Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Kako ja saznajem, ne mogu da odajem izvor, postoji i mogućnost da se samo uvedu novi paketi. Mada je ovo krajnje neproverena informacija.

Inače sve je sigurnije da će ponuda 5/1, 10/1 i 20/1 postojati.
 
@slawisha Pa, u sustini ovo nema nikakve veze sa box paketima. Nema razloga da menjaju brzine na tim paketima
 
Poslednja izmena:
Moja je informacija bila za paket 5/1 za 1000 dinara a dobio sam je od direktora poslovne jedinice u mom gradu jos pre izvesnog vremena. Sutra opet idem kod njega da se raspitam o novim paketima i cenama pa odmah prenosim ovde da znate na cemu smo. Meni ugovor istice u subotu (29.09) i bas sam se spremao za prelazak na Kopernikus (8/768 za 1400 dinara) ali ako lelekom ponudi 10/1 za 1500 dinara bez ugovorne obaveze ostacu kod njih ali ako cena ovog paketa bude 2100 dinara ili me obavezu ugovorom od 2 godine, odmah idem kod Kopernikusa jer znam da Kopernikus podize brzine 2x godisnje a lelekom jednom u 4 godine.
 
Ne verujem da ce nesto da ubijaju cene ispod 1500 dinara, kao moguca varijanta mi se cini 5/1 bez ugovorne obaveze ~1500 dinara 10/1 bez ugovorne obaveze ~2100 dinara, a 10/1 ~1500 ali sa ugovornom obavezom na 24 meseca.
 
Može 5/1 na 2 godine uz IPTV za 1 rsd. To bi bila dobra ponuda. Eventualno da za punu cenu daju neki paket gratis (sem arena :D)
 
Ne verujem da ce nesto da ubijaju cene ispod 1500 dinara, kao moguca varijanta mi se cini 5/1 bez ugovorne obaveze ~1500 dinara 10/1 bez ugovorne obaveze ~2100 dinara, a 10/1 ~1500 ali sa ugovornom obavezom na 24 meseca.

To zvuci realno, tako je otprilike na SBBu, bar sa ugovorom, placaju moji 1500 10/1. Mislim, logicno je valjda do budu povoljniji od PTT ponude bez ugovora, sto je 16m za 2800, 8m za 2500.
 
Ako ne spuste cene, onda se vise isplati uzeti Box. Ja ceo mesec cekam da vidim hoce li ici to cudo 5mbps za hiljadu din uz ugovornu obavezu. Kanda tesko.
 
Ne verujem da ce nesto da ubijaju cene ispod 1500 dinara, kao moguca varijanta mi se cini 5/1 bez ugovorne obaveze ~1500 dinara 10/1 bez ugovorne obaveze ~2100 dinara, a 10/1 ~1500 ali sa ugovornom obavezom na 24 meseca.

Ako se ovo obistini, o'ma prelazim na 10/1 sa 2year ugovorom [ma i 8/1 bi uzo]. But who knows, telekom je to. Nasvirace neku ludacku cenu osecam.
 
Poslednja izmena:
RV digao 10/1 na 20/2(?), Lelekom da da 10/1 za ~1500, znaci SBB isto dize skoro :)
 
ovo mi nesto 2 good 2 be true :)

znaci dobro je sto nisam potpisao nijednu akciju nakon one ptt 16 mbit za 1400, nesto slicno ne bi bilo uopste lose :))
 
Poslednja izmena:
Veoma optimistična razmišljanja.
 
Jel se ovde diskutuje o Orion Telekom ili Telekom Srbia?
 
Telekom Srbija...ja koliko sam upucen, svaka akcija je bila uz ugovor na 12 ili 24 meseca, pretpostavljam da ce i sad, a ako budu cene 1000 - 5mb / 1500 - 10 mb / 2100 - 20mb, onda i mogu da ocekuju musterije, sve ispod ovog je neisplativo i da ne preteram, ali bezobrazluk u odnosu na konkurenciju...nisu se u proslosti nesto mnogo otvarali na akcijama a da te ne vezu domacinski, pa ne verujem ni da ce sad...bez ugovora je uvek bila neka beda, pa sbb bez ugovora daje 6mb a telekom 1.5mb...i to na akciji 1.5, bilo me sramota da pitam kolika je bila brzina bez ugovora pre akcije xD
 
Tako bi trebalo. I naravno cena tog paketa bi trebala da bude kao i za dosadasnji osnovni paket.

Ali ako stvarno bude ona akcija 5/1 za 1000, to bi bilo odlicno
Hm . znaci onaj ko je imao paket 1,5 i 4mbps dobija 5mbps , zatim ko je imao 6 i 8mbps prelaze na 10mbps i sa 16 na 20 mbps... Onda ce oni koji su imali 4mbps paket najmanje dobiti, jedino eto da bude za utehu cena od 1000 din ( ako uopste i spuste cenu osnovnog paketa)
 
Nego,kako ce telekom da izgura 20 mbita? :) Ja zbog HD iptv-a ne mogu ni 8 mbita da uzmem....
 
Pa ti nikako :) Ti ces zato dobiti *do 20 ili neces dobiti 16:)
 
Cisto sumnjam da bi 5/1 mogao da I'm kosta 1000 d(cak ni pod ugovorom).Voleo bih da bude tako,ali na osnovu onog sto smo navikli,ne verujem.
 
