Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

I problem resen - 10/1 a evo i rezultata.

2220010355.png
 
^ Mislim da nikad manji ping nisam video u speedtest-u od tog tvoga. :D
 
@G!!!

Ides Device Info > Statistics > xDSL i gledas SNR Margin i Attenuation, kao sto vidis kod mene, nzm za tebe al ovaj ruter je ocaj za wireless jedva dobaci po 10tak m ili moj ne radi kako treba

hvala, super evo mojih parametara
1.jpg


p.s. meni wireless baca neverovatno dobro, preko 3-4 zida super signal, do 50 m u hali , oko firme, zraci ko blesav :))

samo jos da saznam da li mogu da imam trazenu vecu brzinu ili ne
 
:| e krastavac
 
Prati malo parametre. Meni su vecinu vremena odlicni(Attainable rate bude od 20k-24k Kbps, snr preko 25dB), ali se desi da neko vreme budu bijedni kao tvoji, sto dovodi do cestog pucanja veze.
 
Data path: fast
Max bandwidth: 6308/980 kbps
Snr margin 19.4/29.5 dB
Attenation: 48.1/25.2
Power 12.8/11.3
crc 4830/0
fec 4585/0
hec 4518/0
pvc select -0

Ovakvo je stanje linije. Trenutno se koristi 1.5 Mb telekomov paket bez ugovora. Ako moze neko da da strucno misljenje o stanju parice i porta. Slabo se razumem u adsl tehnologije. Planiram 5/1, ova promo akcija na 2 godine, pa me zanima jel imam mogucnosti za to ili cak za nesto jace. Vidim da je data path na fast, kad bi se stavilo na interleaved dal bi mogao da poteram vecu brzinu uz povisen ping (sad je ping do bg servera na pingtestu oko 25-30 ms) i koliko vecu brzinu ? Hvala na odgovorima nekoga ko razume materiju. Sutra bih potpisao pa ne bih da me leraju u poslovnici jer sam nubara za adsl, kao sto sam vec rekao :)
 
Znaci da potpisujem akciju do 5 Mb sutra ? I ovako ne mogu brze da izvucem ...
 
A ako promenim sa fast na interleaved ? Hoce li se stabilizovati onda brzina ?
 
Ako mi je sad na fast ping od 25-30 koliko mogu da ocekujem kad bude na interleaved ? Tvoja procena ?
 
Data path: fast
Max bandwidth: 6308/980 kbps
Snr margin 19.4/29.5 dB
Attenation: 48.1/25.2
Power 12.8/11.3
crc 4830/0
fec 4585/0
hec 4518/0
pvc select -0

Sa ovakvom linijom ne očekuj da će ti odobriti više od 4096/512Kbps!

Ali ne očajavaj, ima nas i sa gorim linijama od tebe :)
 

Prilozi

  • adsl.PNG
    adsl.PNG
    15.6 KB · Pregleda: 124
Poslednja izmena:
Znaci do 5 Mb ;)
 
Pošto se uopšte ne razumem u ovo, da li neko može da mi kaže kakva je moja linija na osnovu ovih parametara:



Trenutno sam na Telekomovom paketu 1.5MB/s bez ugovorne obaveze. Ukoliko bih se opredelio za paket 5/1 da li bih mogao da tražim da umesto ovog sadašnjeg modema koji imam (MT 882), dobijem neki sa kojim bih mogao da imam bežičnu konekciju po kući (ako može, koji se sad dobija dobija od Telekoma, da li se taj pokazao kao dobar, ili je bolja varijanta da zadržim ovaj postojeći i kupim neki drugi bolji kad mi bude potreban - za sad nije ali planiram da uzmem lap top)?
 

Taj paket podrazumeva 5/1 a ti nemaš dovoljno dobru liniju za tih 1Mbps na upload-u. zato sam ti i napisao da se ne nadaš previše da ćeš dobiti išta više od 4096/512Kbps.

edit: u pravu si, ipak je do 5Mbps ;)
 
Poslednja izmena:
Pa znaci, koliko izvuce izvuce, samo da ne platim vise od tih 1500 din.
 
Pa da, u tvom slučaju i to je ok, kada već ne može bolje.
 
Ako mi je sad na fast ping od 25-30 koliko mogu da ocekujem kad bude na interleaved ? Tvoja procena ?

Recimo da ce biti oko 35-40 posto ces imati veci protok nece previse skociti ako ti je ping bitan reci da ostave na fast ;)
 
Pošto se uopšte ne razumem u ovo, da li neko može da mi kaže kakva je moja linija na osnovu ovih parametara:



Trenutno sam na Telekomovom paketu 1.5MB/s bez ugovorne obaveze. Ukoliko bih se opredelio za paket 5/1 da li bih mogao da tražim da umesto ovog sadašnjeg modema koji imam (MT 882), dobijem neki sa kojim bih mogao da imam bežičnu konekciju po kući (ako može, koji se sad dobija dobija od Telekoma, da li se taj pokazao kao dobar, ili je bolja varijanta da zadržim ovaj postojeći i kupim neki drugi bolji kad mi bude potreban - za sad nije ali planiram da uzmem lap top)?

Nisi daleko od centrale...5/1 ne bi tebalo da bude nikakav problem.
 
Mogu li da se vide ovi parametri ako se koristi samo IPTV usluga?
 
Ja potpisah novi ugovor danas. 5/1
Evo Speedtest-a:
2220662663.png
 
Posle koliko vremena nakon potpisivanja su ti pustili novi paket ?
 
Uglavnom dok se vratis kuci. Bar meni. Tako svaki put
 
Nazad
Vrh Dno