Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

verovatno 20%. Do sada je bio 18, tako da je logicno da i on ide na 20
 
Poslednja izmena:
Bio danas u lokalnoj poslovnici, ne znaju ništa :) Po običaju xD
 
Bice to 1okt i meni su rekli u direkciji. Mada kako ce izvesti za sve korisnike jos nemam viziju u glavi pogotovu za druge provajdere, ratel ima da ih odvali ako ne smanje cene portova.
 
Malo "misto" pa se svi poznajemo, međutim fora je što ova stvarno nema pojma jer mi je nudila Click 4 + iptv produženje kad sam je pitao da li zna za novu akciju :) Ističe mi ugovor 4. oktobra, ovo bi mi leglo kao budali šamar
 
U poslovnicama ne znaju za akcije ni kada budu objavljenje na zvaničnom sajtu, a kamo li pre. Naravno, nisu krivi operateri i šalteraši, već ljudi koji im nisu dostavili informacije na vreme.
 
Sa [es] foruma prenosim informaciju da se samo dodaju novi paketi, što verovatno znači da ljudi pod ugovornom obavezom baš i neće dobiti nove brzine.
 
Sa [es] foruma prenosim informaciju da se samo dodaju novi paketi, što verovatno znači da ljudi pod ugovornom obavezom baš i neće dobiti nove brzine.

To bi bilo stvarno jadno sa njihove strane, i ovako im je ponuda losija i jos da nas ostave bez i to malo ubrzanja.
 
zabole telekom,internet im nije prioritet :D nego,sa nestpljenjem cekamo da i sbb ubrza :)
 
Samo sto SBB nece skoro ubrzavati ;)
 
ja sam na klik 4 skoro godinu dana i placam 2200 din..cekam neku akciju i nacekah se :)
 
Ne mogu da se otmem utisku da velika vecina hoce neki paket za 1000 rsd ili manje :D Ne znam kako je kod vas ali ja nemam sta da skidam, filmova slabo ima, igrica takodje a za surf je 1.5 Mb net pristojan.
 
^ Nista gluplje ne procitah na forumu :)
Sta znaci filmova i igrica ima malo? Nekome internet treba i za posao :) Ponekad dok down/upl nekoliko gb kosa mi osedi....
 
Ne mogu da se otmem utisku da velika vecina hoce neki paket za 1000 rsd ili manje :D Ne znam kako je kod vas ali ja nemam sta da skidam, filmova slabo ima, igrica takodje a za surf je 1.5 Mb net pristojan.

Mozda jeste pristojan,ali samo ako nisi naviko na vecu brzinu.Ja sam godinama imao 4mb, pa onda celu proslu godinu 8mb,sada koristim 1,5 mb, I veruj mi da mi uopste ne deluje pristojno!
 
^ Nista gluplje ne procitah na forumu :)
Sta znaci filmova i igrica ima malo? Nekome internet treba i za posao :) Ponekad dok down/upl nekoliko gb kosa mi osedi....


Tell me about it - klijent kaze da mu treba montiran video za 2 dana, meni DL 1.5Mbps, a sirov materijal tezak 16GB :wall:
 
Ne mogu da se otmem utisku da velika vecina hoce neki paket za 1000 rsd ili manje :D Ne znam kako je kod vas ali ja nemam sta da skidam, filmova slabo ima, igrica takodje a za surf je 1.5 Mb net pristojan.
Dobrih filmova, serija i igara ima koliko hoćeš, ima i kvalitetnih strimova. Biće da ti nešto ne znaš.
 
Ispod 4/pola je danas neupotrebljivo cak i za laganog korisnika. Nema tu lagodnosti ni pri sufru, a ne neki download ili streaming.
 
Definitivno ispod 4 nema lagodnosti u surfu. Meni bi 4-5mb uz neki pristojan upload bio dovoljan.
 
Imao sam godinu dana 6/1 i sada na ovih 1.5/256 je uzas bozji koliko je sve sporo i tromo, upload je zalosan, zagusi se ceo net za sekund....
 