Hm . znaci onaj ko je imao paket 1,5 i 4mbps dobija 5mbps , zatim ko je imao 6 i 8mbps prelaze na 10mbps i sa 16 na 20 mbps... Onda ce oni koji su imali 4mbps paket najmanje dobiti, jedino eto da bude za utehu cena od 1000 din ( ako uopste i spuste cenu osnovnog paketa)

Ne razumem te. Kako ce dobiti najmanje oni koji imaju 4Mbps? Pa nece nastaviti da placaju onoliko koliko su placali 4Mbps, vec ce placati oko 1500. To za 1000 nije sigurno, tj. to je moguca akcija koju bi Telekom mogao da izbaci.


@zuke Pa ako je prosle godine moglo da se uzme 4Mbps za nekih 1000 dinara(50% akcija), zasto ne bi ove godine ne bi mogli da ponude akciju 5Mbps za 1000
 
Ta mi je akcija ocigledno promakla.Bio sam u to vreme onoj ptt-ovoj pa me nije mnogo interesovo telekom.Jel to bilo sa ugovornom obavezom od 1 ili 2 g?
 
Mislio sam da ce oni dobiti najmanje ubrzanje u poredjenju sa drugim paketima tj. +1mbps
 
Jos uvek nista od ove akcije jer se usprotivio RATEL koji misli da ce Telekom sa brzinom od 5/1 za cenu od 990 dinara biti ubedljivo najpovoljniji na trzistu i da na taj nacin koristi svoj monopolisticki polozaj. Inace, paket 5/1 sa cenom od 990 dinara bi trebalo da zameni paket 1.5mbit koji vise nece postojati a za ostale pakete i brzine nisam uspeo nista vise da saznam. Kako kaze moj prijatelj (direktor) ljudi iz Telekoma svakodnevno odlaze u Ratel i vrse pristisak da im se odobri smanjenje cena i povecanje brzina ali izgleda da se neko u Ratelu zestoko protivi tome (mozda lobista nekog od ostalih provajdera) tako da nista jos uvek nije sigurno.
 
Pu ,kad sam znao da ce Ratel da se umesa. I sad ce da ostave istu cenu od 1.5k za 5/1....
 
onda na protest sa ovima iz 99% pa kad se zavrsi akcija prikupljanja potpisa na trgu za buspljus,pravac ispred telekoma sa parolama "brzine gore -cene dole " :D
 
Ja upravo kod drugara gledam dopis "NOVI PAKETI_Širokopojasni pristup preko ADSL2+ tehnologije" od direkcije telekoma

Obaveštavamo vas da od 01.10.2012. godine počinje prodaja novih paketa za uslugu
širokopojasnog pristupa preko ADSL2+ tehnologije.
.....

Navodno i drugi provajderi su dobili dopise da će i oni imati nove pakete.

Baš me zanima šta je će od ovog biti i sa kojom cenom (sa novim PDV)
 
Kako kaze moj prijatelj (direktor) ljudi iz Telekoma svakodnevno odlaze u Ratel i vrse pristisak da im se odobri smanjenje cena i povecanje brzina ali izgleda da se neko u Ratelu zestoko protivi tome (mozda lobista nekog od ostalih provajdera) tako da nista jos uvek nije sigurno.

telekom vrsi pritisak da smanji sebi zaradu?? ne budimo smesni.
 
zasto se ratel ne umesa sto vec 3 meseca placam klik 4 2100 i neki dinar a da bar imam tu brzinu vec radi kao modemski !
 
Ta mi je akcija ocigledno promakla.Bio sam u to vreme onoj ptt-ovoj pa me nije mnogo interesovo telekom.Jel to bilo sa ugovornom obavezom od 1 ili 2 g?

Ta akcija je krenula prvo kod Telekoma, ali je Ratel zaustavio posle nekih par nedelja.

1god.

maxo92bre
Mislio sam da ce oni dobiti najmanje ubrzanje u poredjenju sa drugim paketima tj. +1mbps

Ne mozes tako da gledas jer ovo nije povecanje svakog paketa, vec su izbaceni novi paketi. U sustini svako dobija isto. Mogu oni da uzmu veci paket, niko im ne brani.

Mitsuru
Jos uvek nista od ove akcije jer se usprotivio RATEL koji misli da ce Telekom sa brzinom od 5/1 za cenu od 990 dinara biti ubedljivo najpovoljniji na trzistu i da na taj nacin koristi svoj monopolisticki polozaj. Inace, paket 5/1 sa cenom od 990 dinara bi trebalo da zameni paket 1.5mbit koji vise nece postojati a za ostale pakete i brzine nisam uspeo nista vise da saznam. Kako kaze moj prijatelj (direktor) ljudi iz Telekoma svakodnevno odlaze u Ratel i vrse pristisak da im se odobri smanjenje cena i povecanje brzina ali izgleda da se neko u Ratelu zestoko protivi tome (mozda lobista nekog od ostalih provajdera) tako da nista jos uvek nije sigurno.

Ako odluce da smanje cene portovima, onda ovi iz Ratela nece moci nista da im kazu. Ovako je pitanje da li ce biti uspeti to da izguraju. Bilo bi odlicno ako budu ponudili to. Jel to trebala da bude akcija ili redovna cena? Ja sam te pre razumeo da treba da bude akcija, ali sada kako si rekao ispada da bi to trebalo da bude redovna cena
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno