Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Odlično, par dana... ovo je pohvalno.

Ljudi čekaju port po nekoliko meseci. 5,6,7...
 
  • Like
Reagovanja: M J
@zluu10: 20 ne možeš. Barem dok ne skrate "paricu". Ruter procenjuje (a te procene su uglavnom previše optimistične, realnost je manja cifra) max na 15 Mbps.
A i sad su ti "pustili" 7 a ne 10 Mbps.
 
20/2 , 50/2 , vdsl, ako imaš mogućnost, dobijaju se skroz drugi podaci, ovo je adsl i toliko je max, kao što kaže shaman.

Tako da podnesi zahtev telefonom, pa ćeš videti.
 
udaljena mi centrala oko 2km i morali da mi smanje brzinu,a imao sam godina dana 10mb, ne znam zasto su smanjili brzinu zvao sam nekoliko puta da pitam da li ce mi vrate tih 10 mb nece, sad mi istice iptv za 10 dana. iptv zauzima 3/4 mb vuce net.
sta da radim jel trebam da se zalim za brzinu ?
 
Kazu da je udaljena centrala imao sam 10 mb godinu dana, nije pucala lepo radio. pre 2 meseca, vratili mi na 10 mb pa 8mb na kraj vratili 7 .
kad idem da vratim opremu iptv cu pitam opet da li ce mi vrate 10mb.
Nisam se zalio na probleme sa iptv
 
20% je maximalno sto mogu da te spuste po zakonu, tako da mozes da se zalis, na mail, ako ne prodje kod njih, posle 15 dana pisi Ratelu i onda ce te vratiti...
 
Pozdrav, početkom sledeće godine bih trebao obnavljati ugovor, sada sam na 10/1, da li mogu dobiti veću brzinu?

HG532e.png
 
Mislim da sam i ja imao otprilike iste parametre dok sam bio na ADSL.
Bez problema sam presao na 20/2 ali vise od toga verovatno neces moci sa ovom paricom...
U svakom slucaju slobodno zovi call centar da ih pitas za brzinu, a i da provere da li ima slobodan VDSL port u centrali. Kad ti tacno istice ugovor? Mislim da su ranije dozvoljavali ranije da potpises novi ako prelazis na jaci paket...
 
Trebalo bi da može da se prelazi na jači paket od onog koji se koristi ali ne znam da li to važi i za moj Box 3 paket (adsl, fiksni i mobilni). Tada, kada sam potpisivao ugovor ADSL je u Box-u bio ograničen na 10/1. Inače ugovor ističe 01.03.2018. Mislim da se ne mora čekati sami istek ugovora za potpisivanje novog, nešto ću svakako iskombinovati i preći na 20/2 ako može sa novim paketom. A ako može VDSL još bolje:).
 
Sad gledam njihov cenovnik, imaju u ponudi Box pakete sa 10, 20 i 50 internetom.
U svakom slucaju zovi pitaj ili ih poseti licno pa vidi.
 
Box mozete potpisati 3 meseca pre isteka starog,a na jaci uvek mozes preci,tako sam ja sa 10/1,presao na super box posle 6 meseci stim da se ponovo obnavlja ugovor.
 
Poslednja izmena:
Po kom zakonu?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Zakon o telekomunikacija Član 109 koji se odnosi na ovlašćenje Ratelu koji je na osnovu toga odredio 20% kao minimalnu vrednost od ugovorne brzine...
 
Sedan dana vec ne mogu da gledam vesti na N1, znaci vrti se onaj kruzic celo vreme. Kako se zavrse vesti proradi N1 kao od sale. Mogu da gledam pre 19h i psole vesti. Sve ostalo sljaka ful, kako dodju vesti na N1 stane net ,kao da ne postoji. Jel moguce da mogu da blokiraju net da to ne moze da se gleda?
 
Verovatno mogu.
Ali mislim da nista pametno ne gubis gledajuci njivove vesti, naprotiv, tvoj mozak je na dobitku, to onako pogliticki gledano, a iz ugla korisnika stvarno lose ako to rade, iako je to "los program" ti placas da bi mogao da gledas pa makar i to.
 
Pa nisam od onih koji gledaju vesti po ceo dan. Ostala navika od malena da pogledam jedne vesti ukratko, cisto da znas sta se desava ovde i u svetu. Tako da odmaram mozak uz te vesti, jel na drugim kanalima je bukvalno ispiranje mozga. Necu valjda gledati ruzicaste vesti. Ovde cujem i sportke vesti sazete ukratko. Mada posumnjao odmah da namerno blokiraju sta mogu da gledam. Videcemo 14 decembra, ako izglasaju zakon, net cem biti kao kablovska televizija. :)
 
A zasta glasaju 14 decembra gde ima sta da se procita.
 
Screenshot_79.png

Ima dosta vesti od tome vec meseima. Jeste da nije kod nas, ali nista mi nismo izmislili ionako. Sve dodje od njih kod nas pre, vlada je vec htela za zabrani na taj nacin neke televizije kod nas. :)
 
Inace, Ajit Pai je radio direktno za Verizon par godina, u prevodu, kao da das kozi da ti cuva kupus.
US i ovako ne stoji bas najbolje sto se tice sirenja broadband interneta i konkurencije medju provajderima. Veliki deo teritorije je izdeljen medju najvecima koji samo ubiraju prihode bez ikakve mogucnosti da se pojave drugi manji provajderi i ponude kvalitetniju uslugu i bolje cene.
Ako se ovo usvoji, mrka kapa, oces da gledas Netflix bez throtlovanja = 5 dolara mesecno plus na vec postojeci racun, YT jos 5, FB jos 5, Amazon jos 5 i tako u beskonacno.
Trenutno se internet u US smatra nekom vrstom "komunalne usluge" tj samo ti omogucavaju pristup internetu po brzini koju placas bez mogucnosti da ti usporavaju bilo sta. Otprilike kao sto placas struju po kilovatu, nema veze dal je koristis za kuvanje, fen, ves masinu ili bojler.
 
Imao sam 7 mb,8 meseci u ponedeljak sam raskino ugovor za iptv,tj utorak mi vrati li 10 mb
nije mi jasno sto nisu mi hteli vrati kad 10mb kad sam imao iptv nego kad sam raskino ugovor za iptv?
 
Zato što je IPTV zauzimao deo bandwith-a, odnosno protoka.
 
Budi srećan što radi, ako nema prekida.
 
Upravo tako, jako si daleko od centrale i 10Mbita koje imas su neki max koji moze da radi.
A koliko vidim konekcija ti je online skoro 24 sata bez prekida, tako da ti, uzevsi u obzir parametre, super i radi.
 
Sta rade ovi iz telekoma, cas mi vrate 10 mb cas 8. sad mi vratili 8 mb
 
Nazad
Vrh Dno