Imao sam godinu dana 6/1 i sada na ovih 1.5/256 je uzas bozji koliko je sve sporo i tromo, upload je zalosan, zagusi se ceo net za sekund....

ja sam imao i jace od god dana, a sad kao i ti na 1.5, ali tih 1.5 radi u online igrama mnogo bolje nego sbb-ovih 6mb...valjda ce biti neka fina adsl akcija, 5mb bi mi bilo sasvim ok...
 
Moram da priznam da sam potpuno zbunjen, jer ovo nema nikakvog smisla:

ok, nisam bio dovoljno precizan... ostaju postojeci paketi, dodaju su jos 3:

Oznaka paketa Brzina ( Kb/s)
1 1536/256
2 4096/512
4 6144/1024
5 8192/1024
6 16384/1024

7 do 5120/1024
8 do 10240/1024
9 do 20480/1024

Info koji je postavio mod sa es-a(radi u Veratu).

Meni oni stvarno nisu jasni. Ali 8 paketa, pa jel su oni prsli...

Lepo je Packy pitao sta znaci ono "do", jer sam sad i ja zbunjen.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da te buni to "do" , oni tebi ne garantuju da ces imati 20 mbps , sve zavisi od kvaliteta linije tako da ti mozda izvuces punu brzinu dok neko ko je udaljen npr >2km od centrale nece
 
Mislis na paketu 5/1 mi ne garantuju da cu imati 20Mbps:D

Poenta je da ako ostaju stari paketi, a novi se pozicionira na mesto 1,5Mbps, onda cela ova prica nema smisla. Ja sam jos na pocetku teme odgovorio Packy-ju i rekao sta po meni znaci, ali ako ostaju 1,5 i 4Mbps onda je sve ovo nelogicno.
 
Mozda su prvih 6 paketa bez ugovora, a poslednja 3 za ljude koji potpisu ugovor.
 
Da sačekamo ponedeljak pa da čujemo zvanično, ako toga uopšte i bude...
 
@Nothingman Pa ako su planirali tu akciju 5/1 za 1000, a posto su akcije uvek na ugovor, onda znaci da ovi paketi ne bi trebali da idu na ugovor. A i red je da povecaju brzine bez ikakvog uslovljavanja. Jednostavno nema smisla da zadrzavaju stare pakete.

Ali kao sto kaze Nino, videcemo u ponedeljak. Mozda su ostavili mogucnost drugim provajderima da pored ovih novih zadrze stare pakete ako hoce, dok ce oni preci na ove nove i ukinuti stare.
 
Znaci vi mislite da ce telekomu najmanji paket biti 5/1 za 1000rsd? Ili ja nerazmisljam dobro ili vi... Zasto bi telekom sebi pucao u nogu sa ovom cenom? 95% korisnika u Srbiji ima najmanji moguci paket kod internet provajdera, zaboravite nas tu po forumima koji smo samo jedan mali deo. Ljudi uzmu najmanji moguci flat paket samo nek im radi FB i YT. Oni neznaju za download igrica, serija filmova. A i ako kojim slucajem znaju za njih je "divx" od 700mb kvalitetan. Pola njih nije culo za HD kvalitet...
Sad je najmanji paket kod telekoma 1.5/0.25 po ceni od ~1500 din. Vi sad kazete da je telekom voljan da se odrekne 500 dinara po korisniku ( mislim na ovih 95%)? A i ako bude ovo nagadjanje istinito, telekom nikako nemoze da nadoknadi gubitak zarade na starim korisnicima nekim novim...

Razmislite ponovo.

Jedino sto je puno realnije je da povecaju brzinu na 5/1 a cena ostane ista odnosno 1.5k RSD. Videcemo za 3 dana ko ce biti u pravu.

PS: i ja sam na TeleKonj ADSL-u iako u selu imam kabloskog provadera koji nudi vece brzine ali dzaba mi veca brzina kad konekcija nije stabilna i ping puno oscilira.
 
Nazad
Vrh Dno