kakvu drugu mogucnost. Ja upravo ocekujem ljude iz Kopernikusa a krvopijama iz Lelekoma sutra vracam opremu.
 
gde si procitao tu informaciju ? nije lose ,sve je bolje od onog 1.5 :D
 
Meni i dalje zvuči primamljivo u odnosu na jadni avcom koji imam :/
 
Za one koji placaju 1.5mbit 1500din nije lose da potpisu 5/1 ako nemaju alternativu.. Nije mi jasno zasto su ogranicili samo na ta tri paketa i sta ce im toliko slicnih paketa.. i ako bude kao sto pise akcija samo do nove godine, po meni morali bi da ukinu stare pakete posle nove godine..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno